francois

Μανώλης Μητσιάς

150 posts in this topic

ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ

ΜΑΝΩΛΗΣ ΜΗΤΣΙΑΣ: Τραγουδάω με την ψυχή μου

Επιμέλεια: Γλυκερία Υδραίου

16/11/2008

Στη μουσική σκηνή Νυχτωδία θα εμφανιστεί αύριο ο Μανώλης Μητσιάς μαζί με την Ειρήνη Χαρίδου. Στην αυριανή συναυλία ο δημοφιλής ερμηνευτής θα χρωματίσει με το ιδιαίτερο μέταλλο της φωνής του τραγούδια από τον καινούργιο του δίσκο Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης, από τον δίσκο του Θάνου Μικρούτσικου Υπέροχα μονάχοι, θα θυμηθεί παλαιότερες επιτυχίες του, δημιουργίες των Θεοδωράκη, Χατζηδάκη, Ξαρχάκου κ.α., πραγματοποιώντας ταυτόχρονα ένα μεγάλο αφιέρωμα στον Ακη Πάνου. Η Ειρήνη Χαρίδου ερμηνεύει τραγούδια από τον Σταυρό του Νότου, προσωπικές της επιτυχίες από Τους ψίθυρους καρδιάς σε μουσική Χρήστου Νικολόπουλου και άλλες επιτυχίες από το σύγχρονο ρεπερτόριο.

Με αφορμή την αυριανή του εμφάνιση στον Βόλο ο δημοφιλής Μανώλης Μητσιάς καταθέτει στον Τ σκέψεις, εικόνες και συναισθήματα που συνθέτουν την 40χρονη μουσική του διαδρομή. Με απλότητα και σαφήνεια σκιαγραφεί μια πορεία ζωής πάνω σε μια πιρόγα που κατευθύνεται σε ποιοτικές διαδρομές. Κάθε τραγούδι αποτυπώνει τις ανυπέρβλητες ευαισθησίες του καλλιτέχνη, ο οποίος παραμένει πάντα σεμνός και δημιουργικός, δηλώνοντας από καρδιάς άλλοι τραγουδούν για το κέρδος κι άλλοι για να σώσουν την ψυχή τους. Εγώ ανήκω στους δεύτερους.

-Σε μια πιρόγα εξελίσσεται η ποιοτική σας ερμηνευτική πορεία στο ελληνικό τραγούδι;

Κατά κάποιον τρόπο ναι, και συνεχίζεται ακόμη, γιατί μόλις χθες κυκλοφόρησε ένα νέο μου cd, που περιλαμβάνει και έργα νέων δημιουργών, οι οποίοι είναι ταλαντούχοι κι έτσι τους έδωσα την ευκαιρία να δείξουν το ταλέντο τους. Το cd τιτλοφορείται Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης και περιλαμβάνει τραγούδια του Λίνου Κόκκοτου, του Ξαρχάκου, του Μικρούτσικου και όλα τα υπόλοιπα τραγούδια είναι από νέα παιδιά. Πάντα μου άρεσε εξάλλου να δίνω ευκαιρίες στους νέους και κάπως έτσι μου δόθηκε η ευκαιρία να συνεργαστώ με τον συγχωρεμένο τον Μάριο Τόκα και να κάνουμε τα «Τραγούδια της παρέας».

-Τα τραγούδια της παρέας αποτελούν, όπως όλα δείχνουν, την βάση της καλλιτεχνικής σας διαδρομής;

Το πραγματικά λαϊκό, το γνήσιο τραγούδι, είναι αυτό που ακουμπάει τις καρδιές μας, μας ωθεί να ενωθούμε όλοι μαζί και να τραγουδήσουμε μαζί. Το γνήσιο λαϊκό τραγούδι είναι αυτό που ενώνει τον κόσμο, γι αυτό και λέγονται εξάλλου τραγούδια της παρέας. Δεν είναι τραγούδια μοναξιάς, όπως τα ροκ και τα ποπ, που εκφράζουν την μοναξιά της εποχής.

-Ποιες είναι οι πιο δυνατές εικόνες που έχετε συλλέξει από την μέχρι τώρα καλλιτεχνική σας διαδρομή;

Δεν θα ξεκινήσω από την αφετηρία της καριέρας μου, την «Ελευσίνα» και τα «Χέρια» του Μούτση που ήταν καταπληκτικά τραγούδια, αλλά από μεγάλες δουλειές όπως Η πόλη μας του Κηλαηδόνη, που είναι ένας σημαντικός σταθμός στο ξεκίνημα της καριέρας μου. Σημαντική υπήρξε επίσης η Αθανασία του Χατζηδάκη, σταθμοί μοναδικοί ήταν επίσης το Αχ έρωτα του Λεοντή, η Πολιτεία Γ του Μίκη Θεοδωράκη, το Παρών του Ακη Πάνου, που έχει σημαντικά τραγούδια, τι να πρωτοθυμηθώ. Και βέβαια Η πιρόγα του Μικρούτσικου και το Εξ αδιαιρέτου του Κραουνάκη, το Ποτέ αλλά και τα τραγούδια του Θόδωρου Δερβενιώτη, ο οποίος κατάγεται από την περιοχή σας.

-Μιλώντας για την περιοχή μας, δράττομαι της ευκαιρίας να σας ρωτήσω για τους δεσμούς που σας συνδέουν με το ντόπιο δυναμικό

Πάνω απ όλα έχω δεσμούς καρδιάς με φίλους. Μου αρέσει ο Βόλος πάρα πολύ ως πόλη και γνωρίζω ότι αναπτύσσει πολύ αξιόλογη δράση. Εχετε τη Συμφωνική Ορχήστρα και την «Εστουδιαντίνα», με την οποία συνεργαζόμαστε πολύ. Προχθές παίξαμε στο Μέγαρο με την «Εστουδιαντίνα» και συζητάμε με τον Ανδρέα Κατσιγιάννη την προοπτική να κάνουμε κι άλλες συναυλίες. Χαίρομαι διότι συνεργάζομαι με τόσο χαρισματικούς μουσικούς.

-Ποιες μελωδικές στιγμές θα μοιραστείτε με τους Βολιώτες φίλους σας αύριο το βράδυ στη Νυχτωδία;

Τα τραγούδια που έχω πει όλα αυτά τα χρόνια και είναι τραγούδια πολύ σημαντικά, ανθρώπων που με το ταλέντο τους λάμπρυναν την Ελλάδα για πάνω από 50 χρόνια, όπως ο Μάνος Χατζηδάκις, ο Μίκης Θεοδωράκης, ο Νίκος Γκάτσος, ο Σταύρος Ξαρχάκος, ο Δήμος Μούτσης, ο Σταμάτης Κραουνάκης, ο Θάνος Μικρούτσικος. Ολοι αυτοί οι μεγάλοι θα περάσουν αύριο το βράδυ από την «Νυχτωδία».

-Είναι τροφή ψυχής για τον καλλιτέχνη η επικοινωνία τόσων ετών με το κοινό;

Φέτος συμπληρώνω 40 χρόνια στο τραγούδι και χαίρομαι γιατί μου δόθηκε η ευκαιρία να συνομιλώ με το κοινό, να γνωρίσω νέους ανθρώπους, να με αγαπήσουν και να τους αγαπήσω, να μου δώσουν μια αναγνωρισιμότητα που δεν την είχα πριν, γιατί είμαι από ένα χωριό, αλλά πάνω απ όλα αυτή η αγάπη που έχει ο κόσμος για μένα και τα τελευταία χρόνια την νιώθω πάρα πολύ, πιστεύω ότι είναι ότι σημαντικότερο. Εχω μια ιδεολογία στη ζωή μου και γενικότερα στο τραγούδι με το οποίο άλλοι ασχολούνται αποβλέποντας στο κέρδος κι άλλοι το κάνουν για να σώσουν την ψυχή τους. Εγώ ανήκω στους δεύτερους. Δεν το κάνω για το κέρδος.

-Αν ξεκινούσατε από την αρχή, τι θα αλλάζατε και τι θα θέλατε να παραμείνει το ίδιο;

Δεν θα άλλαζα τίποτα. Θα γινόμουνα πιο προσεχτικός, πιο αυστηρός ίσως, σε σχέση με τις εταιρείες δίσκων, τους επιχειρηματίες, με τους οποίους συνεργάστηκα και σε κάποιες συνεργασίες ανθρώπων σε σχέση με αυτά που προσέφερα. Ιδεολογικά όμως θα ήμουν πάντα ο ίδιος, ίσως και πιο αυστηρός.

-Ποιο τραγούδι θα χαρίσετε στους Βολιώτες φίλους σας εν αναμονή της αυριανής σας συνάντησης;

Θα τους χάριζα την Πιρόγα, για να υπάρχει πάντα το ταξίδι ζωής.

http://www.taxydromos.gr/ArticleDetail.asp...articleId=13632

Ο Μανώλης Μητσιάς μαζί με δεκαμελή ορχήστρα θα δώσει συναυλία την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου στις 8μμ στην πλατεία του Δημαρχείου στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς στα πλαίσια της έναρξης των εορταστικών εκδηλώσεων "Χριστουγεννιάτικη πλατεία" που οργανώνει ο Δήμος Καλαμαριάς.

http://i65.photobucket.com/albums/h216/tha...06/0001-118.jpg

Όποιος την παρακολουθήσει μπορεί να μας ενημερώσει αν είναι ΟΝΤΩΣ τόσο αποτυχημένη η πλαστική προσώπου όσο φαίνεται στη διαφήμηση του ALTER;;;;;

Για να μην πω για το μπροδροροδοκάστανοκόκκινο χρώμα των μαλλιών! :lol: :lol: :lol:

Όποιος την παρακολουθήσει μπορεί να μας ενημερώσει αν είναι ΟΝΤΩΣ τόσο αποτυχημένη η πλαστική προσώπου όσο φαίνεται στη διαφήμηση του ALTER;;;;;

Για να μην πω για το μπροδροροδοκάστανοκόκκινο χρώμα των μαλλιών! :lol: :lol: :lol:

Εντελώς άκυρο και άστοχο το σχόλιο σου Ερμίνα. Δεν είναι το Super Star εδώ...

Νομίζω πως για όλους τους καλλιτέχνες -κι όχι μόνο για τον Μητσιά- είναι αντιαισθητικό αυτό το υπερβολικό ρετούς στις φωτογραφίες. Και θα έπρεπε να αναθεωρήσουν και καλλιτέχνες και φωτογράφοι και εταιρίες. Γίνονται αγνώριστοι οι φωτογραφιζόμενοι ορισμένες φορές. Το θέτω ως αντίθεση αισθητική και με καμια κουτσομπολίστικη διάθεση.

Τη Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2008 στις 12.30, παρουσίαση του νέου δίσκου του Μανώλη Μητσιά "ένα τσιγάρο και ένας ψεύτης" στον ΙΑΝΟ Σταδίου 24.

Ένας δίσκος με αρκετά όμορφα κομμάτια κατα τη γνώμη μου.

Πραγματικά είναι ένας πολύ όμορφος δίσκος.Και το κυριότερο είναι πως έχει πολύ ωραία καινούργια τραγούδια.

Για να μην πω για το μπροδροροδοκάστανοκόκκινο χρώμα των μαλλιών!  :lol:  :lol:  :lol:

Εντελώς άκυρο και άστοχο το σχόλιο σου Ερμίνα. Δεν είναι το Super Star εδώ...

Σωστα! εδω,ωρες-ωρες ειναι τα Παρατραγουδα.....

Πράγματι, ο καινούριος δίσκος του Μητσιά είναι πολύ ωραίος! :):confused:B)

http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=113...1&pubid=1944775

Η μουσική αυτή επέτειος συμπίπτει με την κυκλοφορία της νέας του δισκογραφικής δουλειάς με τίτλο «Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης», η οποία παρουσιάστηκε χθες στον «Ιανό». «Πολλοί τραγουδιστές γιορτάζουμε φέτος τα 40 μας χρόνια στο τραγούδι. Μεταξύ αυτών ο Δημήτρης Μητροπάνος, ο Γιώργος Νταλάρας, ο Γιάννης Πάριος, η Χάρις Αλεξίου, η Δήμητρα Γαλάνη. Ολοι εμείς έχουμε δώσει έμφαση στο έντεχνο τραγούδι, στο πνεύμα και όχι στη σωματική κίνηση», είπε με νόημα ο Μανώλης Μητσιάς κι έπειτα αναφέρθηκε σε όλους τους μεγάλους δημιουργούς που έχει συνεργαστεί όλα αυτά τα χρόνια υπογραμμίζοντας: «Αυτοί που διαφέρουν κυρίως σε ψυχή είναι ο Χατζιδάκις, ο Θεοδωράκης, ο Λοϊζος και ο Μικρούτσικος».

Για πρώτη φορά ο Μανώλης Μητσιάς έκανε έναν πολυσυλλεκτικό δίσκο με τραγούδια νέων κατά κύριο λόγο δημιουργών. «Θέλησα να συνεργαστώ με νέα παιδιά για να αποδείξω ότι δεν υπάρχουν ταμπού και κλειστά κυκλώματα», δήλωσε ο ίδιος.

Ωστόσο στο CD υπάρχουν δύο τραγούδια του Θάνου Μικρούτσικου, ενώ συμμετέχει συνθετικά και ο Λίνος Κόκοτος.

Πάντως υπάρχει ανακρίβεια σχετικά με τα 40χρονα. Η Αλεξίου δεν τα γιορτάζει φέτος ούτε κι ο Πάριος. Κι ο Νταλάρας -ανάλογα με το πότε θεωρείται η πρώτη δισκογραφική του παρουσία ή ο πρώτος προσωπικός του δίσκος- γιορτάζει είτα τα 42χρονα είτε τα 40χρονα.

http://www.enet.gr/online/online_text/c=11...113,id=89497588

Ο Μανώλης Μητσιάς γιορτάζει τα 40 χρόνια του στο ελληνικό τραγούδι με τον νέο δίσκο «Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης», τον πρώτο πολυσυλλεκτικό στη μεγάλη του καριέρα

Ο Λίνος Κόκοτος παίζει πιάνο εναλλάξ με τον Μανόλη Ανδρουλιδάκη. Τα τραγούδια των παλαιότερων συνυπάρχουν μ' αυτά των νεότερων. Στο ακροατήριο, ο Παντελής Βούλγαρης, ο Λευτέρης Παπαδόπουλος, ο Ηλίας Ανδριόπουλος, ο Γιώργος Μιχαλακόπουλος, συζητούν με νέους καλλιτέχνες -ανάμεσά τους και κάποιοι πρωτοεμφανιζόμενοι. Αργότερα, στην έξοδο μετά την παρουσίαση του νέου δίσκου «Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης» (Legend), μια ομάδα νέων παιδιών σταματά τους περαστικούς και ζητά να τους ενημερώσει για την «Greenpeace».

Τα χρόνια περνούν, τα αιτήματα διαφοροποιούνται, η τέχνη αλλάζει, αλλά ο τρόπος και η ουσία μένουν ίδια. Οι άνθρωποι συνεχίζουν να ονειρεύονται, να ελπίζουν, να τραγουδούν. Και φωνές σαν του Μανώλη Μητσιά φτιάχνουν γέφυρα στα χρόνια και στις γενιές.

Σαράντα χρόνια πέρασαν από την πρώτη φορά που ο Γιώργος Μακράκης άκουσε τον νεαρό τραγουδιστή να ερμηνεύει το «Στην Ελευσίνα μια φορά» του Δήμου Μούτση. «Είμαστε ξανά μαζί και προχωράμε», είπε χθες ο Μητσιάς για τον κομβικό για το ελληνικό τραγούδι παραγωγό, που υπογράφει κι αυτό τον δίσκο. Τον πρώτο πολυσυλλεκτικό μιας μακράς καριέρας. «Το 'κανα όχι για το σουξέ, αλλά για να 'χουν 8-9 νέοι δημιουργοί μια ευκαιρία. Να δουν ότι δεν υπάρχουν κλειστά κυκλώματα...», εξήγησε ο Μητσιάς.

Δεν είναι όμως μόνο νέοι όσοι τον έκαναν να εγκαταλείψει τη συνήθειά του να υπηρετεί ενιαίους κύκλους τραγουδιών. Είναι και ο Λίνος Κόκοτος που, όπως ο ίδιος είπε, «χρόνια έμενα στη σιωπή γιατί χτύπαγα πόρτες που δεν άνοιγαν». «Κλειδί» για να ξανανοίξουν έγιναν τα δύο τραγούδια του σε στίχους του Κυριάκου Ντούμου και του Δημήτρη Μπρούχου.

Υστερα είναι ο Θάνος Μικρούτσικος, που έδωσε κι αυτός δύο τραγούδια -σε στίχους του Κώστα Λαχά. Στον αντίποδα, νεότατος στη δημιουργία ο Μίλτος Σελλάς, που μελοποίησε το ποίημα του Κώστα Καρτελιά «Ελλάδα μου». «Κάποιες φορές γίνομαι αέρας και φυσάω, μέσα στου Αργους τις μικρές πορτοκαλιές», λέει το τραγούδι που ακούγεται τώρα «σε μια εποχή που», σχολίασε ο Μητσιάς, «άλλοι αποφεύγουν ακόμα και να πουν την λέξη Ελλάδα».

Η Χάρις Τσεκούρα, ο Μιχάλης Τούμπουρος, ο Kiki Lesendric, ο Μανόλης Ανδρουλιδάκης, ο Σπύρος Ρασσιάς, η Λίνα Δημοπούλου, ο Βασίλης Κανιάρης και ως πρωτοεμφανιζόμενος στιχουργός, ο Μιχάλης Γελασάκης συμπληρώνουν την ομάδα των δημιουργών του δίσκου. Οσο για τα τραγούδια, αυτά συμπληρώνονται με ένα... «Βάλσαμο τραγούδι», που συστήνει για πρώτη φορά τον Μητσιά ως τραγουδοποιό και με μια διαφορετική εκτέλεση του «Χαμένου Ηχου» του Σταύρου Ξαρχάκου και του Κώστα Κινδύνη.

Τη μουσική επιμέλεια του δίσκου υπογράφει ο Γιάννης Σπάθας, που θυμήθηκε πώς -τέλη της δεκαετίας του '60- ανακάλυψε τυχαία τη φωνή του Μητσιά και πώς αργότερα γνώρισε και τον ίδιο στην παρέα που πλαισίωνε τον Χατζιδάκι.

Ο Χατζιδάκις, όπως και ο Θεοδωράκης, αναφέρθηκαν συχνά ως σημείο αναφοράς στην καριέρα του Μητσιά. Κι αυτούς κι άλλους πολλούς σημαντικούς τραγούδησε με την ίδια ικανότητα «να μας πείθει. Παραμένει εκνευριστικά συνεπής: δεν έχει πέσει ποτέ στην αγκαλιά της ευκολίας», είπε ο Οδυσσέας Ιωάννου, εντοπίζοντας κι έναν ακόμη λόγο που ο Μητσιάς παραμένει ακλόνητος: «Τον ακούς και βλέπεις τοπία της Ελλάδας».

Ισχύει το ίδιο και για τον νέο του δίσκο; «Ο Καζαντζίδης έλεγε πως είναι λάθος ν' αρέσει και στους δέκα ένας δίσκος. Πρέπει ν' αρέσει στους 6 κι οι 4 να σε μισούν», θύμισε ο Μητσιάς. Οταν, όμως, τραγούδησε τον χειροκρότησαν με την ίδια θέρμη, όλοι.

Η μουσική αυτή επέτειος συμπίπτει με την κυκλοφορία της νέας του δισκογραφικής δουλειάς με τίτλο «Ενα τσιγάρο κι ένας ψεύτης», η οποία παρουσιάστηκε χθες στον «Ιανό».

http://www.musiccorner.gr/news/events/08/m...sias/index.html

Είναι τυχερός ο Μητσιάς που έχει ως παραγωγό του τον Γ.Μακράκη. :D

Ο Μανώλης Μητσιάς μαζί με δεκαμελή ορχήστρα θα δώσει συναυλία την Πέμπτη 4 Δεκεμβρίου στις 8μμ στην πλατεία του Δημαρχείου στον πεζόδρομο της Καλαμαριάς στα πλαίσια της έναρξης των εορταστικών εκδηλώσεων "Χριστουγεννιάτικη πλατεία" που οργανώνει ο Δήμος Καλαμαριάς.

http://i65.photobucket.com/albums/h216/tha...06/0001-118.jpg

Υπενθύμιση για όσους ενδιαφέρονται.

Πράγματι, ο καινούριος δίσκος του Μητσιά είναι πολύ ωραίος! :D:D:razz:

A beautiful album indeed and excellent arrangements by Stavros Ksarxakos.

H συναυλία του Μανώλη Μητσιά στην Καλαμαριά καθώς και όλες οι εορταστικές εκδηλώσεις αναβάλλονται για το Σάββατο στις 7μμ.

Από 24 Δεκεμβρίου 2008 ο Μανώλης Μητσιάς και η Ρίτα Αντωνοπούλου στην αποθήκη του Μύλου στη Θεσσαλονίκη.

Την Τριτη 16 Δεκεμβριου, ο Μανωλης Μητσιας καλεσμενος της Μαρινας Λαχανα.

Στο Δευτερο,στις 3 το μεσημερι.

Την Τριτη 16 Δεκεμβριου, ο Μανωλης Μητσιας καλεσμενος της Μαρινας Λαχανα.

Στο Δευτερο,στις 3 το μεσημερι.

’ντε καλέ που έμαθες κι εσύ από ραδιόφωνο κι ενημερώνεις κιόλας!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ραδιοφωνο;; :D τι ειναι το ραδιοφωνο;; :blink:

εγω δεν ξερω απ'αυτα,ειμαι απο χωριο.... :razz::D

:music:

Την Παρασκευή 2 Ιανουαρίου στις 6μμ στην εκπομπή του Γιώργου Τσάμπρα "Ησυχία γράφουμε" ο Μανώλης Μητσιάς τραγουδά ζωντανά, τραγούδια που δεν έχει ξαναπεί αλλά και κάποιες επιλογές από το ρεπερτόριό του.

http://i65.photobucket.com/albums/h216/tha...006/0002-81.jpg

Χθες ειχε στην ΕΤ3 στην εκπομπή του Τερενς Κουϊκ ενα υπέροχο αφιέρωμα στον καλλιτέχνη.Μοναδικά αποσπάσματα απο εκπομπές-συναυλιες με τον Χατζιδακη-Κηλαϊδόνη-Μούτση και αλλους απο το πλούσιο αρχειο της ΕΡΤ.

Πιθανον να ξαναδουμε -οπως συνηθιζεται την εκπομπη αυτη σε επαναληψη για οποιους τυχον την εχασαν-

Ο κ.Τερενς Κουϊκ ηταν υπευθυνος δημοσιων σχέσεων της Κολουμπια .;;

Ο κ.Τερενς Κουϊκ ηταν υπευθυνος δημοσιων σχέσεων της Κολουμπια .;;

Nαι κάποια εποχή στη δεκαετία του '70 δούλευε εκεί.

ΗΣΥΧΙΑ! ΓΡΑΦΟΥΜΕ.

Μανώλης Μητσιάς: Ένα ταξίδι για την Πρωτοχρονιά..

Παρασκευή 2 Ιανουαρίου 2009, στις 18.00

στη σειρά των ζωντανών ηχογραφήσεων της εκπομπής «Ησυχία! Γράφουμε» Στην πρώτη εκπομπή του 2009, ο Μανώλης Μητσιάς, τραγουδά ζωντανά στα στούντιο της Ελληνικής Ραδιοφωνίας, τραγούδια που δεν έχει συμπεριλάβει ποτέ στην προσωπική του δισκογραφία.

Όπως , Δημοτικά «Τ αηδόνια της Ανατολής» - Ρεμπέτικα το «Σκαλοπάτι» του Τσιτσάνη, το «Ψιλοβρέχει» του Μητσάκη, ο «Αμαξάς» του Χατζηχρήστου -

Λαϊκά και «Έντεχνα» από το 60 μέχρι σήμερα . Ερμηνεύει τραγούδια του ’κη Πάνου, του Απόστολου Καλδάρα, του Χρήστου Κολοκοτρώνη, του Διονύση Σαββόπουλου και του Μάνου Λοίζου, αλλά και νεώτερα τραγούδια του Χάρη και του Πάνου Κατσιμίχα, «’μλετ της σελήνης» του Θάνου Μικρούτσικου και του Μάνου Ελευθερίου που αποτελούν τις βασικές επιλογές ενός προσωπικού ρεσιτάλ,το οποίο σφραγίζει 40 χρόνια αναζητήσεων και επιτυχιών, για τον κορυφαίο τραγουδιστή.

Επιμέλεια Εκπομπής : Γιώργος Τσάμπρας

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...