Peter

27/6/01 θέατρο Γης

2 posts in this topic

Πολύ καλή συναυλία και ο George είχε κέφια.Έφτασα στο θέτσρο 20.00 (21.30 η συναυλία...) και τον άκουγα που έκανε πρόβες κυρίως τα καινούρια τραγούδια! (μέχρι τις 20.30...).Περριτό να πω ότι το θέατρο γέμισε και είχε και όρθιους. Το πρόγραμμα ήταν χορταστικό (ακούστηκαν πολλά διαφορετικά είδη με κύριο φυσικά το λαϊκό). Τα καινούρια τραγούδια τα προσάρμοσε ωραία στο πρόγραμμα και ήδη «Τα φαντάσματα», «Η άσφαλτος που τρέχει» κ.α αγκαλιάστηκαν από τον κόσμο.Η ατμόσφαιρα ήταν φανταστική (ιδιώς όταν άρχισε να τραγουδάει: «’ναψα όλα τα φώτα...» είχαν φέρει κάποιοι και μερικούς πυρσούς και έδεσε το πράγμα.).Ήταν ο Φραγκούλης στην συναυλία και σε μια στιγμή ο Νταλάρας άρχισε να λέει για κάτι που ίσως δεν πρέπει να το πει αλλά θέλει... τέλος πάντων επειδή όπως είπε: «ο Μάριος δεν είμαι εγώ» του είπε αν αισθάνεται καλά να έρθει επάνω να πούνε τον Νότο.Αυτός σηκώθηκε,πλησίασε στην σκηνή του μίλησε, και ο Νταλάρας είπε πως είναι σαν να το είπε!  Δεν ξέρω γιατί δεν μας έκανε την χάρη αλλά αν δεν είχε σοβαρή δικαολογία τότε έκανε λάθος.Όσο για τον Θηβαίο ήταν εξαιρετικός (εκτός από το δικό του προγραμματάκι έπαιζε τον ρόλο του Στόκα...) αλλά το κοινό δεν ήταν αυτό που του αρμόζει.Η Ιακώβου είχε καλή σκηνική παρουσία κατα την ταπεινή μου γνώμη και τραγούδησε καλά.Αλλά στο «Η παλιές αγάπες πάνε στον παράδεισο» αν και το είπε καλά δεν μου άρεσε η ιδέα να πει ένα τέτοι τραγούδι,το έχουμε συνηθήσει αλλιώς...  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ με όσα λές αλλά μόνο με την άποψη σου για τον Θηβαίο δεν συμφωνώ.Στο θέατρο Γής δεν έδωσε και τον καλύτερο του εαυτό και εκτός απο αυτό δεν ταιριάζουν οι φωνές τους.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...