nikolas

Προτάσεις (μόνο)

204 posts in this topic

Συμφωνώ και σε όλα! Κι εγώ ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προτεινω το ανοιγμα ενος topic με τιτλο Farewells έτσι ωστε να διευκολύνονται αυτοί που έχουν την αναγκη να αποχωρούν απο τη σελιδα εξηγώντας τους λογους για τους οποιους προβαινουν σε αυτη την κινηση. Με αυτον τον τροπο τα μελη που ενδιαφερονται για τις αφορμες που οδηγουν καποιον ή καποια σε αποχωρηση, μπορουν να βρισκουν συγκεντρωμενες ολες τιε περιπτωσεις και δε χρειαζεται να ψαχνουν και να ανατρεχουν στα αδυτα της σελιδας. Τα υπολοιπα μελη που δεν τους καιγεται καρφι ποιος αποφασισε να φυγει και κυριως γιατι, μπορουν απλα να αποφευγουν το συγκεκριμενο topic και οχι να βρισκουν μπροστα τους δακρυβρεχτες ανακοινωσεις αποστασιοποιησης.

Επισης προτεινω, στο control panel να υπαρχει δυνατοτητα αυτοδιαγραφης γι' αυτους που θελουν να αποχωρουν λιγοτερο ηρωικα και περισσοτερο ταπεινα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Επισης προτεινω, στο control panel να υπαρχει δυνατοτητα αυτοδιαγραφης γι' αυτους που θελουν να αποχωρουν λιγοτερο ηρωικα και περισσοτερο ταπεινα.

Κορυφαίο!... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόνο ένας Σωκράτης θα σκεφτόταν μία τέτοια ιδέα! :D

Την βρίσκω πάρα πολύ σωστή, κυρίως γιατί βάζει σε μία τάξη αρκετά topics του forum. Αν λοιπόν, δεν έχει αντίρρηση κανένας, θα ανοίξω ένα νέο pinned topic "Farewells" στην γενική συζήτηση, όπως έχει ανοιχτεί αντίστοιχο topic "Welcome to our community".

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ε, όχι και pinned! :huh::huh::huh: :lol: :lol:

Έλεγα να είναι pinned, για να είναι εύκολα προσβάσιμο και να μην χαθεί στο βάθος των σελίδων.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δίκιο έχεις, πρέπει να το βρίσκουν κάπως (ιδιαίτερα οι "συνήθεις ύποπτοι" των αποχωρήσεων δεν έχουν ιδιαίτερο χάρισμα στην αναζήτηση), απλά θα είναι λίγο περίεργο να το έχουμε φάτσα-κάρτα συνέχεια :lol:

Δε βαριέσαι, ας ειναι και pinned :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην αρχική σελίδα, στο ημερολόγιο, εμφανίζονται καθημερινά τα μέλη που έχουν γενέθλια.

Οταν όμως κάνεις κλικ πάνω στο όνομα του μέλους, σου γράφει "δεν είναι δυνατή η εύρεση της σελίδας" και δεν ανοίγει το προφίλ του μέλους, όπως συμβαίνει οπουδήποτε αλλού.

Νομίζω πως πρέπει να διορθωθεί!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όταν συνδεόμαστε στο forum οι κατηγορίες που περιέχουν νέα μηνύματα έχουν στα αριστερά κίτρινο "αστεράκι". Μετά το διάβασμα των νέων post το "αστεράκι" συνεχίζει να μένει κίτρινο. Η κανονική λειτουργία απ' ότι γνωρίζω είναι το "αστεράκι" -εφόσον διάβαζονται όλα τα νέα post της κάθε κατηγορίας- να γίνεται ξανά μπλε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να προσθέσω κάτι ακόμα.

Στην αναζήτηση/search τα αποτέλεσματα καλό θα ήταν να έβγαιναν και άνα δημοσίευση (post) και όχι μόνο ανά topic. Αν αυτό που ψάχνεις βρίσκεται σε κάποιο μεγάλο topic (π.χ. "Dedicated") με την παρούσα μέθοδο είναι πολύ δύσκολο να βρεθεί.

Share this post


Link to post
Share on other sites

’λλο ένα:

Βρήσκω πολύ χρήσιμο το κουμπί "print topic", όχι μόνο για εκτύπωση αλλά και για να διαβάσω πιο άνετα ένα μεγάλο τόπικ στην οθώνη, αλλά δυστυχώς όταν το τόπικ έχει πάρα πολλές σελίδες, περιλαμβάνει μόνο τις τόσες πρώτες, και μετά διακόβεται.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε κάθε τομέα του φόρουμ τα τόπικς εμφανίζονται (ως προεπιλογή) ταξινομημένα ανά ημερομηνία του τελευταίου μηνύματος.

Αν επιλέξουμε κάποια άλλη ταξινόμηση, κάθε φορά που αλλάζουμε σελίδα η ταξινόμηση επανέρχεται στην προεπιλογή και πρέπει κάθε φορά να ξαναβάζουμε την επιλογή που θέλουμε.

Γίνεται να παραμένει στον τρόπο ταξινόμησης που έχουμε επιλέξει;

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα θα μου άρεσε να άλλαζε το γενικότερο design του φόρουμ και της σελίδας γενικά.. Μερικές φορές μου φαίνεται σαν νοσοκομείο ή παιδικό δωμάτιο... Κάτι πιο έντονο θα ήταν καλύτερο.. :lol: :rolleyes: :lol: :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά, το design της σελίδας θα αλλάξει. Απλά θα πρότεινα να μη γίνει "βαρύ" και κάνει ώρα να "φορτώσει"... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το μεταφέρω εδώ:

Στο φόρουμ της Χαρούλας: http://alexiou-forum.gr/html/index.php

υπάρχουν πολύ ωραίες φωτογραφίες για τα μέλη του φορουμ όμως ΜΟΝΟ. Δηλαδή, μόνο αν έχεις username μπορείς να τις δεις.

Nα μια καλή πρόταση για τα rare songs του δικού μας forum... :razz::D

και λέω πως συμφωνώ, αλλά όχι μόνο για τα rare. Και για τις φωτογραφίες και για τα video. :razz:

Τι λέτε;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απλώς θέλω να αναφέρω εδώ, ότι το φόρουμ θα είναι το τελευταίο πράγμα που θα αλλάξω. Προτεραιότητα έχω δώσει στη σελίδα, η οποία φυσικά θα είναι αλληλεπιδραστική και με το φόρουμ.

Έχω καταγράψει αρκετές ιδέες κλπ, τα οποία σιγά σιγά υλοποιώ, όμως θα με ενδιέφερε πολύ να δω καμιά ιδέα κι εδώ! :razz:

Μέχρι στιγμής, κάποιες προτάσεις μου έχει στείλει ο Χρήστος (παλιά) και κάποιες ιδέες ο Αποστόλης.

Πιστεύω ότι όσο πιο νωρίς προταθεί κάτι που θα έχει ενδιαφέρον, τόσο πιο εύκολο θα είναι να το ενσωματώσω στη σελίδα!

’ντε άντε... ας ακονίσουμε μυαλό και φαντασία! Μη με αφήνετε μόνο καλοκαιριάτικα! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σκέφτηκα κάτι...

Για το forum... Στις Προσωπικές Επιλογές κάθε μέλους, υπάρχει ρύθμιση για το αν θέλουμε ή όχι να βλέπουμε τις υπογραφές των μελών και τα emotions στα μηνύματα. Η προεπιλογή είναι να εμφανίζονται όλα αυτά. Τα emotions χρειάζονται, γιατί είναι μέρος του μηνύματος, έκφραση.

Αλλά τις υπογραφές μας πιστεύω πως δεν είναι απαραίτητο να τις βλέπουν οι Guests. Επιπλέον θα φορτώνουν κάπως πιο γρήγορα οι σελίδες χωρίς τις υπογραφές.

Αυτό θα διευκολύνει περισσότερο όλους όσους μπαίνουν καμιά φορά στα γρήγορα χωρίς να συνδεθούν για να ρίξουν απλώς μια ματιά. (εγώ τουλάχιστον το κάνω αρκετές φορές αυτό, φαντάζομαι πως θα το κάνουν κι άλλα παιδιά...)

Τι λέτε; :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ! Οι υπογραφές να μην εμφανίζονται στους guests! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάθε ανανέωση είναι καλή όπου και αν γίνεται αυτή.

Δικές μου προτάσεις (αν γίνεται βέβαια) είναι:

Περισσότερα χρώματα

Εύκολο ανέβασμα για φωτογραφίες

(Πιστεύω ότι θα τα καταφέρω με βοήθεια να σας δώσω κάποιες που έχω,γιατί γενικά απο ηλεκτρονικά δεν ξέρω πολλά πράγματα)

Γενικά εύκολος χειρισμός σε όλα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια σημείωση σημαντική ίσως,αν δεν έχει ήδη επισημανθεί...Αν μπορούσαμε να επιλύσουμε το πρόβλημα με το "μηχανισμό αναζήτησης",που τις περισσότερες φορές μας βγάζει...ότι νά'ναι...Δηλαδή στην κάλύτερη των περιπτώσεων όταν βάζουμε μια λέξη,όνομα,φράση προς αναζήτηση μας βγάζει ως τώρα,ολόκληρο το topic στο οποίο βρίσκεται η συγκεκριμένη μας "επιθυμία",το οποίο αν έχει 70 σελίδες...Καλό Πάσχα!!Να μας εμφανίζει λοιπόν ακριβώς τη σελίδα-σελίδες που βρίσκεται εκείνο που ζητήσαμε κι όχι...άλα ντάλα... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίτα κάτι παράλογες απαιτήσεις που έχει ο κόσμος!!! Μα, τι παράλογος κόσμος Θεέ μου!!!!! :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτι ακόμα για το forum, σχετικό με τα PM.

Θα ήταν πολύ πρακτικό να μπορούσαμε να στείλουμε pm σε πολλά άτομα ταυτόχρονα. Να βλέπαμε ίσως τις επαφές μας σε λίστα και να υπήρχαν κουτάκια να τσεκάρουμε σε ποιους θέλουμε να στείλουμε το μήνυμα... :rolleyes:

Ζητάω πολλά κύριε διαχειριστάαααααα? :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όχι στον διαχειριστή! Στον κατασκευαστή!!! Ο διαχειριστής παραχωρεί την φύλαξη και διαχείριση του forum στον έτερο διαχειριστή και πλέον αναλαμβάνει τη φύλαξη της πατρίδας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο "χρονικό" νεότερο για την ανανέωση του dalaras.com...;;;Λέω τώρα εγώ... ;):blush::blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...