pANNAyiotis

Παρατήρηση

6 posts in this topic

Συγχαρητήρια.. Έκανες πολλή δουλειά που σίγουρα επιβραβεύτηκε από τις επισκέψεις και την απήχηση της σελίδας σου!

Θα ήθελα να κάνω μια καλοπροαίρετη παρατήρηση όμως. Τόσο στη βιογραφία, όσο και στις φωτογραφίες δεν υπάρχει καμιά αναφορά στην ’ννα Βίσση, με την οποία κάποτε τους συνέδεαν πολλά. Γιατί;

Fotografies tha vreis me ton Dalara kai tin Vissi mazi. Twra, an pas sto album "Sta psila ta parathiria" - 1975, kai koitakseis stis leptomeries tou diskou tha deis oti sto disko afto tragoudoun :Giorgos Dalaras, Anna Vissi. Safos tha mporousame na anaferthoume perissotero se afto to thema. To kserate oti i Vissi otan prwtoirthe stin Ellada apo tin Kipro, i prwti tis sxesi itan me ton Giwrgo Dalara?

Στον " Στα ψηλα τα παραθυρια" το νουμερο #04 και #09 ειναι τραγουδια της Αννα βισση.

Βρισκω ακομα οι στιχοι τα τραγουδια αυτα.

Παναγιώτη

Δεν ξέρω πόσα πολλά τους συνέδεαν αλλά δε γίνεται αναφορά και σε καμία άλλη κατά καιρούς σχέση του (δεν ξέρω κιόλας δηλαδή...), ούτε καν στην ίδια του τη γυναίκα. Μόνο στα τραγούδια κάνουμε αναφορές. Αν αναφέρεσαι στη Βίσση ως συνεργάτιδα, πράγματι δεν έχω καμιά φωτογραφία, αν έχεις εσύ στείλε μου να έχω και να τη βάλω.

Panayioti, se kalorizoume me thermh sto Dalaras Club kai ofeilw na ekfrasw th xara mou pou akoma ena Kiprios stin katagwgh simmetexei se auto to club me tous Ntalarofilous. Tha ithela na kserw perissotera gia sena, alla distixws den to E-mail den ine diathesimo. An thelis pantos mporis na mou stilis ena E-mail gia na mathw perissotera gia sena, mia kai mpori na imaste telika kai sympolites...

Oso gia tin Vissi, auto ksexase thn. Apotelei kakh anamnish toso gia ton Ntalara oso kai gia mas. O tropos pou simperiferthike den tin tima katholou kai katadikniei to xamhlo tis epipedo. Pantos polles fimes kikloforisan gia tin allote kali sxesi tou Ntalara me ti Vissi. Bevaia auta den mas aforun katholou, afou aforoun tin stenh proswpikh zwh tou Ntalara kai den  exoun thesi pisteyw sth sizitish mas.

Yiannis Tofis

Kala entaxei re sy. Den mporei na valei oles tis fwtografies. De nomizw oti to ekane epithdes h oti eixe ypoulo skopo. Alla kai na eixe den peirazei, to apotelesma htan kai pali kalo....

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...