Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (ΝΕΤ)

138 posts in this topic

Δεν μπορώ να μην γράψω για το εξαιρετικό ντουέτο με τον Μιχάλη Τζουγανάκη ....

Και για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα, πιστεύω πως αν τα γυρίσματα της εκπομπής γινόταν 2-3 μέρες αργότερα , σίγουρα αντί για τους Beatles θα είχε στο στήθος του τον Βαμβακάρη ή τον Τσιτσάνη...  :D  :razz:

ΥΠΕΡΟΧΟΙ !!! πραγματικά !!!!

όσο για τα μπλουζάκια ας ελπίσουμε σε καμια άλλη εκπομπή .... δυστυχώς δεν προλάβαμε τα γυρίσματα :D

.....τα είπες όλα πάλι ..... δεν άφησες και τίποτα ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΕ .....

Παιδιά, φαντάζεστε πώς είναι να διαβάσει κανείς όλα αυτά που φράφετε, και να μην έχει δει την εκπομπή;

:blink: ................ :blink: :blink: :blink: ...................... :razz: !

Το γεγονός ότι η φετινή χρονιά είναι φτωχή από συναυλίες, μάλλον μας έχει κάνει λίγο απαιτητικούς, ίσως και άδικους. Ομολογώ πως κι εγώ έμεινα με την πικρή γεύση αυτών που δεν άκουσα από όλα αυτά που θα ήθελα πάρα πολύ να ακούσω ζωντανά. Ήταν όμως, νομίζω, μία όμορφη εκπομπή, όαση με θαλασσινή μυρωδιά στο θολό τηλεοπτικό τοπίο του Σαββατοκύριακου. Με τέτοιο καπετάνιο άλλωστε, δε θα μπορούσε να είναι διαφορετικά.

Θα ήθελα να επισημάνω την εξαιρετική παρουσία του Μιχάλη Τζουγανάκη, αλλά και την απλή και σεμνή παρουσία της Dulce Pontes, που νομίζω ότι ήταν από τα πολύ δυνατά στοιχεία της εκπομπής. Μου άρεσε και το ντουέτο στο "Χάρτινο το φεγγαράκι", καθώς τραγούδησε ο Γιώργος και τους πρώτους στίχους.

Όσο για τον κο Θανάση Λάλα, έναν καλό δημοσιογράφο, πολύ συμπαθή για εμένα προσωπικά, αλλά και καλό φίλο του Γιώργου Νταλάρα κι αυτό έχει τη σημασία του, αφού μας χάλασε λίγο ένα υποψήφιο ανέκδοτο διαμάντι, ας φορτωθεί τις τύψεις του ... :lol: :lol:

Παιδιά, φαντάζεστε πώς είναι να διαβάσει κανείς όλα αυτά που φράφετε, και να μην έχει δει την εκπομπή;

:blink: ................ :blink:  :blink:  :blink: ...................... :D !

Le supplice de Tentale reinvente :D

We suffer.....but we are greatful for all the comments :razz:

Εγ΄τρελάθηκα με το Όσο βαρούν τα σίδερα... :razz::D

Απλά να σημειώσω ότι η εκπομπή ΔΕΝ ήταν αφιέρωμα στον Νταλάρα αλλά στη Μεσόγειο (τόσο με την έννοια του cd όσο και με την έννοια των μουσικών της) και αυτό δηλώθηκε εξαρχής.Και θα διαφωνήσω επίσης με το Θανάση για την παρεμβολή των πλάνων από το Ηρώδειο.Τη βρήκα πολύ έξυπνη και εξαιρετικά καλοδουλεμένη στο μοντάζ από τους συνεργάτες του Παπαδόπουλου που πρέπει να ρίξανε την περισσότερη δουλειά από κάθε άλλη εκπομπή.

Επίσης στα αξιοσημείωτα ήταν και η Πασπαλά με την υπέροχη ερμηνεία της στο πολύ όμορφο κομμάτι της Ρεμπούτσικα.

Το μοναδικό παράταιρο σημείο της εκπομπής κατά τη γνώμη μου ήταν το τραγούδι "Εσύ Θεός" ή κάτι τέτοιο της Μπάμπαλη.Δεν νομίζω ότι ταίριαζε.

Και για τον Λάλα να επαναλάβω ότι μετέφερε μια πολύ ωραία φιλική και ανθρώπινη στιγμή τους στην τηλεόραση.

1)Υ.Γ.Τάσο τελικά σου έκανε τη χάρη και έπαιξε ούτι μετά από αρκετά χρόνια έστω και λίγο.

2)Υ.Γ. Αν βγουν τα ποσοστά τηλεθέασης και διαπιστωθεί ότι το πανηγυράκι της Σεμίνας με το Γονίδη και τα παγωτά είχε μεγαλύτερη τηλεθέαση από το "Στην υγειά μας" θα πρέπει να αυτοκτονήσουμε ομαδικώς σε αυτή τη χώρα.Είναι ο ορισμός της κακογουστιάς και της καλογουστιάς αντίστοιχα.

ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΝΕΤ,ΚΛΕΙΣΜΕΝΟΙ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ,ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝ ΖΩΗ ΜΕΓΑΛΟ ΕΛΛΗΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ,ΣΕ ΜΙΑ ΖΩΝΗ ΜΕΓΑΛΗΣ ΑΚΡΟΑΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ.Η ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΛΥΚΙΑ,Η ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ ΜΕΓΑΛΗ,ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΦΤΩΧΟ. ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΗΛΑΔΗ.ΕΝ ΤΑΞΕΙ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΟΥΜΕ ΤΗ ΜΕΣΟΓΕΙΟ,ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΤΟΥΕΤΑ ΜΕ ΣΤΕΦΑΝΟ-DULCE,ΑΛΛΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΤΑΛΑΡΑ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΑΡΕΙΣΤΙΚΗ ΕΚΠΟΜΠΗ ΠΗΓΕ 1.10 Η ΩΡΑ ΓΙΑ Ν' ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΕΝΑ ΛΑΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ, ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΑΛΑ !!!!!! ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΙΔΙΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΡΕΠΕΡΤΟΡΙΟ ΑΝΕΞΕΡΕΥΝΗΤΩΝ ΔΙΑΜΑΝΤΙΩΝ , ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ ΑΡΝΕΙΤΑΙ Ν' ΑΓΓΙΞΕΙ Ο ΛΑΜΠΡΟΣ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ.ΜΟΝΗ ΜΙΚΡΗ ΕΚΠΛΗΞΗ Η ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΣΤΟ "ΟΣΟ ΒΑΡΟΥΝ ΤΑ ΣΙΔΕΡΑ" ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΟΥΓΑΝΑΚΗ.ΑΣ ΕΥΧΗΘΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ''ΕΣ ΑΥΡΙΟΝ ΤΑ ΣΠΟΥΔΑΙΑ'' ? ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ !

Να τονίσω κι εγώ πως επρόκειτο για αφιέρωμα στην Μεσόγειο. Και ήταν πολύ όμορφο. Δεν ήταν η εκπομπή αμιγώς για τον Γ.Νταλάρα. Κι έτσι πρέπει να κρίνουμε. Προσωπικά, την απόλαυσα πραγματικά. Ακόμα και με τον Λάλα(που ήταν χαριτωμένος). ''Λύθηκε'' λίγο ο Νταλάρας και άφησε χαλαρό τον χώρο. ’λλωστε και η λογική της εκπομπής και το σκηνικό αυτής εκεί οδηγεί.

Εν κατακλείδι, ξαναλέω πως οι υπέροχες ερμηνείες και τα πολύ όμορφα τραγούδια άλλαξαν ,για λίγο ,το τοπίο της ανόητης τηλεοπτικής πραγματικότητας. :)

καλημέρα και από μένα

θα θελα να συμφωνήσω με την Ekostel οτι ο Γ. λύθηκε. Το γιατί λύθηκε είναι ένα άλλο ερώτημα. Η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι ο Γ. ήταν σε άσχημη μέρα οπότε το να τραγουδάνε όλοι οι άλλοι ήταν ένα καλό σωσίβιο.

Συμφωνώ απόλυτα με Δροσοσταλίδα. Το πρόγραμμα ήταν μια μαρκετιστική υπόθεση και αναμφισβήτητα δεν είχε σε τίποτα να μοιάξει τις 2 εκπομπές της Σεμίνας και τα μουσικά-ερμηνευτικά αποτελέσματά της.

Το μόνο κοινό ήταν η ορχήστρα η οποία και πάλι στάθηκε πολύ ψηλά.

Συμφωνώ και με το Θανάση και υπογραμμίζω πως ούτε το μοντάζ ήταν τόσο καλό αφού και όταν αποχαιρέτησαν την Dulce αυτή υπήρχε στα πλάνα μας ακόμα και όταν ο Γ. σηκωνόταν να παίξει ένα τραγούδι με τη μία κιθάρα μετά παιζόταν ένα τραγούδι με την άλλη...

Όσο για τις πολύ καλές ερμηνείες αντάξιες αυτών των συναυλιών όπως ειπώθηκε η άποψή μου είναι κάθετα αντίθετη. Το Amor δολοφονήθηκε από την είσοδο ακόμα του Γ. στην πρώτη συλλαβή όπου ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΙΣΟ ενώ έγιναν και πάρα πολλά λάθη ρυθμικα.Το contigo ήταν κατρακύλα της στιγμής. ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΩΤΟΦΑΝΗ !!!!!. Από τις ερμηνείες πολύ καλές ήταν αυτές με την Dulce και το "Όσο βαρούν τα σίδερα" το οποίο και αυτό δεν θα το 'χε τραγουδήσει τόσο αν δεν τον πίεζε ο κρητικός.

Όσο αφορά το Λάλα εγω να δεχθώ ότι ο Γ. του κανε τη χάρη και ότι αφού ήταν παρέα ας το διασκέδαζαν. Αν όντως είναι έτσι ας τραγουδούσαν μαζί το "Με λένε Πόπη" η το "Που'ναι τα χρόνια" . Όχι τραγούδια παρακαταθήκες τα οποία ούτε ο Γ. δεν ερμηνεύει πια (γιατί άραγε ; )και να λέει από πάνω "Είδες ύστερα από τόσα χρόνια ο Λάλας ερμηνεύει Α.Καλδάρα" . Εγώ 20ου βαθμού συγγενής να μου 'να με την οικογένεια θα πυροβολούσα την τηλεόραση και ή δυνατόν η σφαίρα μου να καρφωθεί στο πανάκριβό μικρόφωνό του...

Τέλος ας μη θίξω τα περί Μεχμέτ και μουσταφά ... Εγώ θυμάμαι κάτι συνεντεύξεις του που μας έλεγε για το πως πονάει η καρδιά του κατι για θυμίστε μου .... για Ίμβρο και Τένεδο ;;; κάτι τετοιο νομίζω. Αλλά την τσίχλα της ελληνοτουρκικής φιλίας την μασάμε καλά επί σκηνής (δεν γίνεται αφιλοκερδώς). Μην βιαστείτε όμως μας πρόλαβε ο Γ. . Ειναι λέει "δικηγόρος από την κομοτηνή αλλα στο τραγούδι είναι ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗΣ !!!! , βεβαια έχει μελλον ......... " Ευτυχώς που δεν μας έπεισε ότι είναι και επαγγελματίας ΜΗΝ Χ...Ω ...!!!!

Οκ. Τώρα μπορούμε να τα περιμένουμε όλα ... (και μετά το Ρέμο μπορούσαμε αλλά τώρα που τον κατηγορεί και από πάνω είμαστε σίγουροι)

Αλλά τι σκαλίζω τώρα. Σε αυτό το φόρουμ όσοι λένε αρνητικά πρέπει να ζητάνε και συγνώμη ή να μην τα λένε καθόλου... έτσι δεν είναι ;;;;

Υ.Γ. 1 : Πέστα έξω από τα δόντια ρε Θανάσηηηηη !!!!!

Υ.Γ. 2 :

Κάνε τον Γ. ίνδαλμα Μουσικού-Ερμηνευτή-Ταλαντούχου Οργανοπαίχτη !

Κάνε και εσύ ένα επάγγελμα οποιοδήποτε !

Κάνε μεταδημότευση στην Θράκη και προσχώρησε στον μουσουλμανισμό !

Κάνε Δημόσια αυτοσαρκασμό για τις μουσικές σου δεξιότητες !

Κάνε το πιο περίεργο και extreme image στον ευατό σου !

Κάνε τον ναρκισσισμό σου το μεγαλύτερο ατού σου !

και που ξέρεις ίσως και τα μεγαλύτερα όνειρα γίνονται πραγματικότητα ....

ΚΑΝΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ !!!

Θα μου επιτρέψετε να επιμείνω στην άποψή μου και ειδικότερα για τα απαράδεκτα μοντάζ που έγιναν με την παρεμβολή των σκηνών από το Ηρώδειο.Κατά την ταπεινή μου άποψη , χάλασαν τον ήχο των τραγουδιών...

Όσον αφορά κάτι που διάβασα παραπάνω, το ότι ήταν αφιέρωμα στη Μεσόγειο και όχι στον Νταλάρα , ε μην τρελλαθούμε τώρα ρε παιδιά...Εντάξει δεν είναι τόσο τραγικό να επισημαίνουμε που και που και μερικά αρνητικά...Ποιος το έκανε δηλαδή το αφιέρωμα στη Μεσόγειο , ο Κορκολής;(Γιατί προς στιγμήν αυτό είχα αρχίσει να πιστεύω...)

Στο κάτω κάτω της γραφής που κολλάει σ'ένα αφιέρωμα στη Μεσόγειο όλο το τελευταίο μέρος της εκπομπής με τα "Πεπρωμένο"-"Φορτώθηκα τις τύψεις μου"-"Καλή τύχη" (φτάνει πια μ'αυτό...έλεος...έχει κι άλλα σπουδαία τραγούδια ο Καλδάρας)-"Στα χρόνια της υπομονής" (μηδαμινή η αναφορά στον Κουγιουμτζή, κακώς πολύ κακώς), κλπ κλπ...

Επέτρεψέ μου, αγαπητέ Paparatsi, να μην θεωρώ ότι συμφωνούμε. Όλες οι απόψεις όμως αποδεκτές είναι. Έτσι δεν είναι;

Και για να ξεκαθαρίσω κάτι, όσον αφορά εμένα. Δεν έχω ειδικές γνώσεις μουσικής(μαθήματα πιάνου μόνο έκανα). Ούτε είναι κακό να επισημαίνονται κάποια αρνητικά(αν υπήρχαν κάποια).

Όσον αφορά εμένα και μόνο εμένα όμως, χαλάρωσα το Σάββατο και απόλαυσα τις μουσικές και τους ανθρώπους. Κι επιμένω σε αυτό που αισθάνθηκα. Δεν νομίζω πως είναι κακό και αθέμιτο. Ευχαριστώ για την ανοχή και υπομονή και ζητώ συγγνώμη για την κουραστικά(ίσως για κάποιους) επίμονη άποψή μου.

ΔΡΟΣΟΣΤΑΛΙΔA συμφωνώ 1000% μαζί σου , διάβαζα το κείμενό σου και νόμιζα ότι ήμουν εγω αυτός που τα έγραφε. Ο Νταλάρας δυστυχώς τα τελευταία χρόνια συμπεριφέρεται αρκετές φορές και στα live αλλά και στην τηλεόραση ΄΄σαν φτωχός συγγενής΄΄ που έχει και παίζει -και μας κουράζει- πέντε με δέκα τραγούδια . ’νοιξε το θησαυροφυλακιό σου παίξε ότι θέλεις. Εκεί που ο Λάλας έλεγε αυτό το αριστούργημα τι του κόστιζε να έλεγε δυό τρία ωραία λαικά, χαράς το πράγμα.

Συμφωνώ και με τον Παπαράτρσι81 αρκετά τραγούδια δεν τα είπε καθόλου καλά.

Κρίμα και πάλι κρίμα, που ο Νταλάρας ξοδεύεται άνευ λόγου και αιτίας.

Τι να σου κάνει και ο κόσμος που θέλει να διασκεδάσει ... πηγαίνουν στον Νότη και στον Μαζωνάκη γιατί οι του λαικού την έχουν δει κάπως.

ΔΡΟΣΟΣΤΑΛΙΔA  συμφωνώ 1000%  μαζί σου , διάβαζα το κείμενό σου και νόμιζα ότι ήμουν εγω αυτός που τα έγραφε.  Ο  Νταλάρας δυστυχώς τα  τελευταία χρόνια  συμπεριφέρεται αρκετές φορές και στα live  αλλά και στην τηλεόραση ΄΄σαν φτωχός  συγγενής΄΄ που έχει και  παίζει -και μας κουράζει- πέντε με  δέκα τραγούδια  . ’νοιξε  το  θησαυροφυλακιό σου παίξε  ότι θέλεις. Εκεί που ο Λάλας έλεγε αυτό το αριστούργημα τι του κόστιζε να έλεγε  δυό τρία  ωραία λαικά, χαράς το πράγμα.

Συμφωνώ και με τον Παπαράτρσι81 αρκετά  τραγούδια δεν τα είπε  καθόλου καλά.

Κρίμα και πάλι κρίμα, που ο  Νταλάρας ξοδεύεται άνευ λόγου και αιτίας.

Τι  να σου κάνει και ο κόσμος που θέλει να διασκεδάσει ... πηγαίνουν  στον Νότη και στον  Μαζωνάκη γιατί οι του λαικού την  έχουν  δει κάπως.

re file an goustareis na pas ston noti kai to mazonaki pane.emeis edo goustaroume ton giorgo.protimoume na akoume 10 tragoudia apo ton giorgo para 100 apo aftous.an i mousiki sou pedia k to mousiko sou epipedo einai afto eisai se lathos club mallon.oso gia ton paparazzi81 o giorgos den tous goustarei tous paparazzi standar.ase mas re paparazzi pane vgale kamia fotografia tin vissi kai tin vandi kai ase isixo ton giorgo.oso gia tin ekpompi.h ekpompi itane afieromeni stin mesogio egine parousiasi tou diskou kai pextikan kai kapoia apo ta palia kommatia.ego pistevo oti tha gini kai mia ekpompi gia ton giorgo sto mellon apo ton spiro kai ekei tha ton xaroume sta palia tragoudia.oso gia ton thanasi lala entaxi sigoura i foni tou den einai oti kalitero alla ti na kanoume einai filos tou giorgou kai ton agapaei pragmatika,ti ora pou kati aloi dithen filoi dimosiografi ton thavoun stis efimerides tous.

oso gia ton paparazzi81 o giorgos den tous goustarei tous paparazzi standar.ase mas re paparazzi pane vgale kamia fotografia tin vissi kai tin vandi kai ase isixo ton giorgo.

Φίλε Μακκαυ

το να 'μαι κρίνεις από το nickname μου δεν σε τιμά.Δεν έχω σε τίποτα να κάνω με τη Βίσση και την Βανδή και στον υπολογιστή μου δεν έχω ούτε ένα τραγούδι τους. Όσο για τους παπαράτσι γνωρίζω πολύ καλά ότι ο Γ. δεν αρέσει αυτούς που τον πλησιάζουν με σκοπό να φωτογραφηθούν και εγώ αν και έχω μιλήσει 3 φορές στο Γ. το 'χω σεβαστεί και ούτε του το ζήτησα.

Εμένα με ενδιαφέρει να γνωρίσω τον άνθρωπο Γ. και αυτό σίγουρα δεν γίνεται με πορτραίτα φωτογραφιών.

Μάθε δε ότι το nickname paparatsi αν και ολότελα άσχετο με πολλά φόρουμ στα οποία συμμετέχω το'χω υιοθετήσει από τον καιρό που οι παπαρατσι στεκόντουσαν έξω από το διελυμμένο αυτοκίνητο της Νταϊάνας και αντί να την βοηθήσουν τραβούσαν φωτογραφίες.

Ετσι απλά για να θυμάμαι σε όλη μου τη ζωή ότι το χρήμα κάνει τους ανθρώπους θηρία. Γιατί μέχρι τότε δεν το 'ξερα...

Εμένα με ενδιαφέρει να γνωρίσω τον άνθρωπο Γ. και αυτό σίγουρα δεν γίνεται με πορτραίτα φωτογραφιών.

Μάθε δε ότι το nickname paparatsi αν και ολότελα άσχετο με πολλά φόρουμ στα οποία συμμετέχω το'χω υιοθετήσει από τον καιρό που οι παπαρατσι στεκόντουσαν έξω από το διελυμμένο αυτοκίνητο της Νταϊάνας και αντί να την βοηθήσουν τραβούσαν φωτογραφίες..

o.k alla esto mono gia edo mporouses na valis kati allo.sugnomi pou rotao kiolas eisai ontos atheos???h pisteveis se kapoia alli thriskia??komotini meneis??

paparatsi, Makaay - νομίζω ότι αυτή η κουβέντα σας ανοίκει στα PM (προσωπικά μηνήματα), όχι σ' αυτό το τόπικ. ΟΚ;

Μήπως επήλθε μία σχετική πτώση του επιπέδου μας ανευ λόγου και αιτίας;;;Συμφωνώ με τη Geske,η "διαμάχη" αυτή οφείλει να κρατηθεί μεταξύ εκείνων,που θέλουν να τη διατηρήσουν-λύσουν και μόνο...Ειρήνη υμίν παιδιά...

Σημ:Μόνο,που διάβασα έστω και σαν παρατήρηση,το όνομα των Βανδή,Βίσση,Μαζωνάκη...σ'αυτό εδώ το forum...ανακατεύτηκα... :D:D:D

:razz: Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά είχα την εντύπωση πως σε το συγκεκριμένο forum είναι ένα βήμα ελέυθερης έκφρασης απόψεων, οι οποίες είναι δυνατό να διαφέρουν. Για το λόγο αυτό δεν καταλαβαίνω γιατί κάθε φορά που κάποιος έχει το θάρρος να πει κάτι που αποκλείνει από τις προσωπικές μας απόψεις θα πρέπει να περιμένει κατά μέτωπον επίθεση μάλλον φασιστικού χαρακτήρα. Έλεος! Ο καθένας από μας έχει το δικαίωμα να πει τη γνώμη του με την οποία δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε αλλά ας μην τον λιθοβολήσουμε τον άνθρωπο! Εξάλλου ο ίδιος ο Νταλάρας δηλώνει ανοιχτός στην κριτική. Ηρεμήστε λίγο. Ας δούμε και την αλλη πλευρά. Δε χάθηκε ο κόσμος. Η μουσική εξημερώνει τα ήθη, εσείς γιατί αρπάζεστε τόσο εύκολα;

Γιάννα

Γιάννα...Διαβάζοντας ξανά τους προκείμενους διαλόγους...Δεν επιτεθήκαμε μου φαίνεται οι υπόλοιποι σε κανέναν,άλλο τι έγινε μεταξύ Makaay και Paparatsi...Το ύφος δεν ήταν όμορφο θαρρώ,αυτό και μόνο!Φυσικότατα και θα πρέπει να είμαστε ανοικτοί και δεκτικοί σε όποια κριτική,αρκεί να μη γίνεται σκόπιμα,για να ανάψει τα αίματα!Ειρήνη και υμίν και...ημίν!!!

Μην το χαλάμε το κλίμα παιδιά! Ο καθένας έχει την άποψή του, την εκφράζει κόσμια και δεν διαπληκτιζόμαστε. Ας επικρατήσει η ηρεμία. Δεν χρειάζεται ένταση. Δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα άλλωστε.

Απογοητεύτικα από το γεγονός ότι δεν ακούσαμε αρκετά λαϊκά τραγούδια αλλά ενθουσιάστικα με το "Κουρασμένο παλλικάρι", την συμμετοχή του Τζουγανάκη(μήπως η συμμετοχή του σχετίζεται με τον αναμενόμενο δίσκο με την Εστουδιαντίνα:razz: και με την γλυκήτατη (φαίνεται ποιοι είναι οι γονείς της) καλλίφωνη και πανέμορφη Ελεονώρα Ζουγανέλη.

Θέλω να θέσω ένα ερώτημα. Ξέρετε πολλούς τραγουδιστές σε εκπομπές αφιερώματα σ' αυτούς να έχουν καλεσμένους τόσους νέους τραγουδιστές οι οποίοι να τραγουδούν τραγούδια από προσωπικές τους δουλειές;

Υ.Γ. Έβλεπα την εκπομπή μαζί με έναν φίλο του μπαμπά μου ο οποίος δεν πάει τον Νταλάρα και μου έλεγε ότι ο Νταλάρας είναι φιλοχρήματος θέτοντας σαν παραδείγματα την περίπτωση της συναυλίας στην Χαλκιδική (όπου του εξήγησα) τι έγινε καθώς και άλλες ανακρίβειες ότι ζητάει υποχρεωτικά τα λεφτά μπροστά στις συναυλίες, ότι έχει τσιγγάνικη καταγωγή(...καινούριο αυτό), ότι δεν αναγνωρίζει την αδελφή του!!##!!# και άλλα απίθανα. Το χειρότερο όμως γι' αυτόν είναι ότι ο Νταλάρας τραγουδάει πολλά είδη μουσικής και ασχολείται με τα πάντα...

Κατά τα άλλα απόλαυσα την εκπομπή...!

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΜΗΧΑΝΟΣ.ΕΠΙ 40 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΟΝΤΑΛΑΡΑΣ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΔΕΨΕΙ ΤΗΝ ΥΠΑΡΞΗ ΜΑΣ,ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΑΛΛΗ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ,ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΛΜΗ,ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ,ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΙΣ ΜΟΝΑΔΙΚΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ,ΕΔΩΣΕ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ Σ' ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΟΡΟ.ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ ΣΟΦΙΑ,ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΩΣΗ ΠΕΡΙΣΣΗ.ΑΠΟ ΤΟ 1993 ΚΑΙ ΜΕΤΑ, ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΤΕΛΙΡΙΑΚΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ,ΑΓΧΟΣ 30ΑΡΗ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΑΠΟΡΙΑ.ΕΠΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΑ LIVE TOY ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΒΑΡΕΤΑ ΠΡΟΒΛΕΨΙΜΟΣ ΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΙΔΙΩΝ ΤΡΑΓΟΥΔΙΩΝ.ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΟΝ ΣΠΥΡΟ,ΠΟΥ ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΕΙ. Ο ΘΗΣΑΥΡΟΣ ΜΕ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ-ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΑΛΙ ΚΛΕΙΣΤΟΣ. "ΦΟΡΤΩΘΗΚΑ ΤΙΣ ΤΥΨΕΙΣ ΜΟΥ" ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΕ Ο ΣΤΡΟΥΜΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ.ΣΗΜΑΔΙΑΚΟΣ Ο ΤΙΤΛΟΣ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ? ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΝΑΡΩΤΗΘΗΚΑ: ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΟΕΩ; ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑ ΠΡΟΣΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ...

ΟΙ ΚΑΙΡΙΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ ΄'ΜΑΓΟΥ'' ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΗ.Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ ΣΤΟ ΡΟΛΟ ΤΟΥ ΠΑΘΗΤΙΚΟΥ ΘΕΑΤΗ.ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΓΟ ΘΕΑΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΙΣ.ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΑΔΙΚΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΤΩΝ ΔΙΑΜΑΝΤΙΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΑΣΕ ΜΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΛΑΡΥΓΓΙΚΗΣ ΦΟΡΜΑΣ ΝΑ ''ΣΤΙΨΕΙ'' ΧΩΡΙΣ ΟΙΚΤΟ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΤΟΥ.ΝΤΑΛΑΡΑ ΠΟΥ ΧΑΝΕΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΟΓΕΙΟ ΕΝΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕΣ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙΣ ΣΕ ΜΙΚΡΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΤΡΑΓΟΥΔΩΝΤΑΣ ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ......

Παιδιά επιτρέψτε μου μια μικρή έκκληση, μιας και αυτά που γράφετε είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέροντα. Μήπως θα σας ήταν εύκολο στα επόμενα έστω post να γράφετε με μικρά γράμματα και όχι με κεφαλαία ?

Ακόμα και οι φίλοι από το εξωτερικό που θα ήθελαν να παρακολουθήσουν την συζήτηση τα κεφαλαία τους δυσκολεύουν ιδιαίτερα.

Ευχαριστώ ...και συγγνώμη για την παρέμβαση....

Πολύ γκρίνια, βρε παιδιά! Κάνετε την σύγκριση και με τα υπόλοιπα που υπάρχουν. Δέχομαι πως ο Νταλάρας έχει βάλει ψηλά τον πήχυ και μας έχει κάνει όλους πολύ απαιτητικούς, αλλά όχι κι έτσι.

Σε άλλον αρέσουν τα λαΪκά, σε άλλον τα πολιτικοκοινωνικά , σε άλλον άλλα. Έπρεπε να πει αυτό, τι είπε εκείνο. Γιατί έκανε αυτή την κίνηση, γιατί επιλέγει αυτούς τους συνεργάτες κι όχι άλλους κ.λ.π. Να μας πάρει όλους για καθοδηγητές. Έκανε αυτή την εκπομπή, έβγαλε έναν θαυμάσιο δίσκο και κάπου έπρεπε να τον παρουσιάσει. Να κάτσει σπίτι του και να αφήσει τον δίσκο να κάνει την τύχη του; Να μην τον διαφημίσει; Είχαμε και την ευκαιρία να απολαύσουμε και την Pontes μαζί του.

Ίσως ''φταίει'' κι εκείνος. Τον αγαπάμε για τα δύσκολα, άλλωστε και τα πιο ''ακριβά''. Έτσι μας έχει καλομάθει. Αλλά όχι τόση γκρίνια. Δεν αξίζει ούτε στην εκπομπή αλλά ούτε και στον ίδιο. Φιλικότατα!

:mad:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0