Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ (ΝΕΤ)

138 posts in this topic

ΜΑΚΑΑΥ μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις το μηνυμα περι μαζωνακη απο dogtor 49.Εισαι μικρος μαλλον για να πιανεις τετοιου ειδους μηνυματα.μαθε να αξιοολογεις με ανοιχτο μυαλο τι θελει να πει ο καθε ενας που γραφει στο ςιτε αυτο.ο dogtor εχει δικιο, κ' απο οτι μπορω να κρινω η αγαπη για τον νταλαρα ειναι δυνατη και οχι της τελευταιας δεκαετιας.Μην κρινεις χωρις να εισαι σιγουρος για τις προθεσεις των μελων αυτου του ςιτε.Ψαξε λιγο πιο παλια τον Νταλαρα, ακουσε μελετησε και μετα ξαναμελετησε κ' μετα μιλα για τον μεγα ερμηνευτη σε μελη οπως ο dogtor.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΜΑΚΑΑΥ μαλλον πρεπει να ξαναδιαβασεις το μηνυμα περι μαζωνακη απο dogtor 49.Εισαι μικρος μαλλον για να πιανεις τετοιου ειδους μηνυματα.μαθε να αξιοολογεις με ανοιχτο μυαλο τι θελει να πει ο καθε ενας που γραφει στο ςιτε αυτο.ο dogtor εχει δικιο, κ' απο οτι μπορω να κρινω η αγαπη για τον νταλαρα ειναι δυνατη και οχι της τελευταιας δεκαετιας.Μην κρινεις χωρις να εισαι σιγουρος για τις προθεσεις των μελων αυτου του ςιτε.Ψαξε λιγο πιο παλια τον Νταλαρα, ακουσε μελετησε και μετα ξαναμελετησε κ' μετα μιλα για τον μεγα ερμηνευτη σε μελη οπως ο dogtor.

mallon esy prepei na eisai ligo mikri drosostalida.kai mono pou egine anafora sta onomata tou sfakianaki k tou mazonaki me epiase anagoula.to poso agapaei o kathenas to giorgo to xerei monos tou pistevo.oso gia to an katalava ti hthele na pei o dogtor 49 to katalava kalitera apo esena mallon.eisai ligo mikri hlikiaka h kano lathos??diladi se mia ekpompi pou itane afieromeni se kapoio disko k ypirxe periorismenos xronos gia alla tragoudia ti perimenate na akousete aporo.olo parapona eiste.stis emfanisis se synavlies o giorgos leei tragoudia evreou fasmatos apo ti diskografia tou.entaxei sigoura tha thelame na akousoume kai polla alla pou agapame alla einai adinaton kai prepei na to katalavoume afto.gia na akousoume olla osa agapame prepei na tragoudaei meres.as krinoume ta lathi tou giorgou alla as min eimaste kai midenistes re paidia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

telika drosostalida eisai 2 xronia megaliteri apo mena.giati eixa pistepsi pos se pernao arketa xronia.akomi thelo na po pos simfono me tis perissoteres apo tis apopsis tis ekostel mias pragmatika ntalarikis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAKΑAY μην τα παίρνεις τόσο άγρια, ηρέμησε . Σ΄ έπιασε πανικός από τον Νότη και τον Μαζώ; γιατί βρε παιδί μου; δεν σ΄ έπιασε πανικός στην Αρένα που ο Νταλάρας τραγουδούσε τραγούδι του Μαζώ; Τι..... δεν το ήξερες; μάθε το τότε.. Επειδή σίγουρα δεν κατάλαβες τι είπα και πως το είπα .. άστο να πάει άστο.... Όσον αφορά στο site που είμαι, ξέρω πολύ καλά που είμαι και για ποιόν καλλιτέχνη γράφω, και όσο αφορά το μουσικό μου γούστο δεν είσαι σε θέση ούτε να το ξέρεις ούτε και να το κρίνεις. [μην κρίνεις τόσο επιπόλαια από δύο ονόματα που ανέφερα ] ΟΚ; Η προσωπολατρία ΄ποτέ δεν έκανε καλό .Εδώ δεν είμαστε για να αποδείξουμε πόσο Νταλαρικοί είμαστε, [πέρασε η παιδική ηλικία άλλωστε ]αλλά προσπαθούμε ο καθένας με της απόψεις του να αναλύσουμε περισσότερο αυτό το φαινόμενο που ακούει στο όνομα Νταλάρας, και να καταθέσουμε την αγάπη μας και την διαφωνία μας .

Αγαπητή Ελίνα θέλω να σου πω ΄ότι σεφέστατα σε άλλους αρέσουν τα ροκ, σε άλλους οι μπαλάντες..... μην ξεχνάμε όμως πως μιλάμε για έναν λαικό τραγουδιστή με λαική απήχηση ,δεν μιλάμε για τον Φραγκούλη, η την Φαραντούρη. Καλά έκανε και έγινε αυτό το αφιέρωμα στην ΄΄Μεσόγειο΄΄ αλλά η κύρια διαφωνία μου είναι ότι προς το τέλος του προγράμματος θα μπορούσε να μην επαναλαμβάνεται τραγουδιστικώς, και με το ερέθισμα που του έδωσε ο Λάλας να ακούγαμε κάτι άλλο. Θέλω να πιστεύω πως ανήκουμε στους απαιτητικούς ακροατές, και πως έχουμε κρίση και άποψη, και δεν ΄΄μασάμε΄΄ κατά το κοινώς ότι μας σερβίρουνε. Αυτό το πήραμε κληρονομιά από τον Νταλάρα δεν νομίζεις; άλλοστε μην ξεχνάς ότι οι μεγάλοι έρωτες έχουν και αυτοί της γκρίνιες τους. :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μικρε μου ΜΑΚΑΑΥ σε μια εκπομπη περιορισμενων δυνατοτητων με συγκεκριμενο υλικο ''ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ'' δεν περιμενω κατι περισσοτερο απο αυτο που ειδα.ΤΟ ''κακο'' ειναι που περιμενουμε οι ''απαιτητικοι'' καμια δεκαετια να ακουσουμε ΝΤΑΛΑΡΑ και να κλεισουν στοματα να λενε διαφορα.Επιτρεψε μου να σου πω οτι στις συναυλιες εδω κ΄ κατι χρονια ως προς το ρεπερτοριο απεχει απο τα τραγουδια τα απιστευτα που εχει παρακαταθηκη.Απλα συμμετεχει που θα επρεπε να ''Στιβει'' τα τραγουδια κ' να κρυβονται απο ντροπη οσοι δηθεν τραγουδανε.Το ποσο Νταλαριστρια ειμαι αποδειξεις μικρε ΜΑΚΑΑΥ θα λαμβανεις εν καιρω.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μικρε μου ΜΑΚΑΑΥ σε μια εκπομπη περιορισμενων δυνατοτητων.Το ποσο Νταλαριστρια ειμαι αποδειξεις μικρε ΜΑΚΑΑΥ θα λαμβανεις εν καιρω.

o.k mporei kai na exete dikio.mia erotisi,eida extes mia diafimisi sto mega gia afieroma sti mesogeio.eida oti tin exei stis dodeka ta mesanyxta apla den eida ti mera pou to exei.an mporei kapoios na mas enoimerosi.efxaristo.oso gia to xaraktirismo mikre makaay drosostalida,kai epeidi katalaveno oti den anaferese se hlikia ton afino asxoliasto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
MAKΑAY   μην  τα παίρνεις  τόσο άγρια,  ηρέμησε .  Σ΄  έπιασε  πανικός από τον Νότη   και τον  Μαζώ;  γιατί  βρε  παιδί μου;  δεν  σ΄ έπιασε  πανικός  στην Αρένα  που ο Νταλάρας τραγουδούσε τραγούδι του Μαζώ; Τι..... δεν  το  ήξερες; μάθε  το τότε..  Επειδή  σίγουρα  δεν  κατάλαβες  τι είπα  και πως το είπα .. άστο να πάει  άστο....  Όσον  αφορά  στο  site   που είμαι,  ξέρω  πολύ καλά που είμαι  και για  ποιόν  καλλιτέχνη  γράφω,  και  όσο  αφορά  το  μουσικό  μου  γούστο  δεν  είσαι  σε  θέση  ούτε  να  το  ξέρεις  ούτε  και  να το  κρίνεις.        [μην  κρίνεις  τόσο  επιπόλαια από  δύο  ονόματα που ανέφερα  ]   ΟΚ;    Η προσωπολατρία  ΄ποτέ  δεν  έκανε  καλό .Εδώ  δεν  είμαστε  για  να  αποδείξουμε  πόσο Νταλαρικοί είμαστε, [πέρασε η παιδική ηλικία άλλωστε  ]αλλά προσπαθούμε ο καθένας  με της απόψεις του να αναλύσουμε περισσότερο  αυτό το  φαινόμενο  που ακούει στο  όνομα Νταλάρας, και  να  καταθέσουμε  την αγάπη μας και την διαφωνία μας .

Αγαπητή  Ελίνα   θέλω  να  σου πω   ΄ότι σεφέστατα σε άλλους  αρέσουν  τα ροκ, σε άλλους  οι  μπαλάντες..... μην  ξεχνάμε  όμως πως  μιλάμε  για  έναν λαικό τραγουδιστή  με  λαική απήχηση ,δεν  μιλάμε για τον Φραγκούλη, η την Φαραντούρη. Καλά έκανε  και  έγινε αυτό  το  αφιέρωμα  στην  ΄΄Μεσόγειο΄΄  αλλά  η  κύρια  διαφωνία μου είναι  ότι  προς  το  τέλος   του  προγράμματος  θα  μπορούσε να μην επαναλαμβάνεται   τραγουδιστικώς, και  με το  ερέθισμα  που του έδωσε ο Λάλας να  ακούγαμε  κάτι άλλο.  Θέλω  να  πιστεύω πως  ανήκουμε  στους  απαιτητικούς ακροατές, και πως  έχουμε  κρίση  και   άποψη, και δεν ΄΄μασάμε΄΄ κατά το κοινώς ότι  μας  σερβίρουνε.  Αυτό   το  πήραμε κληρονομιά  από τον Νταλάρα  δεν  νομίζεις; άλλοστε  μην  ξεχνάς  ότι  οι  μεγάλοι έρωτες έχουν  και  αυτοί της  γκρίνιες τους.  :lol:  :lol:

geia sou giannh sinonomate.tha hthela na sou po pos den ta peira agria.sevome tis apopsis ollon kai idika afton pou einai megaliteri apo emena kai gnorizoun perissotera opos esu.apla den mporo to midenismo.kai akomi exo na po pos eseis pou menete athina sigoura gnorizete perissotera gia ton giorgo kai sigoura parakolouthite poli perissoteres parastaseis tou giorgou kai eiste kaliteri gnostes ton pragmaton.ego eimai apo eparxia kai an kai i adelfi mou menei athina den piga stin arena kai den xero ti tragoudia eipe o giorgos.exo na do ton giorgo apo tis emfanisis ston zigo me tin melina aslanidou.ton eixa dei kai me stoka katsimixa kai exo na po pos to programa htane arketa kalo.o giorgos eipe polla apo ta palia tragoudia esto kai pros to telos tis parastasis.makari na do ton giorgo na tragoudaei ma ti xaroula h ton vassili tha to xaro poli kai sigoura tha erto athina den to sizitao.kai ego den sumfonousa me tin sinergasia me to remo kai kathe remo.den mporo na fantasto oti dextike o giorgos na tou petane louloudia mou fenete adianoito.eftixos den vrethika stin arena na to do kai afto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΜΑΚΑΑΥ :den mporo na fantasto oti dextike o giorgos na tou petane louloudia mou fenete adianoito.eftixos den vrethika stin arena na to di kai afto.

H αλήθεια είναι ότι στην Αρένα, ούτε εγώ πήγα, αλλά δεν θεωρώ δεδομένο ότι τα λουλούδια είναι κακό πράμα. Έχει τύχει να δω να πετάνε λουλούδια σε μικρά μαγαζιά, με πολύ ζεστό κλίμα, και ωραία τραγούδια, και πραγματικά κανείς δεν ένιωθε άσχημα. Τα πετάγανε πιό πολύ σαν αστείο και οι τραγουδιστές γελούσαν τα έπιαναν στον αέρα. ’σε που τα πολύ κοντικά τραπέζια, σχεδόν τους τα έδιναν στα χέρια. Και επίσης φέτο άκουσα ότι έχουν λουλούδια ο Κότσιρας και η Τσαλιγοπούλου που είναι του ποιοτικού, καθώς και η Πρωτοψάλτη και η Γαλάνη στη Θεσσαλονίκη, που είναι δύο πολύ μεγάλες τραγουδίστριες και που μάλιστα λένε και μερικά εμπορικά σουξε, και πάλι κανείς δεν ενοχλείται, αντίθετα όλοι λένε τα καλύτερα για το πρόγραμμά τους. Θα μου πεις εδώ μιλάμε για τον Νταλάρα, αλλά και πάλι, αν έγινε με συμπαθιτικό τρόπο, why not???? Η εποχή είναι αυτή, καλά ή κακά...’λλωστε, κανείς δεν υποχρεώνει τον πελάτη να πάρει λουλούδια, έτσι δεν είναι???Επομένως εσείς που τον αγαπάτε τον Γιώργο πολύ, μην κάθεστε να χαλιέστε πιά γι' αυτό το πράμα...

Σορυ αν είμαι εκτός θέματος, αυτή την εβδομάδα τί θα έχει ο Σπύρος???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως κι εγώ συμφωνώ με αυτούς που λένε για την προβλεψιμότητα του Νταλάρα στις συναυλίες. Πιστεύω πως η αιτία γι' αυτό είναι το γεγονός ότι ο Νταλάρας βαρέθηκε πλέον τις συναυλίες όσο και να μην θέλουμε να το πιστέψουμε εμείς. Τουλάχιστον εμένα έτσι μου φαίνεται και τον δικαιολογώ απόλυτα. Παρατηρήστε όμως ότι όταν βρίσκεται ανάμεσα σε παλιούς του φίλους όπως για παράδειγμα στις εκπομπές της Σεμίνας και του Τριανταφυλλόπουλου είπε τραγούδια που δεν συνηθίζει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"15,7% η εμφάνιση Νταλάρα στον Σπύρο Παπαδόπουλο το περασμένο Σάββατο και 31,2% η Σεμίνα απέναντι με το τρικούβερτο γλέντι και καλεσμένους τον Χαϊκάλη και τον Φιλιππίδη."

Ασχολίαστο. :):D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νεφέλη μην απελπίζεσαι !

Να τι έγραψε το σημερινό ένθετο περιοδικό της εφημεριδας "ΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ"("ΤΟ ΒΗΜΑ - TV GUIDE", αριθμ. τεύχους 227 /26/2/2006, σελ. 3), στην, αξιολογική εκπομπών της τηλεόρασης, στήλη "ΠΑΝΩ / ΚΑΤΩ"(φυσικά η εκπομπή που εμφανίστηκε ο Νταλάρας ήταν στα "ΠΑΝΩ"):

"ΠΑΝΩ : Η εκπομπή "Στην υγειά μας "(ΝΕΤ). Απέναντι στον Σταμάτη Γονίδη και την Ελεάνα Παπαϊώννου προέταξε την Ντούλτσε Πόντες και τον Γιώργο Νταλάρα κερδίζοντας τις εντυπώσεις.". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

eimai sigouros pos an h ekpompi den itane gia thn parousiasei tou diskou mesogeios,alla htane apokleistika gia to giorgo kai epiane o giorgos ta palia tha htane antistrofa ta noumera thletheaseis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
"15,7% η εμφάνιση Νταλάρα στον Σπύρο Παπαδόπουλο το περασμένο Σάββατο και 31,2% η Σεμίνα απέναντι με το τρικούβερτο γλέντι και καλεσμένους τον Χαϊκάλη και τον Φιλιππίδη."

Ασχολίαστο. :):):)

Σίγουρα απογοητευτικό το αποτέλεσμα της μέτρησης της τηλεθέασης, δύο σημειώσεις μόνο.

-Εχει αποδειχτεί ότι ανεξαρτήτως καλεσμένων και θεματολογίας η εκπομπή της Σεμίνας έχει πάντοτε μεγαλύτερη τηλεθέαση γιατί δυστυχώς ένα μεγάλο κομμάτι των τηλεθεατών επιλέγει με βάση τη συνήθεια και προηγείται στις προτιμήσεις του η θέαση ιδιωτικών καναλιών παρά η δημόσια τηλεόραση.

-Τα παραπάνω ποσοστά αποτελούν πιθανότητα τη μέση τηλεθέαση για όλη τη διάρκεια των συγκεκριμένων εκπομπών.

Με τη διαφορά ότι η εκπομπή της Σεμίνας προβάλεται μεταξύ 21,00-00,00 ενώ του Σπύρου Παπαδόπουλου 22,15-01,15

Στη διάρκεια δηλαδή μεταξύ 21,00 και 22,15 η εκπομπή του Σπύρου δεν έχει αρχίσει να προβάλεται και είναι ευκολότερο για τη Σεμίνα να έχει εκίνη την ώρα μεγαλύτερα νούμερα σε σχέση με τις ειδήσεις της ΝΕΤ που προβάλονται την ίδια ώρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0