nikolas

New forum features / Νέες λειτουργίες του forum

67 posts in this topic

Not really a new feature but still a question.

If I want to find a song, well I can find it, but how can I find on what CD it is without going through all the lists ? I haven't found it.

Micki

Share this post


Link to post
Share on other sites

After you find the song and while you are looking at the lyrics, move your mouse where it says "Συνδέσεις" and the cd title, among other things will be there

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thanks soc!

Micki, I 'd like to add that in this box that appears, you will find links to all CDs that include the song you are currently viewing.

p.s:  :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikola,

You are forgiven. I had a good laugh about it.

But be carefull there with the s and the d. It might get you in trouble some day. :blush::)

Micki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εδώ θα σας ενημερώνω για τις νέες λειτουργίες του forum.

Τώρα, απλά να σας ενημερώσω πως όταν πατάτε το όνομα του topic στο block Recent Posts (στην κεντρική σελίδα του forum) σας πηγαινει κατευθείαν στο τελευταίο post που γράφτηκε και όχι στο πρώτο, όπως ήταν εως τώρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει ακόμα(λίγο καταννόηση)πως θα ανοίξω νέο topic,γιατί έχω κάτι σημαντικό-νέο να γράψω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρώτα θα δεις που θέλεις να κατατάξεις το θέμα που θα ξεκινήσεις. Αν πχ πρόκειται για πληροφορία για νέα συναυλία, θα μπεις στο topic

Πληροφορίες για συναυλίες και νέες κυκλοφορίες - Upcoming concerts and new releases

Εκεί, στην πρώτη σελίδα, πάνω δεξιά σε μαύρο φόντο λέει "start new topic".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλησπέρα,

Για να ανοίξεις νέο topic πρέπει πρώτα να φτιάξεις λογαριασμό (account) στο forum. Γενικά τα βήματα είναι ως εξής:

  • Σε αυτή τη σελίδα: http://www.dalaras.com/forum/index.php?app=core&module=global&section=register συμπλήρωσε τα στοιχεία σου (όνομα, έγκυρο email, κλπ).
  • Σε λίγα δευτερόλεπτα θα σου έρθει ένα email το οποίο θα περιέχει ένα link. Πάτα το link για να επιβεβαιώσεις οτι το email που συμπλήρωσες στο προηγούμενο βήμα, είναι δικό σου.
  • Έπειτα επέστρεψε στο forum μας και κάνε login (πάτα το κουμπί login, το οποίο βρίσκεται στο πάνω δεξιά μέρος της σελίδας) χρησιμοποιώντας το username και password που επέλεξες από το πρώτο βήμα.
  • Πήγαινε σε αυτή τη σελίδα http://www.dalaras.com/forum/index.php?showforum=2 και πάτα το κουμπάκι "Start new topic" που βρίσκεται στο πάνω δεξιά μέρος της.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

For years now, we have been using the field "topic description" in order to write the topic title in English or to give extra information. The new version of the forum did not support this feature.

I have enabled it, so topic descriptions are available again! :) I hope this feature to help our foreign members. :)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστόλη Νικόλα μια απάντηση.

Θελω σε ενα ποστ μου να διαγραψω το περιεχομενο (κατα λαθος εχει γραφτει 2 φορες) Δεν βλεπω καπου κουμπι edit για να το διορθωσω..

Τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάριε, θα σου απαντήσω το βραδάκι. Προς το παρών δεν μπορείς.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λόγω μιας διαδικασίας που έτρεξα, θα ήθελα να διαγράψετε τα temporary Internet files του browser σας, αν έχετε οποιοδήποτε πρόβλημα.

Because of a procedure that I executed, I would like to delete your temporary Internet files of your browser, in case you experience any kind of problem.

Αποστόλη Νικόλα μια απάντηση.

Θελω σε ενα ποστ μου να διαγραψω το περιεχομενο (κατα λαθος εχει γραφτει 2 φορες) Δεν βλεπω καπου κουμπι edit για να το διορθωσω..

Τι μπορω να κανω σε αυτη την περιπτωση;;

Μάριε, το κουμπάκι edit με το οποίο μπορείς να αλλάξεις το περιεχόμενο των posts σου είναι διαθέσιμο για 24 ώρες αφού το δημοσιεύσεις. Έπειτα δεν μπορείς να το αλλάξεις.

Επίσης, δεν υπάρχει η δυνατότητα διαγραφής ενός post. Αν χρειαστεί να σβηστεί ένα post μπορώ να το κάνω εγώ, ο Νικόλας, ο Θοδωρής (Theodore) ή ο Χρήστος (Regnis). Απλά μας ενημερώνεις και εμείς το σβήνουμε. Προσωπικά, εγώ έχω σβήσει δεκάδες διπλά posts, χωρίς να με ενημερώσει κανένας. Απλά πέφτουν στην αντίληψη μου.

Edited by Apostolis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ε τοτε αφου ειναι στην δικαιοδοσια σας, σας ενημερωνω για υπαρξη διπλου post απο λαθος στην λιστα με τα official video clip.

Εχει κατα λαθος η λιστα αναρτηθει διπλη φορα και οπως θα δειτε αναιτια καταλαμβανει χωρο (αν γινεται κατεβαστε το ενα απο τα 2 διπλα post..)

Σε ευχαριστω για την απαντηση σου

Share this post


Link to post
Share on other sites

H mobile συνδεση δεν ειναι καλη, δεν ξερω αν αλλαζει κατι σ'αυτο. Επισης, οταν κανουμε share ενα topic 'η post στο fb βγαζει μια εικονιτσα IP Board. Θα μπορουσε να μπει κατι που εχει να κανει με το φορουμ? Ακομη και ο τιτλος μονο θα ηταν καλυτερο ως εμφανιση.

ΥΓ.Αποστολη, τελικα γραφω μια χαρα πλεον απο το κινητο μου. Ευχαριστω!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο παλιό messenger του φόρουμ είχαμε δυνατότητα μεταφοράς μηνυμάτων σε φακέλους που είχαμε δημιουργήσει. Διαπιστώνω ότι όλα αυτά χάθηκαν.....; Ή είναι ιδέα μου; Νομίζω ότι έχουν μείνει όσα δεν είχα σε φακέλους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το νέο messenger του forum βασίζεται στις "συνομιλίες". Όταν ένα μέλος στέλνει PM σε ένα άλλο, αυτόματα δημιουργεί μία συνομιλία. Όλα τα επόμενα PM που θα σταλούν κάνοντας reply αφορούν την ίδια συνομιλία. Αν τώρα, ένας από τους 2 σβήσει την συνομιλία (για οποιονδήποτε λόγο) εμφανίζει στον άλλον ένα κόκκινο κείμενο deleted και δεν μπορεί πλέον να απαντήσει (να κάνει reply). Στην περίπτωση αυτή, θα πρέπει να δημιουργηθεί μία νέα συνομιλία. Δηλαδή να σταλεί ένα νέο PM από την αρχή και όχι μέσω του reply.

Όσον αφορά την αρχειοθέτηση σε φακέλους, δεν το γνωρίζω. Θα πρέπει να το κοιτάξω....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dear Apostoli,

I am trying to edit my post (to add Melina Aslanidou to the list of musicians in Basel)

but I do not have the "edit" option in any of my posts.

Thanks!!!

Alona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορούμε να βάλουμε καμιά φατσούλα που να γελάει πολύ (υπάρχει μια καλή που χτυπιέται κάτω απ' τα γέλια), εκτός από αυτή: :laugh: και όλες τις άλλες που χειροκροτούν?

Ευχαριστώ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το counter στο profile views δεν λειτουργει σωστα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...