Sign in to follow this  
Followers 0
ΘΑΝΑΣΗΣ ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ

ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΣΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ "ΜΕΝ"

40 posts in this topic

Σωστά. Από αυτή την άποψη αυτά τα ... μασκαρέματα δεν είναι κάτι το απολύτως καινούργιο. Επίσης, παρόμοιες φωτογραφίες του υπήρξαν σε κάποιο παλιό τεύχος του περιοδικού "Δίφωνο".

Στο "Υπάρχει λόγος" νομίζω ήταν τελείως διαφορετική η περίπτωση. Και δεν ήταν τόσο υπερβολικό. Είχε ένα κλασσικό ντύσιμο με παπιγιόν και ταίριαζε πολύ με τους Κατσιμιχαίους αλλά και με το ίδιο το τραγούδι canzone per te.

Και τελοσπάντων, κοκταίηλ πίτα γύρο δεν κρατούσε :):):)

Michael στο δίφωνο αναφέρεσαι σε μια φωτογράφηση όπου ήταν με το σκύλο του και τα ...σανδάλια του στη Σύρο; Αν εννοείς αυτή τη φωτογράφηση και εκεί τα πράγματα ήταν πολύ πιο ήπια. Ήταν σχετικά απλή. Καθημερινές καλοκαιρινές φωτογραφίες δηλαδή, κι ας ήταν λίγο στημένες.

Αυτή η φωτογράφηση στο MEN νομίζω είναι εντελώς πρωτότυπη.

Είναι μάλλον στα πλαίσια του "ανοίγματος" που κάνει με το νέο δίσκο στο ευρύ κοινό.

Καταρχήν συμμετέχει και η ’ννα πράγμα εντυπωσιακό δεδομένου ότι δεν εμφανίζεται συχνά, και ίσως να σημαίνει ότι κι αυτή τον σπρώχνει προς αυτή την εξωστρέφεια όπως χαρακτηρίζεται.

Η φωτογραφία που προσωπικά με ενοχλεί λιγάκι είναι εκείνη η μισή όπου "φωνάζει" γιατί παραπέμπει αλλού... Συγνώμη δηλαδή αλλά τέτοιες πόζες παίρνουν συνήθως κάτι μοντέλα στα nitro και στα max, ή συνοδεύουν κάτι μυστήριες συνεντεύξεις του Μουρατίδη.

Ακόμα και η φωτογραφία με το τηλεκοντρόλ δεν ξέρω αν ταιριάζει στον Νταλάρα.

Και όλες (εκτός από το εξώφυλλο) έχουν ένα στυλ που θα ταίριαζε μάλλον σε 25χρονο ανερχόμενο star.

Λίγο εξεζητημένα δεν είναι όλα αυτά;

Όπως και να έχει, ίσως θα πρέπει να αρχίσουμε να πίνουμε τα σουβλάκια σε ποτήρια και μετά να τα τσουγκράμε. Κάτι θα ξέρει ο Γιωργάρας!!!

:D

Michael στο δίφωνο αναφέρεσαι σε μια φωτογράφηση όπου ήταν με το σκύλο του και τα ...σανδάλια του στη Σύρο;

Όχι, όχι. Εννοούσα κάτι φωτογραφίες στο γνωστό στυλ του Τάσου Βρεττού όπως ήταν χαρακτηριστικές (τουλάχιστον τότε) για το "Δίφωνο": Ασπρόμαυρες φωτογραφίες σε μεγάλο σχήμα, με καλλιτέχνες ντυμένους με (ψεύδο-)κομψά ρούχα και σε εξεζητημένες πόζες. (Ένας από τους λόγους που βαρέθηκα αυτό το περιοδικό.)

Ξεφυλλίζοντας τώρα τα παλιά τεύχη, δεν βρήκα όμως αυτό που είχα στο νου μου. Δεν αποκλείω λοιπόν που μπέρδεψα τον Νταλάρα με τον Νικολόπουλο ο οποίος με παρόμοιο τρόπο φωτογραφήθηκε για το τεύχος 20. (Απ ό,τι γνωρίζω η μοναδική φορά που ο Νικολόπουλος συμμετείχε σε τέτοια παιχνίδια.)

Πάντως το εξώφυλλο του τεύχους 4 (Ιανουάριος 1996) δείχνει έναν Νταλάρα που μοιάζει ως ένα βαθμό με εκείνον στις φωτογραφίες στο "ΜΕΝ".

Νομίζω ότι είναι από τις τελειότερες φωτογραφήσεις που έχει κάνει .Ειδικά εκείνη με την πίτα γύρο (ή ότιδήποτε άλλο έχει μέσα) είναι το κάτι άλλο.Εγώ σκέφτομαι να την κάνω και πόστερ.Καλή η σοβαρότητα αλλά μέχρι ένα σημείο. Δεν κατάλαβα γιατί συνέχεια κάποιος θα πρέπει να εμφανίζεται σοβαρός και μετρημένος.Και προσωπικά , επειδή όταν πήρα το περιοδικό δεν ήμουνα και "στα καλύτερά μου", σας διαβεβαιώ ότι μου έφτιαξε τη διάθεση.Μπράβο Γιώργο.Ευχαριστούμε για μια ακόμη φορά. :):):):D

Εγώ σκέφτομαι να την κάνω και πόστερ.Καλή η σοβαρότητα αλλά μέχρι ένα σημείο. Δεν κατάλαβα γιατί συνέχεια κάποιος θα πρέπει να εμφανίζεται σοβαρός και μετρημένος.Και προσωπικά , επειδή όταν πήρα το περιοδικό δεν ήμουνα και "στα καλύτερά μου", σας διαβεβαιώ ότι μου έφτιαξε τη διάθεση.

Προσωπικά είμαι σίγουρος ότι ακριβώς αυτό το είχαν στο νου οι υπεύθυνοι για το μάρκετιγκ τόσο του περιοδικού όσο και του Νταλάρα. Ξέρουν τέλεια με ποιο τρόπο τραβάει κανείς σήμερα πελατεία ...

Όπως και να έχει, ίσως θα πρέπει να αρχίσουμε να πίνουμε τα σουβλάκια σε ποτήρια και μετά να τα τσουγκράμε. Κάτι θα ξέρει ο Γιωργάρας!!!

:)

σημασία έχει να μην είναι εύθραυστα τα ποτήρια και μετά άντε να βγάζουμε τους λεκέδες από πάνω μας ...

τι είπα πάλι.. :)

Michael, ΕΛΕΟΣ πια! Λυπήσου κάποιους από εμάς που τον Νταλάρα τον έχουμε βαθιά στην καρδιά μας! Μια καλή κουβέντα δεν έγραψες πια για

τον Νταλάρα.Εσύ τον απομυθοποίησες, όπως είπες. Δικαίωμά σου είναι αυτό .Προσπαθείς όμως και για όλους εμάς μάλλον...Το γράφω όσο πιο καλοπροαίρετα μπορώ. Ελπίζω να συγχωρήσεις την συναισθηματική έ-

ξαρση και να μην εκλάβεις τα λόγια μου σαν νουθεσία. Ζητώ συγγνώμη και

από τα υπόλοιπα μέλη, αλλά δεν μπορώ ακόμη να στέλνω email απευθείας

σε κάποιο μέλος. Λυπάμαι που απάντησα από εδώ και ζητώ την κατανόη-

όλων - συμπεριλαμβανομένου και του Michael. Την καλησπέρα μου σε ό-

λους :D:D:D

Μια  καλή κουβέντα δεν έγραψες πια για τον Νταλάρα.

Σε λίγες μέρες θα ακούσω το καινούργιο του CD. Ελπίζω πως αυτό θα είναι επιτέλους αφορμή να πω και μια καλή κουβέντα. :D Πίστεψέ με ότι κι εγώ ο ίδιος περιμένω την ευκαιρία για κάτι τέτοιο εδώ και πολύ καιρό.

ΥΓ: Δεν υπάρχει τίποτα να συγχωρήσω ούτε εκλαμβάνω τα λόγια σου ως νουθεσία. Μια χαρά εξέφρασες αυτό που σε προβληματίζει. :D

Εεε...Ας ελπίσουμε τον Απρίλιο να κλείσει αυτή η παρένθεση της ΑΡΕΝΑΣ και όλων των (κακών) αναγκαίων συμπαραμαρτούντων.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0