Sign in to follow this  
Followers 0
Apostolis

Γ.Νταλάρας & Α.Ρέμος στο Αθηνών Αρένα

485 posts in this topic

Την Κυριακή που μας πέρασε(27/2) ξαναπήγα(για τρίτη φορά) στην ΑΡΕΝΑ. Αυτή τη φορά πήγα μ' έναν φίλο μου και πήραμε ποτό(15 ευρώ) στο μπαρ κι αντέξαμε 4 ώρες όρθιοι, θυμήθηκα το στρατό. Ομολογώ ότι η Κυριακή, για εμάς τους νταλαρικούς, είναι καλύτερη μέρα και γιατί δεν ξημερωνόμαστε μέχρι τις 4 και γιατί ο κόσμος της Κυριακής είναι πιο ήρεμος και πάει για να ακούσει κι όχι για να εκτονωθεί!

Πήγαμε στις 22.30, ακριβώς την ώρα που πραγματοποιείται η πρώτη κοινή εμφάνιση Νταλάρα - Ρέμου. Η σειρά της εμφάνισης έχει αλλάξει, οι υπόλοιποι συντελεστές εμφανίζονται την πρώτη ώρα(21.30-22.30 την Κυριακή, 22.30-23.30 τις υπόλοιπες μέρες).

Στις 22.30 λοιπόν εμφανίστηκαν οι Νταλάρας και Ρέμος και τραγούδησαν μαζί για ένα μισάωρο(22.30 έως 23.00) γύρω στα 10 τραγούδια(τα ίδια που έχω αναφέρει, όπως και άλλοι φίλοι εδώ, σε άλλη "ανταπόκριση").

-Αμέσως μετά συνέχισε ο Ρέμος το α΄ μέρος του δικού του προγράμματος.

-Ο Νταλάρας βγήκε στις 23.55 και τραγούδησε ως τις 00.35 τα εξής τραγούδια :

-Το προαίσθημα

-Ένας κόμπος η χαρά μου

-Καράβια στη στεριά

-Το πεπρωμένο

-Το παράπονο

-Στα χρόνια της υπομονής(μαζί με την Μπάμπαλη)

-Amor-amor

-'Αλλη μια φορά(μαζί με τον Πετράκο)

-Της αγάπης μαχαιριά

-Διδυμότειχο blues(μαζί με τον Ρέμο)

-Στη συνέχεια ακολούθησε το β΄μέρος του προγράμματος του Ρέμου(αρχή λουλουδιών κ.τ.λ.) κι εγώ βρήκα την ευκαιρία να πάω στα καμαρίνια. Καταφέραμε να τον δούμε, μάλιστα ο φίλος μου έβγαλε και μια φωτό μαζί του. Ο Νταλάρας ήταν μια χαρά κι αρκετά ευδιάθετος.

-Το β΄μέρος του προγράμματος του Νταλάρα άρχισε στις 01.25 και κράτησε ως τις 01.50. Είπε τα εξής τραγούδια :

-Καλή τύχη

-Μαρτύριο μυστήριο

-Τα βεγγαλικά σου μάτια

-Έχω έναν καφενέ

-Κάποιον άλλον φίλησες στο στόμα

-Το ναυτάκι

-Μη μου θυμώνεις μάτια μου

-Αυτά τα χέρια

-Φεγγάρι χλωμό

-Και συνέχισαν μαζί με τον Ρέμο :

-Η φαντασία

-Ήρθα κι απόψε στα σκαλοπάτια σου

-Το γράμμα

-Παραπονεμένα λόγια

-Με σκότωσε γιατί την αγαπούσα

-Ας παν στην ευχή τα παλιά

-Σάλα-σάλα

-Μακριά μου να φύγεις(το είπε η τσιγγάνα η Ναταλί)

-Εγώ θα σου μιλώ

-Ξημερώνει

-Το προαίσθημα

-Έλα να με τελειώσεις

-Τι να θυμηθώ τι να ξεχάσω

-Γιορτή ζεϊμπέκηδων

-ΤΕΛΟΣ στις 02.20.

-Ξαναβγήκαν και έκλεισαν με τα :

-Στο'πα και στο ξαναλέω

-Πριν το τέλος

Ωρα λήξης : 02.30.

-Παραλειπόμενα :

1. Ο Νταλάρας ήταν συνεχώς γελαστός και έδειχνε αρκετά κεφάτος.

2.Εκτός του Αντώνη Βαρδή και του Γιάννη Βαρδή(αναφέρθηκε αλλού εδώ στο forum κι ο Αποστόλης), στο ακριβώς δίπλα απ' αυτούς τραπέζι, ήταν και ο Δημήτρης Σαραβάκος με την παρέα του.

3. Ο Ρέμος έδειξε και τις ικανότητές του σαν ντραμίστας. Όταν ο Νταλάρας έκλεινε το πρόγραμμα τραγουδώντας το τραγούδι "Γιορτή ζεϊμπέκηδων", ο Ρέμος έπαιζε ντραμς στην ορχήστρα!

4. Οι χοροί στην πίστα επιτέλους τέλος! Απαγορεύεται η άνοδος στη σκηνή από δυο σεκιουριτάδες δεξιά κι αριστερά. Είχε παραγίνει το κακό, απ' ότι πληροφορήθηκα, σε σημείο ο κάθε "περίεργος" να ανεβαίνει απάνω και την ώρα που ο Νταλάρας τραγουδάει, αυτός να τον "περιεργάζεται"!

Κι όμως σημειώθηκε κι ένα, ενδεικτικό του τι γινόταν πριν , περιστατικό. Την ώρα που ερμήνευε το "Φεγγάρι χλωμό", και σε "κρίσιμο σημείο του τραγουδιού" ένας παλιόγερος( συνήθωςδεν χρησιμοποιώ τέτοιες εκφράσεις αλλά θα καταλάβετε παρακάτω το γιατί) ανέβηκε μεθυσμένος και σχεδόν παραπατώντας, με τη συνοδεία κι ενός φίλου του και κατάφερε να βρεθεί δίπλα στον Νταλάρα, ο οποίος ερμήνευε εκείνη την ώρα, παίζοντας και την κιθάρα του, για να του σιγοψιθυρίσει στο αυτί(!) κάποια παραγγελιά. Ο Νταλάρας πειράχτηκε αισθητά και έκανε κάποια νευρική κίνηση με τα χέρια του, αλλά αμέσως προσπάθησε να το αντιμετωπίσει με χιούμορ. Αμέσως βέβαια τον πήραν σηκωτό οι σεκιουριτάδες. Ε, όταν λοιπόν είσαι 70 χρονών και μεθάς και ανεβαίνεις μεθυσμένος στη σκηνή και δεν σέβεσαι τον μεγαλύτερο Έλληνα ερμηνευτή και πας να το παίξεις ιμιτασιόν Κοεμτζής, ε, τότε είσαι παλιόγερος!

Ήθελα να το αναφέρω λεπτομερώς το περιστατικό, όπως το είδα, γιατί από τη μια χάρηκα ειλικρινά που κόπηκαν όλα αυτά, αλλά από την άλλη επιμένω : δεν είναι αυτές συνθήκες για να εμφανίζεται και να ερμηνεύει ένας ΝΤΑΛΑΡΑΣ!

Έτσι είναι όπως τα λες Τάσο!! Απορώ και εγώ με την ψυχραιμία του Γ.Νταλάρα. Αηδίασα και εγώ με αυτό το μεθυσμένο ηλικιωμένο.

Όσον αφορά τους χορούς, έμαθα από ένα σεκιουριτά οτι έχουνε πλέον εντολή να μην αφήνουνε τον κόσμο να ανεβαίνει στην πίστα! Υπάρχουνε εξαιρέσεις όμως. Για παράδειγμα, αν έρθει κάποιος κολλητός του Ρέμου (ή του Νταλάρα) και θελήσει να χορέψει με την παρέα του, θα τον αφήσουνε... Και επειδή θα αφήσουνε αυτόν να ανέβει στην πίστα, αφήνουνε και τους άλλους. Πάντως απ'οτι μου είπε είναι σπάνιο φαινόμενο αυτό!!!

Για τυχών απορίες, θέλω να αναφέρω οτι με τον σεκιουριτά έπιασα κουβέντα, όταν βαριόμουνα το κομμάτι του Ρέμου... 1 ώρα απίστευτης βαρεμάρας... κάτι έπρεπε να κάνω για να περάσει η ώρα.... :D :lol: :lol:

Τέλος θέλω να αναφέρω οτι με ξετρέλανε η ερμηνεία του Γιώργου στο "Κάποιον άλλον φίλησες στο στόμα". Εξαιρετική!! :D:D

Παιδιά ,συμφωνώ απόλυτα μαζί σας για τα περί χορών.Απορώ κι εγώ με την ψυχραιμία του και την υπομονή του.Εμείς είμασταν τυχεροί στην δεύτερη κάθοδό μας στην Αθήνα(τα είπαν και ο Θανάσης και ο Μάκης).Παρακολουθήσαμε ένα πρόγραμμα που ταίριαζε στο προφίλ του Γιώργου,χωρίς χορούς στην πίστα και διάφορους άλλους αηδιαστικούς τύπους.Ο Γιώργος δεν ξέρω αν παρατηρεί από ψηλά τι γίνεται κάτω,αλλά εμείς τα συναντάμε έως και δίπλα μας. Και ούτε σοβαροφανείς ούτε συντηρητικούρες είμαστε.Σε σχέση με την περίοδο των γιορτών ,λοιπόν, έχει βελτιωθεί πολύ η κατάσταση. Αν και βελτιώθηκε πάντως η κατάσταση, τον περιμένω σε άλλα. ’λλωστε -έχω την αίσθηση- πως αυτή η συνεργασία έγινε όχι για τους νταλαρικούς αλλά για όλους τους άλλους.Ελπίζω να έχει εκτιμηθεί αυτή η κίνηση από τους άλλους.Εμείς είπαμε από την αρχή πως θα τον στηρίξουμε (με κάποια κριτική διάθεση), αλλά εξακολουθούμε να αναμένουμε άλλα. :D:D:D

Να ρωτήσω κάτι βρε παιδιά:γιατί έχω την αίσθηση πως το μέρος που βγαίνει και τραγουδάει ο Νταλάρας είναι μικρότερο σε σχέση με αυτό του Ρέμου;Είναι γεγονός πως όλοι προτιμούμε να ακούμε τον Νταλάρα και δεν τον χορταίνουμε , αλλά δεν νομίζω πως κάνω λάθος στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Na kano mia erotisi gia ta fonhtika tou Ntalara; Pera apo kapoies memonomenes parathrhseis pos einai genika;Einai kourasmeni i foni tou i einai i gnosti foni tou. Rotao giati se kapoio allo topic tethhke ena tetoio zhthma kai epeidh anhsyxousame kai mhpos oi synexeis emfaniseis ton kourasoun.Alla mallon apo oti katalava den tithetai tetoio zhthma apla tha ithela lmia epivevaiosi.

Είναι, κατα τη γνώμη μου, ο γνωστός Νταλάρας των τελευταίων ετών (που σαφως διαφέρει από τον Νταλάρα του 85-95 - ας μην επεκταθούμε, το έχουμε αναλύσει στο άλλο topic). Είναι βέβαιο ότι κουράζεται - το πόσο θα φανεί στην πορεία. Απλά έχω παρατηρήσει πως συνήθως φροντίζει όσο γίνεται να μη κουράζει "άσκοπα" τη φωνή του, αποφεύγωντας όσο μπορεί τις υπερβολικες εξάρσεις (τρελές κορώνες, στριψίματα και δε συμμαζεύεται - εξάλλου, δυστύχώς, λίγοι ακούνε πραγματικά απο κάτω). Βέβαια, κάποιες βραδιές, ανάλογα και με την ψυχολογία του, δίνει και το κάτι παραπάνω, απλά είναι προφανες πως δε μπορεί κάθε βράδυ να τραγουδά μέχρι ...τελικής πτώσεως(!), οπότε κάνει και λίγη "οικονομία". Εξάλλου είναι και το κλίμα, που δεν απαιτεί την μέγιστη μουσική και φωνητική αρτιότητα. Το βάρος πέφτει στο κέφι, στα τραγούδια και στην όλη ατμόσφαιρα. Με δυο λόγια, είναι Ο.Κ., καλός - τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο :D:D:D

(που σαφως διαφέρει από τον Νταλάρα του 85-95 - ας μην επεκταθούμε,

Ας επεκταθουμε. Εψαξα βεβαια, σκληρα να βρω το topic εκεινο αλλα καμια τυχη. Αν θυμαστε που ειναι μπορει καποιος να απαντησει εκει. Θυμαμαι οτι και ο Παυλος και ο Αποστολης και ο Αγγελος και αρκετος κοσμος ακομα συμφωνησε στα περι "χρυσης περιοδου" για τηα χρονια 85-95. Φωνητικα παντα, οχι απο πλευρας πορειας.

Επιτρεψτε μου να διαφωνισω. Ή μαλλον να πω οτι αν δεχτουμε αυτην την περιοδο σαν την καλυτερη, αφηνουμε εξω το Ολυμπιακο σταδιο και τον Ορφεα. Και οσον αφορα studio αφηνουμε εξω το Σεργιανι στον Κόσμο. Πιστευω λοιπον οτι το φωνητικο μεγαλειο παιρνει τη μετεπειτα μορφη του καπου προς τα τελη του 70 και παει μεχρι οπου το θελετε να παει. Και για να ξεκαθαρισω τι εννοω, μιλαμε μονο για τις φωνητικες διαστασεις. Διοτι απο πλευρας πορειας, ποιοτητας φωνητικης, κλπ κλπ τα πραγματα ειναι διαφορετικα.

(Οπως ειπα, για να μην αλλαξει θεμα, μπορειτε να απαντησετε εκει που πρεπει. Επισης, ξερω να βαζω τονους.)

δεν έχω παρακολουθήσει από την αρχή τη ροή της συζήτησης αλλά θα ήθελα να εκφράσω τη δική μου γνώμη ..

γενικά πριν τη δεκαετία του '80 δεν νομίζω οτι φωνητικά ήταν τέλειος.Να αναφέρω οτι στη χροιά του υπήρχαν κάποια ¨"νιαουρίσματα"...Όλα τα άλλα πιστεύω οτι τα είχε

όπως για παράδειγμα την καλή τεχνική..Αργότερα η χροιά βελτιώθηκε..

Όσον αφορά την Αρένα γενικά είναι πολύ καλός .Δεν μπορούμε όμως να τον ακούσουμε να κάνει φοβερά πράγματα όπως θα έκανε στο Ηρώδειο ή στο Μέγαρο Μουσικής..Οι συνθήκες είναι διαφορετικές .Ξενύχτι,ποτό ,χορός,κέφι..πρόκειται για μια διαδικασία τεσσάρων μηνών και πιστεύω πως δεν χρειάζεται να αναλώνει τη φωνή του σε τέτοιες καταστάσεις.......

Ήμουν και εγώ στην ΑΡΕΝΑ το προηγούμενο Σάββατο 26/2.Το μαγαζί εντυπωσιακό. Θα έλεγα πως για κάποιον που του αρέσει να διασκεδάζει αλλά και να ακούει ωραία τραγούδια και ερμηνείες είναι ένα πάρα πολύ καλό πρόγραμμα που είναι φτιαγμένο ώστε να σε προδιαθέτει κ να χορέψεις (άσχετα αν αυτό είναι εφικτό).Βέβαια δεν χορταίνεις Νταλάρα...αυτό ειναι σίγουρο! -Πάντως, στο δεύτερο μέρος του Ρέμου η πίστα ήταν γεμάτη από κόσμο που φυσικά χόρευε.....μετά ευγενικά ο Ρέμος τους είπε να καθήσουν και ανέβηκαν στην πίστα τρεις 60αρηδες θα έλεγα,ίσως και παραπάνω.. (είναι γνωστοί παλιοί χορευτές νομίζω αλλά μου διαφεύγουν τα ονόματα τους) και χόρεψαν ένα χασάπικο με ερμηνευτή τον Ρέμο. Ο Νταλάρας ήταν πολύ καλός και είχε διάθεση θα έλεγα. Όσο για τα περιστατικά με μεθυσμένους που ανεβαίνουν στην πίστα κ.τ.λ πιστεύω πως ο Νταλάρας δεν είναι από άλλο κόσμο και ούτε είναι ανυποψίαστος,μπορεί να τα αντιπετωπίσει και εννοείτε κυρίως με χιούμορ... κ αν κάποιος ζητήσε πάνω στην ευθυμία του μια παραγγελιά όπως αναφέρε κάποιος .. δεν είναι κάτι φοβερό και κακό πια.

Την ώρα που ερμήνευε το "Φεγγάρι χλωμό", και σε "κρίσιμο σημείο του τραγουδιού" ένας παλιόγερος( συνήθωςδεν χρησιμοποιώ τέτοιες εκφράσεις αλλά θα καταλάβετε παρακάτω το γιατί) ανέβηκε μεθυσμένος και σχεδόν παραπατώντας, με τη συνοδεία κι ενός φίλου του και κατάφερε να βρεθεί δίπλα στον Νταλάρα, ο οποίος ερμήνευε εκείνη την ώρα, παίζοντας και την κιθάρα του, για να του σιγοψιθυρίσει στο αυτί(!) κάποια παραγγελιά.

Συμφωνώ μαζί σου 100% με τον χαρακτηρισμό... :)

Και μακάρι να ισχύει η 3η Απριλίου ως ημερομηνία λήξης , να τελειώνουμε μ'αυτή την ιστορία.'Αντε 29 και σήμερα... :)

Σωκράτη, μια παρένθεση μικρή για αυτό που είπες. Όταν μιλάμε για χρυσή δεκαετία δε σημαίνει ότι τα προηγούμενα χρόνια ήταν σκάρτα. Αντίθετα, για να φτάσεις σε μια χρυσή περίοδο πρέπει πρώτα να έχεις διαγράψει φοβερή πορεία.

Πάντως κι ο ορφέας καλός είναι αλλά -φωνητικά- δεν συγκρίνεται για παράδειγμα με την ερμηνεία του πχ στο America Inssurecta to 1995(100 χρόνια Μίκης Θεοδωράκης και cinema). Εκεί πια είναι άπιαστος, δεν τον φτάνει κανείς.

Επίσης μην ξεχνιόμαστε ότι μιλάμε για τον κορυφαίο τραγουδιστή, που σημαίνει ότι όποια περίοδο και να πάρεις θα είναι πολύ καλή. Αλλά αν θα έπρεπε να ξεχωρίσουμε τα καλύτερα (καθαρά φωνητικά) χρόνια θα έλεγα ότι το ΄'85-95' είναι η περίοδος που κατοχυρώνει τον Νταλάρα ως τον μέγιστο Έλληνα τραγουδιστή.

(Βέβαια εξακολουθώ να θεωρώ πως το Σεργιάνι στον Κόσμο είναι απ' τους κορυφαίους του δίσκους)

Θα συμφωνήσω με τον Παύλο.

Για μένα, η φωνή του Νταλάρα μετά το '85, πήρε μια άλλη διάσταση, απέκτησε περισσότερο όγκο, και ακόμα και η χροιά του απέκτησε άλλη βαρύτητα. Η αναπνοή του, η έκταση του (δηλ. τα τεχνικά στοιχεία της φωνής του) είναι σαφώς βελτιωμένα σε σχέση με τη δεκαετία του '70 και τις αρχές της δεκαετίας του '80. Είναι εμφανές πως απέκτησε καλύτερες χαμηλές (νότες) αλλά και οι ψηλές του βελτιώθηκαν. Μπορεί να είχε ψηλές νότες και το '70, αλλά ωστόσο έβγαιναν με αρκετό "νιαούρισμα" και μάλλον περισσότερο λόγω ηλικίας παρά λόγω τεχνικής...

Η δυνατότητα του πάνω, στην ερμηνεία, πιστεύω κι αυτή με τα χρόνια βελτιώθηκε, και είναι ένα στοιχείο πάνω στο οποίο ακόμα βελτιώνεται.

Καλό και το "Ολυμπιακό Στάδιο" και ο "Ορφέας" αλλά πιστεύω περισσότερο λόγω ατμόσφαιρας, εποχής, τραγουδιών. Δεν είναι η φωνή του Νταλάρα που συνεπαίρνει εκεί, αλλά περισσότερο η ψυχή του. Όταν τα συγκρίνω όμως με τις ηχογραφήσεις του Παλλάς, του Αττικόν, του Δημ. Θεάτρου Πειραιά-Ολύμπιον, τις συναυλίες-παραστάσεις στην Κύπρο (86), Πάτρα (87-88), στο Βύρωνα (89), Μέγαρο(94), στο Ηρώδειο(π.χ. 95, στη Νέα Υόρκη (94), δεν γίνεται να μην παρατηρήσω την τεράστια διαφορά. Μπορεί να έχω δει άπειρες φορές στο βίντεο, παραστάσεις της περιόδου ΄85 και έπειτα, ...ωστόσο το Ολυμπ. Στάδιο το έχω δει 1-2 φορές...:wow::wow:

Βεβαία, κάθε άνθρωπος αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα στοιχεία μιας φωνής και είναι διαφορετικός ο τρόπος που μια φωνή μας προσεγγίζει, μας αγγίζει, μας συγκινεί ή περνά απαρατήρητη, αναλόγως με τα βιώματα και την ιδιοσυγκρασία μας. Καθαρά με υποκειμενικό τρόπο, διαλέγουμε φωνές ή τη μουσική που μας εκφράζει... αρά γιατί όχι, να μην λαμβάνουμε με διαφορετικό τρόπο τις διάφορες εκφάνσεις της ίδιας φωνής.! B):razz:

Ωστόσο, πιστεύω πως η περίοδος 85-95, είναι μια περίοδος, που και αντικειμενικά (δηλ, σύμφωνα τα πρότυπα μιας "ορθής" φωνής, κατά την τέχνη του τραγουδιού-φωνητικής), η φωνή του Νταλάρα, είναι τεχνικώς άρτια. :rolleyes::blush:

Καμια διαφωνια λοιπον. Δεχομαι τη γνωμη των πιο ειδικων απο μενα σε θεματα ορθοφωνιας, και κραταω τρεις στιγμες οι οποιες στην προ 85 εποχη ειναι για μενα συγκινισιακα κορυφαιες: 1) Βγηκες για να σεργιανισεις τη ζωη νωρις νωρις

2) Στους δρομους της Αθηνας φειγ βολαν μοιραζουν, εργατες κι υποστηριξη ζητανε (απο τον Ορφεα)

3) Σιγουρα θα παμε μια και φτασαμε ως εκει, εσυ στο χωμα και γω στη φυλακη (απο το Σταδιο)

Του αλλαξα τα φωτα του topic.

Καλυτερα, που ξερετε, μπορει να μπει και κανενας θαυμαστης του Ρεμου

1) Βγηκες για να σεργιανισεις τη ζωη νωρις νωρις

Την ερμηνεία του σε αυτό (Την ζωή μου μη διαβάζεις) δεν την ξεπερνάει ούτε και ... ο ίδιος ο Νταλάρας ! B) Όσες φορές κι αν το ακούσω δεν το χορταίνω.

Καλά του κάναμε του topic, δεν είδες πόσο ομόρφυνε με τα τραγούδια που θυμηθήκαμε;

Αυτό ηταν το ζητημα. Να θυμουνται οι παλιοί και να μαθαινουν οι νεοι

Τι ωραίες στιγμές μας θυμίσατε βρε παιδιά. :D

Πρέπει με κάποιον τρόπο να ανεβάσουμε στο site και την εκτέλεση του ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΣ στο ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ & ΦΙΛΙΑΣ στη συναυλία για την ’μυνα της Κύπρου τον Απρίλη του 1992.Εκεί δίνει πραγματικά ρεσιτάλ. :):razz:

Πρέπει με κάποιον τρόπο να ανεβάσουμε στο site και την εκτέλεση του ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΕΛΛΑΣ στο ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΡΗΝΗΣ & ΦΙΛΙΑΣ στη συναυλία για την ’μυνα της Κύπρου τον Απρίλη του 1992.Εκεί δίνει πραγματικά ρεσιτάλ. :):D

Απολυτως!!!

Δεν εχω λογια να περιγραξω το συναισθημα των λεπτων εκεινων. Οσο κρατησε το τραγουδι. με τον αμανε, με την αναγνωση των ονοματων των χαμενων πατριδων κλπ....

Κανουμε λοιπον ανοιχτη αιτηση.....Καποιος πρεπει να την εχει γραψει τη συναυλια. Την ειχε δειξει η ΕΡΤ.

Το οποίο όμως δεν μπορώ να το ανεβάσω στο geocities, γιατί είναι 9 Mb (το geocities, δέχεται uploads μέχρι 5 Mb), και από την άλλη, δεν θέλω να ρίξω και την ποιότητα...

Αν μπορείς Geeske, να το ανεβάσεις στο άλλο site, που ανεβάζεις ραδιοφωνικές εκπομπές. :D:)

Δεν ήθελα να το ποστάρω έτσι δημόσια χωρίς άδεια... τώρα αφού το λες, θα βρίσκεται σε λίγο στο rare songs.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0