Sign in to follow this  
Followers 0
Makis

Ο Νταλάρας σε εκπομπή για τον Τσιτσάνη

97 posts in this topic

90 χρόνια Τσιτσάνης - 24ωρο αφιέρωμα στον Δάσκαλο

Την Τρίτη 18 Ιανουαρίου 2005 συμπληρώνονται 90 χρόνια από την ημέρα που γεννήθηκε ο μεγάλος λαϊκός μας συνθέτης Βασίλης Τσιτσάνης.

Ταυτόχρονα, από μια σύμπτωση της μοίρας, συμπληρώνονται 21 χρόνια από την ημέρα του θανάτου του.

Ο ΠΟΛΙΣ 88,6 θυμάται και τιμά τον Βασίλη Τσιτσάνη με ένα 24ωρο αφιέρωμα που θ' αρχίσει τα μεσάνυχτα της 17ης προς 18ης Ιανουαρίου και θα τελειώσει ακριβώς σε 24 ώρες.

Το «παρών» στο αφιέρωμα του ΠΟΛΙΣ 88,6 θα δώσει και ο Γιώργος Νταλάρας με μια εκπομπή - φόρο τιμής στο μεγάλο συνθέτη, του οποίου είναι θαυμαστής και είχε την τύχη να τον γνωρίσει από μικρό παιδί. Η εκπομπή θα μεταδοθεί την Τρίτη 18 Ιανουαρίου, στις 12.00.

Συντονιστείτε!

http://http://www.polisfm.gr/awnews/105341...121129178.shtml

Μάκη η συχνότητα 88,6 του Πόλις είναι για την Θεσσαλονίκη;

Υ.Γ. Σίγουρα θα ενοείς 12 το μεσημέρι, έτσι;

Vaso ναι 12 το μεσημέρι εννοώ.Δυστυχώς ο σταθμός δεν ακούγεται στη Θεσσαλονίκη :music:

Εκπέμπει πάντως μέσω internet, έτσι θα ακούσω κι εγώ την εκπομπή

Πολύ καλή και ενδιαφέρουσα συνέντευξη στον Polis 88,6 12:00-14:00 το μεσημέρι. Τα τραγούδια που ακούστηκαν και εδώ θέλω σε ότι αφορά τους τίτλους των τραγουδιών την επιήκειά σας και τη βοήθεια σας (Θανάση μην φωναξεις :music::music::music: αλλα να διωρθώσεις μπορείς :rolleyes: ) λοιπόν είναι τα παρακάτω:

· Οτι κι αν πω δεν σε ξεχνώ (το οποίο και αφιέρωσε στον Γρηγ.Μπιθικώτση λόγω της περιπέτειας της υγείας του τον καιρό αυτό)

· Μη χειρότερα θέε μου έσπασα τον Αργιλέ μου (σίγουρα ο τίτλος δεν είναι έτσι Θανάση βοήθα)

· Ακρογιαλιές δειλινά

· Αχάριστη

· Αχόντισσα

· Της κοινωνίας την διαφθορά (....?...)

· Μην απελπίζεσαι και δεν θαργήσει

· Της Γερακίνας γιος

· Αναθεμάσε Θάλασσα

· Συννεφιασμένη Κυριακή

· Η λειτανεία του μάγκα

· Κάποια μάνα αναστενάζει

· Σερσε λα φαμ

· Γεννήθηκα για να πονώ

· Κάθε βράδυ πάτνα λυπημένη

· Το πλοίο θα σαλπάρει

· Με παρέσυρε το ρέμα

· Φάνταζες σαν πριγκιπέσα

· Σεράχ

· Γλυκοχαράζουν τα βουνά

· Σε τούτο το ρημάδι

Θάψαμε την αγάπη μας

Ένα Σαββατο βράδυ

Στο παλιόσπιτο ετουτο που χωρίσαμε

Και με δάκρυα ποτάμια το ποτήσαμε ( τίτλος ???)

· Γκιουλμπαχάρ

· Παίξε Χρήστο το μπουζούκι

· Ατιλαλούνε τα βουνά

Και μερικά σημεία απο την συνέντευξη αν και δύσκολα μπορείς να ξεχωρήσεις κάποιες ερωτήσεις μέσα σε τόσα ενδιαφέροντα πράγματα που είπε:

Δημ/φος: Η πιο αυθεντική περίοδος του Τσιτσάνη για εσάς ποιά ήταν ;

Γ.Ν.: «Εμένα ο Τσιτσάνης με τρομάζει -γιατί ότι πραγματικά μου αρέσει με τρομάζει- έτσι λοιπόν ο Τσιτάνης με τρομάζει απο το 37 μέχρι 63-64. Όταν άκουσα απο τα πρώτα του τραγούδια το «Φανταζες σαν πριγκιπέσα» το οποίο και το είχε δώσει να το πει ο Βαμβακάρης καθώς τον θεωρούσε δάσκαλό του, αλλά και μετά όταν άκουσα απο την Καίτη Γκρευ τα «Ξένα χέρια» και το «Θέλω να είναι Κυριακή» ε, εκεί κατάφερε να με γονατήσει πραγματικά κατέρευσα !!!»

Και τώρα το παρακάτω πιστέυω ότι ενδιαφέρει τους περισότερους απο το forum:

Δημ/φος: Τι θα λέγαμε στον ακροατή, στον Ελληνα γενικώς για τον Τσιτσάνη?

Γ.Ν. : «Καταρχήν να του εκφράσουμε τον θαυμασμό μας που τόση ώρα ακούει τα τραγούδια κάποιων παράξενων ανθρώπων όπως είσαι εσύ που μιλάς για τον Τσιτσάνη όπως είμαι εγώ, εμάς νομίζω ας μας θεωρήσουν ως παράξενους συλλέκτες, εμεις μαζεύουμε τραγούδια, αναμνήσεις, συναισθήματα και τα μοιραζόμαστε με τον κόσμο. Χαράς το κουράγιο τους αυτών των ανθρώπων που ακούν αυτά τα τραγούδια, αλλά να ξέρουν ότι με αυτόν τον τρόπο συμβάλλουν στην διατήρηση μιας ισορροποίας και μιας περηφάνειας που πρέπει να έχει αυτός ο απλός λάος που έφτιαξε ένα χρώμα,ένα πλατύσκαλο για να πατήσουμε όλοι εμεις. Και πολλές φορές ξεχνάμε απο τι είναι αυτό φταιγμένο, απο σκόνη? Απο τσιμέντο? Απο συναισθήματα? Απο μνήμες? Είναι όλα αυτά μαζι που κάνουν το μωσαικό που λέμε πολιτισμός και γλώσσα και κουλτούρα και δύναμη ενός τόπου που δεν θελει να παραδοθεί γρήγορα σαυτή την περίεργη αντίληψη της μετριοότητας και την αρνητική πλευρα της παγκοσμοιοποίησης.Εγω μαυτούς τους ανθρώπους που ακουν τον Βαμβακάρη, τον Τσιτσάνη όλα αυτά τα «περίεργα» και αυτές της μοναχικές ψυχές που αναρωτιούνται και συγκινούνται ακόμα με τέτοια πράγματα τους θαυμάζω! Είμαι θαυμαστής τους ! Είμαι δηλαδή στα πρόθυρα να τους ζητήσω αυτόγαφο! Ολων των ακροατών που κάθησαν και μας άκουσαν ολον αυτό τον καιρό.»

Και κλείνει το 2ωρο με το «Αντιλαλούνε τα βουνά»!!!!!!!

· Οτι κι αν πω δεν σε ξεχνώ (το οποίο και αφιέρωσε στον Γρηγ.Μπιθικώτση λόγω της περιπέτειας της υγείας του τον καιρό αυτό) --->και πολύ καλά έκανε

· Μη χειρότερα θέε μου έσπασα τον Αργιλέ μου

· Ακρογιαλιές δειλινά

· Αχάριστη

· Αχόντισα ----> βλέπε αρχόντισσα

· Της κοινωνίας την διαφθορά ---> της κοινωνίας η διαφορά

· Μην απελπίζεσαι και δεν θαργήσει ---> Κάνε λιγάκι υπομονή

· Της Γερακίνας γιος

· Αναθεμάσε Θάλασσα ---> Στο Τούνεζι,στην Μπαρμπαριά

· Συννεφιασμένη Κυριακή

· Η λειτανεία του μάγκα

· Κάποια μάνα αναστενάζει

· Σερ σε λα φαρμ ---> Cherche la famme (Αναζητήστε τη γυναίκα)

· Γεννήθηκα για να πονώ

· Κάθε βράδυ πάντα λυπημένη

· Το πλοίο θα σαλπάρει

· Με παρέσυρε το ρέμα

· Φάνταζες σαν πριγκιπέσα

· Σεράχ

· Γλυκοχαράζουν τα βουνά

· Σε τούτο το ρημάδι

Θάψαμε την αγάπη μας

Ένα Σαββατο βράδυ

Στο παλιόσπιτο ετουτο που χωρίσαμε

Και με δάκρυα ποτάμια το ποτήσαμε ( τίτλος ???)

· Γκιουλμπαχάρ

· Παίξε Χρήστο το μπουζούκι

· Αντιλαλούνε τα βουνά

...όσα θυμάμαι πρόχειρα...Το τραγούδι "Της γερακίνας γιός" ήταν στο πρόγραμμα του ΜΜΑ πέρσι ,αλλά δεν το τραγούδησε τελικά.

-John

Molis mpika sto site tou polis gia na do mipos yparxoun apospasmata ths synenteuksis afou den thn akousa logo sxoleiou kai eida auto:

"Σάββατο 22/1: Ο Γιώργος Νταλάρας μιλάει για τον Βασίλη Τσιτσάνη"

Prokeitai gia kammia eidous epanalipsi(makari) i aplos lathos; :)

"Μη χειρότερα Θεέ μου" λέγεται το τραγούδι κ βρίσκεται στον δίσκο "Ασεβή τροπάρια εικονογραφημένα"! :)

Λοιπόν Βιβή ,αν και με πρόλαβε ο Γιάννης τα ξαναγράφω απ'την αρχή :)

1)ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΠΩ ΔΕΝ ΣΕ ΞΕΧΝΩ (Γ.ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ-Β.ΓΚΙΚΑ)

2)ΜΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΘΕΕ ΜΟΥ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

3)ΑΚΡΟΓΙΑΛΙΕΣ ΔΕΙΛΙΝΑ (Δ.ΓΑΛΑΝΗ-Β.ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ)

4)ΑΧΑΡΙΣΤΗ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

5)ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ (Α.ΡΕΠΑΝΗΣ-Β.ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ)

6)ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

7)ΚΑΝΕ ΛΙΓΑΚΙ ΥΠΟΜΟΝΗ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

8)ΤΗΣ ΓΕΡΑΚΙΝΑΣ ΓΙΟΣ (Β.ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ-Λ.ΝΙΚΟΛΑΟΥ)

9)ΜΠΑΡΜΠΑΡΙΑ (ή ΣΤΟ ΤΟΥΝΕΖΙ ΣΤΗ ΜΠΑΡΜΠΑΡΙΑ)

(Μ.ΝΙΝΟΥ- Β.ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ)

10)ΣΥΝΝΕΦΙΑΣΜΕΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (Σ.ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ-Γ.ΛΥΔΙΑ-ΜΑΡΙΝΕΛΛΑ)

11)Η ΛΙΤΑΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΑΓΚΑ(ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

12)ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΑ ΑΝΑΣΤΕΝΑΖΕΙ (Σ.ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ)

13)OTAN ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΩ (ΣΤ.ΠΑΓΙΟΥΜΤΖΗΣ)

(Το ΣΕΡΣΕ ΛΑ ΦΑΜ που το ακούσατε ρε παιδιά;

14)ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΝΩ (Μ.ΝΙΝΟΥ)

15)ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΠΑΝΤΑ ΛΥΠΗΜΕΝΗ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

16)ΤΑ ΛΙΜΑΝΙΑ (Π.ΠΑΝΟΥ)

17)ΜΕ ΠΑΡΕΣΥΡΕ ΤΟ ΡΕΜΑ (Γ.ΑΝΔΡΕΑΤΟΣ)

18)ΦΑΝΤΑΖΕΣ ΣΑΝ ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΣΑ (ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

19)ΣΕΡΑΧ (ΕΛ.ΑΡΒΑΝΙΤΑΚΗ)

20)ΓΛΥΚΟΧΑΡΑΖΟΥΝ ΤΑ ΒΟΥΝΑ (ΣΤ.ΠΑΓΙΟΥΜΤΖΗΣ)

21)ΣΕ ΤΟΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΙΟΣΠΙΤΟ (ή ΤΟ ΠΑΛΙΟΣΠΙΤΟ) (Κ.ΓΚΡΕΥ-Μ.ΧΙΩΤΗΣ)

22)ΓΚΙΟΥΛΜΠΑΧΑΡ(Ρ.ΝΤΑΛΛΙΑ)

23)ΠΑΙΞΕ ΧΡΗΣΤΟ ΤΟ ΜΠΟΥΖΟΥΚΙ (Σ.ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗΣ)

24)ΑΝΤΙΛΑΛΟΥΝΕ ΤΑ ΒΟΥΝΑ(ΝΤΑΛΑΡΑΣ)

Βιβή δεν μπορώ να πω , καλά τα πήγες , θέλεις όμως λίγο "μελέτη"ακόμα... B):music::music::blush:

24 ΩΡΕΣ ΜΕ ΤΣΙΤΣΑΝΗ

Σήμερα δεν συμπληρώνονται μόνο 90 χρόνια από την ημέρα που γεννήθηκε ο Βασίλης Τσιτσάνης, αλλά και 21 χρόνια από την ημέρα του θανάτου του. Μία διπλή επέτειος για τον σπουδαίο συνθέτη, που ο ραδιοσταθμός «Πόλις 88,6» τιμά παρουσιάζοντας ένα 24ωρο αφιέρωμα που άρχισε ήδη από τα μεσάνυχτα. Ο Γιώργος Νταλάρας, μάλιστα, στις 12 το μεσημέρι θα συμμετέχει σε μία δίωρη εκπομπή με τραγούδια του Τσιτσάνη -έχει ήδη κυκλοφορήσει ένα CD-BOX με σημαντικά τραγούδια του- αποκαλύπτοντας ιστορίες από τη γνωριμία μαζί του. Υπενθυμίζουμε ότι ο ραδιοσταθμός «Πόλις» μεταδίδει εδώ και έναν μήνα αποκλειστικά ελληνική μουσική.

http://www.enet.gr/online/online_hprint.js...&a=&id=53676784

Βιβή δεν μπορώ να πω , καλά τα πήγες , θέλεις όμως λίγο "μελέτη"ακόμα... :rolleyes::):music: :razz

Θανάση,τί βαθμό να τη βάλουμε? :music::blush::music:B):rolleyes::rolleyes::D:D:D:D:D:D:D

Μάλλον δεν περνάει το μάθημα...συμφωνείς η επιπλέον "μελέτη" να είναι υποχρεωτική παρουσία σε παράσταση του Γιώργου για τον Τσιτσάνη? :D:D:D:D:razz::razz::razz:

-John

Κοίταξε Γιάννη , μια που στο μέλλον δεν προβλέπονται παραστάσεις του Νταλάρα για τον Τσιτσάνη, εγώ λέω να την κλείσουμε σ'ένα δωμάτιο για μια ολόκληρη μέρα ή μάλλον για μια ολόκληρη βδομάδα και να την βάλουμε ν'ακούει Τσιτσάνη. Αλλά τι Τσιτσάνη. Τραγούδια ερμηνευμένα από τον ίδιο τον Τσιτσάνη :D:)B):music: :lol:Να δεις μετά , κάνει ή δεν κάνει λάθη :rolleyes: Πως σου φαίνεται; :lol: :rolleyes::blush::music:

Ξέχασα να γράψω ότι την Τρίτη 18 Ιανουαρίου που ήταν η επέτειος της γέννησης και του θανάτου του ΤΣΙΤΣΑΝΗ η ΝΕΤ πρόβαλε σε επανάληψη και με πολύ καλή εικόνα ολόκληρο το αφιέρωμα του ΤΣΙΤΣΑΝΗ (1979) στο οποίο συμμετείχε και ο ΝΤΑΛΑΡΑΣ. :music::) Εννοείται βέβαια ότι το'βάλαν ξαφνικά και χωρίς να το αναφέρει κανένα πρόγραμμα. :blush:

Κοίταξε Γιάννη , μια που στο μέλλον δεν προβλέπονται παραστάσεις του Νταλάρα για τον Τσιτσάνη, εγώ λέω να την κλείσουμε σ'ένα δωμάτιο για μια ολόκληρη μέρα ή μάλλον για μια ολόκληρη βδομάδα και να την βάλουμε ν'ακούει Τσιτσάνη. Αλλά τι Τσιτσάνη. Τραγούδια ερμηνευμένα από τον ίδιο τον Τσιτσάνη :rolleyes:  :D  :razz:  :(  :lol:Να δεις μετά , κάνει ή δεν κάνει λάθη B) Πως σου φαίνεται; :lol:  :razz:  :(  :music:

Συμφωνώ απολύτως!!!! B):blush::(:rolleyes::blush::mad:

Ιδιαιτέρως με κάτι τραγούδια που δεν έχει πει ο Γιώργος...ή να τη ρωτάμε π.χ. πες μου το "'Ενα σφάλμα έκανα" που είχε τραγουδήσει παλιά και δεν είπε πρόσφατα.

Θα τα μάθει όλα!!!!

Ορίζεσαι εξεταστής από τώρα!!!

:mad::mad::mad::D:D:D:D:D:D:D

-John

I now see in polisfm.gr: change!

Κυριακή 23/1: Ο Γιώργος Νταλάρας μιλάει για τον Βασίλη Τσιτσάνη.!!!

but when hour?????

Για όσους έχουν δορυφορική κεραία,η δορυφορική συχνότητα εκπομπής του polisfm είναι

Συχνότητα:12.540MHz

Πόλωση:Vertical

Symbol rate:27500

FEC:3/4

-John

Dear Akritidis,

Very thank for you information!!

I now see in polisfm:

Σάββατο 22/1: Ο Γιώργος Νταλάρας μιλάει για τον Βασίλη Τσιτσάνη!!!

Με στολίσατε κανονικά και οι δυό σας ε ???(Θανάσης & Γιάννης) Επιφυλάσομαι ;) 'Ολα στο Γιώργο για να έχει να ξέρει με τι ανθρώπους έχει να κάνει !!!! Πως φαίρονται σε μια μαθητευόμενη :rolleyes::rolleyes:

Αλλά βέβαια είπαμε είμαστε τυχεροί όλοι εδω που έχουμε στην παρέα μας έναν σαν τον Θανάση, απο την μία, αλλά που να τολμήσεις απο εδω και πέρα να κάνεις λάθος; τρέμει το φυλοκάρδι σου με τόσα που ξέρει αυτός ο άνθρωπος !!!!!!! :confused:

Οσο για τον κύριο Ακριτίδη...... άλλη περίπτωση!!! δώστου Τσιτάνη και ούτε νερό ούτε ψωμί !!!

Πως λοιπόν να γλυτώσω πείτε μου πως ??? : :pity:

Συμφωνώ απολύτως!!!! ;):D:D:D:D:D

Ιδιαιτέρως με κάτι τραγούδια που δεν έχει πει ο Γιώργος...ή να τη ρωτάμε π.χ. πες μου το "'Ενα σφάλμα έκανα" που είχε τραγουδήσει παλιά και δεν είπε πρόσφατα.

Θα τα μάθει όλα!!!!

Ορίζεσαι εξεταστής από τώρα!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

-John

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για την ιδιαίτερη τιμή που μου έκανες να με ορίσεις εξεταστή. Και βέβαια δεν πρόκειται να γλυτώσει.

Τώρα , όσον αφορά το "ΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΑΝΑ" , αν εννοείς ότι είναι τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ μάλλον κι εσύ την "πάτησες" , ή μάλλον σε παρέσυρε ο ΝΤΑΛΑΡΑΣ , ο οποίος στη συναυλία στο ΑΤΤΙΚΟΝ (1990) το προλογίζει σαν τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ.Το συγκεκριμένο τραγούδι είναι γραμμένο σε μουσική του ΘΟΔΩΡΟΥ ΔΕΡΒΕΝΙΩΤΗ και στίχους ΝΙΚΟΥ ΜΟΥΡΚΑΚΟΥ.Ηχογραφήθηκε το 1960 από την ΠΟΛΥ ΠΑΝΟΥ με Β'φωνή τον ΓΡ.ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗ.Το ξαναηχογράφησε και η ΕΛ.ΤΣΑΛΙΓΟΠΟΥΛΟΥ το 1992 στο δίσκο της ΜΙΣΟ ΦΕΓΓΑΡΙ.Τώρα γιατί ο ΝΤΑΛΑΡΑΣ το παρουσίασε σαν τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ μόνο αυτός ξέρει. Δύο πιθανότητες υπάρχουν. Ή μπερδεύτηκε ή για κάποιους λόγους που δεν ξέρουμε το τραγούδι είναι του Τσιτσάνη και καταγράφηκε στο όνομα του ΔΕΡΒΕΝΙΩΤΗ , γεγονός που μου φαίνεται λίγο απίθανο , αφού εκείνη την εποχή ο ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ ήταν από τα πιο δυνατά ονόματα στην COLUMBIA και απ'τα λίγα που ξέρω , δεν συνήθιζε να χαρίζει τραγούδια.

Αυτά για την ιστορία . Ξεφύγαμε όμως απ'το θέμα μας έ; Λοιπόν όσον αφορά τη Βιβή... B):rolleyes::music::razz::D :lol:

Τώρα , όσον αφορά το "ΕΝΑ ΣΦΑΛΜΑ ΕΚΑΝΑ" , αν εννοείς ότι είναι τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ μάλλον κι εσύ την "πάτησες" !!!

Ετσι!!! ετσι!!! όχι θα την γλύτωνες Γιάννη :music:;):D

κανεις δεν ξεφεύγει απο τον ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ !!!

Καλά τι ξέρει αυτός ο άνθρωπος !!!!!! :D

"Τρίχες"... :music: Μπροστά σ'αυτά που υπάρχουν είτε καταγεγραμμένα , είτε ακυκλοφόρητα , τίποτα δεν ξέρω... :D:D

"ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ" που είπε κι ο σοφός Σωκράτης . ;)

Ετσι!!! ετσι!!! όχι θα την γλύτωνες Γιάννη :music:;):D

κανεις δεν ξεφεύγει απο τον ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟ !!!

Καλά τι ξέρει αυτός ο άνθρωπος !!!!!! :rolleyes:

Ας κάνω το ίδιο λάθος με τον Γιώργο ,κι ας την έχω πατήσει !!!!! :D:D:D:D:D

Βιβή,αποδέχτηκε όμως το διορισμό του ως εξεταστή!!!!! Στο τραγούδι που θα ρωτήσουμε κολλάς??? :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:razz:B)

Τραγούδια να θέλεις,ειδικά του Τσιτσάνη.....

-John

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0