Sign in to follow this  
Followers 0
Makis

Ο Νταλάρας σε εκπομπή για τον Τσιτσάνη

97 posts in this topic

Γιάννη λέω να φτιάξω ένα κουίζ για τον Τσιτσάνη , σαν αυτό που έχει στο site για τον Νταλάρα :pity::music: :lol: Θα το βάλουμε σ'αυτό το Topic ή σε pm;

Μάλλον καλύτερα σε pm να μη φανούν δημόσια τα λάθη της έτσι; :(:(:):pity::music: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Γιάννη λέω να φτιάξω ένα κουίζ για τον Τσιτσάνη , σαν αυτό που έχει στο site για τον Νταλάρα :pity::music: :lol: Θα το βάλουμε σ'αυτό το Topic ή σε pm;

Μάλλον καλύτερα σε pm να μη φανούν δημόσια τα λάθη της έτσι; :(:(:):pity::music: :lol:

Πάντως Θανάση καλή η ιδέα σου αλλά για να συμμετέχουν όλα το παιδιά του Forum (εκτός απο σένα εννοείτε) !!!!!!!!!! Θα ήταν αρκετά ενδιαφέρον !!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η πρώτη εξεταζόμενη θα είναι η Vivian,αυτή που έβαλε την ιδέα,συμφωνείς? :):music::music::pity::pity:

Αν περάσει το κουϊζ,κερδίζει ένα armenoville,αλλά αν δεν περάσει ένα τραγούδι του Τσιτσάνη που θα είναι υποχρεωμένη να μας πει ποιό είναι, ok?

-John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε μου λες, το armenoville , ο εξεταζόμενος μόνο το κερδίζει; ;) Για τον εξεταστή τίποτα; :mad:

Τέλως πάντων , το προσπερνάω. :( Όσον αφορά το τραγούδι που θα πει αν δεν κερδίσει (που θα το πει ούτως ή άλλως , γιατί με τις ερωτήσεις που σκέφτομαι να βάλω, χλωμό το βλέπω να κερδίζει), προτείνω κάποιο από αυτά που έλεγε ο ίδιος ο ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ αλλά να το πει με τον τρόπο που τραγουδούσε ο ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ. :lol: :pity::music: Ίσως κάτι σαν το "ΜΗ ΜΟΥ ΤΗ ΣΠΑΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑΜΑΤΑΣ " ή το "ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ ΣΤΗ ΦΛΕΒΑ" ή τα "ΜΟΥΡΑ" ή ... έχει πολύ πράμα ακόμα...:(:rolleyes::):pity::music: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι,ναι,το "Μη μου τη σπας,θα γίνει σαματάς"!!!!!! :) :lol: :music: :lol: :music: :lol:

Παρέλειψα κάτι σημαντικό,ενώ για τον εξεταζόμενο ορίστηκε το armenoville αποκλειστικά και μόνον,ο εξεταστής διαλέγει ό,τι θέλει,αφού σύμφωνα με τον Γιώργο θέλει να φάει ένα γλυκό και κανείς δεν μπορεί να του πει τί θα φάει!!!!!

:pity::pity::(

-John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το πιστεύω τι τραβάει το κορίτσι από αυτούς τους δύο.Αν προστεθεί και ο Νταλάρας ...Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι :lol: :lol: :lol: :music::):music: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ekostel, προτείνω να οργανώσουμε ομάδα συμπαράστασης!!! θα την χρειαστεί! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποδεκτό αλλά θα είναι λειτουργικό ; :mad::mad: Παιδιά τις τελευταίες μέρες με τον φόρτο δουλειάς και με τις βλακείες των απανταχού κουτσομπόληδων,η επικοινωνία μέσω του forum είναι πραγματικά μια καλή ενεργειακή ώθηση.Ο πελάτης που ήρθε σήμερα στο γραφείο ήταν αστροφυσικός(γι αυτό και η φράση η ιδιότυπη) :lol: :lol: :lol: Να είστε όλοι καλά

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν ,μάθημα 1ο (Να βάλουμε κάτι εύκολο Θανάση ,δε συμφωνείς?) και για να φτιάξουμε το κέφι των απανταχού μελών,μια και είμαστε Θεσσαλονικείς,ν'αφιερώσουμε το "Μπαξέ τσιφλίκι" στα μέλη,και ν'απευθύνουμε την ερώτηση στην εξεταζόμενη Βιβή,πού βρισκόταν το ουζερί του Τσιτσάνη,όπου όπως έχει πεί ο ίδιος σημάδεψε όλη τη ζωή του,μια και τα τραγούδια του γίνονταν γνωστά από εκείνο το ουζερί ?

-John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αααα.... αυτή είναι εύκολη ερώτηση....... δεν είχατε καμιά πιο δύσκολη??????

:mad::mad::mad:

Παύλου Μελά 21 !!! είναι η απάντηση....

Έτσι για να μην μου τι λέτε......

κορίτσια να οργανωθούμε ε ??? γιατί με αυτούς δεν ξεμπλέκεις εύκολα :D:D:D

I need your help !!!!!! :huh::( :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κατ'αρχήν , Γιάννη ευχαριστώ πολύ για την ελεύθερη επιλογή του γλυκού .Να΄σαι βέβαιος ότι με την πρώτη ευκαιρία θα το τιμήσω δεόντως. Αλλά ρε παιδιά , καλά όλα αυτά, μόνο μη μας "κράξει" κανείς... :D Στο τέλος το topic από "Ο Νταλάρας σε εκπομπή για τον Τσιτσάνη" θα πρέπει να ονομαστεί "ο Θανάσης στο ζαχαροπλαστείο του Ακριτίδη"

:mad::mad: :lol:

Τέλως πάντων προχωρώ ακάθεκτος στην ερώτησή μου με κάτι εύκολο:

Ποιό τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ επρόκειτο να μπει στο δίσκο "ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ" και τελικά για άγνωστους λόγους δεν συμπεριλήφθηκε σ'αυτόν;

Μάκη , EKOSTEL και ΡΕΝΑ έχετε δικαίωμα να ΜΗΝ απαντήσετε... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Να μην επηρεάζεις τα μέλη !!! Εσύ δεν συμφώνησες να συμμετέχουν όλοι στο forum ? κορίτσια μην τον ακούτε οι ερωτήσεις είναι ανοιχτές για όλους !!!

2. Προτείνω αυτός που θα δώσει τις περισσότερες σωστές απαντήσεις να κερδίσει μια ολόκληρη μέρα κατάληψη στο μαγαζί του Ακριτίδη να ευχαριστηθεί όχι ένα αλλά όσα θέλει armenoville :lol: :mad: η ότι άλλο του αρέσει :D (για να σε δω τώρα Γιάννη ξανακάνεις ερώτηση ????)

3. Τον κ.Θανάση δεν θα τον ρωτάμε μόνο θα ρωτάει ???? και καλύτερα αν είναι να ανοίξουμε ένα άλλο topic με κουιζ έτσι ώστε να μην μπερδέυουμε και τους υπόλοιπους αναγνώστες με τα δικά μας ..... τι λέτε ???

(Θανάση έχω έτοιμη ερώτηση γιαυτό :mad::mad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
για να σε δω τώρα Γιάννη ξανακάνεις ερώτηση ????

Είτε σε σένα,είτε στον Θανάση ,εγώ θα δώσω γλυκό,οπότε κανονικά πρέπει να βάλω νέα ερώτηση!!!!!

Την έχω έτοιμη,αλλά επειδή δεν έχει απαντηθεί η ερώτηση του Θανάση,δε θα το κάνω.

Μην έχεις καμία αμφιβολία γιατο αν θα ξαναρωτήσω.

-John

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ποιό τραγούδι του ΤΣΙΤΣΑΝΗ επρόκειτο να μπει στο δίσκο "ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ" και τελικά για άγνωστους λόγους δεν συμπεριλήφθηκε σ'αυτόν;

Λοιπόν το "Ο,τι κι αν πω δεν σε ξεχνώ" ελπίζω !!!!! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένσταση!!! Αφού κάνετε εξετάσεις, κάντε τες σωστά!

Πρέπει να βάλετε ένα όριο στις ερωτήσεις ωστέ μετά να μπορεί η Βιβή να διεκδικήσει τα γλυκά από το Γιάννη! :mad:

Προτείνω λοιπόν, τις 10 ερωτήσεις με βάση το 6. Οι παραπάνω ερωτήσεις μετράνε ήδη βέβαια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτοί που βοηθάνε έχουν δικαίωμα στο ζαχαροπλαστείο του Γιάννη??????????

:mad::mad::mad::D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αυτοί που βοηθάνε έχουν δικαίωμα στο ζαχαροπλαστείο του Γιάννη??????????

:mad::mad::mad::D:D

θες να πεις κάτι καρφί ? ε ...συγνώμη Αγνή ήθελα να πω :D:huh::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν επειδή βλέπω ότι οι εξετάσεις δεν είναι αδιάβλητες.. αναλαμβάνω να επιτηρώ τη Βιβή!*

Έτσι, επειδή είμαι σε φάση εξεταστικής και θέλω να βγάλω το άχτι μου κι εγώ!

Πιστέψτε με θα είμαι πολύ αυστηρή, ειδικά αν δώσω πάλι λευκή σε λίγες ώρες, Βιβή δε θα μπορείς να σηκώσεις κεφάλι από το γραπτό σου! :mad:

*Με το αζημείωτο πάντα... Γιάννη, ετοίμασε το φούρνο σου!! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λοιπόν επειδή βλέπω ότι οι εξετάσεις δεν είναι αδιάβλητες.. αναλαμβάνω να επιτηρώ τη Βιβή!*

Έτσι, επειδή είμαι σε φάση εξεταστικής και θέλω να βγάλω το άχτι μου κι εγώ!

Πιστέψτε με θα είμαι πολύ αυστηρή, ειδικά αν δώσω πάλι λευκή σε λίγες ώρες, Βιβή δε θα μπορείς να σηκώσεις κεφάλι από το γραπτό σου! :mad:

*Με το αζημείωτο πάντα... Γιάννη, ετοίμασε το φούρνο σου!! :mad:

:blink: :blink: :blink:

και εσύ τέκνον βρούτε ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν το "Ο,τι κι αν πω δεν σε ξεχνώ" ελπίζω !!!!! :D

ΛΑΘΟΣ!!! :mad: Αυτό ήταν να μπει στο "50 ΧΡΟΝΙΑ ΡΕΜΠΕΤΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ" ,αλλά τελικά κυκλοφόρησε μετά από 22 χρόνια στο ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΥΤΙ. Το τραγούδι το οποίο δεν μπήκε στα "ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΟΧΗΣ"

είναι "ΟΙ ΦΑΜΠΡΙΚΕΣ" (Πρώτη εκτέλεση Π.ΤΣΑΟΥΣΑΚΗΣ-Μ.ΝΙΝΟΥ-ΤΣΙΤΣΑΝΗΣ) :mad::mad: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι λέω να ρωτάνε και να απαντάνε μόνοι τους. :lol: ’λλωστε κάποιες ερωτήσεις που θα θέσουν ούτε ο ίδιος ο Τσιτσάνης δεν θα τις απαντούσε :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0