EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Δεν έχουν όλες οι εφημερίδες το cd του Νταλάρα. Σε άλλες έχει κάποια άλλα του "Όασις"...Η δικιά μου πχ, είχε του Απόστολου Νικολαίδη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη χθεσινοβραδινη εκπομπη του Τριανταφυλοπουλου,με αφορμη τη συναυλια-αφιερωμα στον Λ.Παπαδοπουλο,αφαιθηκαν υπονοουμενα για το ρολο και τη διαφανεια του διοργανωτη-παραγωγου της συγκεκριμενης συναυλιας Φανη Κυρκινεζου.

Σε σημερινο δημοσιευμα στο ''zougla.gr'',μπορειτε να διαβασετε ποια η σχεση Αννας Νταλαρα -Κυρκινεζου και τι απαντα η βουλευτης του ΠΑΣΟΚ.Αυτο που με εκνευριζει ειναι το οτι, για ακομη μια φορα λογω επικοινωνιακων λαθων και ΚΥΡΙΩΣ οχι λογω δικης του υπαιτιοτητας,θα φταιει στη συνειδηση του κοσμου παλι ο Νταλαρας.

Αυτα τα θεματα θελουν μεγαλη προσοχη και λεπτο χειρισμο γιατι καποιοι,τον Νταλαρα τον περιμενουν παντα στη γωνια.Τουλαχιστον ας εφευρισκουν αυτοι ενα λογο να το κανουν αυτο,να μη δινεται η αφορμη εκ των εσω.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί να αφέθηκαν υπονοούμενα για τον Κιρκινέζο αλλά μόνο υπονοούμενα. Όπως και σε ό,τι αφορά στο θέμα που έθιξες, αγαπητέ φίλε. Υπονοούμενα. Βγάζει ένα θέμα, το αφήνει να βγει στον αέρα, δεν υπάρχει επικοινωνία και διασταύρωση και μετά βρήκε σκάνδαλο.Ως συνήθως, αυτό συμβαίνει στις εκπομπές του κ.Μάκη. Δεν χρειάζεται να δίνουμε βάση στις εκπομπές του πλέον. Αυτό ''διδάχτηκα''εγώ και από τις τελευταίες εκπομπές του. Θα αρκεστώ σε αυτά τα λίγα γιατί δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο.

Αλλά...

Τι τα έδωσε τα cd στον Θέμο και τον αφηνίασε τον Μάκη; Είχαμε τον πόλεμο των δισκογραφικών.Έχουμε τον πόλεμο των εκδοτών που διανέμουν τα cd τώρα μήπως;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μπορεί να αφέθηκαν υπονοούμενα για τον Κιρκινέζο αλλά μόνο υπονοούμενα. Όπως και σε ό,τι αφορά στο θέμα που έθιξες, αγαπητέ φίλε. Υπονοούμενα. Βγάζει ένα θέμα, το αφήνει να βγει στον αέρα, δεν υπάρχει επικοινωνία και διασταύρωση και μετά βρήκε σκάνδαλο.Ως συνήθως, αυτό συμβαίνει στις εκπομπές του κ.Μάκη. Δεν χρειάζεται να δίνουμε βάση στις εκπομπές του πλέον. Αυτό ''διδάχτηκα''εγώ και από τις τελευταίες εκπομπές του. Θα αρκεστώ σε αυτά τα λίγα γιατί δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο.

Αλλά...

Τι τα έδωσε τα cd στον Θέμο και τον αφηνίασε τον Μάκη; Είχαμε τον πόλεμο των δισκογραφικών.Έχουμε τον πόλεμο των εκδοτών που διανέμουν τα cd τώρα μήπως;

Αν η όλη ιστορία που παρακολουθούμε τις τελευταίες εβδομάδες οφείλεται σε αυτό, τότε τι διαφέρει η δημοσιογραφία από τον εκβιασμό; Ή για να θυμηθούμε και την παλαιότερη εκπομπή-αφιέρωμα του Τριανταφυλλόπουλου, άμα έχεις τέτοιους φίλους τι τους θέλεις τους εχθρούς;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας μην πούμε τίποτε άλλο κι ας μην υπονοούμε τίποτε εμείς από εδώ. Ας αρκεστούμε στις ρητορικές ερωτήσεις στις οποίες αρέσκεται ο κ.Τριανταφυλλόπουλος. Ελπίζω να σταματήσει αυτή η απαράδεκτη -δημοσιογραφικά- συμπεριφορά. Γιατί πρώτα διασταυρώνεις, αναζητάς τον ενδιαφερόμενο κι αν δεν τον βρεις σταματάς για λίγο την όποια έρευνα για να έχεις την απάντηση την επόμενη φορά. Ερώτηση κι απάντηση συγχρόνως όμως. Έτσι είθισται!

Τι ψάχνουμε όμως τώρα... :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites
http://troktiko.blogspot.com/2010/01/blog-...g-post_659.html

Μου αρέσουν και οι δύο!!

Κι εμένα!!!!!!!!!! Υπάρχει άλλη φωτογραφία που να είναι μαζί; :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει φωτογραφία από τη συναυλία του Μίκη Θεοδωράκη στη Μακρόνησο στις 29 Αυγούστου 2003, με όλους τους συμμετέχοντες καλλιτέχνες επί σκηνής στο τέλος της συναυλίας.

Αλλά τώρα θέλει ψάξιμο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρεπορτάζ και φωτογραφίες από την πρεμιέρα της Αλεξίου υπάρχουν κι εδώ.

http://www.espressonews.gr/default.asp?pid...3&artid=1138105

Ελίνα ευχαριστούμε.

Mεταφέρω κι εδώ τα υπόλοιπα links από το topic της Αλεξίου.

http://www.gossip-tv.gr/story/25429/e-prem...aroulas-alexiou

http://www.panoramapress.gr/index.php?opti...system&Itemid=3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Υπάρχει φωτογραφία από τη συναυλία του Μίκη Θεοδωράκη στη Μακρόνησο στις 29 Αυγούστου 2003, με όλους τους συμμετέχοντες καλλιτέχνες επί σκηνής στο τέλος της συναυλίας.

Αλλά τώρα θέλει ψάξιμο...

Με κάλυψε ο Πολυμήχανος. :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο THEMA FM το ραδιόφωνο της εφημερίδας ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ που φιλοξένησε τόσα cd του Νταλάρα εικονική συνέντευξη του Γ.Νταλάρα στο Τ.Πανούση.

Ακούστε τι μ,,,,ες λέει!

Θέλουν ένα ομαδικό να μη πω τι!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο THEMA FM το ραδιόφωνο της εφημερίδας ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ που φιλοξένησε τόσα cd του Νταλάρα εικονική συνέντευξη του Γ.Νταλάρα στο Τ.Πανούση.

Ακούστε τι μ,,,,ες λέει!

Θέλουν ένα ομαδικό να μη πω τι!

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/h_28.html

Συγνώμη για τα παραπάνω δύο post .Αν μπορεί κάποιος ας τα σβήσει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε, βέβαια.. Τί θα έλεγε ο Π**$*ης! Τέτοιος μ@λ@κ@$ είναι, τέτοιες μ@λ@κi$ ξέρει να λέει! Καλά τα λέω εγώ.. Μπουρλότο σε μερικά κανάλια-ραδιόφωνα-εφημερίδες και σπίτια!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ότι 'να 'ναι!! Ωραία σάτιρα! Συγχαρητήρια! :blink:

ΥΓ: Τουλάχιστον ακούστηκε το εξαιρετικό "Mad about you". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω μια απορία...

Κατ' αρχάς: η φωνή του Νταλάρα από ποιά συνέντευξη είναι και πού δόθηκε;

Κανονικά, επιτρέπεται να παίρνεις αποσπάσματα από μια ομιλία και να τα κόβεις-ράβεις όπως να 'ναι; (όσον αφορά στην παραποίηση, και στα δικαιώματα του μέσου στο οποίο δόθηκε η συνέντευξη)

Δεν το λέω τώρα για το συγκεκριμένο, αλλά ποτέ δεν συμπάθησα αυτού του τύπου δήθεν συνεντεύξεις!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν το άκουσα κι ούτε θα το ακούσω το συγκεκριμένο. Συνειδητή επιλογή.

Δεν χρειάζεται να ασχοληθεί μαζί του κανείς. Ούτε εμείς ούτε ο Νταλάρας. Αυτό επιδιώκει ο Π...ης. Τώρα που είναι στα κάτω του, αυτό περιμένει. Να ασχοληθεί ο Νταλάρας μαζί του. Ο ψευτοαναρχοαυτόνομος του Ψυχικού αυτό περιμένει μέρα νύχτα.

Πάντως,Αποστόλη, ο Π...ης -προφανώς- είναι mad about him. Κρίμα, Ελλάδα! Κρίμα! Πού κατάντησαν οι Έλληνες! Είναι ντροπή να δίνουν εκπομπή σε αυτόν τον κύριο(κεριά και λιβάνια!).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο THEMA FM το ραδιόφωνο της εφημερίδας ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ που φιλοξένησε τόσα cd του Νταλάρα εικονική συνέντευξη του Γ.Νταλάρα στο Τ.Πανούση.

Ακούστε τι μ,,,,ες λέει!

Θέλουν ένα ομαδικό να μη πω τι!

http://troktiko.blogspot.com/2010/01/h_28.html

Για να καταλάβω τι γίνεται και να μην αρχίσω να βρίζω τζάμπα, αυτή τη μ@#ακία την μίξη, ποιος την έκανε;

Μπήκε στο "Πρώτο θέμα" έτσι και αναδημοσιεύθηκε στο Τρωκτικό ή το πρωτοέκανε αυτός που το έχει το Τρωκτικό;

Αυτό σηκώνει νομική διερεύνηση, δεν είναι πλάκα....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Έχω μια απορία...

Κατ' αρχάς: η φωνή του Νταλάρα από ποιά συνέντευξη είναι και πού δόθηκε;

Κανονικά, επιτρέπεται να παίρνεις αποσπάσματα από μια ομιλία και να τα κόβεις-ράβεις όπως να 'ναι; (όσον αφορά στην παραποίηση, και στα δικαιώματα του μέσου στο οποίο δόθηκε η συνέντευξη)

Δεν το λέω τώρα για το συγκεκριμένο, αλλά ποτέ δεν συμπάθησα αυτού του τύπου δήθεν συνεντεύξεις!

Αυτό δεν είναι σάτιρα είναι κακοήθεια, για να μην το χαρακτηρίσω διαφορετικά. Και αυτό που με ενοχλεί ακόμη πιο πολύ είναι η αφορμή για αυτή την «παρωδία», οι εκπομπές άλλου φίλου του Πανούση, που παρακολουθήσαμε πρόσφατα.

Η φωνή του Γ. Νταλάρα είναι από τη συνέντευξη στην εκπομπή του Λευτέρη Παπαδόπουλου «Συναντήσεις» πριν από δύο περίπου χρόνια. Σε εκείνον απευθύνονται και όλα τα καλά λόγια που ακούονται.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι μεταδόθηκε απ' το Θέμα. Είναι η κλασσική "ώρα της μ@λ@κι@ς" που υπάρχει στις "εκοπμπές" του Π****η και παίρνει γενικώς απόσπάσματα από συνεντεύξεις και κάνει τέτοιου τύπου ψεύτικο διάλογο. Το κάνει και με άλλους: πολιτικούς κλπ.

;)

Ερώτηση 2: Οι Συναντήσεις είναι της ΕΡΤ. Μπορεί οποιοσδήποτε άλλος σταθμός εκτός ΕΡΤ να τις αναμεταδίδει και μάλιστα παραποιημένες;

Κανονικά νομίζω πως δεν επιτρέπεται καθόλου η αναμετάδοση. Π.χ. αν εγώ ανεβάσω μια εκπομπή ας πούμε της ΕΡΤ στο Youtube, κανονικά θα έπρεπε πρώτα να πάρω άδεια, ασχέτως με το τί γίνεται στην πράξη. Κάνω λάθος; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από όσα έγραψε το μέλος melmac ,μπήκε στην εκπομπή της σατυρικής καλλιτεχνάρας στο ραδιόφωνο ''ΘΕΜΑ''. Το troktiko μάλλον το αναδημοσίευσε.

Εγώ πάντως ετοιμάζομαι να στείλω mail στο Πρώτο Θέμα. Γιατί -αν κρίνω από τις αντιδράσεις σας- δεν πρόκειται για σάτυρα αλλά για κακοήθεια. Τι πρωτότυπο για την σατυρική καλλιτεχνάρα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο "Πρώτο Θέμα" λοιπόν που τιμά τους ανθρώπους με τους οποίους έχει συνεργαστεί στο παρελθόν...

Σκουπίδια, ε σκουπίδια!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχεις δίκιο,Θάνο!Μόλις τους έστειλα mail!Κι έθιξα κι αυτό το θέμα.Δεν ξέρω τι θα πετύχω. Είναι όμως κάτι. Και προτείνω όλοι να κάνουμε το ίδιο ή και να τηλεφωνήσουμε στο ραδιόφωνο. Επειδή δεν προβαίνουμε-συνήθως- σε τέτοιες ενέργειες θεωρούν πως δεν υπάρχει αντίδραση σε όσα λένε και κάνουν κάποιοι σαν τον ψευτοαναρχοαυτόνομο. Καιρός να αντιδράσουμε κι εμείς!

Δεν μπορεί οι Πανούσηδες να βγάζουν ευρουλάκια σπιλώνοντας τον Νταλάρα ή όποιον άνθρωπο προσπαθεί σε αυτόν τον τόπο να αφήσει κάτι καλό! ’ντε πια! Κι ούτε θα τους πω καλοφάγωτα αλλά στον λαιμό να τους κάτσουν! Κάποιοι Πανούσηδες κι αμέτοχοι κατάντησαν την χώρα έτσι! ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΗ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To θέμα εδώ δεν είναι τόσο τι λέει ο Πανούσης. Αυτός μια ζωή απ'αυτό ζει και κονομάει. Και πριν ασχοληθεί με τον Νταλάρα δεν τον ήξερε ούτε η μάνα του...Έχει βρει το κόλπο και ακούγεται.

Το θέμα είναι ότι άνθρωποι με τους οποίους έχει συνεργαστεί επανειλλημένα, με τις κυκλοφορίες των δυο συλλογών και με την παρουσία του στις εκπομπές του Θέμου, τον καρφώνουν από πίσω και φέρονται έτσι...Πούστικα, για να το πω πιο λαϊκά....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά τον Τζίμη Πανούση τον λυπάμαι,ετοιμαζόμουν να τον βρίσω μα δεν θα το κάνω.Οποιαδήποτε δικαιοσύνη θα την αποδώσει ο θεός και η ίδια του η κακία.Κανείς απο μας ούτε ο Γιώργος Νταλάρας δεν πρέπει να πέσει στο ανισόρροπο επίπεδο αυτού του τύπου.Όμως για το "Πρώτο θέμα",ένα έχω να πω.Ντροπή τους,ούτε για αυτούς υπάρχουν λόγια,υπάρχει όμως δίκαιη κρίση και θα τους αποδοθεί.

Τον ΝΤΑΛΑΡΑ τον έχει μέσα της η κάθε Ελληνική ψυχή,σε ολόκληρη την οικουμένη.

Θα έπρεπε να τον σέβονται.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...