EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Από την συναυλία των U2 την περασμένη Παρασκευή, την οποία παρακολούθησε κι ο Γ.Νταλάρας με την οικογένειά του.

Φωτορεπορτάζ και στην ''Espresso'' (Θοδωρή, όχι που δεν θα είχε ρεπορτάζ η Espresso).

http://www.gossip-tv.gr/story/54375/poioi-...thekan-stous-u2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φωτορεπορτάζ από την Espresso και το Hello από τη συναυλία των U2

http://i662.photobucket.com/albums/uu345/T...U2-Espresso.jpg

http://i662.photobucket.com/albums/uu345/T...Thanos71/U2.jpg

Eλίνα ευχαριστούμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε!

Έχω μια απορία: ποιός οδηγεί το αυτοκίνητο και στο πίσω κάθισμα οι δύο (γνωστοί) επιβάτες κρατιούνται σαν να πρόκειται να εκτροχιασθούν;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην ξεχνάμε και τους φωτογράφους και τον αγώνα που γίνεται για να ξεπεραστεί ο σκόπελός τους :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ανακρίβειες...Το 1 το έκαναν 3... Welcome to Greece.

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αδιάφορα θέματα...

Ποτέ μου δεν κατάλαβα, ειδικά σε αυτές τις εποχές, τι τον νοιάζει τον κόσμο πόσα σπίτια έχτισε ο τάδε, πόσα αυτοκίνητα έχει ο άλλος, τι έκανε το καλοκαίρι αυτός, και σε ποιο νησί νυχτοπερπάτησε ο άλλος....

Δουλειά δεν έχουν και ασχολούνται με τις ζωές των άλλων;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ Θοδωρή,όμως ο Κυρακατινισμός* σε πολλούς έχει γίνει εξάρτηση.

*Κυρακατινισμός:Από την εκάστοτε κυρά Κατίνα που κατοικοεδρεύει στις γειτονιές και ασχολείται με τον καθένα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αδιάφορα θέματα...

Ποτέ μου δεν κατάλαβα, ειδικά σε αυτές τις εποχές, τι τον νοιάζει τον κόσμο πόσα σπίτια έχτισε ο τάδε, πόσα αυτοκίνητα έχει ο άλλος, τι έκανε το καλοκαίρι αυτός, και σε ποιο νησί νυχτοπερπάτησε ο άλλος....

Δουλειά δεν έχουν και ασχολούνται με τις ζωές των άλλων;;;

Μα-δυστυχώς- αυτή είναι η δουλειά τους κι από όλο αυτό βγάζουν λεφτά! Ο τυχοδιωκτισμός στον ευρύτερο χώρο των Μ.Μ.Ε.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αδιάφορα θέματα...

Ποτέ μου δεν κατάλαβα, ειδικά σε αυτές τις εποχές, τι τον νοιάζει τον κόσμο πόσα σπίτια έχτισε ο τάδε, πόσα αυτοκίνητα έχει ο άλλος, τι έκανε το καλοκαίρι αυτός, και σε ποιο νησί νυχτοπερπάτησε ο άλλος....

Δουλειά δεν έχουν και ασχολούνται με τις ζωές των άλλων;;;

Εγώ πάλι θα διαχωρίσω τη θέση μου. Αν ο τάδε ή ο δείνα είναι δημόσιοι λειτουργοί, φυσικά και με νοιάζει πώς απέκτησαν τα πιο ακριβά αγαθά. Σε καμία περίπτωση δε μ' ενδιαφέρουν οι ζωές των άλλων από κουτσομπολίστικη διάθεση ή από την πλευρά του life style, με ενδιαφέρει όμως αν η περικοπή του μισθού μου και η περικοπή της σύνταξης του πατέρα μου έγιναν για να καλύψουν τις υπο- και τις υπερ-χρεώσεις τρίτων.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ πάλι θα διαχωρίσω τη θέση μου. Αν ο τάδε ή ο δείνα είναι δημόσιοι λειτουργοί, φυσικά και με νοιάζει πώς απέκτησαν τα πιο ακριβά αγαθά. Σε καμία περίπτωση δε μ' ενδιαφέρουν οι ζωές των άλλων από κουτσομπολίστικη διάθεση ή από την πλευρά του life style, με ενδιαφέρει όμως αν η περικοπή του μισθού μου και η περικοπή της σύνταξης του πατέρα μου έγιναν για να καλύψουν τις υπο- και τις υπερ-χρεώσεις τρίτων.

Μαζί σου.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αδιάφορα θέματα...

Ποτέ μου δεν κατάλαβα, ειδικά σε αυτές τις εποχές, τι τον νοιάζει τον κόσμο πόσα σπίτια έχτισε ο τάδε, πόσα αυτοκίνητα έχει ο άλλος, τι έκανε το καλοκαίρι αυτός, και σε ποιο νησί νυχτοπερπάτησε ο άλλος....

Δουλειά δεν έχουν και ασχολούνται με τις ζωές των άλλων;;;

Εγώ πάλι θα διαχωρίσω τη θέση μου. Αν ο τάδε ή ο δείνα είναι δημόσιοι λειτουργοί, φυσικά και με νοιάζει πώς απέκτησαν τα πιο ακριβά αγαθά. Σε καμία περίπτωση δε μ' ενδιαφέρουν οι ζωές των άλλων από κουτσομπολίστικη διάθεση ή από την πλευρά του life style, με ενδιαφέρει όμως αν η περικοπή του μισθού μου και η περικοπή της σύνταξης του πατέρα μου έγιναν για να καλύψουν τις υπο- και τις υπερ-χρεώσεις τρίτων.

Αν είναι δημόσιοι λειτουργοί, σωστά.

Εμένα όμως δεν μου αρέσει να γίνονται λογιστές,υποθηκοφύλακες και ταμίες κάποιων δημοσίων προσώπων (κι εντέλει τιμητές) οι τυχάρπαστοι της δημοσιογραφίας (ή της ''δημοσιογραφίας''). Κι επειδή ο όχλος διψά για αίμα και οι καιροί είναι πονηροί θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικοί όσοι αναλώνονται σε τέτοιου είδους δημοσιεύματα. Κι εμείς πολύ επιφυλακτικοί. Γιατί δεν εννοώ να αποδεχτώ την μετουσίωση της φήμης και του ''άκουσα'' σε είδηση και γεγονός. Εν κατακλείδι,αν στην φήμη δώσουμε την αξία του γεγονότος τότε θα δούμε πολλούς αδίκως κρεμασμένους. Στο Σύνταγμα ή στα περίπτερα της πλατείας Συντάγματος...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ... δεν βρίσκω τον λόγο που τα ΜΜΕ παίζουν τον ρόλο του ΣΔΟΕ και ασχολούνται, με σαφώς κουτσομπολίστικη διάθεση, με ένα, ομολογουμένως, ενδιαφέρον θέμα. Καλά θα κάνουν να αρκεστούν στην δουλειά τους (να ασκούν κριτική δηλαδή) και όχι να επιβάλλουν αυτοί τον τρόπο με τον οποίο θα γίνετια ο έλεγχος. Αυτή τη στιγμή, με τα δημοσιεύματα αυτά, το μόνο που κάνουν είναι να "πριζώνουν" το κοινό τους και να αποπροσανατολίζουν τα τμήματα που ασχολούνται με τους - επιβεβλημένους - ελέγχους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα Σιδερή, Θάνο, Ελίνα και Πέτρο, εννοείται πως συμφωνώ μαζί σας στην περίπτωση που είναι δημόσιοι λειτουργοί. Εκεί θέλω να ξέρω τα πάντα και νομίζω πως μόνο το Πόθεν έσχες είναι κοροιδία. Θέλω να ξέρω τι ακριβώς είχαν πριν γίνουν δημόσιοι λειτουργοί και τί είχαν όταν πιθανώς σταμάτησαν να είναι δημόσιοι λειτουργοί. Θέλω να ξέρω επίσης με αποδείξεις τον τρόπο που απέκτησαν το παραμικρό ευρώ κατα τη διάρκεια της θητείας τους.

Όμως για καλλιτέχνες, ηθοποιούς και λοιπούς σημαντικο-ασήμαντους και τυχάρπαστους δε δίνω δεκάρα τι κάνουν και τι δεν κάνουν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να το πάω λίγο παραπέρα; Είναι δυνατόν ο Α. Τσίπρας να έχει προσωπικές καταθέσεις ΜΟΝΟ 4.000 ευρώ; Και η Α. Παπαρήγα.... 400 ευρώ;;; Είμαστε σίγουροι οτι δηλώνουν τα σωστά ποσά; Ή μήπως δηλώνουν αυτά που έχουν στην Ελλάδα και αφήνουν στα...αζήτητα τις καταθέσεις στο εξωτερικό; Ποιόν κοροϊδεύουν;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα το γράψω εδώ και αν θέλουν οι φίλοι διαχειριστές ας το καταχωρήσουν όπου πρέπει.

Στο εβδομαδιαίο τεύχος-βιβλίο+cd για το Ρεμπέτικο με τίτλο

"Τα ΡΕΜΠΕΤΙΚΑ"-Έρευνα,κείμενα:Παναγιωτης Κουνάδης-τεύχος 17

υπάρχει δισέλιδη και ολόκληρη η καταχώρηση της εφημερίδας "Τα Νέα"(Τρίτη 8 Φεβρουαρίου 2008) για την παράσταση του Μεγάρου"Σαν τραγούδι μαγεμένο".Είναι σημαντικό επειδή αυτά τα βιβλία που αναφέρονται στο Ρεμπέτικο δικαίως αναφέρουν τις ιστορικές αυτές παραστάσεις του Γιώργου Νταλάρα.

’λλωστε ο Νταλάρας είναι Ρεμπέτης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνησω απολυτως και ως προς την ιστορικοτητα των παραστασεων αυτων του Νταλαρα αλλα και ως προς την ποιοτητα της σειρας αυτης ΡΕΜΠΕΤΙΚΩΝ που διαφερει αρκετα..

Απο το πρωτο τευχος εως και το 17 που μολις χθες κυκλοφορησε ο κυριος Παναγιωτης Κουναδης με εχει αφησει εκπληκτο με την ποιοτητα της ερευνας του καθως και με την διεξοδικοτητα που αναφερετε στο συγκεκριμενο θεμα..

Καλα για τα cd ουτε λογος !!

Αξιζει η σειρα αυτη απο το πρωτο εως το τελευταιο της ευρω..

Μακαρι να υπαρξει και αναλογη συνεχεια απο τον μελετητη και για το (πραγματικα) ΛΑΙΚΟ -για παραδειγμα- τραγούδι

Share this post


Link to post
Share on other sites
(Τι κόλλημα με αυτό το γυαλι....  :huh:  )

:lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν της αρέσει καθόλου της Μάρως. B)

Ευχαριστούμε,thes! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν της αρέσει καθόλου της Μάρως. B)

Ούτε κι εμένα! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...