EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Αναφορά της Realnews στις δαπάνες της Πολιτιστικής Ολυμπιάδας. Απο το 2001 έως και το 2004 δαπανήθηκαν περίπου 146 εκ ευρώ.

Μεταξύ ατών, αναφέρεται η παράσταση "Λυσιστράτη", που ανατέθηκε απο το ΜΜΑ στον ίδιο τον Θεοδωράκη και στην οποία δαπανήθηκαν 3,22 εκ. ευρώ και οι παραστάσεις "Όλα είναι φως", με 2,2 εκ. Στην τελευταία διευκρινίζεται η αφιλοκερδής συμμετοχή των Γαβρά - Νταλάρα.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία χρόνια εκείνα για κάποιους...

χωμένοι σε διάφορες κλίκες έπαιρναν "έργα" στα πλαίσια προγραμμάτων με ευφάνταστα ονόματα. Ξεκοκάλιζαν ολόκληρα εκατομμύρια χωρίς έλεγχο και αξιολόγηση.

"Πολιτιστική Ολυμπιάδα" Πόσο μεγάλη μπούρδα μου ακούγεται τώρα αυτός ο τίτλος....

Ολόκληρο μάθημα είχανε φτιάξει θυμάμαι "Ολυμπιακή παιδεία" για να βολέψουνε τους χιλιάδες αδιόριστους γυμναστές.....

Όλα στα πλαίσια του μέχρι το 2009 μοντέλου ανάπτυξης της οικονομίας στο οποίο θέλουνε πολλοί να επιστρέψουμε. Όχι άδικα. Για την τσέπη τους μια χαρά ήταν το μοντέλο.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα τα είχαμε … αυτό(ς) μας έλειπε!

http://www.gossip-tv...ia-sto-facebook

Αυτό δεν είναι τίποτα... Έχει πει πολύ χειρότερα ή για να το θέσω πιο σωστά, μεγαλύτερες χοντράδες... Είναι ο λόγος που δεν πήγα στο φεστιβάλ του Σύριζα! (αν θυμάσαι κάποιο σχόλιό μου εκεί...)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όλα τα είχαμε … αυτό(ς) μας έλειπε!

http://www.gossip-tv...ia-sto-facebook

Έλα βρε Ξύδη, μισό μέτρο άνθρωπος και βγάζεις και γλώσσα.

Που ήρθαμε τον χειμώνα να ακούσουμε τη μάνα σου και έπρεπε να φάμε στη μάπα και σένα.

Ίδια μούτρα με τον Πανούση... Ποιο βαρετός πεθαίνεις...

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μίλησαν όλοι δεν θα μιλούσε κι ένας Ξύδης ξυδίσια;Άντε από κει πια!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί ασχολείστε με τον κάθε μαλάκα δεν καταλαβαίνω...

Και καλά ο Πανούσης επηρεάζει (ανεγκέφαλο) κόσμο.

Αυτός εδώ τώρα;;;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξυδη..δε μπα να δεις αν ερχομαι;

(Πω που τον θυμηθηκατε τον κολλητο της Γιαννας βραδιατικο;;)..

Ακου μπαμιες ο μπαμιας..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρεμιέρα εχτές στο Εθνικό για την πολυαναμενόμενη Οδύσσεια(σκηνοθεσία Robert Wilson).

http://www.star.gr/P...ethniko_theatro

http://www.tlife.gr/.../0-9-38455.html

Σχετική φωτογραφία υπάρχει στο ένθετο "Real Life" της σημερινής Real News, σελ. 14.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D για μιά φορά σε πρόλαβα Ελίνα!!!! :giggle:
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χαίρομαι,Χρύσα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν επρεπε να το βαλω στο Greek humor ή εδώ. Πραγματική δημοσίευση στο Yahoo!!!!

318831_10151232131624330_1528996871_n.jpg

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Πηγή: http://gr.news.yahoo.com/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%88%CE%AE%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8B%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%BF-%CF%84%CF%83%CE%B1%CF%81%CE%BB%CF%82-%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%BB%CE%AC%CF%81%CE%B1-160100835.html

Edited by Apostolis
8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τον Σταμάτη Φασουλή, στα ΝΕΑ. Επειδή οι άνθρωποι -δυστυχώς- πιστεύουν ό,τι τους σερβίρουν...

http://www.tanea.gr/...le/?aid=4765449

''...Ο συμπαθής ταξιτζής, ένα ράκος απ' την παλιοκατάσταση. Στη μέση του καιρού έπιασε στο στόμα του τον Νταλάρα. «Και γιατί πέτυχε ο Νταλάρας; Επειδή είχε φωνή; Δεν φτάνει. Εμένα μου είπε δικός άνθρωπος, εμπιστοσύνης μιλάμε, ότι η γυναίκα του είναι Εβραιοπούλα. Κι έτσι εξηγούνται». Ποια Εβραιοπούλα του λέω κύριε, με την Αννα γνωριζόμαστε από παιδιά, είναι κόρη Ραγκούση στρατιωτικού, έμενε στου Παπάγου.

«Ε τι μου λένε τότε οι μαλάκες; Δεν είναι να τους έχεις εμπιστοσύνη» και συνέχισε το πρόγραμμά του θέλοντας να με πείσει ότι τον Βενιζέλο τον λένε Τούρκογλου, ότι ο Σαμαράς είναι αδελφός του Αυτιά και η γυναίκα τού Λαλιώτη έχει το Ζάρα. «Μάλιστα την είδε η κόρη μου στο μαγαζί και φέρεται λέει στις πωλήτριες με τον χειρότερο τρόπο».

- Ξέρετε; Η γυναίκα τού Λαλιώτη είναι γιατρός μου. Μαρίνα Οικονόμου...

«Η κόρη μου δεν λέει ψέματα».''

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρα έχουμε συνέντευξη στην εφημερίδα "6 μέρες"? Ή είναι μια απλή δήλωση εκει?

Γέλαγα με αυτό το σχόλιο: "Μας άφησες όμως όλα αυτά τα χρόνια να νομίζουμε ότι κάτι τρέχει με σας τα δυό." :giggle:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρα έχουμε συνέντευξη στην εφημερίδα "6 μέρες"? Ή είναι μια απλή δήλωση εκει?

Συνέντευξη είναι. Μια σελίδα και κάτι. Στη Ναταλί Χατζηαντωνίου, η οποία γράφει και κάποιες εντυπώσεις από το Gazarte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάρω, ο κύριος Τάκης αναφέρεται από την Χατζηαντωνίου

Share this post


Link to post
Share on other sites

Άρα έχουμε συνέντευξη στην εφημερίδα "6 μέρες"? Ή είναι μια απλή δήλωση εκει?

Συνέντευξη είναι. Μια σελίδα και κάτι. Στη Ναταλί Χατζηαντωνίου, η οποία γράφει και κάποιες εντυπώσεις από το Gazarte

Ευχαριστώ Μάκη!

Μάρω, ο κύριος Τάκης αναφέρεται από την Χατζηαντωνίου

Ωχ! Κατάλαβα... :laugh: Θα το δω το απόγευμα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω την εντύπωση οτι οι εμφανίσεις δεν έπαιξαν και πολύ στα παραδοσιακά έντυπα μέσα... Κάνω λάθος;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εγώ έχω αυτή την αίσθηση Θοδωρή. Και νομίζω ότι ούτε πριν ήταν καλή η ενημέρωση, κυρίως γιατί μπλέχτηκε με την παρουσίαση του δίσκου και έγιναν όλα λίγο τελευταία στιγμή. Παρόλα αυτά, ο κόσμος είναι πολύς, το μαγαζί είναι γεμάτο και όλα πάνε καλά σ' ένα υπέροχο κλίμα!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...