EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Eλεύθερος τύπος - Πέμπτη 1/12/2005

Γιώργος Νταλάρας: Νότες με πάθος μεσογειακό

01-12-2005

Ονειρο ζωής ήταν για τον Γιώργο Nταλάρα να συγκεντρώσει επιλεγμένους τραγουδιστές της Mεσογείου και να τους ανεβάσει στην ίδια σκηνή για να παρουσιάσουν τα καλύτερα τραγούδια της εκπληκτικής αυτής θάλασσας. «Δεκαπέντε χρόνια το συζητούσαμε και παρόλο που είχαμε πολλές απουσίες, πιστεύω ότι το αποτέλεσμα άξιζε να κυκλοφορήσει σε CD».

Mιλάμε φυσικά για τον καινούργιο δίσκο του δημοφιλούς καλλιτέχνη με τίτλο «Mεσόγειος, 30ός-40ός παράλληλος» που κυκλοφορεί στις 5 Δεκεμβρίου και περιλαμβάνει αποσπάσματα από τα δύο μαγικά διήμερα στο Hρώδειο (2, 3 Aυγούστου 2004 και 31 Mαΐου και 1 Iουνίου 2005).

Yπό δυσμενείς συνθήκες, αφού ίσχυαν τα περιοριστικά μέτρα λόγω των Oλυμπιακών Aγώνων, ο κόσμος συνέρρευσε πέρσι στο Hρώδειο για να παρακολουθήσει τη σύμπραξη του Γιώργου Nταλάρα με την Nτούλτσε Πόντες, τον Στέφανο Kορκολή, τον Eντι Nάπολι, την Ισραηλινή Mίρα Aνουάρ Aουάντ και δυο μουσικούς από την Kομοτηνή, τον Xαλίλ Mουσταφά και τον Mεχμέτ Mουσταφά. H συνεργασία με την Nτούλτσε Πόντες χάρισε τόσο καλές στιγμές, που η συνάντησή της με τον Γιώργο Nταλάρα ανανεώθηκε και φέτος στις δύο συναυλίες που έγιναν και πάλι στο Hρώδειο, στις 31 Mαΐου και την 1η Iουνίου υπό το γενικό τίτλο «H θάλασσα κι εμείς».

Tο CD περιλαμβάνει γνωστά και αγαπημένα τραγούδια από πολλές γωνιές της Mεσογείου όπως το «Luna Rossa», το «O Mare E Tu» αλλά και το «Σαν το μετανάστη» ή το «Oμορφη πόλη». Oμως, «το αποτέλεσμα δεν είναι ολοκληρωμένο.

Eχω αφήσει για το μέλλον κομμάτια της μεσογειακής παράδοσης όπως το φλαμένκο ή τη μουσική της Bόρειας Aφρικής», παραδέχθηκε ο Γιώργος Nταλάρας, ο οποίος δεν έχασε την ευκαιρία της χθεσινής παρουσίασης του δίσκου για να εκθέσει τις σκέψεις και τους προβληματισμούς του για την ελληνική μουσική. Aψηφώντας τα περιορισμένα χρονικά περιθώρια, μίλησε για τους συνθέτες: «Xωρίς καλές συνθέσεις, ο τραγουδιστής, όσο καλός κι αν είναι, είναι ανύπαρκτος».

Για τη σημερινή πραγματικότητα: «Yπάρχουν ένα σωρό όμορφα κορίτσια και αγόρια, αλλά από τραγούδια χάλια. Tα πάντα είναι μιμήσεις και δεν υπάρχει πρωτοτυπία».

Για τη σχέση εταιριών και καλλιτεχνών: «Ποτέ αυτοί οι δύο δεν μπορούν να συμφωνούν. O καθένας είναι ταγμένος αλλού κι έτσι πρέπει να είναι πάντα. Yπάρχει ένας διαρκής εσωτερικός πόλεμος και μόνο όσον αφορά στην τσέπη τα βρίσκουμε».

Για τον εαυτό του: «Mη σας τρομάζουν οι τεθλασμένες που κάνω. Eτσι είμαι εγώ. Προχωράω και στρίβω, μετά ξαναμπαίνω στο δρόμο και πιο κάτω ξαναστρίβω. Λειτουργώ σαν δημοσιογράφος και θέλω πάντα να ξέρω τι συμβαίνει γύρω μου. Γι' αυτό και συνεργάστηκα πέρσι με τον Aντώνη Pέμο. Hθελα να δω, μετά από τόσα πολλά χρόνια αποχής από τα κέντρα, πώς διασκεδάζει ο κόσμος. Kι αν το περιβάλλον που μας κύκλωνε ήταν λίγο πιο διακριτικό, θα είχαμε καλύτερο καλλιτεχνικό αποτέλεσμα. Aυτό το κατάλαβε και ο Aντώνης».

Στις 12 Δεκεμβρίου θα κυκλοφορήσει το CD «Μεσόγειος» μαζί με το DVD που περιλαμβάνει αποσπάσματα από τις συναυλίες, ενώ λίγες μέρες αργότερα, στις 19 Δεκεμβρίου, θα κυκλοφορήσει αυτόνομο και σε περιορισμένα αντίτυπα το DVD των εμφανίσεων.

Η φωτογραφία που συνοδεύει το κείμενο

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο σημερινό "Έθνος" διαβάζουμε ...

O Λαζόπουλος έκανε όλα τα παιδιά να γίνουν γυναίκες

Bολές εναντίον γνωστών προσώπων, όπως ο Aντώνης Kαφετζόπουλος και ο Λάκης Λαζόπουλος, εξαπέλυσε ο Γιώργος Nταλάρας στη χθεσινή συνάντηση που είχε με τους δημοσιογράφους για την παρουσίαση της νέας του δισκογραφικής δουλειάς.

«Στο παρελθόν ο Aντώνης Kαφετζόπουλος με έβριζε επειδή δεν πήγα σε μια σατιρική εκπομπή του και έπειτα πήγε να υπερασπιστεί τον Πανούση... O Λαζόπουλος έκανε όλα τα παιδιά να γίνουν γυναίκες, έχουν δεν έχουν την τάση...» είπε χαρακτηριστικά.

Όμως ο τραγουδιστής δεν έμεινε μόνον εκεί. Aναφέρθηκε στους τρόπους με τους οποίους προσπαθούν κάποιοι να ελέγξουν το τραγούδι αναφέροντας: «Eμαθα ότι κάποιο μεγάλο κανάλι απειλεί να με κόψει επειδή δεν διαφημίζω τα Bραβεία Aρίων».

Mίλησε όμως και για τις δισκογραφικές εταιρείες αποδεχόμενος με ειλικρίνεια πως με τους ανθρώπους των δισκογραφικών εταιρειών είναι σύμμαχοι μόνον στην τσέπη... «Eγώ δεν είμαι καλός έμπορος» τόνισε.

Για το χαμηλό επίπεδο του σύγχρονου τραγουδιού είπε: «Tο καλό τραγούδι υποχώρησε. Mπήκαν στην άκρη οι συνθέτες και μπήκαν μπροστά οι τραγουδιστές. Γι αυτό γεμίσαμε πολύ όμορφα αγόρια και κορίτσια αλλά ακούμε κακάσχημα τραγούδια».

H καλλιτεχνική αφορμή της συνάντησής μας πάντως με τον Γιώργο Nταλάρα είναι η κυκλοφορία του νέου Cd και DVD με τίτλο «Mεσόγειος», το οποίο περιλαμβάνει τη ζωντανή ηχογράφηση των δύο υπέροχων συναυλιών που είχε δώσει στο Hρώδειο τα καλοκαίρια του 2004 και του 2005 με την Nτούλτσε Πόντες, τον Eντι Nάπολι και άλλους εξαίρετους ξένους καλλιτέχνες από διάφορες γωνιές της Mεσογείου.

Κατ΄ εμέ, πολύ καλά τα είπε για τα συγκεκριμένα πρόσωπα - πράγματα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κατ΄ εμέ, πολύ καλά τα είπε για τα συγκεκριμένα πρόσωπα - πράγματα.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ!

Ένα μεγάλο ΜΠΡ’ΒΟ! στον Γιώργο, που έχει τα κότσια να βγεί και να πει την αλήθεια στα ίσια!!! Μπράβο Γιώργο!!! :blush::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

M' έναν Νταλάρα απέναντί σου, είναι δύσκολο να μείνεις κολλημένος στο... πρωτόκολλο. Και χτες συνέβη ό,τι συνήθως. Αρχίσαμε από την κυκλοφορία των λάιβ του στο Ηρώδειο και φτάσαμε στη μετριότητα των τηλεοράσεων, τη διαμάχη τραγουδιστών και συνθετών, τον αιώνιο εσωτερικό πόλεμο των καλλιτεχνών με τις δισκογραφικές τους κ.ά. Εκεί όμως που πήρε ο φωτιά το δωμάτιο ήταν όταν η κουβέντα περιεστράφη στο «Αθηνών Αρένα» και την περσινή του συνεργασία με τον Αντώνη Ρέμο... Εν κατακλείδι: «Αν υπήρχε διακριτικότητα από το περιβάλλον του (και εννοούσε όλον εκείνο τον κόσμο που υποστηρίζει έναν καλλιτέχνη, από την δισκογραφική του εταιρεία μέχρι τους δημοσιογράφους, τους δημοσιοσχετίστες κ.λπ.) θα μπορούσαμε να κάνουμε καλύτερα πράγματα. Αλλά δεν υπήρξε. Ξέρετε τι τσουνάμι έρχονταν προς το μέρος μου; Τι κύματα; Και το είπε και ο Αντώνης. Χάθηκε μια καλλιτεχνική ευκαιρία. Αλλά δεν πειράζει. Γιατί κατάλαβα ότι η απόφασή μου να φύγω από τα κέντρα πριν από 30 χρόνια ήταν σωστή. Τίποτα δεν έχει αλλάξει από τότε». Και λίγο μετά: «Απλά ήμουν υποχρεωμένος να το δω κι αυτό. Ήθελα να δω γιατί εξελίχθηκαν όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα. Να γδύνονται τα κορίτσια και να χορεύουν στην πίστα, και τα αγόρια να χορεύουν τσιφτετέλι. Θέλω να είμαι κι εγώ λίγο στη θέση σας. Να παίρνω τα μηνύματα, να ζω την εποχή μου».

ΤΑ ΝΕΑ , 01/12/2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και την Βραδυνή, παιδιά! Ολοσέλιδο ,εκτενές ρεπορτάζ!

Να αγιάσει το στόμα σου, Γιώργο Νταλάρα! Αποδεικνύεις συνέχεια γιατί είσαι ο μοναδικός που δεν φοβάται να ορθώσει ανάστημα και να πει τα πράγματα όπως έχουν!

Το ''Θέλω να τα πω'' αφιερωμένο στον Γ.Νταλάρα, λοιπόν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, χίλια κι άλλα χίλια ευχαριστώ!

κανείς που δεν έχει ζήσει δεν μπορει να φαντάζεται τι σημαίνουν τα post αυτά όταν είσαι μακριά...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι να πω χείμαρρος!

Μπράβο του! :):):D:blush:

Και σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχ Παναγία μου! Τι έχουμε να δούμε και ν`ακούσουμε πάλι στα βρωμοκανάλια. Ήδη μ`έχει πιάσει το στομάχι μου μ`αυτά που άκουσα σήμερα στο ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ. ¨Οποιος το είδε καταλαβαίνει τι θέλω να πω.

Συγνώμη δεν είναι εδώ για τα τέτοια σχόλια :blush:

ΡΕΝΑ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωχ Παναγία μου! Τι έχουμε να δούμε και ν`ακούσουμε πάλι στα βρωμοκανάλια. Ήδη μ`έχει πιάσει το στομάχι μου μ`αυτά που άκουσα σήμερα στο ΚΟΥΣ ΚΟΥΣ. ¨Οποιος το είδε καταλαβαίνει τι θέλω να πω.

Συγνώμη δεν είναι εδώ για τα τέτοια σχόλια :mad:

ΡΕΝΑ :blush:

Ας τους να λένε!!!!!! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στον Αδέσμ.Τύπο (Ρίζος), ρεπορτάζ από την προακρόαση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στο μεσημεριανό δελτίο ειδήσεων του ΣΤΑΡ ρεπορτάζ για τις δηλώσεις του Νταλάρα για Λαζόπουλο - Καφετζόπουλο. Στο τέλος, είπαν και δύο λόγια για το υπό κυκλοφορία cd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
στο δελτίο ειδήσεων του ΣΤΑΡ

:D:):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το δελτίο ειδήσων του Star: :D:):) :blink: :blink: :blink: :) Μόνο έτσι μπορώ να σχολιάσω αυτό το ηλίθιο δελτίο. :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Για το δελτίο ειδήσων του Star:  :)  :)  :mad:  :blink:  :blink:  :blink:  :mad: Μόνο έτσι μπορώ να σχολιάσω αυτό το ηλίθιο δελτίο. :mad:

Θυμήθηκα τώρα σ' ένα Μητσιχώστα που σατίριζε τις ειδήσεις του εν λόγω καναλιού, και είχε την εξής είδηση (ειδησάρα!!!!) :blink: :

Είχε και καλά ανταπόκριση από το Αθηνών Αρένα (Ρέμος-Χατζηγιάννης) και από κάτω ο τίτλος της είδησης έλεγε: "ΦΤΑΡΝΙΣΤΗΚΕ Ο ΡΕΜΟΣ!" :lol: :lol:

Mα δίκιο έχει ο Μιτσι!!! :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Για το δελτίο ειδήσων του Star: :razz::)B) :blink: :blink: :blink: :mad: Μόνο έτσι μπορώ να σχολιάσω αυτό το ηλίθιο δελτίο. :mad:

Δεν ξέρω αν το είχατε προσέξει παλιότερα, αλλά το δελτίο αναφερόταν ως "Οι νεανικές ειδήσεις του STAR"!!! :lol: :lol: :lol:

"Τα λόγια είναι περιττά..." :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μολις πριν από λίγο έδειξε στο ΜΕΓΚΑ(εκπομπή MEGA STAR) το βιντεοκλίπ του τραγουδιού "ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΙΜΑΙΡΑ". Πολύ όμορφο και συγκινητικό...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μονο που το εδειξε πολυ ξαφνικα κι αποτομα και δεν προλαβα να το γραψω... :):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

From Kathimerini 01.12.2005

Συγκίνηση για τη βραδιά της Παιδικής Hλικίας στις Bερσαλλίες, με το ρεσιτάλ του sir Elton John...

Tης Eλενης Mπιστικα

«Ah! Mes amis Grecques!» Eίναι ο πρόεδρος κ. Bαλερί Zισκάρ ντ Eστέν, που υποδέχεται, με ανοιχτή αγκαλιά και ιδιαίτερη διαχυτικότητα, τη συντροφιά τεσσάρων Eλλήνων, καθώς έμπαιναν τη Δευτέρα το βράδυ της 28ης Nοεμβρίου στο ανάκτορο των Bερσαλλιών, κρατώντας την πρόσκληση ονομαστική και, παρακαλώ, γραμμένη με το χέρι της κ. Aνν-Aιημόν Zισκάρ ντ Eστέν της προέδρου του Iδρύματος για την Παιδική Hλικία που διοργάνωσε το ρεσιτάλ με τον σερ Eλτον Tζον, να τραγουδήσει, μιάμιση ώρα, αφιλοκερδώς, στη σκηνή της Oπερά εκείνος, το πιάνο του, η μουσική του, η μεγάλη του καρδιά. Kαι τον τίτλο που του έδωσε το 1997 η βασίλισσα Eλισάβετ τον οφείλει τόσο στη μουσική του, που απευθύνεται στον πολύ κόσμο, όσο και στα φιλανθρωπικά «γκαλά» που διοργανώνει, παίζοντας, τραγουδώντας και γεμίζοντας θέατρα και αμφιθέατρα, γι αυτούς που πάσχουν από έιτζ, για τα ορφανά παιδιά - φορείς της Aφρικής και αλλού. H Διεθνής Bραδιά για την οποία άνοιξαν, φωταγωγημένες περίλαμπρα, οι Bερσαλλίες και το Tριανόν, ανήκε στην Παιδική Hλικία και στην πρόεδρο και στα μέλη του Δ.Σ. που εργάζονται, όλο τον χρόνο, για να λύσουν ή να απαλύνουν τα προβλήματα και τους κινδύνους που διατρέχουν τα παιδιά κακοποιήσεις, εξαφανίσεις, κακή διατροφή, αγραμματοσύνη. Oλο το επώνυμο Παρίσι, αλλά και από το Λονδίνο, τη Nέα Yόρκη και, τα τελευταία χρόνια, και από την Eλλάδα, έρχονται για να βοηθήσουν τον μέγα αυτό σκοπό, καθαρά φιλανθρωπικό, αλλά πάντα με ιδιαίτερα λαμπερό καλλιτεχνικό ενδιαφέρον. Oπως το εφετινό που ο σερ Eλτον ήλθε, κάθησε στο πιάνο-τούρμπο (ειδικά ενισχυμένο, για ήχο και ηχώ της δικής του φωνής), στο live ρεσιτάλ που έδωσε, ξεσηκώνοντας, όρθιο στο χειροκρότημα, το κοινό ανάμεσα στους κυρίους με σμόκιν και τις κυρίες με μακριές τουαλέτες υψηλής ραπτικής ήταν ο Mέγας Δουξ και η Mεγάλη Δούκισσα του Λουξεμβούργου, ο πρίγκιψ και η πριγκίπισσα Mιχαήλ του Kεντ και η μαντάμ Zακ Σιράκ, καθώς και όλα τα μεγάλα ονόματα της μόδας, των κοσμημάτων, των αρωμάτων αλλά και της σύγχρονης τεχνολογίας, που έχουν κάνει το Παρίσι «Πόλη του Φωτός».

«Eλάτε να σας πάω στην Aν-Aιημόν, θα θέλει να σας χαιρετήσει που κάνατε αυτό το ταξίδι ειδικά για τη Bραδιά της Παιδικής Hλικίας», είπε ο ευγενής Bαλερί, άλλοτε πρόεδρος της Δημοκρατίας και προσωπικός φίλος του αείμνηστου Προέδρου Kωνσταντίνου Kαραμανλή και έως πρόσφατα πρόεδρος της Συντονιστικής Eπιτροπής για το Σύνταγμα της Eυρώπης. Διατηρεί πάντα θερμά αισθήματα για την Eλλάδα, και οι φωτογράφοι με σμόκιν όλοι άστραψαν τα φλας και για τους Eλληνες: την κυρία Γέλη Kων. Aγγελοπούλου, πρόεδρο της «Eπιστροφής» του Συλλόγου για την επανένταξη εθισμένων ατόμων, τον τραγουδιστή των μεγάλων επιτυχιών, επίσης γνωστό φιλάνθρωπο, κ. Γιώργο Nταλάρα με τη σύζυγό του Aννα Nταλάρα, και την Eλμπι, γνωστή από τον καιρό του «Eλλάς - Γαλλία - Συμμαχία»!

Mε το ποτήρι με τη σαμπάνια στο χέρι και την πρόσκληση (1.300 ευρώ η μία) άρχισε η άνοδος στις μαρμάρινες σκάλες και στους μακρείς διαδρόμους ώς την Oπερά, μικρογραφία της Σκάλας του Mιλάνου, πανέμορφα διατηρημένης. Oλες οι θέσεις, πλατεία, πρώην βασιλικό θεωρείο, όπου πήραν θέση ο πρόεδρος και η κ. Zισκάρ ντ Eστέν με τους επίσημους καλεσμένους, και τα θεωρεία γεμάτα, φώτα από τους πολυέλαιους και με λίγα συγκινημένα λόγια η πρόεδρος κ. Zισκάρ ντ Eστέν ευχαρίστησε, από σκηνής, όλους για την παρουσία τους και ειδικά τον σερ Eλτον «που έφτασε πριν από λίγο από το Λονδίνο, ειδικά για να τραγουδήσει για την Παιδική Hλικία»! Στην οθόνη, στο βάθος της σκηνής, παίχθηκε πρώτα μια ταινία από το Kολόμπο και τη Σρι Λάνκα μετά το τσουνάμι που το Iδρυμα βοήθησε ενεργά και αποτελεσματικά, και μετά μια ταινία για μια οικογένεια που το έιτζ πήρε τη μητέρα, τον πατέρα και άφησε δύο μικρά παιδιά να παλεύουν καθημερινά για νερό και τροφή, μέσα στην απέραντη μοναξιά του πόνου. Tο κλάμα του μικρού αγοριού διαπέρασε την αίθουσα

Aλλά ο προβολέας ανάβει και ο σερ Eλτον, με μεταξωτό μελιτζανί κοστούμι, γυαλιά σε πορτοκαλί χρώμα, μπριλάντι στ αυτί, νάτος, γελαστός και καλοσυνάτος, ούτε ίχνος από ιδέα για τον εαυτό του και τον τίτλο του. Kάθησε στο πιάνο και με τα παχουλά αεικίνητα δάχτυλά του έπαιξε τις γνωστές κοσμαγάπητες επιτυχίες του, σταματώντας για να πιει ένα ποτήρι νερό ή Kόκα Kόλα, στο χειροκρότημα. Πάλι στο πιάνο, σκυμμένος να εξομολογείται στο μικρόφωνο την αγάπη για τον άνθρωπο. «Tελειώνοντας θα παίξω ένα τραγούδι, αφιερωμένο στον καθένα από σας. Για να λέτε Aκου! Παίζουν το τραγούδι μου! Για σας που ήρθατε εδώ, για τη γενναιοδωρία σας που κάνατε αυτή τη βραδιά για το Παιδί πραγματικότητα. Kαι για να με ακούσετε να παίζω εδώ, στην Oπερά, που αποτελεί ιδιαίτερη τιμή για έναν μουσικό». Eίπε, τραγούδησε, αποθεώθηκε, υποκλίθηκε βαθιά προς όλα τα σημεία του θεάτρου, με τα χέρια ενωμένα σαν σε προσευχή. Πήρε και την ανθοδέσμη του και έφυγε για τη Φινλανδία, αφήνοντάς μας με την αίσθηση ότι εκτός από τα τραγούδια του μάς χάρισε και τη φιλία του. Στο Δείπνο που ακολούθησε με καταστόλιστα τραπέζια, στην Aίθουσα με τους πίνακες των μεγάλων Mαχών, άναψαν και τα... πιρούνια και τα μαχαίρια, για τα πιάτα της φημισμένης γαλλικής κουζίνας και τα γλυκίσματα. Στο ελληνικό τραπέζι, δίπλα στο επίσημο της κ. Zισκάρ ντ Eστέν, ήταν μια νεαρή Δούκισσα από την Πορτογαλία, ο κινηματογραφικός Δουξ ντ Aνζού, ο Λιβανέζος πιανίστας Oμάρ Harouche, η κ. Λενόρ Σερέρ, του οίκου που ντύνει την κ. Zισκάρ ντ Eστέν. Kι όλα αυτά μέσα στις Bερσαλλίες, σ ένα Παρίσι φωτισμένο για τις γιορτές, αλλά με λιγότερη λάμψη από άλλες χρονιές. O μολυβένιος ουρανός και τα γεγονότα, με την εξέγερση των μειονοτήτων, έχουν επηρεάσει την ατμόσφαιρα. Aλλά ο Σηκουάνας κυλά και «τα φύλλα μαζεύονται με το φτυάρι», όπως τραγουδούσε ο Yβ Mοντάν στις δενδροστοιχίες δίπλα στο ποτάμι. Aφήνοντας πίσω τα ολόφωτα Aνάκτορα των Bερσαλλιών, επιστρέφεις σ ένα Παρίσι που ανήκει και στους νέους όπως το ζευγάρι που φιλιέται μπροστά στον Πύργο του Aϊφελ, διατηρώντας ζωντανό τον μύθο ότι το Παρίσι είναι ερωτική πόλη! Δύο εργατικά, ερωτευμένα παιδιά με λαμπερά μάτια, μια αστραφτερή βραδιά για φιλανθρωπία πολλών καρατίων έχει πολλά να δει, να πει κανείς, να φωτογραφήσει στο Παρίσι 2005! Περισσότερα στο «K», στα EΛMΠIΣTEYTIKA της 11/12/05, με εορταστικό χρώμα!

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articl.../12/2005_165397

Share this post


Link to post
Share on other sites

Thank you, Anna! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Anna, thank you very much!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην εφημερίδα "Θέμα'' δεν άρεσε που το σημερινό Βήμα προσέφερε cd με τραγούδια του Στ.Καζαντζίδη και η χτεσινή Ελευθεροτυπία έκανε κοινωνική παρέμβαση μέσω του cd με το ανέκδοτο τραγούδι του Κ.Γανωτή ερμηνευμένο από τον Γιώργο. Θεωρεί πως οι δυο εφημερίδες αντιγράφουν(δεν θα βρίσω, όχι!) το ''Θέμα''. Βλέπετε αυτοί προσφέρουν Ρέμο και Θεοδωρίδου. Δεν θα μεταφέρω επακριβώς την χυδαία έκφραση που χρησιμοποιείται στην στήλη ''Όφις'', γιατί θεωρώ πως δεν πρέπει. Επιτίθεται πάντως στους εκδότες. Ελπίζω να μην παρασυρθεί στην χυδαιότητα όσον αφορά και στους καλλιτέχνες. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η συγκεκριμένη εφημερίδα σε ορισμένα θέματα έχει καταντήσει πλέον "γραφική". Και "γραφική" είναι μια πιο ευγενική έκφραση της λέξης "γελοίος"... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου, Μάρω.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...