EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Στο ''Hello'' φωτογραφία του ζεύγους Νταλάρα από την πρεμιέρα του θεατρικού έργου ''Τρεις φορές γυναίκα''.

Ιδού η φωτογραφία για όσους δεν πήραν το συγκεκριμένο HELLO:

http://i30.photobucket.com/albums/c340/Dal...ew/c5a361fb.jpg

( :music::rolleyes: Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έχω πρόβλημα και με τα σκαναρίσματα! :D;) Επειδή δεν έχω δικό μου σκάνερ και πρέπει να κάνω αυτή τη δουλειά στου πατέρα μου, πρέπει αναγκαστικά να λείπουν οι γονείς μου για να κάνω τέτοιου είδους σκαναρίσματα... :confused::confused: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και τραβάς μεγάλο λούκι Χρύσα, συνεχίζεις απτόητη! Το λέει η καρδιά σου! :D Η κατάσταση που βιώνεις είναι κάτι σαν την χούντα που κρύβανε τους απαγορευμένους δίσκους. Καλή δύναμη και καλό κουράγιο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την "ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ" του περασμένου Σαββάτου(3/12/05), αλλά πιστεύω ότι πρέπει να καταγραφεί εδώ :

Συνέντευξη δίνει η Μελίνα Ασλανίδου και στα λεγόμενά της "ότι πρέπει να είσαι έτοιμος για να δεχτείς τη μεγάλη επιτυχία(αναφέρεται στην επιτυχία του "Τι σου 'κανα και πίνεις")", τη ρωτά ο δημοσιογράφος Δημήτρης Κανελλόπουλος :

-Εσύ ήσουν ;

Και η απάντησή της :

-"Έβαλα το κεφάλι κάτω κι άρχισα τη δουλειά. Δεν ήξερα άλλο τρόπο. Είχα την τιμή να με πάρει δίπλα του και ο Γιώργος Νταλάρας, που ήταν και παραμένει μεγάλο σχολείο για μένα. Δεν παρέμεινα στάσιμη. Προχώρησα σταθερά μπροστά.".

Share this post


Link to post
Share on other sites

To K της ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗΣ έχει ρεπορτάζ από τις Βερσαλλίες. Το ρεπορτάζ συνοδεύεται από φωτογραφίες. Σε δύο από αυτές θα δείτε τον Γιώργο Νταλάρα (με γραβάτα παρακαλώ! ;) ) και σε μία την ’ννα Νταλάρα μόνη της...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το γράφω στο κατάλληλο topic..αυτή την πρόταση τη διάβασα στο musicheaven.gr

Ηταν ένα μεγάλο σφάλμα η αντιπαράθεση με τον Πανούση. Επαιξα σε λάθος γήπεδο. Κατέβηκα για μπάλα κι έπαιζαν κατς.

Γιώργος Νταλάρας

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ηταν ένα μεγάλο σφάλμα η αντιπαράθεση με τον Πανούση. Επαιξα σε λάθος γήπεδο. Κατέβηκα για μπάλα κι έπαιζαν κατς.

Γιώργος Νταλάρας

Η συγκεκριμένη απάντηση βρίσκεται σε συνέντευξη του στο Φώτη Απέργη (Κυριακάτικη Ελευθεροτυπία -1/2/2004)... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την Ελευθεροτυπία της Κυριακής:

Στο πάρτι της Κιμ-Βίβιαν Κίλιαν-Τριανταφυλλοπούλου που έκανε την περασμένη εβδομάδα για τη γιορτή της (της αγίας Βιβιανής, ναι, υπάρχει τέτοια αγία και είναι Καθολική) το STAR έστειλε συνεργείο να καλύψει το κοσμικό γεγονός! Παρόντες, μεταξύ άλλων, ο Γιώργος Βουλγαράκης, ο Κώστας Σκανδαλίδης και -φυσικά- ο Γιώργος Νταλάρας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Απογευματινή φιλοξενεί φωτογραφία του ζεύγους Νταλάρα από την παρουσίαση έργων του ζωγράφου Γ.Ιακωβίδη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη, παιδιά! Στο ''Hello'', υπάρχει η ανωτέρω φωτογραφία αλλά πιο πλήρης. :huh: Συγχωρείστε με αλλά πνιγόμουν στην δουλειά και η αποδελτίωση ήταν ελλιπής. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mην ξεχάσετε την Καθημερινή της Κυριακής η οποία ενδεχομένως να περιέχει ρεπορτάζ από τη συνέντευξη στον "Μελωδία" και ίσως και φωτογραφίες από το studio με όλους τους παρευρισκομένους. :music::rolleyes::pity::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mην ξεχάσετε την Καθημερινή της Κυριακής η οποία ενδεχομένως να περιέχει ρεπορτάζ από τη συνέντευξη στον "Μελωδία" και ίσως και φωτογραφίες από το studio με όλους τους παρευρισκομένους. ;););)B)

What's about Kathimerini of today, is it worth buying, or not? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δόξα το Θεό δεν ήταν σ' αυτή την Καθημερινή! ’λλο καρδιακό από 'κει! ;) Εμείς να φανταστείτε στο σπίτι συνήθως δεν παίρνουμε Καθημερινή... Έλα όμως που έτυχε ΑΥΤΟ το Σάββατο να έχει ένα dvd που ήθελε η μάνα μου και την πήραμε! Αυτό είναι που λένε "όταν δεν έχει δουμειά ο διάολος..." ξέρετε τί κάνει! Ξανά ούφ!!!

Κι αφού είμαι ακόμα εδώ, δίκιο είχες Ελίνα... Δεν παθαίνω τίποτα εγώ... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στα χθεσινά ένθετα των εφημερίδων ''Θέμα'' και ''Εθνος'', υπάρχουν φωτογραφίες από την εκδήλωση στην Εθνική Πινακοθήκη ,με αφορμή το ημερολόγιο-λεύκωμα του ζωφράφου Γ.Ιακωβίδη. Δυστυχώς, λόγω της ημέρας της χτεσινής, δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω την κυκλοφορία των εφημερίδων. ’λλοι με ενημέρωσαν σχετικά κι εγώ εσάς. ;);)B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Έθνος φωτογραφία του Γ.Νταλάρα με την Μαρινέλλα, από την εκδήλωση της προχτεσινής απονομής χρυσού δίσκου. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει νόημα να το βάλω τώρα, αλλά δυστυχώς σήμερα δεν πρόλαβα να μπω νωρίτερα...

"Τraffic" και "PressTime" έχουν για το θέμα του Λαζόπουλου. Ο Νταλάρας κάνει τηλεφωνική παρέμβαση αύριο στη "Ζούγκλα" και φαίνεται-σύμφωνα με την εφημερίδα- ότι το θέμα τελειώνει... Ίδωμεν...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στον Αδέσμευτο του Ρίζου, υπάρχει φωτορεπορτάζ σχετικό με την έκθεση-αφιέρωμα στον σπουδαίο σκηνογράφο Διον.Φωτόπουλο. Και βεβαίως υπάρχει και φωτογραφία του καλλιτέχνη που μας ενδιαφέρει. ;) Κάποιοι φίλοι που είχαν την τύχη να επισκεφτούν την έκθεση στο Μουσείο Μπενάκη, μου μίλησαν με τα καλύτερα λόγια. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο περιοδικό ''Hello'', φωτορεπορτάζ από την εκδήλωση-απονομή στην Μαρινέλλα και την έκθεση-αφιέρωμα στον Διον.Φωτόπουλο. Και οι δύο εκδηλωσεις πραγματοποιήθηκαν στις 19-12-05.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στον Κόσμο του Επενδυτή -και ειδικότερα στο ένθετο περιοδικό- φωτορεπορτάζ από την έκθεση για τον Δ.Φωτόπουλο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο ένθετο της Ελευθεροτυπίας για την τηλεόραση, φωτογραφία του Γ.Νταλάρα με την Μαρινέλλα. (Υπάρχει φωτογραφία της Μαρινέλλας και με την Χαρούλα). Στο ''7 Μέρες TV'', επίσης φωτογραφίες από την απονομή. :xmas:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει ένα περιοδικό που ακούει στο όνομα ''OK'' και περιέχει φωτογραφίες από την εκδήλωση στην Εθνική Πινακοθήκη για το λεύκωμα του Γ.Ιακωβίδη και από την απονομή στην Μαρινέλλα.

Θα ήθελα να αναφέρω κάτι σχετικό με το κείμενο που συνοδεύει τις φωτογραφίες από την Πινακοθήκη. Ο Γιώργος Ιακωβίδης είναι από τους σπουδαιότερους ζωγράφους. Έχει φύγει από τον μάταιο κόσμο μας εδώ και πολλά χρόνια. Ο κειμενογράφος όμως προφανώς δεν ξέρει το παραπάνω δεδομένο και χρησιμοποιεί -λανθασμένα- την λέξη ''κύριος'' πριν από το όνομα του ζωγράφου. Νομίζει πως είναι ζωντανός ανάμεσά μας. ;) Το αναφέρω γιατί πιστεύω πως το να σου έχουν αναθέσει να γράφεις τα κοινωνικά-κοσμικά πρέπει να αντιμετωπίζεις σοβαρά το αντικείμενο γνωρίζοντάς το -τουλάχιστον. Δεν είναι και τίποτα σπουδαίο κατά την διάρκεια της παρουσίας τους στον χώρο να μαθαίνουν και κάτι για τον δημιουργό. Αλλά μάλλον θα τον έψαχνε τον ζωγράφο και δεν θα τον έβρισκε. :blink: ;):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσοι αγοράζουν περιοδικά που αφορούν στην τηλεόραση(δηλαδή σχεδόν όλοι) να προτιμήσουν το ''Δ.Τηλέραμα'' ή το ''7 Μέρες TV''. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η φωτογραφία απ' το On-Off:

http://i30.photobucket.com/albums/c340/Dal...li/5da27279.jpg

΄Δυστυχώς ξέχασα να κόψω μόνο τη φωτογραφία με τον Γιώργο, οπότε εδώ είναι ολόκληρη η σελίδα... :):blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πώς μπορεί η εξομολόγηση του Γ.Νταλάρα στην εκπομπή ''Δρόμοι'' της ΕΤ1 να γίνει το έναυσμα για γενικότερη συζήτηση; Στην στήλη των ΝΕΩΝ ''Σε πρώτο ενικό'' η δημοσιογράφος Μ.Κατσανοπούλου αναλύει κάτω από τον τίτλο: ''Το διατηρητέο'' τραγούδι. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...