EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

[quote=

Και στο περιοδικό του Έθνους με το τηλεοπτικό πρόγραμμα αναφέρεται πως "Μετά τη Χαρούλα Αλεξίου και ο Γιώργος Νταλάρας συμφώνησε να βγει στην εκπομπή της Σεμίνας Διγενή".

Παιδιά το νού μας να μάθουμε πότε θα γίνει η μαγνητοσκόπηση της εκπομπής :blush::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θεωρώ απαράδεκτο το υφάκι του κ.Διαμαντή στο Έψιλον της Ελευθεροτυπίας. Ποιος ο λόγος να βρεθεί σε μια εκδήλωση που δεν σήμαινε απολύτως τίποτα για τον ίδιο; Την στιγμή που τον Νταλάρα ως στόχο της ειρωνικής του διάθεσης τον αντιμετωπίζει εδώ και χρόνια. Ακόμα και ο τρόπος που χρησιμοποιήθηκαν οι φωτογραφίες είναι αντικανονικός.

Αλλά ξέχασα !! Πήγε για την διατριβή κοινωνικού σχολίου που -τελικά-ανέπτυξε. Η βλακεία είναι ανίκητη!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θεωρώ απαράδεκτο το υφάκι του κ.Διαμαντή στο Έψιλον της Ελευθεροτυπίας. Ποιος ο λόγος να βρεθεί σε μια εκδήλωση που δεν σήμαινε απολύτως τίποτα για τον ίδιο; Την στιγμή που τον Νταλάρα ως στόχο της ειρωνικής του διάθεσης τον αντιμετωπίζει εδώ και χρόνια. Ακόμα και ο τρόπος που χρησιμοποιήθηκαν οι φωτογραφίες είναι αντικανονικός.

Αλλά ξέχασα !! Πήγε για την διατριβή κοινωνικού σχολίου που -τελικά-ανέπτυξε. Η βλακεία είναι ανίκητη!!

Ελίνα συμφωνώ απόλυτα με το σχόλιό σου.

Εγώ διαβάζοντας τα όσα γράφει εκνευρίστηκα και λυπήθηκα ταυτόχρονα.

Εκνευρίστηκα με το απαράδεκτο και ρατσιστικό ύφος του! :blush: Ξαναδιαβάστε το σημείο εκείνο που αναφέρεται στους "θαυμαστές του Νταλάρα" και θα καταλάβετε το ποιόν του...

Λυπήθηκα, γιατί μια ζωή σε τούτο τον τόπο βγάζουμε τα μάτια μας, γι' αυτό και παραμένουμε "ψωροκώσταινα"!

Εδώ Ελίνα μου ξέσπασε "εμφύλιος πόλεμος" όταν, κάποτε, προτάθηκαν για το νόμπελ ο Καζαντζάκης και ο Σικελιανός... Τι, θα την γλύτωνε από δαύτους ο Νταλάρας ;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ο Νταλάρας ήταν φιλοξενούμενος στην πρωινή εκπομπή του MEGA. Η συνέντευξη τελείωσε κατά τις 10 (εγώ πρόλαβα να δω περίπου μισή ώρα συνέντευξη). Μίλησε για πολλά πράγματα (ανέφερε και τον δίσκο με τον Λευτέρη). Ήταν απολαυστικότατος!!

Μήπως την έγραψε κανένας ολόκληρη την συνέντευξη?

Ρε παιδιά κανένας δεν την είδε την εκπομπή ; Κανένας δεν την έγραψε ;

Όλοι μας στον ύπνο πιαστήκαμε ;

Τουλάχιστον να μάθουμε τι ειπώθηκε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σχετικά με τον κύριο Διαμαντή και το κείμενό του στο ΕΨΙΛΟΝ:

Όλο το κείμενό του από την αρχή μέχρι το τέλος είναι ένας λίβελος.

Επειδή όμως ο ίδιος τολμά και κάνει συγκρίσεις με ανθρώπους που γράψαν ιστορία και περάσαν από την Παλαιά Βουλή να του θυμίσουμε ότι και τα κόκκαλα δημοσιογράφων σαν της Ρεζάν π.χ. και άλλων σημαντικών δημοσιογράφων που πέρασαν από αυτή τη χώρα, πιθανότατα θα τρίζουν διαβάζοντας τα καινούρια φιντάνια της δημοσιογραφίας.Αν αυτοί διαβάζαν τα κείμενα των νέων σημερινών κειμενογράφων αναρρωτήθηκε ποτέ ο κύριος Διαμαντής εάν θα ήταν υπερήφανοι;

Κι ας αφήσει τον Κολοκοτρώνη στη ησυχία του.Στο σημείο που βρίσκεται ο Κολοκοτρώνης και γύρω από την παλαιά Βουλή ,γνωρίζει μήπως ότι δεκάδες άστεγοι κοιμούνται σε καθημερινή βάση,στα παγκάκια,στο κηπάκι και κανένας δεν κάνει τίποτα;Για να μη μιλήσω και για τις σύριγγες που είναι πεταμένες εδώ και εκεί....

Η ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΤΟΝ ΠΕΙΡΑΞΕ; B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια κι εμένα μου την έσπασε πολύ το συγκεκριμένο άρθρο, αλλά το "ανέβασα" για αρχειακούς λόγους... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το Αθηνόραμα:

Η ατάκα της εβδομάδας

«-Γιατί δεν σε βλέπουμε στην τηλεόραση; -Οι μεγάλοι τραγουδιστές δεν είναι ποτέ στην τηλεόραση. Έχετε δει ποτέ τον Νταλάρα στην τηλεόραση;»

Ο καλλίφωνος Περικλής εισέρχεται (ή απέρχεται) στο πάνθεον των αστεριών της μουσικής. Πού είναι άραγε οι παλιές δόξες, με τη μητέρα του να καμαρώνει το γιόκα της και τον ίδιο να ψάχνει νύφη έχοντας τις κάμερες στο κατόπι του;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θεωρώ απαράδεκτο το υφάκι του κ.Διαμαντή στο Έψιλον της Ελευθεροτυπίας. Ποιος ο λόγος να βρεθεί σε μια εκδήλωση που δεν σήμαινε απολύτως τίποτα για τον ίδιο; Την στιγμή που τον Νταλάρα ως στόχο της ειρωνικής του διάθεσης τον αντιμετωπίζει εδώ και χρόνια. Ακόμα και ο τρόπος που χρησιμοποιήθηκαν οι φωτογραφίες είναι αντικανονικός.

Αλλά ξέχασα !! Πήγε για την διατριβή κοινωνικού σχολίου που -τελικά-ανέπτυξε. Η βλακεία είναι ανίκητη!!

Ψυχραιμία παιδιά. Δεν είναι ανάγκη να γίνεστε έξαλλοι κάθε φορά που κάποιος γράφει κάτι ανάλογο. Το δικαίωμα της ελευθεροτυπίας είναι κατάκτηση. Γνώμη του και τη διατυπώνει. Γιατί τόση οργή από μέρους σας;

Εξάλλου, τώρα που το σκέφτομαι, μάλλον έφταιγε η θέση που κάθοταν ο κ. Διαμαντής! Το λέει κιόλας: Πιάνω γωνιακή θέση. Ε, αυτό θα ήτανε! Καθόταν όπως μπαίνεις δεξιά, στη γωνία και προς τα τελευταία έδρανα.

Έπεσε ο άνθρωπος πάνω στους δήθεν οπερατέρ και παπαράτσι (με την κρητική ένοια) και έφριξε! Τι να σου κάνει; H εικόνα που αποκόμισε τον χάλασε τον άνθρωπο.

Και κάπου το γράφει αν δεν απατώμαι, είδε θαυμαστές του Νταλάρα...

Όσο για τις φωτογραφίες, τέλειες ήτανε B) Όπως έπρεπε....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λυπήθηκα, γιατί μια ζωή σε τούτο τον τόπο βγάζουμε τα μάτια μας, γι' αυτό και παραμένουμε "ψωροκώσταινα"!

Πες τα Τάσο !!! έτσι ακριβώς είναι !!!! και δυστυχώς αυτό ισχύει παντού !!!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λυπάμαι, αλλά θα επιμείνω στο παραπάνω σχόλιό μου με ιδιαίτερη έμφαση. Δεν πας σε μια εκδήλωση τιμητική για έναν άνθρωπο, που το μόνο που κάνεις είναι να τον βρίζεις.Είμαι υπέρ της ελευθεροτυπίας αλλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν , όπως ο κύριος αυτός. Όσο το άλλο για τους θαυμαστές, λυπάμαι διπλά. Χαλάστηκε ο κύριος αυτός επειδή είδε -μεταξύ άλλων- και ανθρώπους που έχεις γνωρίσει Κωνσταντίνα και τυχαίνει να γνωρίζεις και την αξιοπρεπή στάση τους; Να προσθέσω πως η είσοδός μας στην εκδήλωση δεν ήταν βιαία, αλλά έγινε μετά από πρόσκληση από το γραφείο της Ύπατης Αρμοστείας. Και δεν θα αναπτύξω τους λόγους της πρόσκλησης, γιατί δεν θέλω να κάνω επίδειξη σε κανέναν φίλο εδώ μέσα.

Επιλέγω να δημοσιοποιήσω την ένστασή μου κι όχι να απευθυνθώ προσωπικά, εξαιτίας του τελευταίου. Ευελπιστώ πως δεν εννοούσες κάτι υποτιμητικό για τα περί θαυμαστών, γιατί προσεβλήθην βάναυσα.

Με τιμή και συμπάθεια... πάντα!

Τάσο , αν κι εκείνη την ώρα ήμουν σε εκλογικό τμήμα και παραλάμβανα εκλογικούς σάκκους, μπορώ να πω σε όλους πως έχουν εγγραφεί 12,5 λεπτά της συνέντευξης στο Mega Σαββατοκύριακο. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λυπάμαι, αλλά θα επιμείνω στο παραπάνω σχόλιό μου με ιδιαίτερη έμφαση. Δεν πας σε μια εκδήλωση τιμητική για έναν άνθρωπο, που το μόνο που κάνεις είναι να τον βρίζεις.Είμαι υπέρ της ελευθεροτυπίας αλλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν , όπως ο κύριος αυτός. Όσο το άλλο για τους θαυμαστές, λυπάμαι διπλά. Χαλάστηκε ο κύριος αυτός επειδή είδε -μεταξύ άλλων- και ανθρώπους που έχεις γνωρίσει Κωνσταντίνα και τυχαίνει να γνωρίζεις και την αξιοπρεπή στάση τους; Να προσθέσω πως η είσοδός μας στην εκδήλωση δεν ήταν βιαία, αλλά έγινε μετά από πρόσκληση από το γραφείο της Ύπατης Αρμοστείας. Και δεν θα αναπτύξω τους λόγους της πρόσκλησης, γιατί δεν θέλω να κάνω επίδειξη σε κανέναν φίλο εδώ μέσα.

Επιλέγω να δημοσιοποιήσω την ένστασή μου κι όχι να απευθυνθώ προσωπικά, εξαιτίας του τελευταίου. Ευελπιστώ πως δεν εννοούσες κάτι υποτιμητικό για τα περί θαυμαστών, γιατί προσεβλήθην βάναυσα.

Με τιμή και συμπάθεια... πάντα!

Απλά συνυπογράφω... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ο Τάσος και η Ελίνα τα είπαν όλα... :rolleyes: Όσο για τα περί θαυμαστών και όποια αίσθηση αφέθηκε,ή υποδηλώθηκε,θα πω μόνο αυτό:Μήπως τρωγόμαστε ώρες-ώρες με τα ρούχα μας και υποτιμάμε τους εαυτούς μας...;;; :) Αντί να νιώθουμε προσβεβλημένοι από τον απαξιωτικό χαρακτήρα,που προφανώς ήθελε να προσδώσει ο εν λόγω δημοσιογράφος,στον όρο "θαυμαστής",ψαχνόμαστε μήπως όντως έχει δίκιο;;;Ντρέπεται κάποιος,από εδώ μέσα για ό,τι σημαίνει για εκείνον "Γιώργος Νταλάρας";;;Εκτός κι αν κάποιοι θεωρούν ότι,κάποιοι έχουν "ξεπέσει" ακολουθώντας τον παντού(όπου μπορούν),δίνοντας μια ελιτίστικη,ινστρουκτορική αίσθηση "βαρώνων της όπερας"...Να πω κάτι,που το'χω ξαναγράψει;Προσπαθώ και θέλω να είμαστε ΟΛΟΙ παρέα σ'αυτό το όμορφο "ταξίδι" ψυχής.Ας ψάχνουμε πρώτα να βρούμε τι ειν'αυτό,που μας ΕΝΩΝΕΙ κι ύστερα τι ειν'αυτό,που μας χωρίζει...Αν μας ενδιαφέρει...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λυπάμαι, αλλά θα επιμείνω στο παραπάνω σχόλιό μου με ιδιαίτερη έμφαση. Δεν πας σε μια εκδήλωση τιμητική για έναν άνθρωπο, που το μόνο που κάνεις είναι να τον βρίζεις.Είμαι υπέρ της ελευθεροτυπίας αλλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν , όπως ο κύριος αυτός. Όσο το άλλο για τους θαυμαστές, λυπάμαι διπλά. Χαλάστηκε ο κύριος αυτός επειδή είδε -μεταξύ άλλων- και ανθρώπους που έχεις γνωρίσει Κωνσταντίνα και τυχαίνει να γνωρίζεις και την αξιοπρεπή στάση τους; Να προσθέσω πως η είσοδός μας στην εκδήλωση δεν ήταν βιαία, αλλά έγινε μετά από πρόσκληση από το γραφείο της Ύπατης Αρμοστείας. Και δεν θα αναπτύξω τους λόγους της πρόσκλησης, γιατί δεν θέλω να κάνω επίδειξη σε κανέναν φίλο εδώ μέσα.

Επιλέγω να δημοσιοποιήσω την ένστασή μου κι όχι να απευθυνθώ προσωπικά, εξαιτίας του τελευταίου. Ευελπιστώ πως δεν εννοούσες κάτι υποτιμητικό για τα περί θαυμαστών, γιατί προσεβλήθην βάναυσα.

Με τιμή και συμπάθεια... πάντα!

Απλά συνυπογράφω... :D

Κι εγω!

Share this post


Link to post
Share on other sites

’ρη, συμφωνώ απόλυτα πως πρέπει να είμαστε ενωμένοι κι αυτό που πρέπει να μας ενώνει ΕΔΩ είναι ο Γ.Νταλάρας. Είμαστε όμως όλοι ΕΔΩ εξαιτίας της αγάπης μας στον Γ.Νταλάρα και τα τραγούδια του;

Με ειλικρινείς και φιλικότατους χαιρετισμούς!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λυπάμαι, αλλά θα επιμείνω στο παραπάνω σχόλιό μου με ιδιαίτερη έμφαση. Δεν πας σε μια εκδήλωση τιμητική για έναν άνθρωπο, που το μόνο που κάνεις είναι να τον βρίζεις.Είμαι υπέρ της ελευθεροτυπίας αλλά δεν μου αρέσει να με κοροϊδεύουν , όπως ο κύριος αυτός. Όσο το άλλο για τους θαυμαστές, λυπάμαι διπλά. Χαλάστηκε ο κύριος αυτός επειδή είδε -μεταξύ άλλων- και ανθρώπους που έχεις γνωρίσει Κωνσταντίνα και τυχαίνει να γνωρίζεις και την αξιοπρεπή στάση τους; Να προσθέσω πως η είσοδός μας στην εκδήλωση δεν ήταν βιαία, αλλά έγινε μετά από πρόσκληση από το γραφείο της Ύπατης Αρμοστείας. Και δεν θα αναπτύξω τους λόγους της πρόσκλησης, γιατί δεν θέλω να κάνω επίδειξη σε κανέναν φίλο εδώ μέσα.

Επιλέγω να δημοσιοποιήσω την ένστασή μου κι όχι να απευθυνθώ προσωπικά, εξαιτίας του τελευταίου. Ευελπιστώ πως δεν εννοούσες κάτι υποτιμητικό για τα περί θαυμαστών, γιατί προσεβλήθην βάναυσα.

Με τιμή και συμπάθεια... πάντα!

Απλά συνυπογράφω... :D

Κι εγω!

Το παράδοξο θα ήταν να ΜΗΝ συνυπέγραφες!!!! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δικαίωμα σου να επιμείνεις Εcostel και μάλιστα με όση έμφαση θέλεις. Συγνώμη κιόλας που έκανα quote το μήνυμα σου. Θα μπορούσα να πω τις απόψεις μου και χωρίς αυτό. Θα ήθελα όμως να πω και σ' ένα και σε όλους τους φίλους του forum πως είναι καιρός να αφήνουμε να εκφράζονται ελεύθερα και όσοι διαφωνούν με τις απόψεις μας. Αυτές οι βίαιες επιθέσεις στον καθένα που τολμά να πει κάτι διαφορετικό κατάντησαν γραφικές.

Για παράδειγμα ο κύριος Διαμαντής, έχω την εντύπωση -και μάλλον δεν κάνω λάθος ότι ο λόγος που πήγε στην εκδήλωση ήταν η δημοσιογραφική κάλυψη του γεγονότος. Αυτό έκανε. Δεν πήγε ούτε γιατί ήταν θαυμαστής του Γιώργου Νταλάρα ούτε για να τον συγχαρεί για τον τίτλο. Πήγε, είδε και έγραψε την άποψη του. Δεν μας αρέσει. Έχει καλώς. Αλλά γιατί αυτοί οι χαρακτηρισμοί και η επιθέσεις.

Και δεν κατάλαβα γιατί το παίρνεις προσωπικά; Σε ξέρει ο συγκεκριμένος άνθρωπος και σε κοροϊδεύει; Ας αφήσουμε για λίγο τις υπερβολές.

Και ναι ,δικαιολογώ το να «χαλάστηκε» όταν εκτός τόπου και χρόνου και εν γένει εκτός κλίματος ακούγονταν κάποιοι να ουρλιάζουν «Γειά σου Γιώργοοοο» και «Μπράβο Γιώργοοοο». Κι εγώ «χαλάστηκα». Επιτέλους ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Όσο για τα περί αξιοπρεπούς στάσης των θαυμαστών ας μην τα συζητήσουμε καλύτερα. Εκτός αν ο υπερβολικός θαυμασμός μας για το Γιώργο Νταλάρα μας κάνει να εθελοτυφλούμε. Όλοι γνωρίζουμε ότι κάποιοι έχουν ξεπεράσει τα όρια. Αν δεν το καταλαβαίνουν λυπάμαι.

Όταν ο θαυμασμός καταντάει φανατισμός τότε έχει κάθε δικαίωμα ο νηφάλιος τρίτος που δεν μοιράζεται το πάθος μας να μας κρίνει και να μας επικρίνει.

Νομίζεις ότι κάποιος θαυμαστής του Νταλάρα -εννοώ ένας άνρθωπος που εκτιμά την ερμηνεία και τα τραγούδια του- που θα επισκεφτεί το forum δεν θα τρομάξει από τις υπερβολές που γίνονται, γράφονται και περιγράφονται μέσα;

Αν η απάντηση σου είναι θετική, επέτρεψε μου να σου πω πως έχεις λάθος. Το έχω αντιμετωπίσει και ξέρω τι σου λέω.

Θεωρούν αφύσικο -κι εγώ μαζί τους- να ακολουθούμε σαν μπουλούκι το Νταλάρα σε ΟΛΕΣ τις συναυλίες και να βλέπουμε τα ίδια πράγματα δέκα φορές.

Θεωρούν αφύσικο να σχίζουμε αφίσες από τους δρόμους και να πανηγυρίζουμε για το γεγονός ότι τις αποκτήσαμε.

Θεωρούν αφύσικο να τρελαινόμαστε για μια παλιά φωτογραφία του Νταλάρα.

Θεωρούν αφύσικο να παθαίνουμε πλάκα για το αν θα καταφέρουμε ή όχι να παρακολουθήσουμε τα γυρίσματα του Κοίτα τι έκανες.

Δεν θα συνεχίσω με άλλα χειρότερα. Τα ξέρεις και τα ξέρουμε.

Πάντως άλλο θαυμασμός κι άλλο υστερία.

Αναρρωτήθηκε κανείς από σας πως θα αντιδρούσε ο Γιώργος αν τα γνώριζε όλα αυτά. Γιατί η δική μου εμπειρία λέει πως δεν θα του άρεσαν καθόλου. Σε τι διαφέρουν ορισμένοι -σε θέματα συμπεριφοράς- από το κοινό του από το κοινό του Ρουβά τέλος πάντων;

Κι αυτός ο συνασπισμός σε τι αποσκοπεί; Εσένα έκανα quote, γιατί έσπευσαν κάποιοι να προσυπογράψουν:

Γιατί επιμένουν ορισμένοι να αποκαλούνται "κλίκα"; Έτσι εξασφαλίζεται η ενότητα του forum και η ισότητα των μελών;

Τα περί προσκλήσεων και επιδείξεων δεν με αφορούν. Κι εγώ με πρόσκληση πήγα εξάλλου και δεν πρόκειται να δημοσιοποιήσω πως την απέκτησα.

Υ.γ Δεν κατάλαβα γιατί προσεβλήθεις; Εκτός αν ανήκεις στους «θαυμαστές» που περιέγραψα και ναι επιμένω πως όντως προσβάλουν το Γιώργο με το ύφος, το ήθος, τη στάση και την εν γένει συμπεριφορά τους.

Με εκτίμηση και φιλικούς χαιρετισμούς

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και ναι ,δικαιολογώ το να «χαλάστηκε»  όταν εκτός τόπου και χρόνου και εν γένει εκτός κλίματος ακούγονταν κάποιοι να ουρλιάζουν «Γειά σου Γιώργοοοο» και «Μπράβο Γιώργοοοο». Κι εγώ «χαλάστηκα».  Επιτέλους ας μην τα ισοπεδώνουμε όλα!

Κι αυτός ο συνασπισμός σε τι αποσκοπεί; Εσένα έκανα quote, γιατί έσπευσαν κάποιοι να προσυπογράψουν:

Γιατί επιμένουν ορισμένοι να αποκαλούνται   "κλίκα"; Έτσι εξασφαλίζεται η ενότητα του forum και η ισότητα των μελών;

Τα περί προσκλήσεων και επιδείξεων δεν με αφορούν. Κι εγώ με πρόσκληση πήγα εξάλλου και δεν πρόκειται να δημοσιοποιήσω πως την απέκτησα.

Κατ'άρχάς επειδή ήμουνα κι εγώ στην εκδήλωση ,ομολογώ πως δεν άκουσα κανέναν να φωνάζει.Για του λόγου το αληθές υπάρχει και ερασιτεχνικό video με ολόκληρη την εκδήλωση.

Και πραγματικά Κωνσταντίνα ξαφνιάζομαι γιατί δεν σε είδα πουθενά...

Όσον αφορά τον συνασπισμό,είναι συνασπισμός όταν κάποιος συμφωνεί με τον άλλον;

Κι από πότε τελικά θεωρούνται κλίκα τα 10 ή 20 ή 30 ή 50 ή δεν ξέρω πόσα άτομα που τυχαίνει να συμφωνούν σε κάτι ή που τυχαίνει να συγκεντρώνονται σαν παρέα (κι αν δεν απατώμαι σε κάποιες απ'αυτές τις συγκεντρώσεις έτυχε να συμμετέχεις κι εσύ και πάλι ξαφνιάζομαι γιατί έδειχνες να περνάς καλά) και μη κλίκα τα 2 η τα 3; :D

Τώρα ,όσον αφορά τις υπερβολές , είναι δικαίωμα του καθενός να υπερβάλει ή να μην υπερβάλει...

Αν όμως θεωρούμε υπερβολές κάποια πράγματα ας σταματήσουμε να ζητάμε (εντός και εκτός forum) τα αποτελέσματα των υπερβολών όπως φωτογραφίες,video ή ηχογραφήσεις κλπ.

Η τελευταία παρατήρηση δεν αφορά τόσο εσένα όσο κάποιους που το μόνο ρήμα που ξέρουν εδώ μέσα είναι "δώστε" ή "βάλτε" ή "φέρτε" κι όταν τύχει να τους ζητήσεις κάτι , κάνουν "τον Κινέζο".

Φιλικά

Θανάσης

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Δε συνυπογράφω με το Θάνο,για να μη χρησιμοποιούμε τις ίδιες "παραξηγημένες εκφράσεις",αλλά συμφωνώ απόλυτα...Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του και τα λόγια του και γι'αυτά κρίνεται...Από πότε η συνταύτιση απόψεων αποτελεί "κλίκα",που κάποιος άλλος μάλιστα έδωσε αυτή την ονομασία και θαρρώ περιπαικτικά συνεχίζει να χρησιμοποιείται,από όσους χρησιμοποιείται...;;; :music:

Φιλικά και δίχως καμμία πρόθεση προκατάληψης... :confused::blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σεβαστή η γνώμη της Κωνσταντίνας και της κάθε Κωνσταντίνας !!!

Μια μόνο μικρή ένσταση. Καλό θα ήταν να μη μιλάμε για λογαριασμό άλλων και πόσο μάλλον για λογαριασμό του ίδιου του καλλιτέχνη :blush:

το κατα πόσο συμφωνεί ή όχι και το πόσο εκτιμά ή δεν εκτιμά κάποιους ανθρώπους το δείχνει μια χαρά με την ίδια του τη στάση και τις κινήσεις !!!

.......και ο νοών νοείτω :music::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κατ'άρχάς επειδή ήμουνα κι εγώ στην εκδήλωση ,ομολογώ πως δεν άκουσα κανέναν να φωνάζει.Για του λόγου το αληθές υπάρχει και ερασιτεχνικό video με ολόκληρη την εκδήλωση.

Και πραγματικά Κωνσταντίνα ξαφνιάζομαι γιατί δεν σε είδα πουθενά...

Όσον αφορά τον συνασπισμό,είναι συνασπισμός όταν κάποιος συμφωνεί με τον άλλον;

Κι από πότε τελικά θεωρούνται κλίκα τα 10 ή 20 ή 30 ή 50 ή δεν ξέρω πόσα άτομα που τυχαίνει να συμφωνούν σε κάτι  ή που τυχαίνει να συγκεντρώνονται σαν παρέα (κι αν δεν απατώμαι σε κάποιες απ'αυτές τις συγκεντρώσεις έτυχε να συμμετέχεις κι εσύ και πάλι ξαφνιάζομαι γιατί έδειχνες να περνάς καλά) και μη κλίκα τα 2 η τα 3; :music:

Τώρα ,όσον αφορά τις υπερβολές , είναι δικαίωμα του καθενός να υπερβάλει ή να μην υπερβάλει...

Αν όμως θεωρούμε υπερβολές κάποια πράγματα ας σταματήσουμε να ζητάμε (εντός και εκτός forum) τα αποτελέσματα των υπερβολών όπως φωτογραφίες,video ή ηχογραφήσεις κλπ.

Η τελευταία παρατήρηση δεν αφορά τόσο εσένα όσο κάποιους που το μόνο ρήμα που ξέρουν εδώ μέσα είναι "δώστε" ή "βάλτε" ή "φέρτε" κι όταν τύχει να τους ζητήσεις κάτι , κάνουν  "τον Κινέζο".

Φιλικά

Θανάσης

ΚΑΙ ΣΥΝΥΠΟΓΡΑΦΩ !!! ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά όλες οι γνώμες σεβαστές, αλλά να ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα :

-Νομίζω ότι κανένας εδώ μέσα δεν έγραψε ότι απαγορεύεται στον κάθε κ. Διαμαντή να εκφράζεται ελεύθερα και να γράφει ό,τι θέλει. Αλλά, όταν δημοσιοποιείς την, όποια, άποψή σου, είναι λογικό κι αναμενόμενο, να δεχτείς κριτική. Κι εμείς αυτό κάναμε, εκφράσαμε ελεύθερα τη γνώμη μας στα όσα ελεύθερα έγραψε ο κ. Διαμαντής. Που είναι το πρόβλημα;

-Τώρα όσον αφορά τα "δημοσιογραφικά" : όταν ένας δημοσιογράφος καλύπτει ένα γεγονός, καταγράφει-προς ενημέρωση των αναγνωστών- αντικειμενικά κι ουδέτερα τα όσα συνέβησαν και ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ. Εκεί αρχίζει και τελειώνει ένα ρεπορτάζ. Υπάρχουν άλλε στήλες ΓΝΩΜΗΣ(όπως π.χ. οι "ΜΑΤΙΕΣ" του Λευτέρη Παπαδόπουλου στα "ΝΕΑ") όπου εκεί μπορεί να σχολιαστεί ένα γεγονός της επικαιρότητας κι ο συντάκτης να δημοσιοποιήσει τη γνώμη του. Αυτά.

-Κατά την προσωπική μου γνώμη το κείμενο του κ. Διαμαντή δεν έιναι καθόλου μα καθόλου νηφάλιο και υποτιμά τους αναγνώστες του. Φτάνει στο σημείο να συγκρίνει τον Νταλάρα με τον Διονυσίου και τον Γαβαλά!!! Πολύ μεγάλες λαϊκές φωνές και οι δυο τους, αλλά τι σχέση έχουν με τη συγκεκριμένη ανακήρυξη του Νταλάρα; Ο Νταλάρας ανακηρύχθηκες Πρέσβης μόνο ως λαϊκός τραγουδιστής ή ως ένας λαϊκός τραγουδιστής ο οποίος είναι πολιτικοποιημένος, με σαφή κοινωνικοπολιτική στάση,όπου για δεκαετίες ολόκληρες προσφέρει συνεχώς μέσα από την τέχνη του; Έχουν κάνει κάτι αντίστοιχο και στον ίδιο βαθμό οι ανωτέρω καλλιτέχνες με τους οποίους και τον συγκρίνει ο κ. Διαμαντής; Ας σοβαρευτούμε λίγο. Δεν βράζουνε όλοι οι άνθρωποι σε ένα καζάνι, πως να το κάνουμε!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το μόνο που έχω να καταθέσω είναι πως αυτά περί ''Μπράβο, Γιώργο!!'' και τα συναφή είναι ψευδέστατα. Ήταν μια υπέροχη εκδήλωση. Και οι ''θαυμαστές'' που ήταν εκεί αξιοπρεπέστατοι! Με τον Νταλάρα συγκινημένο και ευτυχή από την τιμή που του έγινε. Ποια η αντικειμενικότητα του κ.Διαμαντη που ανήκει στην φιλική ομάδα Πανούση; Αναρωτήθηκα επειδή παρακολουθώ χρόνια τα κειμενάκια του και έχει καταγραφεί η απέχθειά του για τον Νταλάρα. Να μην πήγαινε σε εκδήλωση που -υποτίθεται- όσοι ήταν εκεί πήγαν για να τον τιμήσουν. Ακόμα και οι δημοσιογράφοι. Δες π.χ τι εγραψαν οι υπόλοιποι. Αυτός πήγε για να λοιδωρήσει. Δεν είναι έντιμη στάση αυτή Κωνσταντίνα. Είναι πισώπλατη μαχαιριά. Όπως συνηθίζουν να κάνουν χρόνια τώρα κάποιοι που χτυπούν τον Νταλάρα. Δεν θα το συνεχίσω, όχι από έλλειψη επιχειρημάτων αλλά από τρόμο μην με βρίσουν κάποιοι ως θαυμάστρια. Βρισιά κατάντησε... Έχει μπει κανείς σε άλλα forum να πάρει μια γεύση; Εδώ υπάρχει λογοκρισία; Που τελευταία έχει γίνει μπάχαλο; Η αμετροέπεια, ο εγωκεντρισμός και η ιδιορρυθμία κάποιων τους ωθούν σε προσωπικές επιθέσεις και χαρακτηρισμούς άνευ προηγουμένου;

Τέλος από εμένα!! Ο καθένας είναι υπεύθυνος για όσα κάνει, όσα λέει κι όσα γράφει. Αφού συγκαταλέγεις ,αγαπητή Κωνσταντίνα, κι εμένα στους ενοχλητικούς, αηδιαστικούς θαυμαστές του Γ.Νταλάρα με τα κριτήρια που ανέφερες με τιμάς! Μου αρκεί η εκπεφρασμένη εκτίμηση που κέρδισα από εκείνον. Και η καλή γνώμη των φίλων που έχω επιλέξει. Καλώς ή κακώς.

Θα παρακαλούσα κάτι όλους. Μα όλους! Να κρατήσουμε το επίπεδο που πάντα είχε αυτό το site. Με όλα τα προβλήματα που ανέκυψαν κατά καιρούς. Αν υπάρχουν ανοιχτές πληγές, ας κλείσουν. Κι όσοι συνεχίσουν τον χλευασμό ας τους αφήσουμε στην κρίση του Νταλάρα, που -ενίοτε- παρακολουθεί τις εξελίξεις ΕΔΩ. Από σεβασμό στον καλλιτέχνη που αγαπάμε όλοι;; και στον Ν.Γαλάνη, ας αναλογιστούμε. Κι όποια προβλήματα έχει ο καθένας ας τα λύσει με τον ψυχαναλυτή του. Ή ας τα λύσει διά ζώσης, με κίνδυνο σύρραξης. ’λλωστε -λίγο πολύ- γνωριζόμαστε. Κι όλο κάπου θα ξαναβρεθούμε. Κι εμείς οι Θεσσαλονικείς(οι αμμόρφωτοι) λύνουμε ξεκάθαρα και απόλυτα τα προβλήματα που ανακύπτουν. Δεν είναι απειλή είναι θέση. Υπόσχομαι πως ακόμα κι αν προκληθώ δεν θα επανέλθω.

Υ.Γ Τιμώ και αγαπώ τους Αθηναίους και ποτέ δεν θα μπω στην λογική της αντιπαράθεσης, ακόμα κι αν κάποιοι το καλλιεργούν. Κι είναι κρίμα...

Το TIVO περιέχει φωτορεπορτάζ από την εκδήλωση στην Παλαιά Βουλή. Για να μην ξεχνάμε και τον λογο που δημιουργήθηκε αυτό το topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο σημερινό ΕΘΝΟΣ -ΕΙΚΟΝΕΣ ρεπορτάζ από την παλιά βουλή με τίτλο : "ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ" :razz:

http://i66.photobucket.com/albums/h257/agn...14/ethnos_1.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h257/agn...14/ethnos_2.jpg

http://i66.photobucket.com/albums/h257/agn...14/ethnos_3.jpg

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο ένθετο του Επενδυτή, ''Gossip'', φωτορεπορτάζ από την εκδήλωση στην Παλαιά Βουλή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...