EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Η άποψη των οργανωτών για την ανθρωπογεωγραφία του ελληνικού τραγουδιού είναι ασύγκριτα βλακώδης! Πάντως βλέποντας τα αποτελέσματα (φαίνεται σα να σήμανε προσκλητήριο!) δεν μπόρεσα να αντισταθώ στον πειρασμό να μην ψηφίσω...

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολλά νυχτοπερπατήματα βλέπω τελευταία...     :thumbsup:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας αναφέρουμε πως ο πρωταγωνιστής Γιάννης Γούνας είναι ο στιχουργός του πολύ ωραίου τραγουδιού ''Η ζωή μου μια ιδέα''

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βλέποντας τη φωτογραφία από τη Ζουγανέλη μου ήρθε στο μυαλό μία άλλη φωτογραφία σχεδόν 30 χρόνια πριν.

Προσπαθώντας να κρυφτούν καθότι μη επίσημη (με τη καλή ένοια σχέση).

 

http://i860.photobucket.com/albums/ab162/melmac1970/dalaras34.jpg

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως με ενημέρωσε ο Σιδερής, ο Γιώργος Νταλάρας παραβρέθηκε χθες στην Ιερά Οδό, στην πρεμιέρα των εμφανίσεων του Σταύρου Ξαρχάκου με την Ελένη Βιτάλη.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαραγκιοζιλικια....

 

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/300642/sok-natalia-rasouli-o-ntalaras-htypise-ton-patera-moy-den-dehtika-to-stefani-stin-kideia-toy

 

Σοκ! Ναταλία Ρασούλη: «Ο Νταλάρας χτύπησε τον πατέρα μου. Ζήτησα να απομακρυνθεί το στεφάνι στην κηδεία του»           

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καραγκιοζιλίκια όντως! Ο Ρασούλης ήταν πολύ καλός στιχουργός μέχρι κάποια περίοδο. Μετά η κύρια ασχολία του μαζί με τον Πανούση(που ήταν παρέα του)  ήταν το πώς θα φάνε τον Νταλάρα. Όσο καταλαβαίνω, η κόρη του την όποια αξία της κι αυτή θέλει να επιβεβαιώσει στις πλάτες του Νταλάρα. Λυπάμαι γιατί έγραψα κάτι σήμερα στο FB και βλέπω πως έχει σημασία τελικά. Ίντριγκα, επιθέσεις, πονηριά είναι πρώτη είδηση. Αμάν πια!Αμάν!

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν, τέτοιου είδους δηλώσεις και μάλιστα χωρίς νέα αφορμή, μόνο ως διαφημιστική καμπάνια για επικείμενες εμφανίσεις ή νέο δίσκο μπορώ να τις χαρακτηρίσω. Δεν πάει κάπου αλλού το μυαλό μου. Και δεν ξέρω αν είναι μόνο αυτές ή αν είναι μέρος μιας ολόκληρης συνέντευξης. Προσωπικά, σεβόμενος τη μνήμη του Μανώλη Ρασούλη, δεν θα σχολιάσω τίποτα άλλο, εκτός από το να προτρέψω όποιον ενδιαφέρεται να μάθει περισσότερα να διαβάσει το βιβλίο του «Εδώ είναι του Ρασούλη» που κυκλοφόρησε πριν από λίγα χρόνια από τον «Ιανό». Εκεί φαίνεται τελικά πως ο μακαρίτης δεν είχε πρόβλημα μόνο με τον Γιώργο Νταλάρα, αλλά με όλο τον καλλιτεχνικό κόσμο. Αν θυμάμαι καλά, μόνο για τον Χατζιδάκι αναφέρεται με καλά λόγια… Από μένα τίποτα άλλο και κλείνω εδώ, γιατί ο χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος και πολύτιμος για να ασχολούμαι με τέτοιου είδους φανφαρολογίες…

9 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε μας παρατάνε λέω εγώ οι κόρες ολονών με τις δηλώσεις τους; 

Ποιον χώνευε ο Ρασούλης για να χωνέψει τον Νταλάρα;  Για όλους το τραγούδι είναι ιδεολογία και μόνο ο Νταλάρας πληρώνεται. Ήμαρτον πια, πόση βλακεία ακόμη; 

 

5 λεπτά δημοσιότητας στην κόρη του Ρασούλη λοιπόν, που ως καλή κόρη πήρε χαμπάρι ότι πέθανε ο πατέρας της 10 ημέρες μετά. Να χαρώ εγώ αγάπες...  Το έγραψα και στο FB χθες, καλό θα ήταν όλοι αυτοί να κάνουν κάτι αξιόλογο για να μάθει ο κόσμος την ύπαρξη τους και να μην ξεκατινιάζονται με ανακρίβειες και βλακείες. 

8 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το χειρότερο για την κ. Ρασούλη είναι ότι όχι μόνο πουλάει την (όποια) ιδεολογία του πατέρα της αλλά και τον ίδιο για τα χρήματα … ο Νταλάρας που άνευ λόγου κατηγορεί δούλεψε με το παραπάνω στο τραγούδι και για το τραγούδι … και αν δεν είχε και ιδεολογία στην οποία έμεινε σταθερός, θα είχε κερδίσει οπωσδήποτε πολύ περισσότερα χρήματα.

Τελικά δεν υπάρχει χειρότερη εφεύρεση από κληρονόμους και επιγόνους. Φευ!

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το περίμενα πραγματικά. Κι αυτή αλλά και η αντίπαλη πρωϊνή εκπομπή στα ίδια κατέληξε...Τον αλλάζουν τον άνθρωπο οι κακοτοπιές μάλλον.Ευχαριστώ Πέτρο (τον δικό μας) για το βίντεο.

http://www.megatv.com/proinomou/default.asp?catid=33112#toppage

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εγω σπιτι ημουν και ακουσα ολες αυτες τις απειρως ποιοτικες εκπομπες, διαπιστωσα οτι το στομα τους οι περισσοτεροι δεν το "βρωμισαν" τοσο πολυ οσο περιμενα να το κανουν. Εχει αρχισει νομιζω λιγο η λεξη "σεβασμος" να αποκτα την αξια του. Και οσο ο νταλαρας δεν απαντα, δειχνονταςς αυτη την αξιοθαυμαστη ψυχραιμια και αξιοπρεπεια, θεωρω οτι σιγα σιγα οι φημες αρχιζουν και γινονται ολο και πιο ουδετερες στον κοσμο.. Μπορει βεβαια αυτο να συμβαινει απο κουραση με την νταλαροεμμονη η αδιαφορια, η ανοχη στην σκανδαλολογια, η απο απορροφηση σε σοβαροτερα προβληματα. Σε καθε περιπτωση ομως, παρατηρω εξασθενιση του μενους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χα, χα....

Αυτόν τον Άρη τον Καβατζίκη τον είχα συμμαθητή στα Ιταλικά το 1990....Είχε και μακριά μαλλιά τότε.... :laugh:

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χα, χα....

Αυτόν τον Άρη τον Καβατζίκη τον είχα συμμαθητή στα Ιταλικά το 1990....Είχε και μακριά μαλλιά τότε.... :laugh:

 

Κοίτα τι γίνεται!Χαχαχα!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...