EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετικη η ηθοποιος που πηρε το βραβειο!!!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με φίλη από το FB, o Γ.Νταλάρας θα είναι καλεσμένος αύριο στον Γ.Λιάγκα και στην εκπομπή του στον Antenna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο Γιώργο, αυτό είναι πχιότητα.

Τις ερωτήσεις θα τις κάνει η Σκορδά ή ο Λιάγκας;

 

Γιατί διάλεξε τη Σκορδά και όχι τη Μενεγάκη, είμαι πολύ περίεργος...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να τον ρωτήσεις όταν τον δεις την επόμενη φορά! Καθόλου δεν με χαλάει που πάει εκεί κι όχι σε κάποιους της ποιότητας και δήθεν φίλους του που όταν έπρεπε να στηρίξουν λούφαξαν ή επιτέθηκαν. Και στη Μενεγάκη να πάει που καλύτερες συνεντεύξεις κάνει ορισμένες φορές.  Πάει η εποχή του αφ'υψηλού και το σχόλιο αφορά και τους ακροατές. Γιατί θυμάμαι πως όταν πήγε και στον Πρετεντέρη αντίδραση εδώ πάλι υπήρχε. Πού πρέπει κατά την γνώμη σας να δώσει συνέντευξη για να μην διαταραχτεί ο επαναστατικός ή ο ποιοτικός μας κόσμος; 

 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στη Μενεγάκη να πάει που καλύτερες συνεντεύξεις κάνει ορισμένες φορές.  Πάει η εποχή του αφ'υψηλού και το σχόλιο αφορά και τους ακροατές. Γιατί θυμάμαι πως όταν πήγε και στον Πρετεντέρη αντίδραση εδώ πάλι υπήρχε. Πού πρέπει κατά την γνώμη σας να δώσει συνέντευξη για να μην διαταραχτεί ο επαναστατικός ή ο ποιοτικός μας κόσμος; 

 

 

Νομίζω πως η αναφορά στον Πρετεντέρη είναι λίγο ατυχής. Από πού προκύπτει πως ο Πρετεντέρης είναι σοβαρότερος της Σκορδά; Από τις "εκπομπές-ξέπλυμα" της Χρυσής Αυγής"; Ή από τη θέση του ως εκπρόσωπος των διαπλεκομένων μεγαλοεργολάβων-κυβερνητών του τόπου; Μήπως από την καταγγελτική στάση του απέναντι σε όλους όσους αντιτίθενται στο ξεπούλημα του τόπου; Μήπως έχουμε χάσει λίγο την μπάλα και κάνουμε αντίθεση σοβαρού-ασόβαρου με Πρετεντέρη-Σκορδά;

 

Και για να απαντήσω στο ερώτημά σου, να πάει και στη Μενεγάκη αφού θεωρούν κάποιοι πως κάνει καλύτερες συνεντεύξεις. Έτσι δε θα διαταραχτεί ούτε ο "επαναστατικός ή ο ποιοτικός μας κόσμος" αφού εκτιμά τα μπούτια της, αλλά ούτε και ο τυφλωμένος κόσμος που επικροτεί οποιαδήποτε βλακεία προερχόμενη από τον Νταλάρα, αφού "ό,τι έχει κάνει ο Νταλάρας, καλά καμωμένο το 'χει". Αυτό λέγεται έλλειψη κρίσης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ απολύτως με την Ελίνα! Μπορεί οι εκπομπές αυτές να έχουν ποικίλο πρόγραμμα και ενότητες που να μην μας αρέσουν ή να μην του ταιριάζουν, ομολογώ όμως ότι οι συνεντεύξεις στο τέλος της εκπομπής είναι μια χαρά και έχουν πάει πολλοί και σημαντικοί καλλιτέχνες και πριν από τον Γ. Νταλάρα. Άλλωστε τον προαναγγέλουν με τον τρόπο που του αξίζει και νομίζω πως θα είναι μια πολύ καλή συνέντευξη.  Καλώς ή κακώς αυτές τις εκπομπές βλέπει ο κόσμος, και στον κόσμο, σε όλο τον κόσμο, πρέπει να απευθύνεται ένας καλλιτέχνης. Και αυτό κάνει ο Γ. Νταλάρας και ορθά.

Πού να τη δώσει δηλαδή τη συνέντευξη στην Ακαδημία Αθηνών; Μεταξύ μας δεν την βλέπω να πολυέρχεται στις συναυλίες.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και στην Μενεγάκη να πάει που είναι γυναικάρα, και στην Μπαλατσινού να πάει που είμαι σίγουρος πως τον πάει πολύ.

Παράκληση μόνο να φοράνε κάτι... γυναικείο τα... κορίτσια. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την κρίση μου την έχω περί πολλού...Και δεν το λέω με έπαρση.Όσο για τον Πρετεντέρη  ή τον όποιο άλλο δεν ακολουθώ τις γραμμές κομμάτων που δίνουν γραμμή ποιος είναι αρεστός και ποιος όχι. Αυτά! Και ξανατονίζω πως την κρίση μου την έχω περί πολλού. Φτάνει πια με τις δήθεν  ιντελιγκέντσιες!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνω 100% με ελινα και thes. O νταλαρας ηταν και ειναι ακομα ενας λαικος τραγουδιστης που απευθυνεται σε ολες τις κοινωνικες ταξεις. Η προσπαθεια προσεγγισης του κοσμου τα τελευταια χρονια του εχει κανει φοβερο καλο ως καλλιτεχνη και η κριση του κοσμου εχει αρχισει σε μεγαλο βαθμο να αναστρεφεται. Για μενα δεν παιζει ρολο η ποιοτητα της εκπομπης αλλα της συνεντευξης. Και αυτη την οριζει παντα ο συνεντευξιαζομενος. Ισα ισα που του δινεται μια ευκαιρια για μια πιο χαλαρη συνεντευξη.. Μακαρι να βγει ετσι γιατι πραγματικα ο κοσμος θελει να νιωθει τον καλλιτεχνη κοντα του, με ποικιλλους τροπους.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επίσης σήμερα στην εκπομπή της Λ.Αρώνη, Art Beat. Στις 19.25 περίπου. 

https://www.facebook.com/artbeatshow

 

Η Λένα Αρώνη συνάντησε τον Γιώργο Νταλάρα  και συζήτησαν για τις δύο μεγάλες συναυλίες του στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών / Megaron - The Athens Concert Hall στις 18 και 19 Μαρτίου. Ο δημοφιλής τραγουδιστής που θα ερμηνεύσει τραγούδια του Μίκη Θεοδωράκη σε στίχους Γιάννη Ρίτσου, Οδυσσέα Ελύτη, Γιώργου Σεφέρη, Μανώλη Αναγνωστάκη, Τάσου Λειβαδίτη κ.ά, μιλάει για τις ξεχωριστές αυτές συναυλίες, για τη σημασία της ποίησης και για τον μεγάλο συνθέτη που έχει αφήσει το μοναδικό αποτύπωμα του στον ελληνικό πολιτισμό. Απόψε, στις 19:25 -περίπου- από τη Δημόσια Τηλεόραση.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την χτεσινή παρουσίαση του βιβλίου του Μ.Πασχαλίδη ''Αγύριστο κεφάλι''.

http://www.gossip-tv.gr/showbiz/story/308394/paroysiase-to-vivlio-toy-o-miltos-pashalidis

 

Κι εδώ. 

http://tvkosmos.gr/article.asp?newsid=2175694#.UyG78D9_sQM

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την κρίση μου την έχω περί πολλού...Και δεν το λέω με έπαρση.Όσο για τον Πρετεντέρη  ή τον όποιο άλλο δεν ακολουθώ τις γραμμές κομμάτων που δίνουν γραμμή ποιος είναι αρεστός και ποιος όχι. Αυτά! Και ξανατονίζω πως την κρίση μου την έχω περί πολλού. Φτάνει πια με τις δήθεν  ιντελιγκέντσιες!

 

Ποιος ακολουθεί γραμμή κόμματος και ποιου κόμματος, τι εννοείς;

 

Το πρόβλημά μας δεν είναι οι ιντελιγκέντσιες, αλλά τα πρόβατα.

 

 

Α! Νομίζω πως θα τον καλέσει και το Γωγουλίνι. Ας πάει, καθοριστικό ρόλο άλλωστε δεν παίζει η ποιότητα της εκπομπής αλλά της συνέντευξης που θα του πάρει το Γωγουλίνι. Και αυτήν την ορίζει ο συνεντευξιαζόμενος.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε αντίθεση με τους υπόλοιπους φωτογράφους που έπεσαν με τα μούτρα στη φωτογράφιση με τα φλας, εγώ λούφαξα σε μια άκρη και δεν έβγαλα αντίστοιχες φωτογραφίες με τον Νταλάρα. Από το δικό μου φωτορεπορτάζ θα τον διακρίνετε ανάμεσα στο κοινό, διακριτικό έτσι όπως εμφανίστηκε κιόλας (έτσι και έφυγε). 

 

http://marochr.blogspot.gr/2014/03/alkis-ianos.html

 

Διακρίνεται στις εξής: 

 

http://www.flickr.com/photos/marochr/13128576263/in/set-72157642298126385

http://www.flickr.com/photos/marochr/13128758264/in/set-72157642298126385

http://www.flickr.com/photos/marochr/13128768164/in/set-72157642298126385

 

 

ΥΓ: Για τον Λιάγκα δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μια χαρά συνεντεύξεις παίρνει. Τα πρωινά δεν έχουν μόνο τα κουτσομπολιά που κατά καιρούς μας έχουν απασχολήσει εδώ. 

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είμαι σαφέστατη νομίζω. Πρόβατα θεωρώ πως είναι όσοι πάνε πίσω από τη γραμμή κομμάτων. Εκεί είναι η έλλειψη προσωπικής κρίσης. Και όποιος χαλιέται ας μην το δει...Απλά τα πράγματα.

Ή πρώτα δες και μετά κρίνε!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

Να δω πρώτα και μετά να κρίνω; τι;

Τη Σκορδά με τα βυζιά έξω; Ωραία τα έχει, μπορώ να τη δω και χωρίς καλεσμένο τον Νταλάρα. 

Τον Λιάγκα που όποτε γουστάρει είναι πρωινατζής, κάνει το δημοσιογράφο (της πλάκας) και τον παρουσιαστή σε σόου με τη Βανδή; 

Τον Λιανό που σε κάθε εκπομπή του στο ραδιόφωνο χλεύαζε τον Νταλάρα καθημερινά;

Την άλλη την ξανθιά την παρδαλή που ξεκατινιάζεται με όλους συνέχεια;

 

Αυτά τα βλέπω κάθε βράδυ στο ίντερνετ και στα βίντεο του Θέμου, είναι αστεία, γελάω και περνά η ώρα. Ο Νταλάρας τι σχέση έχει με όλα αυτά τα γίδια εκεί;

 

Επειδή δεν είσαι σαφής: Τι σχέση έχουν τα κόμματα με τη Σκορδά και τον Πρετεντέρη; Σε ποιούς δίνουν γραμμή για να αρέσει ή όχι ο Πρετεντέρης ; Τι και ποιούς εννοείς; Μίλα καθαρά. Τα κόμματα πού κολλάνε στην κουβέντα μας;

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν τα βλέπω ούτε στο ίντερνετ ούτε στο βίντεο του Θέμου...δε φτάνω τόσο χαμηλά!  :naughty:

Αντιθέτως έχω δει και έχω θαυμάσει σοβαρούς ηθοποιούς και άλλους καλλιτέχνες σε συνεντεύξεις που δεν είχαν να ζηλέψουν τίποτα απο υποτιθέμενα σοβαρές εκπομπές και έντυπα. Και φαντάζομαι αυτά τα βίντεο δεν έχουν παίξει στον Θέμο. 

 

Ορισμένα πράγματα τα τραβάτε από τα μαλλιά χωρίς λόγο πάντως... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως από το βίντεο που αναρτήθηκε δεν είδα τον Λιανό να "ενθουσιάζεται" και πολύ... ήταν ο μοναδικός που δεν αντέδρασε θετικά στο άκουσμα του ονόματος "Νταλάρας", σε αντίθεση με τους άλλους δυο μαϊντανούς που χειροκρότησαν - υποκριτικά μεν, αλλά το έκαναν. Υποκριτικά γιατί η ξανθιά δεξιά, τελευταία υπερασπιζόταν την κόρη του συγχωρεμένου Ρασούλη. Η δε Σκορδά τήρησε ανάλογη στάση.

 

Εγώ προσωπικά δεν διαφωνώ με την συνέντευξη - διαφωνώ ίσως με τα πρόσωπα που όντως είναι εκτός εύρους σκέψης του Νταλάρα - μια πραγματικότητα που είναι αμφίδρομη...

 

Κοντός ψαλμός αλληλούϊα - θα φανεί αύριο. Τι ώρα βγαίνει περίπου;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καπετανιε και λίγα λες φίλε.κρίμα Νταλαρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού δεν πέφτεις τόσο χαμηλά για να τα δεις ρε Μάρω τότε γιατί λες πως το τραβάμε απ' τα μαλλιά;

Είναι να τους βλέπει αυτούς κανείς ή όχι;

Είναι ο Νταλάρας για να τον βλέπεις με δαύτους ή όχι;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...