EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Ο Ντέμης Ρούσσος ήταν ένας Έλληνας της διασποράς με ένα μοναδικό φυσικό ταλέντο, τη σπάνια φωνή του. Τόσο σπάνια και χαρακτηριστική, που μόνο ίσως με του Freddie Mercury θα μπορούσε να συγκριθεί. Αξίζει ν’ ακούσετε τις ηχογραφήσεις του, απαλλαγμένοι από άλλους συνειρμούς. Θέλει ωριμότητα και γενναιοδωρία ν’ αναγνωρίσουμε ότι σίγησε οριστικά μια σπουδαία φωνή. Ένας τραγουδιστής με πραγματικά παγκόσμια αναγνώριση και αποδοχή.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γενικά μ' αρέσει που μέσα από τη σελίδα στο facebook περνάνε κάποιες απόψεις του για τη μουσική, για βιβλία, ταινίες, θέατρα κλπ... 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι ομως..εχει εμφανιστει στην μεγαλη οθονη κ συγκεκριμενα στην ταινια "Κολωνάκι..διαγωγή μηδέν"(1967)
οταν ο καλλιτεχνης βρισκοταν στα πρωτα του βήματα.
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιώργος Νταλάρας: «Να κάνω λίγο ακόμα, μάστορα;»

Ο Γιώργος Νταλάρας σε μια από τις σπάνιες συνεντεύξεις του μίλησε στο ΕΓΩ.

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να ονειρευτεί ή να θέσει ως στόχο ένας άνθρωπος που τα έχει κάνει όλα, όπως εσείς;

Να κάνω λίγο ακόμα, μάστορα; Έτσι λέγαμε παλιά όταν δουλεύαμε πιτσιρικάδες στα συνεργεία μαθητευόμενοι. Όταν μας έδειχναν κάποιο «κόλπο» οι τεχνίτες.
 
Πηγή: http://www.entertv.gr/article/365982/giorgos-ntalaras-na-kano-ligo-akoma-mastora

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.melodia.gr/

 

Πριν λίγο ο Νταλάρας στον Μελωδία. Δεν ξέρω αν πρόκειται για συνέντευξη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι θα γίνει τώρα, έτσι θα το πάμε κάθε μια ώρα; Τι σύστημα είναι αυτό...

 

Γιατί δεν το βάζουν μια και καλή, να τελειώνουμε;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ!Τελικά Νταλάρας,Βιτάλη και Γλυκερία μαζί στο στούντιο. Και κρίμα που ''έσπασε'' σε δεκάλεπτα ανά ώρα. Θα ήταν πολύ ωραία συνέντευξη ολοκληρωμένη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα αποσπάσματα της συνέντευξης συνεχίζουν να μεταδίδονται μέχρι τώρα...

 

Μέχρι στιγμής έχω γράψει 11 κομμάτια. Εκτός από το πρώτο, στις 10 το πρωί. (Μάλλον το πρώτο ήταν).

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://news247.gr/eidiseis/weekend-edition/o-giwrgos-ntalaras-sto-news247-milaei-gia-pasok-aristera-kai-ellhniko-tragoudi.3276241.html

 

Αν γράψετε σχόλιο ή δώσετε θετική ψήφο, να έχετε το νου σας στα διάφορα troll. Καλού κακού κάντε απόρρητη τη δραστηριότητά σας.

Do not feed the trolls.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ενώ αν δώσουμε αρνητική, στο απυρόβλητο... :sly:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εγώ σε ένα ταξί πετυχα τη συνέντευξη στο Μελωδία (ναι, υπάρχουν και ταξιτζήδες που ακούνε Μελωδία) χθες το απόγευμα. Κρίμα και φαίνονταν να είναι ωραία συζήτηση. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bασίλης Καπερνάρος: "Η δίκη του Άκη Πάνου θα μου μείνει αξέχαστη"

 

Τι είπε ο γνωστός δικηγόρος για την υπόθεση Νταλάρα – Πανούση;

 

http://www.zappit.gr/stories/Basilhs-Kapernaros-H-dikh-toy-Akh-Panoy-tha-moy-meinei-aksexasth/36207

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε λίγο στο TV Makedonia συνέντευξη του Γ.Νταλάρα.

Αδιάφορες ερωτήσεις...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε λίγο στο TV Makedonia συνέντευξη του Γ.Νταλάρα.

Αδιάφορες ερωτήσεις...

Πολυ μικρό απόσπασμα..

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχουν τον Νταλάρα απέναντί τους και αυτό που ξέρουν να ρωτήσουν είναι για την τηλεόραση και τα talents shows. Κι αν αρνηθεί να τους δώσει συνέντευξη την επόμενη φορά αυτός θα είναι στριμμένος κι αυτοί καλά παιδιά. Άντε γιατί το έχει η μέρα σήμερα...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι η μέρα είναι λίγο κάπως σήμερα... Ξαφνικά κάποιοι θυμήθηκαν και τη φωτό με τον Παντελίδη. Και καλά να το θυμηθούν οι θυγατέρες κάποιων... Αλλά και σοβαρά site? Έλεος! Τεράστιο μερίδιο ευθύνης γι' αυτή τη φήμη φέρει ο Παντελίδης και ο διαχειριστής της σελίδας του. Δεν ξέρω αν διαχειριστής είναι η εταιρεία του (όπως συμβαίνει κάποιες φορές), ελπίζω πως όχι, γιατί κανονικά θα έπρεπε και η εταιρεία να είχε βγει να διαψεύσει κάτι τέτοιο. Βέβαια, μια χαρά βολεύει τον "νέο" αυτό το σούσουρο...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aσχετο λιγακι αλλα το ολο θεμα με τα talent shows εχει καταντησει τεραστια αηδια.. Καταλαβαινω 1000% ολους τους διαγωνιζομενους που το ζητα η ψυχουλα τους να ασχοληθουν με αυτο που αγαπανε αλλα η εκμεταλλευση τους καταστρεφει. Καλα κανει και ακομα το λεει και μου αρεσει πολυ ο τροπος που εκφερεται. Θα ηθελα ομως και αλλους καλλιτεχνες να το κανουν αυτο. Στην τελικη, αν δεν το κανουν αυτοι, τοτε ποιος?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eυχές για τα 20 χρόνια του Ρ/Σ "Ερωτικός 94,8"

 
3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:music:  :music:  :music:  Ο αγαπημενος σταθμος της εφηβειας μου και ενας απο τους αγαπημενους ακομα και σημερα!! Στηριζει τα ωραια τραγουδια, ωραιες εναλλαγες μουσικων, χωρις πολλες διαφημισεις και χωρις πολλους σχολιασμους!! Τα ειπε ολοσωστα!! Σευχαριστουμε μαριε!  :rolleyes:

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως...

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...