EKOSTEL

Η καθημερινή αποδελτίωση του ημερησίου τύπου

3,924 posts in this topic

Η μία φωτογραφία που περιέχεται στις εσωτερικές σελίδες της εφημερίδας είναι ελαφρώς διαφορετική. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όταν λες ελαφρώς διαφορετική; :) Από άλλη γωνία και λίγο πιο σηκωμένο το ένα φρύδι; :huh: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καπως ετσι! :lol:

και πιο μικρη,και ασπρομαυρη.... :):music::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο πρωτοσέλιδο της Traffic: " Παρέλαση επωνύμων στο φινάλε του Βέρτη" με φωτό Νταλάρα-Βέρτη

:blink: :):wow: :blink: Μιλάμε για το Νίκο Βέρτη;;; :huh:B) :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oh yes :)

Μία φωτογραφία έχει βάλει η Ελίνα στο Dalaras Photos.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο πρωτοσέλιδο της Traffic: " Παρέλαση επωνύμων στο φινάλε του Βέρτη" με φωτό Νταλάρα-Βέρτη

:blink: :wow:B) :blink: Μιλάμε για το Νίκο Βέρτη;;; :confused::huh: :blink:

Δεν καταλαβα...τι εχει δηλαδη ο Βερτης; :) μια χαρα παιδι ειναι.Και ''τα λεει''και ωραια....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο πρωτοσέλιδο της Traffic: " Παρέλαση επωνύμων στο φινάλε του Βέρτη" με φωτό Νταλάρα-Βέρτη

:blink: :):music: :blink: Μιλάμε για το Νίκο Βέρτη;;; :lookaround::vlakas: :blink:

Δεν καταλαβα...τι εχει δηλαδη ο Βερτης; :) μια χαρα παιδι ειναι.Και ''τα λεει''και ωραια....

;) Eγώ πάντως την... αμαρτία μου θα την πω: Ποτέ δεν περίμενα να πάει ο Νταλάρας ν' ακούσει Βέρτη.... :blink: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίτα, ας μην το παίζουμε τρελίτσα..Η αλήθεια είναι ότι κανείς μας δεν περίμενε να πάει στα μπουζουκια να ακούσει Βέρτη.

Επειδή όμως ως αμαρτωλή του forum έχει τύχει να ακούσω το Βέρτη πριν 4-5 χρόνια στη Θεσσαλονικη έχω να πω ότι είναι πολύ καλός. Έχει μια αξιοπρεπέστατη φώνη(όχι καμια φωνάρα) και αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι τραγουδούσε σωστά, χωρίς φάλτσα και χωρίς να κόβει τις καταλήξεις. Αν έχετε πάει μπουζουκια έστω και μια φορά καταλαβαίνετε πόσο διαφορετικό είναι αυτό!!!!Και μέσα στο προγραμμμά του κάποια στιγμή έπαιρνε την κιθάρα και τραγουδούσε μόνος του και θυμάμαι εκει τον συμπάθησα που είπε το "Ξένος για σένανε κι εχθρός"!!!!! Και επίσης να μην ξεχνάμε ότι φέτος μαζί με το Βέρτη τραγουδάει ο Πετράκος-αυτό ίσως έπρεπε να μας κάνει μεγαλύτερη εντύπωση.

Συγγνώμη για το off topic αλλά δε μπορούσα να φανταστώ να υπάρχει το παρακάτω

"Ελληνική μουσική" -> Καλλιτέχνες-> Νίκος Βέρτης" !!!!!!!!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

στα μπουζούκια πηγαίνει...

δεν είναι μεν θαμώνας, αλλά είναι φυσικό να πηγαίνει και σε χώρους. όπου άλλοι τραγουδάνε, ακούει άλλες φωνές κτλ.

Ας μην ξεχνάμε τις φωτο , που είχε ανεβάσει κάποτε ο Τάσος, από την Αθηναία και το Playboy!!! :)

Όσο για το Βέρτη, κλασικό νταλαρόπαιδο...

:)

Τον πρόσεξες καλά με την κιθάρα όταν τον είδες Χριστινάκι; :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσο για το Βέρτη, κλασικό νταλαρόπαιδο...

:)

Ευτυχώς δεν είναι έτσι τα κλασσικά Νταλαρόπαιδα....!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσο για το Βέρτη, κλασικό νταλαρόπαιδο...

:)

Ευτυχώς δεν είναι έτσι τα κλασσικά Νταλαρόπαιδα....!

Με την έννοια, ότι φαίνεται πως το παιδί γουστάρει και τον ψιλομιμείται κιόλας...

Σόρρυ, δεν ήμουν σαφής. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε όσο μπορεί ο καθένας...

Share this post


Link to post
Share on other sites
στα μπουζούκια πηγαίνει...

δεν είναι μεν θαμώνας, αλλά είναι φυσικό να πηγαίνει και σε χώρους. όπου άλλοι τραγουδάνε, ακούει άλλες φωνές κτλ.

Ας μην ξεχνάμε τις φωτο , που είχε ανεβάσει κάποτε ο Τάσος, από την Αθηναία και το Playboy!!! :)

Όσο για το Βέρτη, κλασικό νταλαρόπαιδο...

:)

Τον πρόσεξες καλά με την κιθάρα όταν τον είδες Χριστινάκι; :lol:

Για να μαθαίνουν οι μικρότεροι/ες.

Από τον Τύπο του 1984/1985 :

-"Του άρεσε η "Νέα Αθηναία"

Μόλις άνοιξε η "Νέα Αθηναία" ο Γιώργος Νταλάρας, δεν έχασε ευκαιρία. Πήγε για να απολαύσει και να διασκεδάσει με τους φίλους και συναδέλφους του. Στη φωτογραφία τον βλέπουμε να "παίζει" με τον Γιώργο Σαρρή και τον Ηλία Κλωναρίδη. Στη "Νέα Αθηναία" τραγουδούν ακόμη : Χαρούλα Ντάνου, Αννούλα Βασιλείου, Καίτη Αμπάβη κ.ά. Σώου : Τζόη Μιχαηλίδου.".

-"Ο Γιώργος Νταλάρας πήγε στο "Playboy"

Κάθε βράδυ το κοσμικό "Playboy" φιλοξενεί πολλούς επωνύμους της νύχτας και μεταξύ τους και πολλούς καλλιτέχνες. Ένας από αυτούς είναι ο Γιώργος Νταλάρας που βλέπουμε στη φωτογραφία με τον Λεωνίδα Βελλή, ο οποίος συνεχίζει με προσωπική επιτυχία τις εμφανίσεις του στο κέντρο.

Στο "Playboy" , σ' ένα πρόγραμμα που επιμελείται ο Χάρης Λυμπερόπουλος, θα απολαύσετε ακόμη τους : ’ντζελα Δημητρίου, ’γγελο Διονυσίου, τον Γιώργο Γερολυμάτο, σε ξεχωριστή θέση την Καρολίνα Στάμου κ.ά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σου ρε Τάσο!

Η λεζάντα της φωτο με τον Βελλή, που "παιζουνε" :lol: :lol: :lol: Γαμάτη;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Τάσο!!!

Γερολυμάτος;;;;;Που να τον θυμαμαι τον κύριο με το φουντωτό μαλλί?Εγώ το '84 γεννήθηκα!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Για να μαθαίνουν οι μικρότεροι/ες.

Από τον Τύπο του 1984/1985 :

-"Του άρεσε η "Νέα Αθηναία"

Μόλις άνοιξε η "Νέα Αθηναία" ο Γιώργος Νταλάρας, δεν έχασε ευκαιρία. Πήγε για να απολαύσει και να διασκεδάσει με τους φίλους και συναδέλφους του. Στη φωτογραφία τον βλέπουμε να "παίζει" με τον Γιώργο Σαρρή και τον Ηλία Κλωναρίδη. Στη "Νέα Αθηναία" τραγουδούν ακόμη : Χαρούλα Ντάνου, Αννούλα Βασιλείου, Καίτη Αμπάβη κ.ά. Σώου : Τζόη Μιχαηλίδου.".

-"Ο Γιώργος Νταλάρας πήγε στο "Playboy"

Κάθε  βράδυ το κοσμικό "Playboy" φιλοξενεί πολλούς επωνύμους της νύχτας και μεταξύ τους και πολλούς καλλιτέχνες. Ένας από αυτούς είναι ο Γιώργος Νταλάρας που βλέπουμε στη φωτογραφία με τον Λεωνίδα Βελλή, ο οποίος συνεχίζει με προσωπική επιτυχία τις εμφανίσεις του στο κέντρο.

Στο "Playboy" , σ' ένα πρόγραμμα που επιμελείται ο Χάρης Λυμπερόπουλος, θα απολαύσετε ακόμη τους : ’ντζελα Δημητρίου, ’γγελο Διονυσίου, τον Γιώργο Γερολυμάτο, σε ξεχωριστή θέση την Καρολίνα Στάμου κ.ά.

http://img150.imageshack.us/img150/8400/da...dalaras1cb9.jpg

http://img153.imageshack.us/img153/3531/da...dalaras2lp2.jpg

Τάσο ευχαριστούμε! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μην το γενικεύουμε όμως και λέμε "πάει στα μπουζούκια". Πάει για να ακούσει κάποιους γνωστούς του που εκτιμάει προφανώς- είτε προσωπικά είτε ως φωνές.. Σαρρή, Βελή και τώρα Πετράκο. Εκτός κι αν γουστάρει τρελά οπότε θα τον δούμε και στη γνωστή και στην Πάολα!!! :):):music::rolleyes:;)

Νταλαρόφιλη ευχαριστώ για τις φωτο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Νταλάρας πάει - και πολύ καλά κατά τη γνώμη μου κάνει - στα "μπουζούκια", για να ακούσει και να ανακαλύψει φωνές.

Γιατί τα μαγαζιά αυτά - ανεξάρτητα από το αν συμφωνεί ή διαφωνεί(όπως εγώ) κανείς με την όλη αισθητική τους - είναι "χρυσωρυχείο φωνών".

Καλώς ή κακώς εκεί θα βρεθούν οι καλές λαϊκές φωνές κι όχι σε κάποιους ψευτοκουλτουριάρικους χώρους ή σε ραδιοσταθμούς της "άφωνης εντεχνίλας" ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για να το λες αυτό κάτι παραπάνω θα ξέρεις από μενα για το λόγο που πάει σε αυτά τα μαγαζιά.

Όσον αφορά το ζήτημα των καλών λαικών φωνών επ;eτρεψέ μου να έχω μια μικρή διαφωνία. Ναι θα βρεθούν ki εκεί αλλά σε απειροελάχιστο ποσοστό.Με τον ορισμό έντεχνα το έχω πει ότι διαφωνώ- και με τον ορισμό και με το περιεχόμενο. Δυο τρεις ακαταλαβίστικοι στίχοι και μια μελαγχολική μουσική δε φτάνει.

Νομίζω όμως ότι η παραπάνω συζήτηση είναι άσχετη με το topic. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νομίζω όμως ότι η παραπάνω συζήτηση είναι άσχετη με το topic. :)

Οι λαϊκές φωνές σ' αυτά τα μαγαζιά θα βρεθούν κι, ακόμα περισσότερο, σε μικρότερα(ρεμπετάδικα, ταβέρνες κ.λπ.), αλλά ένας υπερδραστήριος καλλιτέχνης όπως ο Νταλάρας, είναι φυσικό να μην έχει το χρόνο για τέτοια ... εξερεύνηση. ’λλοι θα έπρεπε να κάνουν αυτή τη δουλειά ...

Όσον αφορά την άσχετη με το τόπικ συζήτηση, είπα να ακολουθήσω μια φορά το παράδειγμα των πολυγραφόντων του φόρουμ διδαξάντων... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

’λλο μπουζούκια άλλο ρεμπετάδικα και ταβέρνες!! Μην τα μπερδεύουμε!

(Αυτή η συζήτηση δε θα τελειώσει ποτέ!!!!!! :):) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να συμπληρώσω και κάτι άλλο σε αυτή την συζήτηση που ανοίξατε. Εκτός από το δεδομένο δικαίωμα του Νταλάρα να παρακολουθεί όποιον επιθυμεί, να προσθέσω και την παρακάτω πληροφορία. Το τελευταίο χρόνο ο Ν.Βέρτης παρακολούθησε δυο παραστάσεις του Γιώργου(πρόκειται για προσωπική μου μαρτυρία). Την περσινή πρώτη στο Μέγαρο(Ιανουάριος 2007)για τους πρόσφυγες και όταν του είπαν πως θα πήγαιναν στα καμαρίνια έδειξε απίστευτη σεμνότητα και δέος. Και την παράσταση στο Ηρώδειο ''Τσίλιες''(Ιούλιος 2007). Γαιτί να μην ήθελε να ανταποδώσει ο Γ.Νταλάρας; ’λλωστε οι φήμες λένε πως πρόκειται και για καλό και σεμνό παιδί, κάτι που ο Νταλάρας εκτιμά σε έναν καλλιτέχνη.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δε διαφωνώ καθόλου μαζί σου! Κι ο Βέρτης να μην είχε πάει στο Παλλάς πάλι είναι δικαιωμα του Νταλάρα να πάει να τον δει και δεν το θεωρώ επιλήψιμο. Το σχόλιο μου είναι ότι δεν είναι ο χώρος που περιμένει κανείς να δει το Νταλάρα. Είμαι σίγουρη ότι όλοι μας εδώ μέσα νιώσαμε μια μικρή έκπληξη όταν είδαμε τη φωτογραφία. Διαβάζεις ας πούμε σε ένα περιοδικο: Ο Νταλάρας πήγε στο Θηβαίο.

Δεν έχεις τίποτα να πεις, απλά απορείς που βρήκε χρόνο!!!

Διαβάζεις σε ένα άλλο: Ο Νταλάρας πήγε στο Βέρτη.

Ε, το ξανακοιτάς και λες "μήπως δε βλέπω καλά;μπα λάθος θα έκαναν στο περιοδικό!" , μετά από λίγο βλέπεις τη φωτό και πείθεσαι!!! :):huh:;):music::music:

Μη μου πείτε ότι δεν το σκεφτήκατε;;;

Πάντως για μένα ήταν ευχάριστη έκπληξη γιατί όπως έγραψα και παραπάνω ο συγκεκριμένος τραγουδιστης μου άρεσε σχετικά όταν τον είχα ακουσεί.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...