STAVRAKAS

Σπάνιες ηχογραφήσεις

9 posts in this topic

OPIOS DIATHETI 45ARIA ME AKYKLOFORITA TRAGOUDIA TOU DALARIKOU  AS EPIKOINONISI MAZI MOU AN THELI NA ANTALAKSOUME KAPIA KOMMATIA(EXO  TA TRAGOUDIA "AFTOS EISE", "TO LIMANI", "O ANAPTHRAS" KAI ALLA.PSAHNO TO CD POU KUKLOFORISE STHN EMANISI TOU DALARA STO MEGARO MOUSIKIS  ME TRAGOUDIA TOU TSITSANI.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρονια πολλα σ' ολους.Ψαχνω δυο τραγουδια που ο Νταλαρας κανει β φωνη. 1.Το πρωτοβροχι. 2.Το λιμανι.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χρονια πολλα σ' ολους.Ψαχνω δυο τραγουδια που ο Νταλαρας κανει β φωνη. 1.Το πρωτοβροχι. 2.Το λιμανι.

Το λιμάνι βρίσκεται στον 1ο προσωπικό δίσκο του Γ. Νταλάρα.

Το άλλο, δεν ξέρω.... :razz::razz::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το 'πρωτοβρόχι' σύμφωνα με τη λίστα του Θανάση που δημοσιεύτηκε στο τεύχος Όασις Νο1 δεν έχει εκδοθεί ποτέ σε μεγάλο δίσκο.Βρίσκεται μόνο σε δισκο 45 στροφών-είναι η άλλη όψη του ''και η ζωή συνεχίζεται' και εκδόθηκε το 1968 :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το τραγούδι "Το λιμάνι" στο οποίο ο Νταλάρας κάνει β'φωνή στην Καίτη Αμπάνη είναι του Γ.Μητσάκη και έχει βγει μόνο σε δίσκο 45 στροφών.

Share this post


Link to post
Share on other sites

γεια σας..ψαχνω το "το ξεκρεμασα κι αποψε το παλιο μου μπουζουκακι" αλλα δε ξερω αν υπαρχει σε καποια ηχογραφηση με τον νταλαρα..θα το ηθελα πολυ...αν κπ εχει πληροφοριες..ή το εχει να μου το στειλει?

ευχαριστω

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σε 1 το πολύ 2 μέρες θα υπάρχει σε όλα τα δισκοπωλεία!!!

Λίγη υπομονη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

α ναι? θα βγει το σαν τραγουδι μαγεμενο? σ ευχαριστω πολυ για την πληροφορια..νομιζα υπηρχε ηδη.. επισης εαν τυχον το εχει καποιος κ σε αλλη εκτελεση..θα το ηθελα δε το βρισκω πουθενα ρε παιδια..δε ξερω κ να ψαχνω..

με συγχωρειτε κιολας ανοιξα κ topic ζητωντας το..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...