Sign in to follow this  
Followers 0
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

SFERA 102.2

22 posts in this topic

Ραδιοφωνική συνέντευξη στον Ποσειδώνα Γιαννόπουλο στον sfaira δίνει ο Νταλάρας την ερχόμενη Δευτέρα 10 Ιουλίου 4 με 6 το απόγευμα με αφορμή τα ΄΄Έρημα χωριά΄΄

Γιάννη σ'ευχαριστούμε για την έγκαιρη ενημέρωση !!! :D

Πολύ έγκαιρη, όντως. Έτσι δεν θα χρειαστεί η επιστράτευση αρτοποιών, παντοπώλων, χασάπηδων ...Έτσι δεν είναι; :D

Ευχαριστίες στον Γιάννη! :D

Πολύ έγκαιρη, όντως. Έτσι δεν θα χρειαστεί η επιστράτευση αρτοποιών, παντοπώλων, χασάπηδων ...Έτσι δεν είναι; :D

Ευχαριστίες στον Γιάννη! :D

Αυτό που το πας???? :lol: :lol: :lol: :lol:

λίγο το έχεις ????? :wow:

Μια ακόμη πολύ ωραία και μεστή σηυνέντευξη.Είχε και κοινωνικές προεκτάσεις και μουσικές αναφορές.Βοηθούντος και του δημοσιογράφου που δεν άφηνε απαντήσεις ανεκμετάλλευτες βγήκε μια πολύ όμορφη συνέντευξη.Το μόνο άσχημο είναι ότι δεν ρωτήθηκε καθόλου για τα σχέδια του χειμώνα.Ένα σημαντικό για εμένα στοιχείο που αποκάλυψε (μπορεί και άθελά του) είναι ότι για την παραγωγή των 12 CD είναι δεσμευμένος με συμβόλαιο άρα δεν μπορεί να την "αποφύγει" και εντός διετίας θα βγει οπωσδήποτε γιατί πολύ φοβόμουν ότι σιγά-σιγά θα προστίθονταν και αυτή στην κατηγορία των υποσχόμενων αλλά μη εκδιδόμενων τελικά(:D δίσκων.

ο Νταλαρας τα τελευταια χρονια βγαινει πολυ σε ραδιοφωνα κ τηλεορασεις. Μηπως αυτό του κανει λιγο κακό? Πιστεύω οτι χανει λίγη απο την μαγεία του....

Δε νομίζω ότι του κάνει κακό . Είναι αρκετοί αυτοί που έχουν την ανάγκη να τον

ακούνε να μιλάει και να αναφέρεται σε πράγματα που κάποιοι ούτε τολμούσαν να πουν.

Ένα λεπτό! Μήπως έχω χάσει επεισόδια; Σε ποιες τηλεοράσεις έχει βγει; Εδώ υπάρχουν παράπονα που δεν διαφημίζει -ως πρέπει- το τελευταίο cd. Με όλο τον σεβασμό, αλλά νομίζω πως είναι έως και αραιή η παρουσία του ,σε σχέση με την δισκογραφική του παραγωγή.

νομίζω πως είναι έως και αραιή η παρουσία του ,σε σχέση με την δισκογραφική του παραγωγή.

Πάντως και το επισημαίνω αυτό χωρίς να σημαίνει ότι είναι αρνητικό, νομίζω ότι σε σχέση με τους υπόλοιπους τραγουδιστές της γενιάς του

(Αλεξίου, Γαλάνη, Πάριος, Μητσιάς) εμφανίζεται περισσότερο απ'όλους (κι αυτό δεν αμφισβητείται).

Φυσικά είναι συχνότερη και η δισκογραφική και συναυλιακή του παρουσία κι έτσι είναι επόμενο πως θα είναι περισσότερες και οι τηλεοπτικές του εμφανίσεις.Δεν δέχομαι όμως ότι δεν βγαίνει σε τηλεοράσεις...

Νομίζω πως το τελευταίο εξάμηνο εμφανίστηκε στις εκπομπές

"Δρόμοι" (ΕΤ1) ,

"Στην Υγειά μας" (ΝΕΤ) ,

"Κοινωνία ώρα 8"(ΜΕGA),

"Με μια τρίτη ματιά" (ET3),

"Τα κακά παιδιά πάνε Goalywood" (NET),

"Η Μεσόγειος του Γ.Νταλάρα (ΕΤ-3)",

"Το κουτί της Πανδώρας" (ΑLPHA)

και η επικείμενη εμφάνιση στο επόμενο "Στην Υγειά μας" (NET)

ενώ αυτό το διάστημα προβλήθηκαν και αποσπάσματα από τις παρακάτω συναυλίες

"Συναυλία στο Ηρώδειο με την Dulce Pontes-2005"(NET),

"Συναυλία για τον Σταύρο Κουγιουμτζή στο Θέατρο γης (2005)(ΕΤ-3),

"Αφιέρωμα στο cd Μεσόγειος (MEGA)"

Ε, καλά είναι μην έχουμε και παράπονο... :)

(Κι επαναλαμβάνω πως αυτό προσωπικά δε με χαλάει καθόλου και δεν το θεωρώ αρνητικό.Απλά το επισημαίνω...)

Αν όμως,Θάνο, μετρήσουμε τις παραπάνω εκπομπές με βάση την θεαματικότητά τους (κι όχι την αξία και το ειδικό τους βάρος), αραιή -επιμένω- είναι πάλι η παρουσία του. Σε συνάρτηση -πάντα- με την δισκογραφική παραγωγή. Και όλες οι παραπάνω εκπομπές δεν μπορούν να θεωρηθούν προσωπικές του,αμιγώς. :)

Αν όμως,Θάνο, μετρήσουμε τις παραπάνω εκπομπές με βάση την θεαματικότητά τους (κι όχι την αξία και το ειδικό τους βάρος), αραιή -επιμένω- είναι πάλι η παρουσία του. Σε συνάρτηση -πάντα- με την δισκογραφική παραγωγή. Και όλες οι παραπάνω εκπομπές δεν μπορούν να θεωρηθούν προσωπικές του,αμιγώς. :)

Αρα σύμφωνα και με τις πωλήσεις, ειδικότερα των τελευταίων δίσκων, οι οποίες δεν είναι ιδιαίτερα υψηλές, μπορεί κάλλιστα να θεωρηθεί αραιή και η δισκογραφική του παρουσία.

Οσον αφορά τις συγκεκριμένες τηλεοπτικές εκπομπές νομίζω ότι κατα 80% το κύριο θέμα ήταν ο Νταλάρας και οι νέες του δισκογραφικές δουλειές.

:):D

Se sxesi me to parelthon bgainei perissotero. kai anagkastika epanalambanetai. eidika otan bgainei se ekpompes tou xatzinikolaou i tou pretenteri mou gyrizoun ta myala... pantws ofeilo na paradexto oti krataei to epipedo tou panta. kai den tha mporouse k alliws enas ntalaras...

Όπως νομίζεις,αγαπητέ φίλε Θάνο, αν έτσι πιστεύεις. Έχουμε διαφορετική θεώρηση-τελευταία- για μερικά πράγματα; Μάλλον. Ίσως είναι και καλό αυτό.Επιμένω,όμως, πως οι εκπομπές που παρέθεσες δεν είναι όλες αφιερωμένες αποκλειστικά(ούτε στο 50%) στον Νταλάρα. Π.χ. το ''Κουτί της Πανδώρας'', ''Goalywood''. Ακόμα και η ''3η ματιά'' που ασχολήθηκε μόνο με την προβολή της ΕΛΕΠΑΠ(κι αυτό έπρεπε να γίνει).

Θεωρώ,λοιπόν, πως οι μόνες εκπομπές 100% του Νταλάρα ήταν αυτές της ΕΤ1 ''ΔΡΟΜΟΙ'' ,το ''Στην υγειά μας'' και τα αφιερώματα στην ''Μεσόγειο''.

Εν κατακλείδι: μπορεί οι επισημάνσεις να μην κάνουν κακό αλλά -πιθανόν-να δημιουργούν εντυπώσεις. Με ειλικρινή αισθήματα τιμής και αγάπης!

Στον Πρετεντέρη, αγαπητέ Γιώργο, η τελευταία φορά που εμφανίστηκε ήταν τον Απρίλιο του 2001. Ιούλιος 2006,σήμερα. :D

Έχουμε διαφορετική θεώρηση-τελευταία- για μερικά πράγματα; Μάλλον. Ίσως είναι και καλό αυτό.

Δε νομίζω...Απλά έχουμε περάσει σε άλλο "επίπεδο"... :music:;)

Αυτό άλλωστε είναι και το βαθύτερο νόημα της Δημοκρατίας... :razz:;)

Αυτά τα ''άλλα'' επίπεδα με τρομάζουν,Θάνο. :lol:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0