Vassiliki

Γιώργος Νταλάρας -Εξ'επαφής

44 posts in this topic

Παιδιά καλησπέρα.

Έφτιαξα αυτό το topic γιατί νομίζω ότι θα ήταν πολύ ενδιαφέρον για όλους μας να μοιραστούμε τυχόν εμπειρίες μας από γνωριμία ή επαφή με τον Γιώργο Νταλάρα.

Εγώ προσωπικά θέλω πάρα πολύ να ακούσω τις εμπειρίες σας! οπότε αν τον έχετε γνωρίσει από κοντά, έστω και για λίγο, γράψτε μας πώς ήταν!! Και αν υπάρχει και καμιά φωτογραφία μαζί του ανεβάστε τη!

Να είστε καλά!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ στη συναυλια στο Θ. Βράχων με Γλυκερία-Εστουδιαντίνα, του ζήτησα αυτόγραφο. Αλλά επειδή ήταν στο τέλος της συναυλίας, και έφευγε δεν κατάφερα να του μιλήσω...

Είχα κοπμλάρει τελείως! Τού λεώ με τρεμάμενη (απ' το άγχος) φωνή:

-Κύριε Νταλάρα θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα αυτόγραφο;

εκεινος μου είπε οτι δεν έχει αυτόγραφα (ως γνωστόν ο Νταλ δε δίνει έτοιμα αυτόγραφα) αλλά εγώ είχα μαζί μου το βιβλίο απο το "ο,τι κι αν πω δεν σε ξεχνω" (την 1η εκδοση χωρις το dvd, η συλλεκτικη κυκλοφορησε πιο μετά...)

Μετά εκίνος δεν είπε τπτ.

Εγω του είπα οτι τον θαυμάζω απεριόριστα και ο,τι "Τα λόγια είναι περιττά. ο,τι και να πει κανεις για σας θα 'ναι λιγο..."

και οτι "Είναι η πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου!"

Και μετά έφυγε!

:(

Θελω να του μιλησω οπωσδήποτε!!!!!!!!!!

Δεν ξερω τι θα κάνω! στην επόμενη συναυλια λεω να παω να στηθω απ' εξω 5-6 ωρες πριν να δουμε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στη χθεσινή συναυλία στο Ηρώδειο κατάφερα να του μιλήσω!!!! :):D:D

Μόλις τελείωσε η συναυλία, πήγα προς τα καμαρίνια. Τον είδα ανάμεσα σε δημοσιογράφους να δίνει συνέντευξη για τη συναυλία. Χώθηκα εκεί πίαω απ' τους δημοσιογράφους, και προσπάθησα να ακούσω τί έλεγαν αλλά δεν κατάφερα ν' ακούσω πολλά γιατί μιλούσαν χαμηλόφωνα. ’κουσα μόνο που τους είπε κάποια στιγμή (δεν ξέρω τί τον ρώτησαν): "Αφού τα λέτε εσείς καλύτερα, τί θέλετε να σας πώ εγώ;" Μόλις τελείωσε με τις συνεντεύξεις, πήγαν κάποιοι να του ζητήσουν αυτόγραφο. Οπότε πήγα κι εγώ. Του είπα: "Κύριε Νταλάρα, θα μπορούσατε να μου δώσετε ένα αυτόγραφο;" και του έδωσα το βιβλιαράκι από το "Στα τραγούδια που σού γράφω" κι ένα στυλό, και του είπα: "Είναι η πρώτη και η τελευταία φορά που γράφει αυτό το στυλό!" Εκείνος γέλασε μ' αυτό... Μου υπέγραψε το βιβλιαράκι. Και μετά του έδωσα ένα μικρό εικόνισμα του Αγίου Γεωργίου, που είχα πάρει πρίν από 4 χρόνια από τα Μετέωρα σε κάποια σχολική εκδρομή, και από τότε το είχα τάξει ότι κάποια στιγμή θα του το έδινα! Και του είπα: "Θα ήθελα να δεχθείτε από μένα κάτι πολύ μικρό, είναι τιμή μου να το έχετε εσείς...". Να βλέπατε πώς χάρηκε μ' ένα τόσο μικρό "δωράκι"!!! Με ευχαρίστησε. Μετά του είπα: "Ευχαριστώ για όλα όσα κάνετε για μάς χωρίς να το ξέρετε..." Και μού είπε: "Εγώ σ' ευχαριστώ που με σκέφτηκες!" Εκείνη τη στιγμή ένιωσα τρομερή αμηχανία. Σκέφτηκα από μέσα μου: "Ε, αλοίμονο τώρα..." Και του είπα αμήχανα και πολύ χαμηλόφωνα (τόσο που δέ νομίζω να ακούστηκε καθόλου): "Ε, δεν ήταν και τίποτα..." Μετά τού ζήτησα να βγούμε μια φωτογραφία μαζί. Και μετά του είπα: "Εεε... επίσης θα ήθελα να σας πω..." (είχα χασει τα λόγια μου απ' το άγχος... :lol: ) Εκείνος μού χαμογέλασε σαν να μου έλεγε "Εντάξει,πές μου, δεν είναι ανάγκη να αγχώνεσαι...". Τελικά κατάφερα και του το είπα: "Ειλικρινά, σας αγαπάω σάν να είστε πατέρας μου!!!" Και απ' ότι κατάλαβα χάρηκε και συγκινήθηκε γι' αυτό. Μου είπε ευχαριστώ. Του είπα ότι ήταν η πιο ευτυχισμένη στιγμή της ζωής μου που του μίλησα! Εκείνος μου είπε ευχαριστώ γι' αυτά που του είπα. Με ρώτησε τ' όμομά μου και του είπα: "Χρύσα με λένε... ή αλλιώς Νταλαρόφιλη, το ψευδόνυμο..." Εκείνος χαμογέλασε με το "Νταλαρόφιλη"! Και μετά χαιρετηθήκαμε. Εγώ έφυγα κι εκείνος μιλούσε σε κάποιους άλλους...

Ήταν καταπληκτικό!!! Η καλύτερη στιγμή της ζωής μου!!!!!!!!!!!!!!

;):rolleyes::D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπράβο Νταλαρόφιλη, σίγουρα αυτή η στιγμή θα σου μείνει αξέχαστη! Καλά έκανες και του είπες αυτά που αισθανόσουν.

Θα ανεβάσεις τη φωτογραφία που βγάλατε;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μπράβο Νταλαρόφιλη, σίγουρα αυτή η στιγμή θα σου μείνει αξέχαστη! Καλά έκανες και του είπες αυτά που αισθανόσουν.

Δε φαντάζεσαι πόσο ήθελα να του τα πώ!!! Είναι πολύ δύσκολο να κρατάς μέσα σου αυτά τα πράγματα! Τώρα νιώθω πολύ καλύτερα που του το είπα!!!:):D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό που μου έκανε τεράστια εντύπωση είναι το πόσο συνεσταλμένος είναι!!! Τόσο συνεσταλμένος που απορώ πώς μπορεί αυτός ο άνθρωπος και βγαίνει σε εκπομπές στην τηλεόραση!!! Όταν του είπα ότι τον αγαπάω σαν να είναι πατέρας μου, χαμήλωσε τα μάτια και μου είπε ευχαριστώ... Μα εγώ του μιλούσα! Που ποιά είμαι εγώ; Τί είμαι; Τίποτα! Και χαμήλωσε τα μάτια λές και του μιλούσε κανένα σημαντικό πρόσωπο!

Είναι μοναδικό χάρισμα αυτό που έχει! Ενώ έχει γνωρίσει τόση επιτυχία, έχει παραμείνει απλός και συνεσταλμένος!!! ;)^_^

Και αυτά που λένε κάποιοι ότι δήθεν είναι απρόσιτος κλπ είναι βλακείες (για να μη το χαρακτηρίσω αλλιώς!!!) :mad::mad:

Είναι τόσο φιλικός με τον κόσμο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είχα εντοπίσει κι εγώ όταν τον είχα συναντήσει πριν κάποια χρόνια σε μια συναυλία. Ήταν στο Village στου Ρέντη και είχε γίνει στα πλαίσια της Γιορτής Νεολαίας της Νεολαίας ΠΑΣΟΚ. Τόσο συνεσταλμένος... θα το θυμάμαι πάντα....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και το χαμόγελό του; Ξεχνάτε το υπέροχό του χαμόγελο;(Μου το είχε χαρίσει μια φορά όταν του είχα μιλήσει)

Κι εμένα!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στη χθεσινή συναυλία στο Ηρώδειο κατάφερα να του μιλήσω!!!! :)  :D  :)

Ε λοιπόν και στη χθεσινή συναυλία στο Ηρώδειο!!! Βασικά δε του μίλησα κ πολύ γιατί ήταν πολύ βιαστικός, κατάφερα μόνο να του πώ ενα συγχαρητήρια και επίσης βγήκα και φωτογραφία μαζί του! Μπορώ να πώ πως είναι ίσως η πρώτη φορά που... βγαίνω καλά σε φωτογραφία! (δε μπορεί... κάτι εκπέμπει ο Γιώργος... :blush::blush: )

Γειά σου ρε ΘΑΝΑΣΗ μέγιστε φωτογράφε!!! :);)

Εν τω μεταξύ η πλάκα είναι ότι τη στιγμή που ήθελα να του πω να βγούμε φωτογραφία μαζί... ήθελα να του πώ:" Κύριε Νταλάρα... κλπ" Αλλά εκείνη τη στιγμή γύρισε και με κοίταξε οπότε κόλλησα και τελικά είπα: "Κύριε Ντ." :lol: :lol: :lol: :blush::blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτο το ''κυριε Νταλαρα'' με τρελαινει...!!! :):D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αυτο το ''κυριε Νταλαρα'' με τρελαινει...!!! :wow::pity::pity:

:what:

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

....M'αρεσει ν'ακουω αυτη τη φραση... :wow::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειμαι καινουριος στο forum και ειπα να γραψω κι εγω κατι για το θεμα.με τον νταλαρα εχω βρεθει και μιλησει αρκετες φορες κυριως εκτος συναυλιων και αλλων εμφανισεων επειδη τυχαινει να ειναι οικογενειακος φιλος..παντα ομως εχω την ιδια νευρικοτητα οταν προκειται να τον συναντησω.ειναι πραγματι πολυ σεμνος και ευγενικος..χαιρεται πολυ οταν ερχονται και του μιλανε νεοι ανθρωποι.και στις μεταξυ μας συζητησεις ειναι χαλαρος και ανετος..οχι οπως στην tv που ειναι σφιγμενος και γενικα οταν μιλαει σε κοινο.μια σκηνη που μου χει μεινει ειναι οταν ημουν στη συρο και πηγα να τον βρω στο σπτι που εχει εκει.τιναζε τα χαλιά με την Αννα..κριμα που δεν ειχα τη βιντεοκαμερα!επισης στο κινητο για να του μιλησεις πρεπει να περασεις απ την Αννα πρωτα γιατι ποτε δεν το σηκωνει ο ιδιος.μια φορα που τον ειχα δει πολυ νευριασμενο ηταν οταν τολμησε καποιος ν αναψει τσιγαρο κοντα στα καμαρινια.ειχε γινει τουρκος!μας ζητησε συγνωμη μετα παντως.κριμα να μη μ αφηνει να στεκομαι διπλα του στις φωτογραφιες..λογω υψους δηλαδη.μπροστα μας ομως φανταζει δυο μετρα ψηλος,ετσι δεν ειναι?

Share this post


Link to post
Share on other sites
τυχαινει να ειναι οικογενειακος φιλος..

Θα μας κάνεις τα "κονέ";

:D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα σε πρηζει να σου λεει για τα "σκουπιδια"της ελληνικης μουσικης και τα ταξιδια του με τη μηχανη..αυτο θελεις? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για τα σκουπίδια της ελληνικής μουσικής, ε;

Αν έπιανα τέτοιο θέμα συζήτησης με τον Νταλάρα θα μιλούσαμε για αιώνες! :D (εδώ εγώ πρήζω ώρες ώρες τους φίλους μου μ' αυτό το θέμα... :lol: )

Όσο για τη μηχανή, αν με πήγαινε καμιά βολτούλα... :D:D:music::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγγνώμη που επεμβαίνω αλλά θα ήθελα να κάνω μια παραττήρηση.Νομίζω ότι δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστο να δημοσιεύνται προσωπικές του στιγμές.Δεν εννοώ κάποιες συζητήσεις μεταξύ των μελών και του ίδιου,δηλαδή το εξεπαφής, αλλά κάποιες στιγμές όπως αυτό με τα χαλιά.Όχι ότι είναι κακό αλλά όπως και να το κάνουμε είναι μια οικογενειακή στιγμή και όπως έχει και ο ίδιος δείξει με την άψογη στάση του σε αυτό το θέμα δεν του αρέσει να δημοσιοποιούνται τέτοιες στιγμές.Βέβαια το παράδειγμα του φίλου μας ήταν μικρό αλλά επειδή υποθέτω ότι θα υπάρχουν και άλλα αντίστοιχα και ίσως και πιο ιδιαίτερα καλό θα ήταν,κατά τη γνώμη μου,να αποφευχθεί η εγγραφή τους δημόσια.Αυτά και χωρίς καμμία διάθεση παρεξήγησης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε ntalaroplikte, μιας κι εδώ είναι οι πρώτες σου δημοσιεύσεις εδώ σε καλωσορίζω κιόλας! Όπως έλεγε και ο φίλος σου ο Γιώργος...

"καλωσορίσατε λοιπόν και γεια χαρά σας..." :D

Σίγουρα από αυτό το forum έχεις να μάθεις πολλά για τον ερμηνευττή Νταλάρα, αλλά και για τον άνθρωπο Νταλάρα.

Όσον αφορά στις προσωπικές του στιγμές, αν σε ενδιαφέρουν, βλέπω ότι από μόνος σου μπορείς να μάθεις πολλά, τα οποια μπορείς και να τα κρατάς για εκείνες τις στιγμές που θα ξεφυλλίζεις τις δικές σου αναμνήσεις...

Καλώς όρισες και πάλι! :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την Νεφέλη και την Μάρω :D

η διακριτικότητα πιστεύω ότι πάντα εκτιμάται! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι ο Θανάσης καθαρίζει τα χαλιά του, αλλά δεν το κάνουμε θέμα... :D :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κι ο Θανάσης καθαρίζει τα χαλιά του, αλλά δεν το κάνουμε θέμα...  :D  :lol:

:D:D:D :blink: :blink: :blink:

Eγώ το μόνο χαλί που ξέρω είναι το ΙΠΤΑΜΕΝΟ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλώς όρισες ntalarolkikte! :D Ελπίζω κι εγώ να μην παρεξήγησες τις συστάσεις των υπόλοιπων φίλων. :D:D Καλό είναι να μη δημοσιοποιούνται τόσο προσωπικά πράγματα. ’λλο στις ιδιαίτερες συζητήσεις. Είσαι τυχερός που μπορείς και συνδιαλέγεσαι μαζί του. Προφύλαξε, λοιπόν, αυτή την καλή σχέση. Να είσαι καλά! Και πάλι καλώς όρισες!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...