Apostolis

Αγαπημένο σας video-clip

38 posts in this topic

Κ 1 ερωτηση: Οποιος ειδε τον Νταλάρα στην εκπομπή "Πρόσωπα" με τον Νικο Χατζηνικολαου:

Στην αρχη εδειξε το προαισθημα και πιο μετα το Σαν πυρετος αλλά με διαφορετικα βιντεοκλιπ (με αλλους σκηνοθετες) σε σχεση μ' αυτα που εδειξε πιο προσφατα το ΜΕGA με την παρουσιαση του δισκου. Τι γινεται; Εχουν 2 βιντεοκλιπ;...

δεν ξέρω αν είναι δύο τα videoclip αλλά πολλές φορές κάνουν διάφορα γυρίσματα μέχρι να καταλήξουν σε κάποιο.Το ίδιο συμβαίνει και με το "ΚΑΡΑΒΙΑ ΣΤΗ ΣΤΕΡΙΑ"

Επίσης στην εκπομπή "ΜΑΖΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ" με τον Τέρενς Κουίκ το 1997 ο Γιώργος Νταλάρας είχε δώσει συνέντευξη και έδειχνε τότε διάφορα αποσπάσματα γυρισμάτων για το δίσκο 'Θεσσαλονίκη Γιάννινα με δυο παπούτσια πάνινα".......

Το 1998 για το δίσκο αυτό η ΝΕΤ έδειξε ολοκληρωμένο πρόγραμμα με τα videoclip ....μήπως το έχει κανείς στην κατοχή του?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Το ίδιο συμβαίνει και με το "ΚΑΡΑΒΙΑ ΣΤΗ ΣΤΕΡΙΑ"

Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς, αλλά στην περίπτωση του "Καράβια στη Στεριά" υπάρχουν 2 videoclip... το καθένα, όμως, για διαφορετική εκτέλεση του τραγουδιού.

Δηλαδή, είχε βει ένα videoclip όταν κυκλοφόρησε η studio εκτέλεση του τραγουδιού στο "Μάγο της πόλης" το 1997, και μετά βγήκε ένα videoclip για την LIve έκδοση του τραγουδιού από το "Ιερά Οδός ΙΙ", που κυκλοφόρησε το 1998, αλλά ουσιαστικά το clip βγήκε την νέα χρόνια (1999).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο είναι οι δύο διαφορετικές εκτελέσεις .....απλά σκεφτόμουν οτι για το

ίδιο τραγούδι υπάρχουν δύο videoclip και μάλιστα τότε(1999) είχα την αίσθηση οτι το δεύτερο ήταν εξέλιξη του πρώτου :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δηλαδή, είχε βει ένα videoclip όταν κυκλοφόρησε η studio εκτέλεση του τραγουδιού στο "Μάγο της πόλης" το 1997, και μετά βγήκε ένα videoclip για την LIve έκδοση του τραγουδιού από το "Ιερά Οδός ΙΙ", που κυκλοφόρησε το 1998, αλλά ουσιαστικά το clip βγήκε την νέα χρόνια (1999).

:D

Dhladh to aspromauro einai tou studio kai auto me to paidaki einai ths Ieras Odou 2??

:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φανώ πολύ απαιτητική αν ζητήσω να μου στείλει κάποιος ό,τι video-clip έχει μέσω e-mail??? :D:music::):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ έχω τα βίντεο κλιπ των "Μεθυσμένων τραγουδιών" σε βιντεοκασέτα, δυστυχώς.. όταν το κάνω dvd, θα το στείλω στο site... :huh:;):D:wow::music:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βαγγέλη, πως σκοπεύεις να τα στείλεις στο site;;; Τι ακριβώς εννοείς;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με ένα πρόγραμμα το οποίο μεταφέρει το dvd στον υπολογιστή, θα το ανεβάσω μέσω ιστοσελίδας.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σαν τον οδυσσεα, τα βεγγαλικα σου ματια, το ολα καλα και το θαρθω να σε βρω βεβαιως βεβαιως!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα φανώ πολύ απαιτητική αν ζητήσω να μου στείλει κάποιος ό,τι video-clip έχει μέσω e-mail??? 

:blush:  :blush:  :blush:  :blush:

Ο,τι βλακεία θες την έχουμε πει όλοι τον πρωτο καιρό!!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως αν ισχύει ακόμα, μπορώ να σου στείλω οτι έχω με email! :razz:   :laugh:  :laugh:

Edited by Apostolis
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...