GIANNHS

ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ ΣΤΟ ΜΕΓΑΡΟ

90 posts in this topic

Στα καινούρια προγράμματα του Μεγάρου έχει διαφήμηση αυτής της συναυλίας και λέει περί αφιερώματος στον Λευτέρη Παπαδόπουλο με τον Γιώργο και τη Χαρούλα (δε το έχω μπροστά μου αυτή τη στιγμή) Γράφει ότι οι ημερομηνίες θα ανακοινωθούν. Στο Μέγαρο που ρώτησα μου είπαν ότι ούτε δεν γνωρίζουν τις ακριβείς ημερομηνίες, άρα μακάρι να μην είναι μόνο μία συναυλία! B)

Επίσης ρώτησα τί γίνεται σχετικά με τα εισητήρια και μου είπε ότι οι συνδρομητές παίρνουν τα ακριβά εισητήρια, άρα λογικά δε θα έχουμε πρόβλημα, αρκεί βέβαια να πάμε νωρίς στα εκδοτήρια... κοινώς να... κατασκηνώσουμε (:blink:) απ' έξω εγκαίρως! Οπότε μόλις μάθουμε την ημερομηνία προπώλησης, ξέρετε: αντίσκηνο, νερά, σάντουιτς, τάπερ με κεφτεδάκια... :lol:

(ωπα τί τα λέω αυτά τώρα... και πεινάω κιόλας.... ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, όπως είπα και στο topic για το πρόβλημα που αντιμετωπίζω, έχω κάποιο προβληματάκι με τα εισιτήρια... Για αυτό θα παρακαλούσα όποιον μπορεί και μάθει για την έναρξη προπώλησης των εισιτηρίων αυτής της ονειρικής συναυλίας, να με ειδοποιήσει! Επειδή δεν μπαίνω πολύ συχνά λόγω μαθημάτων στο internet, σας γράφω το κινητό μου: 6973631618! Σας παρακαλώ, όποιος μπορέσει και θέλει, ας με ειδοποιήσει όσο πιο νωρίς γίνεται για τα εισιτήρια, έτσι ώστε να έχω χρόνο για να βρω τρόπο να τα πάρω! Σας παρακαλώ και πάλι... :confused::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Min anisuxeis katholou! Otan erthei ekeini i (evlogimeni) ora kati tha kanoume gia sena. Tosoi imaste.... :huh::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όπως αποκάλυψε χθες ο Νταλάρας, οι συναυλίες για τον Λ.Παπαδόπουλο θα γίνουν κανονικά, αλλά δυστυχώς χωρίς τη συμμετοχή της Χαρούλας...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό που λέει ο Αντώνης είναι αλήθεια. Είπε ότι τελικά δε θα είναι με τη Χαρούλα, αλλά το αφιέρωμα θα γίνει κανονικά, χωρίς να μας δώσει περισσότερες πληροφορίες για τους συμμετέχοντες.

Μάλιστα, μας παρακίνησε να πούμε τίποτα στη Χαρούλα, να της "στείλουμε κανά mail" όπως χαρακτηριστικά είπε! :D:music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μάλιστα, μας παρακίνησε να πούμε τίποτα στη Χαρούλα, να της "στείλουμε κανά mail" όπως χαρακτηριστικά είπε!  :)  :rolleyes:

Παιδιά, εγώ ακολούθησα την συμβουλή του και το έστειλα το email!!!! :D:blush:

Δεν βάζουμε όλοι ένα χεράκι, μήπως και ζήσουμε την μαγική βραδιά??? :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το e-mail εστάλη κι από εμένα. Με στενοχωρεί πολύ όμως αυτό το πισωγύρισμα της Χαρούλας. Δεν το κατανοώ. Μόνο κακό στο τραγούδι κάνουν τέτοιες αποφάσεις. Λυπάμαι. Ελπίζω να αναθεωρήσει. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ σωστή η ιδέα της Christy για το mail, αλλά μήπως κάτι άλλο συμβαίνει; Φυσικά και τα περί ημερομηνιών είναι δικαιολογίες. Το "οχι", η μη συμμετοχή της Χαρούλας είναι απλά ένα πισωγύρισμα;

Ή μήπως, λέω μήπως, κρύβει κάποια άλλη αδυναμία; :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τάσο, εννοείς ερμηνευτική αδυναμία;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακριβώς! Φίλοι που την άκουσαν πέρσι με την Αρβανιτάκη, στενοχωρήθηκαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν αποκλείεται να ισχύει και αυτό... Αποδεκτό... Ίσως θελει να απέχει για λίγο... Ελπίζω στο μέλλον να το δει διαφορετικά. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τάσο, εννοείς ερμηνευτική αδυναμία;

Δεν πιστεύετε ότι αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, ο Νταλάρας δεν θα μας "παρακινούσε" να κάνουμε την κίνηση με τα emails? Οντας τελειομανής και ο ίδιος, θα καταλάβαινε το πρόβλημα της και θα έδινε μιά πιο πιστευτή δικαιολογία......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προς το παρόν, προτιμά να πηγαίνει στο κέντρο που τραγουδά η Βίσση...Είναι πιο μοδάτο και γκλαμουράτο... ;) Είναι η πρώτη φορά που έχω θυμώσει τόσο πολύ μαζί της! Να ακυρώσει συμμετοχή της στο Μέγαρο με τον Νταλάρα σε αφιέρωμα στον Λ.Παπαδόπουλο! Την αρχική στενοχώρια αντικατέστησε ο θυμός.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι ήταν πολύ λανθασμένο αυτό που έκανε, αλλά και άδικο για όσους περιμένανε αυτή την εμπειρία, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου, αφού περίμενα πως και πως για να δω αυτές τις δύο μορφές μαζί! Πιστεύω ότι δεν έπρεπε να ακυρώσει τη συμμετοχή της για κανένα λόγο! Πράγματι στον ερμηνευτικό τομέα υστερεί πλέον, αλλά αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία, αφού θεωρώ πως και μόνο η παρουσία της στο πλευρό του Γιώργου θα έδινε άλλη σημασία στη συναυλία! Αντιθέτως, τώρα θα είναι ένα απλό αφιέρωμα στον Παπαδόπουλο, όπως και τα αντίστοιχα του Τσιτσάνη ή του Βαμβακάρη! Φυσικά και αυτά ήταν καταπληκτικά, αλλά όταν μπορείς να έχεις τους 2 μεγαλύτερους τραγουδιστές και παράλληλα εκφραστές του έργου του τιμώμενου προσώπου, και δεν το κάνεις, είναι βλακεία(και συγνώμη για την έκφραση)! Είχα θυμώσει με τη Χαρούλα από τη στιγμή που κυκλοφόρησε το Ανθολόγιο! (Κι αυτό γιατί η επιλογή των τραγουδιών ήταν πολύ κακή! Δεν γίνεται ρε φίλε να μη βάζεις μέσα στη συλλογή σου τα τραγούδια του Κουγιουμτζή αλλά να μπαίνει το 'Κύμα'... ) Τώρα όμως είμαι ακόμα πιο δυσαρεστημένος.. ;);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στα περισσότερα - για να μην πω σε όλα - από τα τελευταία που γράφτηκαν εδώ, με βρίσκετε σύμφωνη. Νομίζω όμως ότι ούτε πρέπει να είμαστε πολύ αυστηροί, ούτε να προτρέχουμε. Σχετικά, με την παρουσία της σε νυχτερινό κέντρο άλλου ύφους (ή και άλλου ήθους) πιθανότατα πρόκειται για κάποια υποχρέωση. Όσο κι αν διαφωνούμε - κι εγώ μαζί σας - συχνά τέτοιου είδους παρουσίες είναι αναπόφευκτες. Κακώς, αλλά δυστυχώς, έτσι είναι.

Όσον αφορά το αφιέρωμα, νομίζω πως πρέπει να κάνουμε λίγο υπομονή. Αν το αφιέρωμα προορίζεται να γίνει στο 1ο τρίμηνο του 2006, ίσως και αυτή την εβδομάδα να γνωρίζουμε τις λεπτομέρειες μιας και ο κατάλογος των εκδηλώσεων για την περίοδο αυτή εκδίδεται όπου να 'ναι από το Μέγαρο Μουσικής, ίσως και αυτή την εβδομάδα (αύριο θα κάνω μια βόλτα από εκεί και ίσως να το έχουμε στα χέρια μας). Είναι διακαής πόθος για όλους μας να δούμε ξανά αυτούς τους δύο καλλιτέχνες μαζί στη σκηνή. Όμως, πρέπει να σεβόμαστε οποιαδήποτε αδυναμία συμμετοχής, καθώς μπορεί να υπάρχουν χίλιοι δύο λόγοι που κανείς μας δεν τους γνωρίζει. Η συναυλία αυτή πρέπει να είναι μια γιορτή, αν όμως η συμμετοχή είναι μια τυπική υποχρέωση καλύτερα να μην υπάρξει καθόλου.

Εκεί που είμαι κάθετα αντίθετη, μιας και το ανέφερε ο Bithidalaras, είναι στη μη συμμετοχή τραγουδιών του Κουγιουμτζή στο "Ανθολόγιο", - το έχω ξαναγράψει άλλωστε - διότι πρώτος ο καλλιτέχνης πρέπει να τιμά τις μεγάλες του στιγμές. Αλλά αυτό δεν είναι θέμα του παρόντος topic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας περιμένουμε, λοιπόν. Είναι ιδιαίτερα σοβαρό όμως , Δώρα, να ακυρώνει την συμμετοχή της ενώ έχει ανακοινωθεί αυτή. Κι όταν τόσες προσδοκίες έχει δημιουργήσει. Και ξαναλέω: με όλο τον σεβασμό που της έχω (πιστέψτε με είναι μεγάλος) δεν αντέχω πια για οποιεσδήποτε σκοπιμότητες να μην μπορούν να συναντηθούν οι δυο μεγαλύτερες φωνές σε ένα αφιέρωμα στον Παπαδόπουλο. Δεν ξέρω τι ή ποιοι μπορεί να φταίνε. Και για να είμαι ακριβοδίκαια μερίδιο ευθύνης -άλλος μεγαλύτερο άλλος μικρότερο, δεν γνωρίζω- έχουν και οι δυο. Αλλά μόνο ενωμένοι μπορούν να αντιμετωπίσουν την λαίλαπα κακογουστιάς που μας κατακλύζει. Προσωπικά, δεν αντέχω άλλο αυτή την μπόχα. Σκουπίδια παντού. Σε όποιο κανάλι κι αν γυρίσεις τα ίδια ανακυκλωμένα πρόσωπα. Κοινό και καλλιτέχνες της ίδιας αισθητικής πρέπει να συνασπίζονται κι όχι να εναντιώνονται. Μακάρι να εξελιχθούν καλά τα πράγματα και να έχουν την τύχη και οι νεότεροι να τους δουν μαζί. Θα είναι υπέροχη συνεργασία! Μακάρι...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο site του Μεγάρου Μουσικής δημοσιεύτηκε το πρόγραμμα του πρώτου τριμήνου του 2006. Ρίχνοντας μία γρήγορη ματιά διαπίστωσα πως η συγκεκριμένη συναυλία, το αφιέρωμα στο Λευτέρη Παπαδόπουλο δηλαδή, δεν βρίσκεται ανάμεσα στις παραστάσεις των τριών πρώτων μηνών, με ή χωρίς τη συμμετοχή της Χαρούλας.

-------------------------------------------------

At Athens Concert Hall's website you can be informed about scheduled concerts during the first 3 months of the coming year. Tribute to Lefteris Papadopoulos concert, with or without Alexiou' participation, is not among the scheduled ones.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γεια σας παιδια

καλώς σας βρίσκω στη κοινότητά σας.

κ καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

χρήστη tasos τα σκέφτεσαι αυτά που τα λες?

η είσαι φαν της ρήσης "λέμε κ καμιά μ@@@ να περάσει η ώρα"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Γεια σας παιδια

καλώς σας βρίσκω στη κοινότητά σας.

κ καλή χρονιά να έχουμε με υγεία.

χρήστη tasos τα σκέφτεσαι αυτά που τα λες?

η είσαι φαν της ρήσης "λέμε κ καμιά μ@@@ να περάσει η ώρα"

granazi ,δυστυχώς η εγγραφή σου στην κοινότητα αυτή δεν ξεκίνησε καλά!Η φράση σου προς το μέλος Taso, δεν διακατέχεται από το στοιχειώδη σεβασμό ! Σ' αυτή τη κοινότητα διαφωνούμε πολύ συχνά για θέματα μουσικής αλλά αφήνουμε το δικαίωμα στους άλλους να έχουν την άποψή τους-έστω κι ας μας φαίνεται λάθος!

Ο Tasos είναι από τα καλύτερα μέλη της κοινότητας αυτής με άποψη και γνώσεις και δεν έχει ανάγκη να κρύβεται πίσω από την ανωνυμία ενός forum για να λέει την όποια γνώμη του! Σε όλους εμάς που είμαστε καιρό ενεργά μέλη και έχουμε γνωριστεί και προσωπικά έχει δώσει την εντύπωση ότι "σκέφτεται αυτά που λέει"....και κυρίως "δε λέει μ@@@ για να περάσει η ώρα".

Όταν κάποιος πρωτομπαίνει σε μια κοινότητα που δε γνωρίζει -προσπαθεί πρώτα πρώτα να γνωρίσει τους ανθρώπους με τους οποίους μιλάει μέσα από πολλά γραφόμενά τους κι όχι από ένα-και μετά με ευγένια διαφωνεί αν το επιθυμεί! Κι όλα αυτά βέβαια όταν μπαίνει σε μια κοινότητα για να συνυπάρξει με άλλους που αγαπούν τα ίδια πράγματα. Τα πράγματα βέβαια είναι τελείως διαφορετικά όταν μπαίνει σε μια κοινότητα με μόνο σκοπό να προσβάλει κάποιον για κάτι που έγραψε...Μου δίνεις την εντύπωση ότι γράφτηκες στο forum μόνο και μόνο γιατί έγραψε ο Tasos κάτι "κακό" για τη Χαρούλα και δεν σ' ενδιαφέρει ο Νταλάρας!

Τέλος ΄για να μας αποδείξεις ότι κάνω λάθος, κάνε μια καινούρια είσοδο στο forum ζητώντας ΣΥΓΝΩΜΗ από τον Taso κι έπειτα διαφώνησε ευγενικά μαζί του! Τι λες; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπητό granazi,

δυστυχώς μέλος στην κοινότητά μας μπορεί να γίνει οποιοσδήποτε. :)

για να έχουμε όμως υγεία όπως μας εύχεσαι, πρέπει να ζητήσεις ΣΥΓΝΩΜΗ τώρα.

Βλέπεις κάποιοι έχουμε και πίεση και έχει ανέβει επικίνδυνα!!!!!

:):D:rolleyes:

``Τώρα που θα φύγεις`` πάρε μαζί σου και τη ρήση σου. Αφιερωμένο εξαιρετικά!!

ΡΕΝΑ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

granazi,

σε προτρέπω κι εγώ να συνεχίσεις να γράφεις εδώ αλλά με τον σεβασμό που διακρίνει όλους μας! Κι αυτό μπορεί να γίνει μονο αν επανορθώσεις σύντομα απέναντι στον Τάσο... Αν και, όλοι ξέρουν, ειδικά αν κάνουν τον "κόπο" να ασχοληθούν λίγο με το φόρουμ και όσα γράφονται μέσα, την αξία και την προσφορά κάθε μέλους. Πραγματικά, όμως, πρέπει να γνωρίζεις ότι πριν μιλήσει καποιος είναι καλό να ΓΝΩΡΙΖΕΙ. Κι αν δε γνωρίζει, τουλάχιστον, να ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ. Κι αν δεν μπορεί να σκέφτεται, τουλάχιστον, να ΣΕΒΕΤΑΙ!

Αυτά... Ελπίζω με κάποια άλλη δημοσίευσή σου να μας δώσεις το έναυσμα να σε καλωσορίσουμε κιόλας... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπόν ενα ενα και ένας ένας.

Ναι παρακολουθώ το φόρουμ σας καιρό,κ γράφτηκα γιατί καμιά φορά πρέπει να υπάρχει κ κάποιος να απαντήσει στη βλακεία.

Τι να σεβαστώ???

Αυτός σεβάστηκε καθόλου όταν υποννοεί ότι η αλεξίου δε θα τραγουδήσει στο μέγαρο λόγω της φωνής της???λετε οτι γωνρίζει από μουσική.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ?α ναιιι του το είπαν οι φιλοι του που την είδαν περσυ,κ βγάζουμε το συμπέρασμα οτι αφου δεν ηταν καλη τοτε,δεν μπορει πλεον να ανταπεξελθει ερμηνευτικα.

ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ.

Δηλ στην αρχή ναι ήταν να τραγουδήσει και η αλεξίου,αλλά μετα από 2 μήνες σκεφτηκε "δεν μπορω πλεον να ερμηνευσω' κ αποχωρησε....

ειναι τουλαχιστο αστειο....

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λοιπόν ενα ενα και ένας ένας.

Ναι παρακολουθώ το φόρουμ σας καιρό,κ γράφτηκα γιατί καμιά φορά πρέπει να υπάρχει κ κάποιος να απαντήσει στη βλακεία.

Τι να σεβαστώ???

Αυτός σεβάστηκε καθόλου όταν υποννοεί ότι η αλεξίου δε θα τραγουδήσει στο μέγαρο λόγω της φωνής της???λετε οτι γωνρίζει από μουσική.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΟΙΑΝ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ?α ναιιι του το είπαν οι φιλοι του που την είδαν περσυ,κ βγάζουμε το συμπέρασμα οτι αφου δεν ηταν καλη τοτε,δεν μπορει πλεον να ανταπεξελθει ερμηνευτικα.

ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΛΕΩ ΕΓΩ.

Δηλ στην αρχή ναι ήταν να τραγουδήσει και η αλεξίου,αλλά μετα από 2 μήνες σκεφτηκε "δεν μπορω πλεον να ερμηνευσω' κ αποχωρησε....

ειναι τουλαχιστο αστειο....

:)

granazi,

επιβεβαιώθηκαν οι σκέψεις μου πως δεν μπήκες στο forum για τον Νταλάρα , αλλά μόνο και μόνο για να μιλήσεις άσχημα επειδή κάποιο μέλος έγραψε κάτι "κακό" για τη Χαρούλα...

Συνεχίζεις τις ύβρεις και αποκαλείς τα μέλη του forum "βλάκες" :)

Τώρα που μας έβρισες και "μπήκαν" τα πράγματα στη θέση τους και αποκατέστησες ως δικηγόρος και τη φήμη της Χαρούλας (που εγώ την λατρεύω) σου προτείνω να αποχωρίσεις από το forum γιατί η ..."βλακεία" είναι ...κολλητική!

Share this post


Link to post
Share on other sites
η ..."βλακεία" είναι ...κολλητική!

Εξαρτάται από τα αντισώματα του καθενός.Κι άλλες φορές παρατηρήθηκαν παρόμοια φαινόμενα στο χώρο μας , αλλά δε νομίζω να επηρρεάστηκε ποτέ κανένας. :)

Δηλώνω επίσης θαυμαστής της Χαρούλας και ειδικότερα της Χαρούλας του '70 και του '80...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...