soc

Μεσόγειος - 30ος - 40ος Παράλληλος

261 posts in this topic

ΚΑΙ DVD;!;!;!;! ΖΉΤΩΩΩ!!!!! ΤΈΛΕΙΑ!!!! :music::rolleyes:

Το  cd θα κυκλοφορήσει στις 5 Δεκεμβρίου έτσι τουλάχιστον λένε, σε bonus dvd, special edition

12   Δεκεμβρίου θα  κυκλοφορήσει το cd με το dvd και 19 Δεκεμβρίου  μόνο το dvd..

:razz: Θάνο...

Μετά θα με πείς τη μοίρα μου;

Θα με πείς το ριζικό μου;

:lol:

Καλά το τι πάθος έχω με αυτό το forum δεν λέγετε.

Μόλις τελείωσε η ακρόαση σφαιράτος έφυγα..... δεν έβρισκα την ώρα να ρθω στον υπολόγιστή να σας τα γράψω.

Τι καλά θα ήταν πάντως σκεφτόμουνα να έκανε ο Νταλάρας μια ακρόαση ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥ FORUM !!!!!!!!!!

Καλά εκει που βλέπαμε σε dvd την ΄΄Όμορφη πόλη΄΄ εγώ ως συνήθως χάθηκα και νόμισα ότι ήμουν στην συναυλία , και στο τέλος πήγα να χειροκροτήσω και να φωνάξω ΑΞΙΟΣ ...ευτυχώς τελευταία στιγμή το κατάλαβα και μαζεύτηκα.

Πάντως το ξαναλέω και ας γίνομαι κουραστικός ο άνθρωπος είναι πολύ μεγάλος τραγουδιστής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το καλύτερο δώρο για τις γιορτές αναμφισβήτητα.Θα ήτανε ιεροσυλία να μην κυκλοφορούσε οπτικοακουστικό υλικό της παράστασης.Αναμένουμε.

-John

Καλά  εκει που βλέπαμε σε dvd  την ΄΄Όμορφη πόλη΄΄  εγώ  ως  συνήθως  χάθηκα  και νόμισα  ότι ήμουν  στην συναυλία , και στο τέλος  πήγα  να  χειροκροτήσω και  να φωνάξω   ΑΞΙΟΣ ...ευτυχώς  τελευταία στιγμή το  κατάλαβα και μαζεύτηκα.

:lol: :lol: Φαντάζομαι... :music: Κι εγώ παθαίνω κάτι τέτοια... :rolleyes:
Πάντως  το ξαναλέω  και ας  γίνομαι κουραστικός ο άνθρωπος είναι πολύ μεγάλος τραγουδιστής!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Γιάννη δε γίνεσαι καθόλου κουραστικός! Αυτή τη στιγμή λες μια τεράστια αλήθεια! :razz::razz:

Γιάννη, ευχαριστούμε πολύ!

In English: Today, a pre-listening of the upcoming cd took place, just for media people. Giannis (doctor49) had been there and provided the following info:

The new cd is a single one. It contains the following songs:

1. Mesogeios | Thalassa pikrothalassa | Ti ein afto pou mas enonei - G. Dalaras

2.Ιs oria mu - G. Dalaras

3.Luna Rossa - Eddy Napoli - G. Dalaras

4. O mare e tu - G. Dalaras, D. Pontes

5.Pios tahydromos - G. Dalaras, Eddy Napoli

6.After all the rain - Mira Anwar Awad

7.Yiad anouga - G. Dalaras, Mira Anwar Awad

8. Petaxes [Corsica] - G. Dalaras

9.Scarpicciatiello - Eddy Napoli

10.Havana - G. Dalaras, D. Pontes

11.Cancao do mar - D. Pontes

12.O meu menino e de oiro - D. Pontes

13.Manilim - Hail Moustafa

14. San to metanasti - G. Dalaras, Hail Moustafa

15. Na me thimase - G. Dalaras

16.Mia thalassa mikri - G. Dalaras

17.Thalassa platia | Hartino to feggaraki - G. Dalaras, D. Pontes

18. Omorfi poli - G. Dalaras, D. Pontes

Front cover consists of a painting including sea with fishes. The cd is going to be released on December 5th, cd + dvd on December 12th, dvd alone on December 19th. :razz:

:razz: Παιδιά καταπλητικά νέα. Κυκλοφορεί εντός των ημερών ΚΑΙ ΝΕΟ cd έκπληξη-πρόκληση-απάντηση του Νταλάρα σε όσους των κατηγορούν για υπέρμετρη σοβαρότητα.

Ιδού τα κομμάτια που θα περιλαμβάνει\

1. Chiculata

2. O τέλειος άνδρας

3. Θα σου φτιάξω μακαρόνια με κιμά

4. Το νινί σέρνει καράβι

5. Πάρε τηλέφωνο τον κερατά

6. Μπες μεσ' το καμπριολέ

7. Μείνε μαζί μου έγκυος

8. Το γκούτσι φόρεμα

9. Είχα πάει λαϊκή

10. Αν είχανε φωνή οι γκαρσονιέρες

11. Νέλι, νέλι, νέλι, νέλι θα το πνίξω το κουνέλι

12. Μου τη δίνει μου τη δίνει ένα δίμετρο πιπίνη

Aυτο τωρα τι ειναι; :blink: Αστειο; :razz: Πρεπει να γελασουμε; :music:

Γιάννη, σε ευχαριστούμε! Όσο για το κουραστικός, θα κατάλαβες πως δεν γίνεσαι καθόλου κουραστικός επαναλαμβάνοντας το αυτονόητο. Είναι πολύ μεγάλος τραγουδιστής! (Κάποιοι φίλοι μου ασκούν λογοκρισία όταν -σε στιγμές συναυλιακής έξαρσης- θέλω να φωνάξω: ''είσαι ογκόλιθος!''). :lol: :lol: :lol:

Όσο για την επιλογή των τραγουδιών; Εξαιρετική! Χαίρομαι που μπήκαν τα τραγούδια που ακούσαμε στις βραδιές του Ηρωδείου για πρώτη φορά από τον Γιώργο! Βρήκα τι δώρο θα κάνω για τα Χριστούγεννα στον εαυτό μου! :lol:

Λείπουν επίσης το "Θεός αν είναι" αλλά και "Τα βεγγαλικά σου μάτια"

ενώ έχει προστεθεί το "Μια θάλασσα μικρή" που δεν το είπε στις συναυλίες του 2004 αλλά στις εφετεινές. Σε κάθε περίπτωση τα Χριστούγεννα του forum θα είναι λαμπερά!

ενώ έχει προστεθεί το "Μια θάλασσα μικρή" που δεν το είπε στις συναυλίες του 2004 αλλά στις εφετεινές.

Το είπε το 2004 :)

Λείπουν επίσης το "Θεός αν είναι" αλλά και "Τα βεγγαλικά σου μάτια"

Καλά δεν λείπουν μόνο αυτά. Στις περσινές συναυλίες είπε από τη "Νύχτα", το "Una Moneda Le Di", το "Amor-Amor", μέχρι το "’σπρο Περιστέρι", το "Χρυσοπράσινο φύλλο" και το "Μες στου Βοσπόρου τα Στενά". Αλλά δεν θα είχε νόημα να μπουν, μιας και αρκετά από αυτά κυκλοφορούν ήδη σε αρκετές εκτελέσεις. Το cd περιορίζεται στα ακυκλοφόρητα τραγούδια και τα ντουέτα μεταξύ των καλλιτεχνών. :)

Γιάννη ευχαριστούμε πολύ για το εκτενέστατο ρεπορτάζ.

Τώρα αν πω ότι είμαι πάλι λίγο ανικανοποίητος, θα το προτιμούσα δηλαδή διπλό ή ακόμα και στο μονό θα προτιμούσα να έλειπαν τα κομμάτια που τραγουδάνε οι υπόλοιποι καλλιτέχνες μόνοι τους και να υπήρχαν κάποια με τον Νταλάρα, θα με πείτε άπληστο; :):)

Γιάννη ευχαριστούμε πολύ για το εκτενέστατο ρεπορτάζ.

Τώρα αν πω ότι είμαι πάλι λίγο ανικανοποίητος, θα το προτιμούσα δηλαδή διπλό ή ακόμα και στο μονό θα προτιμούσα να έλειπαν τα κομμάτια που τραγουδάνε οι υπόλοιποι καλλιτέχνες μόνοι τους και να υπήρχαν κάποια με τον Νταλάρα, θα με πείτε άπληστο; :)  :confused:

Για πιά απληστία μιλάς Θανάση;;; ΄Ετσι ακριβώς έπρεπε να κυκλοφορήσει..... :):):)

Μόλις άκουσα στον Μελωδία την "Όμορφη πόλη". Πανέμορφο! Όπως τότε ...

I have just listened to "Omorfi poli" (Beautiful city) on Melodia radio. Wonderful! :):blush:

Ανακεφαλαίωση λοιπόν...

στις 5/12, το μονό cd,

στις 12/12 το dvd και το cd της συναυλίας και, τέλος

στις 19/12 το dvd της συναυλίας...

Έτσι;

Το dvd στις12/12 θα είναι το ίδιο με αυτό στις 19/12;Γιατί αν κατάλαβα καλά από τις εφημερίδες στις 12 θα κυκλοφορήσουν αποσπάσματα και στος 19 και οι δυο συναυλίες.

Δεν πρόκειται για ίδιο DVD. Στις 12/12 θα κυκλοφορήσει με τα τραγούδια που περιέχονται στο cd και στις 19/12 χωριστό DVD με επιπλέον αποσπάσματα και των δύο ετών ( σε περιορισμένα αντίτυπα). :blush:

Δεν πρόκειται για ίδιο DVD. Στις 12/12 θα κυκλοφορήσει με τα τραγούδια που περιέχονται στο cd και στις 19/12 χωριστό DVD με επιπλέον αποσπάσματα και των δύο ετών

Καινούργια κόλπα είναι αυτά????? :blush::mad:

Τι άλλο θα κάνουν πια οι εταιρίες?????:mad:

( σε περιορισμένα αντίτυπα)

Αυτό που πραγματικά θα αξίζει το βγάζουν κ σε περιορισμένα αντίτυπα....... :mad: Ειναι απαράδεκτοι!!! :mad:

Θα σκοτωθούμε για το ποιος θα πρωτοπρολάβει!!!!! :mad:

ΓIΩPΓΟΣ NTAΛAPAΣ-NTΟYΛΘE ΠΟNΣ ΣE CD KAI DVD

Eκεί που το τραγούδι της Mεσογείου συνάντησε την τεχνολογία της... μνήμης

Μια καλή συναυλία μένει χαραγμένη στη μνήμη, αλλά και η μνήμη χρειάζεται τα βοηθήματά της. Και σπεύδει η δισκογραφία να βάλει το χέρι της... Οι επιτυχημένες συναυλίες που έδωσε στο Ηρώδειο το 2004 και 2005 ο Γιώργος Νταλάρας, με επίκεντρο το τραγούδι της Μεσογείου, ηχογραφήθηκαν ζωντανά και κυκλοφορούν σε τρεις δισκογραφικές εκδόσεις που περιλαμβάνουν ήχο και εικόνα.

«Είναι χρόνια που ήθελα να κάνω αυτές τις συναντήσεις» έλεγε χτες στη συνάντηση που είχαμε στα γραφεία της εταιρείας (Μίνος EMI). «Από την εποχή της συνεργασίας μου με τον Πάκο ντε Λουθία, πάνε 15 χρόνια τώρα. Και πάλι δεν είναι πλήρες το σχέδιο... Μένουν να γίνουν πολλά ακόμη με την ισπανική μουσική, αλλά και με μουσικές της Βορείου Αφρικής. Δυστυχώς δεν διαθέτουμε γραφεία παραγωγής, δεν υπάρχει τέλεια οργάνωση. Και δεν γίνεται να έχουμε, όποτε το αποφασίσουμε εμείς, τους καλλιτέχνες της αρεσκείας μας».

Μικρό δείγμα της αρτιότητας της παραγωγής παρακολουθήσαμε χτες. Εξαιρετικές φωνές και ενορχηστρώσεις - η ομάδα των μουσικών του Γιώργου Νταλάρα, η Εθνική Συμφωνική Ορχήστρα της EPT, οι μουσικοί της Ντούλθε Πονς, η χορωδία Fons Musicalis και στο πιάνο ο Στέφανος Κορκολής - στιγμές που κατάφεραν να γεμίσουν το ακροατήριο με την ευφορία μιας ξεχωριστής εμπειρίας.

Εκλεκτή καλεσμένη του η διάσημη Πορτογαλέζα ερμηνεύτρια Ντούλθε Πονς και τις δύο χρονιές καθώς και οι δύο σπουδαίοι ερμηνευτές Έντι Νάπολι από την Ιταλία και Μίρα Ανουάρ Αουάντ από το Ισραήλ το 2004. Εντός των ημερών (5/12) θα έχουμε την πρώτη έκδοση, ένα CD με τις 18 καλύτερες στιγμές τους (18 τραγούδια), στις 12/12 θα ακολουθήσει ένα εορταστικό CD και DVD (το DVD θα περιέχει αποσπάσματα από τη συναυλία του 2004) και στις 19/12 ένα DVD με τις δύο συναυλίες μαζί.

http://ta-nea.dolnet.gr/print_article.php?...8404&m=P24&aa=3

Το Cd στις 5/12 και στις 12/12, θα είναι το ίδιο, ή πάλι θα έχουμε αλλαγές;;;

Υ.Γ. : καταντά κουραστική αυτή η κατάσταση... η επανέκδοση, της επανέκδοσης, ώ επανέκδοση!!!! :blush::mad:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...