soc

Μεσόγειος - 30ος - 40ος Παράλληλος

261 posts in this topic

30ος 40ος παράλληλος. Κυκλοφορεί σε λίγες μέρες. Μόλις το άκουσα στο Μελωδία όπου παίζονται τα τραγούδια αποκλειστικά. Και σε μια σουρεαλιστική αναδυση της άλλης μου ζωής μου ξέφυγε ένα μεγαλοπρεπέστατο......Yesssssssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ όμορφα νέα σε μία βροχερή ημέρα. :wow:

A short translation: A new cd is going to be released within the next days, concerning George Dalaras and Dulce Pontes last year's contribution (30th 40th Parallel). You can listen to the songs played exclusively at Melodia radio (www.melodia.gr).

Share this post


Link to post
Share on other sites
:D:D:rolleyes: Τέλεια!!!!!! :pity:;):D soc ευχαριστούμε για τα τόσο ευχάριστα νέα!!! :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sugekrimena 5 Dekemvriou....Ante na ginei kati, giati polu isuxia exei pesei.... :music: Gia to dvd omos kouventa.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sugekrimena 5 Dekemvriou....

Sinterklaas!!!!!!! :music:

Στην Ολλανδία ο Αϊ Νικόλας είναι που φέρνει τα δώρα στα παιδιά ;):music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OOps, sorry, I forgot to translate...

As Hardet wrote, the Dalaras-Dulce Pontes "live at the Irodeio" record is going to be released soon - Gogo caught that it's for December 5th.

And as I was lucky enough to catch one song on Melodia, anyone who wants an mp3 of "Havana" in the new version can ask me for it by PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μετά από 3 ώρες "Cost-Benefit Analysis" (soc με καταλαβαίνεις, έτσι; ;) ), δεν μπορούσα να διαβάσω κάτι καλύτερο!!! :music:;):music:

5 Δεκεμβρίου, ε; Στις 6 έχω παρουσίαση ενός project... Κάτι μου λέει ότι αντί για την παρουσίαση του project θα παρουσιάσω κάτι άλλο μες στην αίθουσα! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπέροχα νέα Σωκράτη..... Σε ευχαριστούμε πολύ!!!!! :music:;):music:

Τέτοιες δουλειές αξίζουν πραγματικά....... :music:

Και μακάρι να βγει μαζί και το dvd....... (κ να μην το βγάλουν αργότερα... όπως συνηθίζουν τώρα τελευταία ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περί τίνος πρόκειται ακριβώς;;; Ζωντανή ηχογράφηση της καλοκαιρινής συναυλίας στο Ηρώδειο;;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι της φετινής με την Dulce Pontes, αλλά της περυσινής με τίτλο 30ος-40ος παράλληλος, όπου συμμετείχαν εκτός της Dulce Pontes, o Εντι Νάπολι, η Μίρα Ανουάρ, και άλλοι.

Αναμένουμε με ανυπομονησία...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ήταν εξαιρετικές βραδιές οι περσινές στο Ηρώδειο. Ελπίζω όμως να μπουν στο νέο cd κάποια κομμάτια που ακούστηκαν πρώτη φορά τότε κι όχι κάποια ήδη χιλιοερμηνευμένα. Περιμένουμε με ανυπομονησία. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δόξα το Θεό!! Το περίμενα σαν τρελός αυτό το CD!! Μακάρι να βγει και σε DVD. Θυμάμαι οτι υπήρχαν κάμερες την πρώτη βραδιά! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φανταστικά νέα, Σωκράτη έγραψες.

και σήμερα ερχόμουν στο γραφείο με τέτοια επιθυμία να ακούσω Νταλάρα που ακούγοντας το τελευταίο cd του, ευχόμουν να μην σταματήσει να βρέχει για να έχουν κίνηση οι δρόμοι για να κρατήσει η ακρόαση περισσότερη ώρα. ;)

πολύ όμορφα 'αρχισε η μέρα μου. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπέροχο νέο.’ραγε θα κυκλοφορήσει μια κι έξω ή θα έχουμε πάλι τα ίδια.Πρώτα το cd , μετά το cd με το dvd μετά το dvd χωρίς το cd κλπ κλπ κλπ

Share this post


Link to post
Share on other sites
’ραγε θα κυκλοφορήσει μια κι έξω ή θα έχουμε πάλι τα ίδια.Πρώτα το cd , μετά το cd με το dvd μετά το dvd χωρίς το cd κλπ κλπ κλπ
MINOS EMI, συνέχισε να μας βασανίζεις ... (Θάνος) :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αποστόλη, μπορώ κι εγώ να επιβεβαιώσω την πληροφορία σου για τις κάμερες την πρώτη βραδιά. Την μία κάμερα με τον χειριστή της την είχα σχεδόν πάνω στην πλάτη μου. :lol: Είχε πιαστεί ο αυχένας μου! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

’ντε να βγεί επιτέλους κάτι σε dvd! Όλοι έχουνε βγάλει πιά! Ο Νταλάρας γιατί όχι; :rolleyes: Και ας ελπίσουμε να μην είναι σαν της Μικράς Ασίας που έχουν κόψει τόσα πολλά τραγούδια! Και δεν ήταν θέμα χωρητικότητας! Εδώ ένα dvd μπορεί να έχει 3 ώρες συναυλία! (Δε λέω περισσότερες γιατί μετά θα πρέπει να μειωθεί η ανάλυση του βίντεο... μέχρι 3 ώρες είναι καλά)

Share this post


Link to post
Share on other sites
’ντε να βγεί επιτέλους κάτι σε dvd! Όλοι έχουνε βγάλει πιά! Ο Νταλάρας γιατί όχι; :rolleyes:

Γιατι ο Νταλάρας δεν είναι σαν όλους τους άλλους....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αποστόλη, μπορώ κι εγώ να επιβεβαιώσω την πληροφορία σου για τις κάμερες την πρώτη βραδιά. Την μία κάμερα με τον χειριστή της την είχα σχεδόν πάνω στην πλάτη μου. :lol: Είχε πιαστεί ο αυχένας μου! :lol:

Nai, to thumamai ki ego :rolleyes: Kathomoun duo seires piso sou, tin kamera tin eixa deksia mou... Mia enstasi mono... oi kameres den itan tin proti mera, alla tin defteri... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...