Sign in to follow this  
Followers 0
Tasos

Ο Γ.Νταλάρας στον Μελωδία

147 posts in this topic

Μόλις το άκουσα στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" από τον Οδυσσέα Ιωάννου :

Τη Δευτέρα 5/12 κυκλοφορεί το νέο cd, την Πέμπτη 8/12 ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ θα είναι στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" στην εκπομπή του Οδυσσέα Ιωάννου(18.00-20.00) για να μιλήσει για την καινούρια του δουλειά.

Και τώρα η έκπληξη :

Η συνέντευξη θα πραγματοποιηθεί στο στούντιο ηχογραφήσεων του "ΜΈΛΩΔΙΑ" και την συνέντευξη δεν θα την πάρει ο Οδυσσέας Ιωάννου(!), αλλά 40(!!!) τυχεροί ακροατές, που, κατόπιν κλήρωσης, θα παραβρίσκονται εκεί και θα κάνουν ερωτήσεις στον ΓΙΩΡΓΟ ΝΤΑΛΑΡΑ!

Από Δευτέρα(5/12), κατά τη διάρκεια του 24ώρου προγράμματος του σταθμού, θα ανακοινώνονται τηλέφωνα όπου θα δηλώνουν όσοι επιθυμούν να πάρουν συνέντευξη από το Γιώργο Νταλάρα. Θα γίνει κλήρωση κι από όσους έχουν δηλώσει συμμετοχή, θα επιλεγούν 40 τυχεροί...

Σπεύσατε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως(λέω μήπως) οι Θεσσαλονικείς πρέπει να οργανώσουμε την κάθοδό μας στην Αθήνα; Μήπως; Αλλά όνειρο θερινής νυκτός θα μείνει για μένα. Θα είναι ωραία συνέντευξη και πρωτότυπη. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω παλι, λεω μηπως να κανουμε ενα ντου ολο το φορουμ στον Μελωδια, ανεξαρτητως κληρωσης, να παθουν την πλακα τους στον σταθμο.... :(:razz: Λεω εγω τωρα.... :rolleyes::razz::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κοίταξε Γωγώ, θεωρώ δεδομένο πως οι Αθηναίοι θα είστε όλοι στον Μελωδία!! :lol: Δεν υπάρχει περίπτωση να λείπει έστω κι ένας. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το συζητώ ότι θα κατασκηνώσουμε εκεί....

Όταν ήμουνα στο πανεπιστήμιο έγραφα σε μια εφημερίδα... Είχα φλερτάρει με την ιδέα να του ζητήσουμε συνέντευξη, αλλά ντρεπόμουνα να μπω σε αυτή τη διαδικασία... :) Πίστευα ότι θα αρνηθεί. Θα μου πείτε, σιγά μην έδινε συνέντευξη σε μια εφημεριδούλα... Κι όμως... Σε μια περίπτωση που τον προσεγγίσαμε, για κάποια εκδήλωση, ο -κατά κάποιον τρόπο- μάνατζέρ του με τον οποίο μιλήσαμε, ήταν ο πιο συζητήσιμος απ'όλους όσους έχουμε πλησιάσει τα τελευταία 10 χρόνια! Κι αυτό είναι κάτι που έκανε εξαιρετική εντύπωση και σε άτομα που δεν εκτιμούν και πολύ τον Νταλάρα...

Τέλος πάντων... Λέτε να ήρθε η ώρα για τη συνέντευξη; :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

’λλο πάλι και τούτο...

Ας τον ρωτήσει κάποιος απ'αυτούς που θα πάνε τι θα γίνει και με τις περιβόητες κυκλοφορίες που εκκρεμούν τόσα χρόνια ρε παιδιά.

1)Δημοτικά

2)Τραγούδια του Θεοδωράκη

3)Δικές του συνθέσεις

4)Τραγούδια της Αρβελέρ και του Πλάτανου

5)Τραγούδι του Γανωτή

και φυσικά τι θα γίνει με τόσα και τόσα ανέκδοτα τραγούδια και ζωντανές ηχογραφήσεις που έχει στο αρχείο του κι έχει πει τόσες φορές ότι θα τα βγάλει... :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις παραπάνω ερωτήσεις είμαι σίγουρη για την απάντηση :

""Θάνο , συνέχισε να μας βασανίζεις..." (Γ.Νταλάρας)"!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) Και πού είναι ο Μελωδία; Διεύθυνση;;

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΕΘΝΑΡΧΟΥ ΜΑΚΑΡΙΟΥ & ΦΑΛΗΡΕΩΣ 2,

ΝΕΟ ΦΑΛΗΡΟ

210 4800190

melodia@ath.forthnet.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites
:) Μήπως ξέρεις και με τι συγκοινωνίες μπορείς να πας; Γιατί δε το βρήσκω στο driveme.gr ούτε στον ΟΑΣΑ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχ, τι νέα είναι αυτά; Για όλα θα τον ρωτήσουμε Θανάση, και περισσότερα ακόμη, όσοι καταφέρουμε να πάμε. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

An English translation: George Dalaras' new cd (Mesogeios - 30th 40th Parallel) is going to be released on December 5th. On December 8th, George Dalaras is going to be hosted at Melodia Radio Station, at Odysseas Ioannou broadcast, 6 - 8 p.m. George Dalarasis going to be interviewed not by Ioannou, but by 40 people chosen by lot from those who wish to attend the interview. Participation may be declared at Melodia radio station, from Monday 5.12.2005, by phone (the phone numbers wil be announced).

For those who do not know, Melodia is broadcasted via the internet at the address: www.melodia.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά ποιοί από σας θα πάτε; :):):):):confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω πως χρειάζεται κάποιου είδους συντονισμός εδώ, μιας και υπάρχει και το θέμα της κλήρωσης. Καμία ιδέα; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραίο ακούγετε αυτό σαν ιδέα, αλλά σε παρόμειες εκδηλώσεις γίνετε και ένας ψιλοχαμός, δηλαδή ο καθένας ρωτάει το μακρύ και το κοντό του αφήστε που πολλοί κάνουν και άσχετες ερωτήσεις.

Ξέρετε τι μου απάντησε όταν τον ρώτησα κατ΄ ιδίαν για το πότε επιτέλους θα βγάλει τα δημοτικά που έχει πει ότι θα τα βγάλει από το 1985;

΄΄Ε ... Γιάννη γιατί βιάζεσαι είσαι μικρός ακόμα΄΄ :):)

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω να φτάσω 70 χρόνών με μπαστούνι και τραγιάσκα και τότε να τα βγάλει; Θέλω πολύ συγκεκριμένες απαντήσεις πλέον, δεν μπορώ τις αοριστίες του τύπου ΄΄Ναι, ναι θα το κάνω ΄΄

Ήμουν νιός και γέρασα......

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ωραίο  ακούγετε αυτό   σαν  ιδέα, αλλά σε παρόμειες  εκδηλώσεις  γίνετε  και  ένας  ψιλοχαμός,  [....]

Ξέρετε  τι  μου  απάντησε  όταν  τον ρώτησα κατ΄ ιδίαν για  το  πότε   επιτέλους  θα  βγάλει  τα  δημοτικά που έχει πει ότι  θα τα βγάλει από το 1985;

΄΄Ε ... Γιάννη   γιατί  βιάζεσαι  είσαι  μικρός  ακόμα΄΄ :)  :blush:

[...]

«ψιλοχαμός» να γίνει δεν νομίζω - όχι με τον Οδυσσέα να κάνει τον τροχονόμο...

Όσον αφόρα στα «πότε θα βγάλει επιτούλους το τάδε δίσκο», πολύ ωραία μου φαίνεται η απάντησή του αυτή. Νομίζω ό,τι κι ο ίδιος θα χαιρόταν πολύ αν είχε «πολύ συγκεκριμένες απαντήσεις» να μας δώσει - αλλά πώς να έχει; με την Μίνος από πίσω;;;

Καλό είναι να ρωτήσουμε φυσικά, να ξέρει πως τα θέλουμε, αλλά μην ζητάμε θαύματα (μιάς και με τον Νταλάρα, αυτό μόνα τους γίνονταν τα θαύματα).

'Οσοι θα πάτε, ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γίνεται αν κληρωθεί κάποιος για τη συνέντευξη, να δώσει τη θέση του σε άλλον;; :blink: Γιατί αν γίνεται, τότε να δηλώσουμε όλοι συμμετοχή (ασχέτως αν μπορούμε να είμαστε εκείνη τη μέρα ή όχι) ώστε να έχουμε περισσότερες πιθανότητες να είναι στη συνέντευξη άνθρωποι απ' την κοινοτητά μας! Γιατί άν δεν πάμε εμείς πολύ φοβάμαι πως όλες οι ερωτήσεις θα στραφούν γύρω από το θέμα Π_____η, γιατί συνεργάστηκε με τον Ρέμο και γιατί πήγε στον Οιδίποδα κλπ! :D:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νταλαρόφιλη, δεν είμαστε εμείς οι μοναδικοί φίλοι του Γιώργου Νταλάρα... Οπότε μην υποτιμάς όσους θελήσουν να συμμετέχουν σε αυτή τη διαδικασία και δεν είναι μέλη του φόρουμ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ας τον ρωτήσει κάποιος απ'αυτούς που θα πάνε τι θα γίνει και με τις περιβόητες κυκλοφορίες που εκκρεμούν τόσα χρόνια ρε παιδιά.

1)Δημοτικά

2)Τραγούδια του Θεοδωράκη

3)Δικές του συνθέσεις

4)Τραγούδια της Αρβελέρ και του Πλάτανου

5)Τραγούδι του Γανωτή

και φυσικά τι θα γίνει με τόσα και τόσα ανέκδοτα τραγούδια και ζωντανές ηχογραφήσεις που έχει στο αρχείο του κι έχει πει τόσες φορές ότι θα τα βγάλει... :):)

Και επίσης τις επανεκτελέσεις των τραγουδιών του Κουγιουμτζή! (Αυτό που είχε πει πέρυσι στους λαϊκούς βάρδους με τον Π. Γεραμάνη)

Και τέλος για το cd απ' τον Οιδίποδα.

Αυτά από μένα... :D

Έχει κανείς να προσθέσει τπτ άλλο; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν, εκτός από το δίσκο με τραγούδια του Θεοδωράκη που ετοιμάζει χρόνια, θα κυκλοφορήσει σε live και τη "Ρωμιοσύνη" από το Μέγαρο.

Αν σκοπεύει να εκδώσει σε dvd όλα τα βιντεοκλίπ του.

Και τι άλλο, πάνω στη μουσική, ονειρεύεται και σχεδιάζει ο ίδιος να κάνει ;

Και βέβαια αν θα υπάρξει, εκτός της συνεργασίας με την Αλεξίου στο Μέγαρο, κάποια άλλη ζωντανή εμφάνιση. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, να διευκρινήσω κάτι που έμαθα χθές:

Το μήνυμα για την κλήρωση δε το στέλνουμε όποτε νά 'ναι, αλλά μόνο τη στιγμή που θα το πούν οι ραδιοφωνικοί παραγωγοί!

Πχ λένε "στη διάρκεια του επόμενου τραγουδιού" και πρέπει μόνο όσο διαρκεί το τραγούδι! Έχω την εντύπωση ότι αυτό γίνεται μία φορά σε κάθε εκπομπή... ;)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Και κάτι ακόμα: χθές δήλωσα κι εγώ συμμετοχή, αλλά θα έλεγα να προτείνουμε εδώ και κάποιες ακόμα ερωτήσεις που θα θέλαμε να του κάνουμε, γιατί αν κληρωθούμε περισσότεροι από ένας ή αν τυχόν ρωτήσει κάποιος άλλος πρίν από εμάς την ίδια ερώτηση τί γίνεται;;; :blink: :blink: :confused: Έτσι και αρχίσουμε να ψάχνουμε εκείνη την ώρα τι θα ρωτήσουμε, λόγω άγχους κλπ δεν πρόκειται να μας έρθει τίποτα! Όλα αυτά άν καλώς εχόντων των πραγμάτων κληρωθούμε...

Πω πω... αρχίζω να φοβάμαι τώρα! Τί θα γίνει αν γίνει καμμιά... στραβή και κληρωθώ εγώ;; :blink: :blink: :D:music::rolleyes::confused::confused::blush::blush::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πω πω... αρχίζω να φοβάμαι τώρα! Τί θα γίνει αν γίνει καμμιά... στραβή και κληρωθώ εγώ;; :blink: :blink: :music::rolleyes:;):confused::confused::confused::blush::confused:

Πολύ απλά, χαλάρωσε και απόλαυσέ το ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0