Τζιμάκος

Η άποψη σας για τον Τζίμη Πανούση

24 posts in this topic

Γειά σας φίλοι του Νταλάρα! Με λένε Νίκο και είμαι φανατικός θαυμαστής του Τζίμη Πανούση... Πηγαίνω σχεδόν σε όλες τις παραστάσεις του! Θα με ρωτήσετε τί ήρθα να κάνω εδώ... :) Μπορεί να σας φανεί περίεργο αλλά μου αρέσει πολύ ο Νταλάρας σαν τραγουδιστής! Μου αρέσουν πολύ τα παλιά του τραγούδια. Τα καινούρια δε με εντυπωσιάζουν ιδιαίτερα... Περισσότερο απ' όλα μου αρέσουν τα cd με τον Κουγιουμτζή. Αλλά το ένα και καλύτερό μου είναι η ζωντανή ηχογράφηση στο Αττικόν με τον Βασίλη! Αποφάσισα να γραφτώ στο φόρουμ σας για να σας πω κάποια πράγματα που μου ήρθαν στο μυαλό διαβάζοντας ένα θέμα που λέτε ότι κάποιοι σας κοροϊδεύουν επειδή σας αρέσει ο Νταλάρας... Λοιπόν κι εγώ αντιμετωπίζω ένα παρεμφερές πρόβλημα: οι περισσότεροι φίλοι μου είναι όπως κι εγώ κολλημένοι με τον Τζιμάρα και μόλις έμαθαν ότι μου αρέσουν τραγούδια του Νταλάρα άκουσα τα εξ' αμάξης! Από τότε όταν έρχονται οι φίλοι μου σπίτι μου αμέσως κρύβω ότι cd έχω του Νταλάρα γιατί στο τέλος θα με... βρίσουνε! Αλλά αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι γιατί αν σου αρέσει ο Τζίμης "δεν πρέπει" να σου αρέσει ο Νταλάρας ή το αντίθετό! Κατ' αρχάς εμένα κάτι όροι του στύλ "Πανουσικός" - "Νταλαρικός" δε μου αρέσουν καθόλου! Τί είμαστε;; Λες κι έχουμε πόλεμο Βόρειοι-Νότιοι! Οι φίλοι μου τον Νταλάρα όλο τον βρίζουν, λένε κάτι βλακείες για τα περί Κύπρου, για το αν έχει στο σπίτι του πισίνα ή αν έχει Φιλιππινέζες... Αλλά ποιόν ενδιαφέρουν αυτά; Εντάξει κι εμένα δε μ' αρέσει και τόσο ο χαρακτήρας του Νταλάρα αλλά αναγνωρίζω όμως ότι είναι ένας από τους σπουδαιότερους Έλληνες τραγουδιστές! Αυτό είναι που έχει σημασία! Όλα τ' άλλα δε θα έπρεπε να αφορούν κανέναν. Έτσι δεν είναι;

Τί λέτε;

αναγνωρίζω όμως ότι είναι ένας από τους σπουδαιότερους Έλληνες τραγουδιστές! Αυτό είναι που έχει σημασία! Όλα τ' άλλα δε θα έπρεπε να αφορούν κανέναν. Έτσι δεν είναι;

Τί λέτε;

Την απάντηση την έδωσες μόνος σου!

:rolleyes: Λοιπον φιλε μου για τον <<τζιμακο>> τι να σου πω ωραια μουσικη αλλα για στοιχο ρωτα τον εαυτο σου αλλα ψαξε λιγο βαθια

Ολοι οι τραγουδιστες εχουν καλα και κακα τραγουδια. Τουλαχιστον ο Νταλαρας δεν σχει κακα τραγουδια απλα καποια τραγουδια δεν υπηρχε λογος να τα πει . Τωρα αν καποιος ειναι τοοοοσο!! φανατικος με κατι εε! τι να πω ο φανατισμος δεν ειναι καλο if you fanatic it means narrow minded

Αυτό πυ είπες περί Βορείων και Νοτίων, είναι πολύ σωστό... Η μουσική ενώνει τα πλήθη, άσχετα αν είναι rock, λαικό blues κ.τ.λ...

Γειά σας παιδιά! Καλή χρονιά και χρόνια πολλά σε όλους! Δέχεστε στην κοινότητά σας κάποια που δεν είναι ιδιαίτερα φαν του Νταλάρα, ( με την έννοια να μαζεύει τις συνεντεύξεις και φωτογραφίες και όλους τους δίσκους κ.λ.π.), απλά αγαπά πολύ το καλό τραγούδι? Σας ψιλοδιαβάζω κατά καιρούς, όταν προλαβαίνω, και θέλω να πω ότι είναι πάρα πολύ ωραίο όλο αυτό που έχετε φτιάξει. Νομίζω ότι είναι απ τα καλύτερα φόρουμ που υπάρχουν για τραγουδιστές. Αν και δεν είμαι Νταλαρική, τουλάχιστον όσο εσείς, όταν σας διαβάζω νομίζω ότι είμαι σε μια μεγάλη παρέα. Ελπίζω και ο ίδιος ο Νταλάρας να ξέρει πόσο τυχερός είναι που υπάρχετε και έχετε αυτό το φόρουμ και τον αγαπάτε.Λοιπόν δεν ξέρω να είναι και το σωστό σημείο του φόρουμ για να βάλω το πρώτο μου post, αλλά δεν έβρισκα και πού να το γράψωεδώ λέει «απόψεις και εμπειρίες»λοιπόν για μένα είναι ένας πολύ καλός και σημαντικός τραγουδιστής με υπέροχη φωνή και καλά τραγούδια. Αυτό. Εγώ δεν είμαι τρελά θερμή υποστηρίκτρια κανενός τραγουδιστή ή τραγουδίστριας, δεν υπάρχει κανένας που να λέω ότι είναι ο τραγουδιστής της ζωής μου, αλλά σέβομαι και ακούω με πολλή χαρά και συγκίνηση όλους τους άξιους ερμηνευτές του καλού τραγουδιού. Πιστεύω ότι έχουμε πολλούς τέτοιους και σίγουρα ο Νταλάρας κατέχει ιδιαίτερα καλή θέση στον κατάλογο.

Α να συστηθώ, είμαι η Αθηνά, όπως ίσως θα καταλάβατεΣτην αρχή ήθελα να γραφτώ με το όνομα Αθηνούλα, όπως με φωνάζουν όλοι, αλλά ήταν πιασμένο

:music:

Αθηνούλα, καλώς ήρθες στην παρέα μας! :music:

Σύντομα θα καταλάβεις ότι αυτό το φόρουμ δεν είναι αφιερωμένο μόνο στον Γιώργο Νταλάρα, αλλά και σε όλο το καλό τραγούδι.

Έχεις να μάθεις πολλά, αλλά και να περάσεις πολλές όμορφες στιγμές εδώ μαζί μας...

Καλώς όρισες! :huh::huh:

Καλωσήρθες Αθηνά!Αν και είμαι καινούργιος στο forum-μόλις χθες εγγράφηκα- σε διαβεβαιώ οτι θα διαβάσεις σημαντικά πράγματα από τα "ιερά τέρατα" αυτής της κοινότητας(ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ,ΗΑRDET,APOSTOLIS,MAKIS και πολλοί άλλοι)!!!!Όχι μόνο για το Γιώργο αλλά σε ότι αφορά το καλό τραγούδι.Μείνε συντονισμένη και έχε το μυαλό σου ανοιχτό!! :huh::music::music::huh:

σε διαβεβαιώ οτι θα διαβάσεις σημαντικά πράγματα από τα "ιερά τέρατα" αυτής της κοινότητας(ΠΟΛΥΜΗΧΑΝΟΣ,ΗΑRDET,APOSTOLIS,MAKIS και πολλοί άλλοι)!!!!

Εμένα γιατί σε αυτή την περίπτωση με στενοχωρεί που δεν με αποκαλούν "τέρας"? :music: :lol:

Να ψηφίσουμε ποιος είναι το πιο μεγάλο "τέρας"? :lol: :lol: :lol: Έχω κάποιον στο μυαλό μου... :huh:

Isos kai me seira...palaiotitas!! :music:

Isos kai me seira...palaiotitas!! :music:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Υποψιάζομαι ότι κάποιος θα έχει πολλά να διαβάσει, αλλά και να πει αύριο πρωί!!!

Κι εσείς είστε στη λίστα με τα "τέρατα"!!Που να σας θυμάμαι όλους??! Χθες γράφτηκα! :huh: :blink: :music:

Κι εσείς είστε στη λίστα με τα "τέρατα"!!Που να σας θυμάμαι όλους??! Χθες γράφτηκα! :huh: :blink: :music:

Μια χαρά τα λες εσύ, απλά εμείς ανοίξαμε το κουτάκι με τις βλακείες βραδιάτικα... Sorry marsel.lar! :huh:

Παιδιά, ευχαριστώ για την καλή υποδοχή σας, όσο για το ποιός είναι το ιερότερο τέρας, θα διαβάσω όλες τις απαντήσεις σε όλα τα θέματα και θα σας πω αντικειμενικά... :music:

Eftuxos pou mpaino mesimeri diladi... :lol: :lol:

Gia na epaneltho (ligo) sto thema, Athinoula kalosorises stin parea... Opos tha diapistoseis(suntoma upopsiazomai :music: ) ektos apo ola ta alla exoume kai mia dosi...trelas, na to po... :huh::huh: :lol:

Είναι γεγονός ότι δεν τίθεται ζήτημα πρωτιάς μεταξύ μας... Ακόμη και μία δημοσίευση είναι σημαντική για το φόρουμ!

Και πάλι καλωσορίσατε παιδιά! :):music:

Λέτε να βρήκα καινούργιο topic για συζήτηση??!Το ιερότερο των τεράτων του forum??Πλάκα θα είχε! B):):music: Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι! :blink: :blink: :blink: :lol:

Αθηνά, Αθηνούλα ή Αθηνάκι καλωσόρισες στην παρέα μας. B):)

Όσο για το "ιερά τέρατα" , marsel.lar, σ'ευχαριστώ για την καλή σου διάθεση, αλλά βρίσκω λίγο υπερβολικό τον χαρακτηρισμό.Όλοι σ'αυτό τον χώρο προσφέρουν το ίδιο, ο καθένας με τον δικό του τρόπο.

Κάποτε ένας μαέστρος μου'λεγε ότι σε μια ορχήστρα είναι το ίδιο σημαντικός o σολίστας που τραγουδάει με τον μουσικό που παίζει τρίγωνο για παράδειγμα και ίσως ακουστεί μόνο μια φορά σε μια συναυλία.

Kαι πάλι καλώς ήρθατε... :rolleyes::music:

Και για να μην ξεχνιόμαστε σας παραπέμπω στο dedicated... :rolleyes:

Καλώς ήλθες marsel.lar, καλώς ήλθες Αθηνούλα. :) Εδώ όλοι είμαστε μία μεγάλη παρέα και ο καθένας δίνει ότι έχει και μπορεί για ένα κοινό σκοπό που δεν είναι άλλος από το καλό ελληνικό τραγούδι. Οι γνώσεις, το χιούμορ, ο διάλογος, η ζωντάνια, κάτι από τον καθένα δίνει ζωή σε αυτό τον ηλεκτρονικό και όχι μόνο χώρο. Καλώς ήλθατε και πάλι!

Λέω με την ευκαιρία να τροποποιήσω το username μου σε κάτι που να έχει μία ας πούμε latin χροιά. ... HARDETERAS !!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Αγαπητοί φίλοι Αθηνούλα και marsel.lar, σας καλωσορίζω κι εγώ, με τη σειρά μου στο φόρουμ μας. Εδώ όλοι οι καλοί χωράνε! Το φόρουμ αυτό ξεκινά να περιλαμβάνει λάτρες του Νταλάρα και καταλήγει να είναι ένας φιλόξενος χώρος για το καλό ελληνικό τραγούδι. Εδώ θα γνωρίσετε πάρα πολλά σχετικά με τον ΓΙΩΡΓΟ ΝΤΑΛΑΡΑ, αλλά, και θα βρείτε κάθε πληροφορία και απάντηση, σε πιθανά ερωτήματά σας, που αφορούν το καλό ελληνικό τραγούδι.

Εύχομαι με τη συμμετοχή σας να συμβάλλετε στην ενίσχυση της φιλικής και πολιτισμένης ατμόσφαιρας που επικρατεί στο φόρουμ.

’ντε και να σας γνωρίσουμε και προσωπικά στην επόμενη συνάντηση των μελών του φόρουμ μας. :)

Καλωσορίσατε και από εμένα και σας εύχομαι να ευχαριστηθείτε τη συμμετοχή σας εδώ όσο μπορείτε περισσότερο και φυσικά να αποκομίσετε όσα περισσότερα γίνεται από τα "τέρατα" που προς μεγάλη μας ευτυχία είναι μπόλικα εδώ.Και πάλι καλώς ορίσατε!!!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...