EKOSTEL

Λάκης Λαζόπουλος

80 posts in this topic

ΕΛΕΟΣ!!!!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!! Φτάνει με την παντοκρατορία του Λαζόπουλου. Μπορεί να με πείτε υπερβολική. Μια εβδομάδα με το ζόρι κρατιόμουν. Αλλά όλα έχουν τα όριά τους. Αυτό λέγεται σάτυρα; Αυτό λέγεται υγιής αντίδραση; Ποιος είναι ο Λαζό-πουλος δηλαδή; Ποιος είναι αυτός ο τιμητής και ο υπεράνω; ΕΛΕΟΣ ΞΑΝΑ!! Να δω πώς θα δικάσω αύριο με τέτοια νεύρα. Είναι τόσο αντιδεοντολογικό να χρησιμοποιεί την εκπομπή του για να απαντά με προσωπική επίθεση! Εθίγης κύριε; Απάντησε μέσω συνεντεύξεως όχι μέσω εκπομπής. Εγώ ήδη τηλεφώνησα στον Alpha και διαμαρτυρήθηκα με βάση το τελευταίο σκέλος. Αποφάσισα να ενεργώ πιο αποτελεσματικά σε ό,τι με ενοχλεί. Και δεν μιλάω μόνο σε σχέση με τον Νταλάρα. ;):(:mad: Ίσως έπρεπε να κρατήσω την ψυχραιμία μου αλλά πρέπει να εκτονώσω τα νεύρα μου!

Ελπίζω μόνο να συγκρατηθεί ο Γ.Νταλάρας. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

’σε Κωνσταντίνα! ’στα καλύτερα! Χρειάζεται ψυχραιμία κι από τις δυο πλευρές! :music:

Δεν οδηγούν πουθενά όλα αυτά...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι πρέπει να τον... "κουτουλήσει" ο ΓΙΩΡΓΟΣ(έτσι είπε στη συνέντευξη στον ΜΕΛΩΔΙΑ : "όποιος πάει να μου ζητήσει εξηγήσεις μπορεί και να τον κουτουλήσω!") για να ησυχάσουμε επιτέλους! :music:

Πάντως έχει παραγίνει το κακό, νομίζει ο κάθε λαζο - πουλος ότι το κανάλι ή η συγκεκριμένη σατυρική εκπομπή του είναι βήμα για να λέει στον ελληνικό Λαό τα προσωπικά του και τα κόμπλεξ του! Και να πληρώνεται κιόλας γι' αυτό!

Τις προάλλες μου είπε φίλος μου ότι αναφερόταν σε κάποια δικαστήρια που έχει με τον Κούγια! Κι όλα αυτά από την εκπομπή του. Αλήθεια σάτυρα είναι αυτό;! Ή ποιον πρέπει να ενδιαφέρει και γιατί; Και το χειρότερο όλο αυτό το "πανηγύρι" αναμεταδόθηκε από τις "ειδήσεις" του "σταρ"!(’λλοι πάλι αυτοί!).

Η γυναίκα μου που δεν είναι ελληνίδα, γελάει με τα χάλια των δελτίων ειδήσεων των ιδιωτικών μας καναλιών... μόνο ουσιαστική πληροφόρηση δεν προσφέρουν μου λέει...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καταρχάς, αυτό που εύχομαι είναι να σταματήσει σύντομα αυτό που γίνεται, χωρίς να καταλήξουμε στα δικαστήρια, αν και θα έπρεπε! :music: Πραγματικά, όμως, εύχομαι να έχει τη σοφία ο Νταλάρας να μην το συνεχίσει.

Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία 4-5 χρόνια ο Λαζόπουλος έχει ξεφύγει. Η "σάτιρα" που κάνει τώρα δε συγκρίνεται με το πνεύμα που διέκριναν οι παλιότερες δουλειές του... Είμαι από τα ατόμα εκείνα που τον θεωρούσαν πολύ άξιο, και συνεχίζω να το πιστεύω όταν πηγαίνω στο θέατρο και παρακολουθώ τις παραστάσεις τους.

Σε αυτή την εκπομπή όμως έχει ξεπεράσει τα όρια... Αναρωτιέμαι αν θα ασχολιόταν με τον Νταλάρα (αναπαράγοντας τις ειδήσεις του STAR, που σε άλλα θέματα κατακρίνει), αν ο Νταλάρας δεν έλεγε ό,τι έλεγε. Αλλά το θέμα είναι και με τι ΑΤΙΜΟ τρόπο ασχολείται.

Ομολογώ ότι το φινάλε με στεναχώρησε πολύ. Ούτε να βρίσω δεν είχα το κουράγιο...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα ίδια και τα ίδια, τι να συζητάμε πια. Ως προς την επιθετική αντίδραση όμως, είμαι σαφώς υπέρ. Το έχω κάνει μία φορά και δε θα διστάσω να το κάνω ξανά. Νομίζω, ότι πολλές επιστολές διαμαρτυρίας πρέπει να φθάσουν στον Alpha, μπας και βάλουν μυαλό αυτοί οι νεοδιασκεδαστές της τηλεόρασης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τελικά τι είπε ο Λαζόπουλος; Τι δήλωση είχε κάνει ο Νταλάρας; Είμαι τελείως ανενημέρωτος.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Καταρχάς, αυτό που εύχομαι είναι να σταματήσει σύντομα αυτό που γίνεται, χωρίς να καταλήξουμε στα δικαστήρια, αν και θα έπρεπε!

Πάντως έτσι και φτάσουν εκεί, προτείνω να βρεθούμε όλοι στο κυλικείο των δικαστηρίων καμιά ώρα πριν τη δίκη, να πιούμε και κανέναν καφέ και να τα πούμε λιγάκι.

Τι λέτε; :huh:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η αλήθεια είναι ότι τα τελευταία 4-5 χρόνια ο Λαζόπουλος έχει ξεφύγει. Η "σάτιρα" που κάνει τώρα δε συγκρίνεται με το πνεύμα που διέκριναν οι παλιότερες δουλειές του... Είμαι από τα ατόμα εκείνα που τον θεωρούσαν πολύ άξιο, και συνεχίζω να το πιστεύω όταν πηγαίνω στο θέατρο και παρακολουθώ τις παραστάσεις τους.

Σε αυτή την εκπομπή όμως έχει ξεπεράσει τα όρια...

Μάρω,

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Θυμάμαι παλιά, πόσο ωραία κείμενα έγραφε και πόσο έξυπνο χιούμορ είχε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το τόπικ αυτό είχε ανοιχτεί για κάτι εντελώς διαφορετικό, ωστόσο επειδή αφορούσε σε μέρος της καλλιτεχνικής δουλειάς του Λάκη Λαζόπουλου, θα μεταφέρω εδώ τα παρακάτω:

«Θρύψαλα» τα κάνει ο Λάκης Λαζόπουλος

Ο πολυτάλαντος Λάκης Λαζόπουλος καινοτομεί για ακόμη μία φορά, ανατρέποντας τα δεδομένα της μουσικής σκηνής. Οι αναζητήσεις του τον οδηγούν στα «Θρύψαλα». Έναν ιδιαίτερο δίσκο με επτά ανέκδοτα τραγούδια (χρονικογραφήματα) σε συνθέσεις των: Βασίλη Τσιτσάνη, Γιώργου Ζαμπέτα, Γιάννη Σπάρτακου, Κώστα Γιαννίδη, Νίκου Καρανικόλα και Χρήστου Νικολόπουλου. Κυκλοφορεί από τη Universal Music.

Οι στίχοι είναι των: Ναπολέοντα Λαπαθιώτη, Βασίλη Τσιτσάνη, Αλέκου Σακελλάριου, Χρήστου Γιαννακόπουλου, Ευτυχίας Παπαγιανοπούλου και Λίνας Νικολακοπούλου.

«Συνένοχος» του Λάκη Λαζόπουλου σε αυτήν την προσπάθεια, είναι ο γνωστός σκιτσογράφος Στάθης της Ελευθεροτυπίας, ο οποίος επιμελείται την εικονογράφηση του 48σέλιδου ένθετου - λευκώματος που πλαισιώνει τον δίσκο.

Aξιον αναφοράς αποτελεί το γεγονός πως στο δίσκο υπάρχουν τα προαναφερθέντα τραγούδια σε ορχηστρική μορφή.

Πηγή: http://entertainment.flash.gr/music/releas...07/7/6/22110id/

Δεν ξέρω ποιο είναι το αποτέλεσμα αυτής της δουλειάς, καθώς δεν το έχω ακούσει ακόμη. Θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε στο άρθρο και τους μουσικούς...

(Μήπως να μεταφερόταν αυτο το τόπικ στους Καλλιτέχνες?)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις με ενημέρωσαν πως κάτι έδειξε ο Λαζόπουλος για τον Νταλάρα.Τον έδειχνε ντυμένο υδραυλικό και τραγουδούσε ο Νταλάρας η δουλειά κάνει τους άντρες.Και κάτι σχολίασε ο Lakiss!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Α και ξέχασα.Αυτός ο έντιμος ο άνθρωπος που είναι ρομπέν των φτωχών και σχολιάζει όλο τον κόσμο, γιατί δε μας λέει τι έπαθε πριν λίγες μέρες στην Πάρο; Να γελάσει όλος ο κόσμος;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού λοιδώρησε τον ερμηνευτή του Στ.Κουγιουμτζή, θεώρησε πως μπορεί ο κύριος αυτός να τραγουδήσει -κατόπιν- και Κουγιουμτζή! Μετά τον Θεοδωράκη, άλλωστε, όλοι οι άλλοι είναι παιχνιδάκια. Αϊ χάσου! Λαζό-πουλε! Με τις κακίες, τις εμμονές και τα ύπουλα χτυπήματά σου! :)

Καιρό είχε να μου ανέβει η πίεση... :wow::wow:

Εγώ ξέρω για τα της Σερίφου και της Μυκόνου,πάντως. Τα της Πάρου θα είναι καινούργια.Το,δήθεν, ηθικό στοιχείο που μας κάνει μαθήματα από τηλεοράσεως κι έχει αναχθεί σε μέγα κριτή των πάντων. Ή μάλλον επιλεκτικά των πάντων. Όπως τον συμφέρει τον λαϊκιστή! Και του φιλάνε τα αρχ...α κάποιοι σαλιάγκες της τηλεοπτικής βλακείας!

http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=...&a=&id=42863936

http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=...&a=&id=40991648

http://www.enet.gr/online/online_hprint?q=...&a=&id=90875064

Θα μπορούσα να παραθέσω πολλά άλλα κι από τα ΝΕΑ κι από το ΕΘΝΟΣ κι από την Καθημερινή για τον κ.Λαζόπουλο. Αλλά, ίσως, δεν αξίζει.

Αχ!Γιώργο Νταλάρα εάν του έδινες ένα τραγούδι και συμμετείχε στον δίσκο σου κάνοντας μαζί ντουέτο (όπως ο Πάριος κι άλλοι) πιθανόν να μην απομόνωνε φράσεις που θα τον βόλευαν αλλά θα σε εκθείαζε και θα σου έκανε και τεμενάδες. Αλλά μάλλον είναι καλύτερα έτσι. Οι αξιοπρεπείς και περήφανοι τι δουλειά έχουν με τύπους σαν τον Λαζό-πουλο!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aς πάει πρώτα φαντάρος, ο "λιποτάκτης", κι ας σατυρίσει μετά όποιον θέλει...

Ο κωμικός του κ@#$υ...Αει σιχτήρ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απ' ό,τι μου είπε η μάνα μου, ο Λαζόπουλος είπε για τον Νταλάρα τα εξής: ’ρχισε την κριτική λέγοντας:

''Κι έχουμε και τον Νταλάρα, ο οποίος τα κάνει όλα.. Με έναν Νταλάρα, τα έχεις όλα πλέον (ή κάτι τέτοιο)''.

Μετά έδειξε απόσπασμα από μια εκπομπή στην ΕΤ3 στην οποία ο Νταλάρας έλεγε ''Αν πάω με κάποιον διακοπές, θα κάνουμε τα πάντα, θα ψαρέψουμε. Στο σπίτι σου επίσης, αν έχεις μια εργαλειοθήκη, μπορώ να σου κάνω τα πάντα, να σου φτιάξω ο,τιδήποτε.''. Τώρα, έτσι μου τα έλεγε η μάνα μου, δεν ξέρω τι ακριβώς ειπώθηκε, μπορεί να κάνω και λάθη.

Και μετά έδειξε ένα βίντεο με το πρόσωπο του Νταλάρα ''βαλμένο'' στο σώμα ενός εργάτη που κουβαλούσε εργαλεία (μυστρί κτλ), έχοντας βάλει ως μουσικό background το ''Μη βροντοχτυπάς τις χάντρες'' με τον Νταλάρα. Αυτά. Τώρα, πιο συγκεκριμένα και ακριβή πράγματα δεν ξέρω. Κάπως έτσι έγινε πάντως το όλο θέμα. :):wow::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν το είδα...Ευτυχώς...Λαζόπουλε..."Get the fuck out you and your god damn bicycle"...Και πάρε μαζί και την Καλομοίρα να κυνηγάτε ακρίδες...’ντε γεια. :razz::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ ξέρω για τα της Σερίφου και της Μυκόνου,πάντως. Τα της Πάρου θα είναι καινούργια.

Ναι ναι είναι καινούρια.Ε αφού αγόρασε μια βίλα στην Πάρο έπρεπε να την εγκαινιάσει και κατάλληλα.Πάντως έχει πάρει σβάρνα τα νησιά ε; Γουστάρει πολύ το αλατόνερο.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάλι φόρα πήρατε.

Ψυχραιμία.

Το συγκεκριμένο περιστατικό δεν είχε τίποτα το ακραίο, τίποτε το κακόβουλο. Κι εγώ όταν τα έλεγε αυτά ο Νταλάρας με τις εργαλειοθήκες κτλ, τον φαντάστηκα με μία φόρμα σαν υδραυλικό και γέλασα μέσα μου!!

Απλό χιούμορ ήταν, πως κάνετε έτσι, δεν τον έθιξε....

Αν το έκανε ο Μητσικώστας δε θα άνοιγε μύτη και σας πάω και στοίχημα... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σίγουρα ήταν πολύ πιο ενοχλητικό εκείνο το παλιό "Μαζί μου ασχολείσαι ποσο Νταλάρας είσαι..." που είχε πει, τοτε με το χριστουγεννιάτικο δέντρο, αν θυμάστε, σε σχέση με το χθεσινό....

Ομολογώ, ότι κι εγώ γέλασα λίγο, αλλά επειδή έχω παρακολουθήσει τον Νταλάρα σε αυτά που λεει και τον αγαπάω. ΩΣΤΟΣΟ, το θέμα είναι ότι ΔΕΝ απευθύνεσαι μόνο σε ΑΝΟΙΧΤΑ μυαλά, αλλά σε ανθρώπους που "καραδοκούν" για να πουν τη μ@^@&ία τους, και ΕΠΙΠΛΕΟΝ όταν μιλάς για πρόσωπα που ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ όλα όσα εσύ ευαγγελίζεσαι, ακόμη κι όταν κάνεις ένα τέτοιο "χιουμοριστικό" σχόλιο, λες και κατι καλό στο τέλος γιατί δυστυχως ο κόσμος στέκεται μόνο σε αυτά που δείχνει η εικονα και δεν πάει το μυαλό του παραπέρα.

Λυπάμαι που ο Λαζόπουλος έχει μία ακόμη εμμονή, ευτυχώς όχι τόσο έντονη όσο άλλες δικές του.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αν το έκανε ο Μητσικώστας δε θα άνοιγε μύτη και σας πάω και στοίχημα...

Εμένα προσωπικά δε θα με πείραζε αν το έκανε ο Μητσικώστας.Αλλά επειδή το έκανε ο Λαζόπουλος και επειδή είμαι εμπαθής με τον Λαζόπουλο με πείραξε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντώνη συμφωνώ μαζί σου....

Και να συμπληρώσω πως η εμπάθεια δε γεννιέται από μόνη της...Κάποιος ρίχνει το "σπόρο"...

Όντως και ο Μητσικώστας σατίρισε κάποια στιγμή....Έχει όμως διαφορά...Κι ας μην ξεχνάμε πως και η εκπομπή "Τρελλάς στην ομίχλη" , την Πρωτοχρονιά του 1995,με καλεσμένο τον Νταλάρα στο β'μέρος της, σατιρική ήτανε...’λλου επιπέδου σάτιρα όμως...Χωρίς κακεντρέχεια....’σε που η πρόθεση του ανθρώπου φαίνεται, συχνά, από το ύφος του...Δεν είχε ποτέ ο Μητσικώστας αυτή τη διάχυτη ειρωνεία στη ματιά του και στο λόγο του , που έχει ο Λαζόπουλος...Και στη συνέχεια τον σατίρισε πολλές φορές...Ποτέ όμως με άσχημο τρόπο...Γι'αυτό νομίζω πως και ο ίδιος ο Νταλάρας τον έχει κατατάξει στους φίλους του ...Εκτός από την εκπομπή που προανέφερα, άλλη μια υπέροχη στιγμή ήταν και η απονομή του χρυσού δίσκου "Στα τραγούδια που σου γράφω" στην "Αρένα" (4-4-05) , στην οποία ο Μητσικώστας έδωσε πραγματικό ρεσιτάλ...

Θα ξαναπώ όμως πως έχει διαφορά με τις εμμονές του Λαζόπουλου, ο οποίος ωθούμενος από καθαρά, πιστεύω, προσωπικούς λόγους και απωθημένα, θεωρεί ότι πρέπει να ασχολείται συνέχεια με συγκεκριμένους ανθρώπους....

Και για να μην το ξεχάσω, αλήθεια, τι έχει αλλάξει από τότε που τα είχε βάλει με την κ.Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη και τις προάλλες ήταν καλεσμένη του...;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και για να μην το ξεχάσω, αλήθεια, τι έχει αλλάξει από τότε που τα είχε βάλει με την κ.Αγγελοπούλου-Δασκαλάκη και τις προάλλες ήταν καλεσμένη του...;

Τα dvd που δινει ο Ελεύθερος Τύπος της κ. Αγγελοπούλου...αυτό έχει αλλάξει.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...και οχι μονο...

Καπου τα λεει η Ελινα,αρκετα αναλυτικα,απλα δεν θυμαμαι πιο τοπικ ειναι... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επρεπε να δεις τι "αναλυτικά" μου τα είπε εμένα χθες βραδυ!! χαχαχα :lol: :lol: Ελίνα, ήσουν μια αποκάλυψη! :):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...