HARDET

Μελίνα Ασλανίδου

54 posts in this topic

Ο Ορφέας Περίδης και η Μελίνα Ασλανίδου μοιράζονται ένα πρόγραμμα κοινών χειμερινών εμφανίσεων στη μουσική σκηνή «Δίπλα στο Ποτάμι» από την Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου και για 6 μόνο παραστάσεις, Παρασκευή και Σάββατο.

Ο Ορφέας Περίδης υπήρξε πάντα διακριτικός. Στην εποχή των άσκοπων ταχυτήτων, της γρήγορης επιβεβαίωσης και της εφήμερης διασημότητας, επέλεξε στάση σοφή. Μας συστήθηκε το 1991, μεγάλος, στα 34 χρόνια του, όταν κέρδισε το τέταρτο βραβείο στους Αγώνες Τραγουδιού της Καλαμάτας, παρόλο που η σχέση του με τη μουσική είχε ξεκινήσει από τα 18 του. Το 1993, κυκλοφόρησε ο πρώτος του δίσκος «Αχ, ψυχή μου φαντασμένη», κι έγινε αμέσως «χρυσός». Από τότε μέχρι σήμερα έχει εκδώσει έξι προσωπικούς δίσκους εκ των οποίων οι τρεις χρυσοί και περισσότερα από 150 τραγούδια. Τραγούδια ψίθυροι μιας αληθινά βιωμένης ζωής, που καθησύχασαν ακροατές τρυφερούς και διαυγείς. Ο Ορφέας Περίδης ολοκληρωμένος καλλιτέχνης, τραγουδοποιός και τροβαδούρος παλιάς κοπής, παρουσιάζει σ' αυτές τις παραστάσεις έργα και ημέρες που χαρακτηρίζουν την πορεία του.

Η Μελίνα Ασλανίδου που με τις προσωπικές της δουλειές προσδιορίζεται ως μια σύγχρονη τραγουδίστρια που έχει βαθιές ρίζες στο λαϊκό τραγούδι, ανήκει στην νεότερη τραγουδιστική γενιά. Την γνωρίσαμε το 2001 με το τραγούδι «Τι σου 'κανα και πίνεις» που η μεγάλη επιτυχία του έδειχνε ότι αυτό θα ήταν μόνο η αρχή. Το 2003 η Μελίνα έκανε «Το πέρασμα» με το πρώτο προσωπικό της άλμπουμ ενώ το καλοκαίρι του 2005 κάνει τις «Τρεις ευχές» που όπως φαίνεται έχουν αρχίσει ήδη να πραγματοποιούνται: μόλις κυκλοφόρησε το δεύτερο προσωπικό της άλμπουμ με τίτλο «Παιχνίδι είναι».

Ο Ορφέας και η Μελίνα ταιριάζουν σε πολλά, ξοδεύονται και οι δύο στο ίδιο πάθος, τραγουδούν για το σήμερα, παρουσιάζοντας ένα πρόγραμμα γεμάτο από τραγούδια επιτυχίες, τόσο από τις προσωπικές τους δουλειές, αλλά και άλλων γνωστών λαϊκών καλλιτεχνών.

Συνταξιδιώτες τους μουσικοί που συνομιλούν με το μέτρο των δικών τους ορίων και επιθυμούν να πάρουν και εμάς, το κοινό, μαζί σ' αυτό το ταξίδι!

Παίζουν οι: ΒΑΣΙΛΗΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ: πλήκτρα, ΑΝΤΡΕΑΣ ΣΙΚΚΗΣ: τραγούδι - πνευστά - κρουστά, ΠΕΤΡΟΣ ΒΑΡΘΑΚΟΥΡΗΣ: μπάσο, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΛΑΜΠΡΟΥ: κιθάρες, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΑΡΕΛΟΠΟΥΛΟΣ: μπουζούκι - λαούτο - μαντολίνο, ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ: ντραμς και ηχοληψία: ΒΑΣΙΛΗΣ ΔΡΟΥΓΚΑΣ.

Ώρα έναρξης: 23:00

"Δίπλα στο Ποτάμι» Λάμπρου Κατσώνη 189, Αγ. Ανάργυροι

Πληροφορίες - Κρατήσεις τηλ: 210 2610444 & 210 2610438

To περιοδικό "Διαδρομές με τρένο" του Νοεμβρίου φιλοξενεί συνέντευξη της Μελίνας Ασλανίδου.Μεταφέρω δυο χαρακτηριστικά αποσπάσματα:

Ερ:"Έχεις συνεργασίες με ονόματα σαν το Γιώργο Νταλάρα, τη Δήμητρα Γαλάνη, την Ελευθερία Αρβανιτάκη, το Γιάννη Κότσιρα, τον Ορφέα Περίδη και άλλους, με ποιούς θα ήθελες ακόμη να συνεργαστείς;

M.A.: "Μα φυσικά με τις δυο μεγάλες κυρίες του ελληνικού τραγουδιού, την Μαρινέλλα και τη Χαρούλα Αλεξίου.Πιστεύω ότι θα ήταν μια συγκλονιστική εμπειρία για εμένα."

Ερ: "Ποιο τραγούδι είναι που θα ήθελες να το έχεις πρώτη εσύ πει;"

Μ.Α.: "Είναι πολλά τα τραγούδια που μου αρέσουν και νομίζω ότι αν αναφέρω ορισμένα θα αδικήσω κάποια άλλα εξίσου αγαπημένα.Είναι πολλοί οι συνθέτες που μου αρέσουν καθώς και τα τραγούδια που έχουν κατά καιρούς γράψει.Ένα τραγούδι που μου έρχεται συνέχεια στο μυαλό μου είναι του Απόστολου Καλδάρα το "Δεν σε κρίνω που δε μ'αγαπάς".

Καινούργιο CD single κυκλοφόρησε η Μελίνα Ασλανίδου, με 3 τραγούδια.

Ψηλά Τακούνια

1.Οσα δεν σου είπα

2.Ψηλά Τακούνια

3.Χαρταετός

...Μιά από τα ίδια... :blink:

Μ.Α.: "Είναι πολλά τα τραγούδια που μου αρέσουν και νομίζω ότι αν αναφέρω ορισμένα θα αδικήσω κάποια άλλα εξίσου αγαπημένα.Είναι πολλοί οι συνθέτες που μου αρέσουν καθώς και τα τραγούδια που έχουν κατά καιρούς γράψει.Ένα τραγούδι που μου έρχεται συνέχεια στο μυαλό μου είναι του Απόστολου Καλδάρα το"Δεν σε κρίνω που δε μ'αγαπάς".

Καλά βαλτό είναι και το Μελινάκι;;; :rolleyes:;) :lol:

Πυροβολάκης - Ασλανίδου - Καραδήμος στον Σταυρό του Νότου

Ο Μάνος Πυροβολάκης, η Μελίνα Ασλανίδου και ο Γιώργος Καραδήμος κάθε Παρασκευή και Σάββατο, από τις 5 Οκτωβρίου, ξεδιπλώνουν ένα μύθο στην Κεντρική Σκηνή του Σταυρού του Νότου και τον απλώνουν μπροστά σας! Ένα μύθο με λαϊκές αποχρώσεις που πατάει γερά πάνω στους ελληνικούς μουσικούς δρόμους του χθες αλλά και του σήμερα, ένα μυθικό νήμα που περνάει μέσα από τις γνωστές επιτυχίες των τριών καλλιτεχνών αλλά και που μπερδεύεται με διασκευές άλλων αγαπημένων τραγουδιών.

Η Μελίνα Ασλανίδου έχει ήδη κατακτήσει το χώρο της στο λαϊκό τραγούδι από τότε που διασκεύασε, με το μουσικό σχήμα «Απέναντι», το τραγούδι «Τι σου κάνα και πίνεις» αλλά και στη συνέχεια κάνοντας εξαιρετικές επιλογές τόσο στην περαιτέρω, προσωπική της, δισκογραφική δουλειά όσο και στις συνεργασίες της επί σκηνής. Η έντονη παρουσία της και η σοβαρότητα του χαρακτήρας της δένουν και καθηλώνουν.

Ο Μάνος Πυροβολάκης αν και στήθηκε «Στις εκκλησιάς την πόρτα», πέρασε αυτή της επιτυχίας εξελίσσοντας τη ροκ μουσική αλλά και διατηρώντας ζωντανή την παράδοση της πατρίδας του, της Κρήτης, με το μαγική ήχο της λύρας. Τόσο οι παιχνιδιάρικες ενορχηστρωτικές του διαθέσεις όσο και τα όμορφα τραγούδια του κρατούν αμείωτο το ενδιαφέρον του κόσμου στα live!

Ο νεοφώτιστος Γιώργος Καραδήμος, συστήθηκε με τα δρώμενα της ελληνικής μουσικής, στο πλάι της Δήμητρας Γαλάνη με μια συνεργασία επί σκηνής που στη συνέχεια πέρασε στο στούντιο όπου ηχογραφήσανε το γνωστό πια «Σε θέλω εδώ». Ο δρόμος μπροστά του είναι ορθάνοιχτός και τον οδηγεί μαζί με τη Μελίνα και τον Μάνο στη Κεντρική Σκηνή του Σταυρού του Νότου.

Μελίνα Ασλανίδου, Μάνος Πυροβολάκης, Γιώργος Καραδήμος στο Σταυρό του Νότου.

Έναρξη 5 Οκτωβρίου και κάθε Παρασκευή & Σάββατο

Ώρα έναρξης: 22.00.

Τηλέφωνα κρατήσεων: 210- 9226975

http://entertainment.flash.gr/music/releas...7/10/5/22653id/

Η Μελίνα και η Ραλλία πάνε... Απέναντι

Είναι φίλες, φίλες αληθινές που μοιράζονται τις ίδιες καλλιτεχνικές ανησυχίες και την ίδια ανάγκη να εκφράσουν «τα μέσα τους» επί σκηνής. Είναι νέες το ίδιο και οι ιδέες τους το ίδιο και η «ματιά τους» στο τραγούδι. Η Μελίνα Ασλανίδου και η Ραλλία Χρηστίδου έχοντας τόσα πολλά και διαφορετικά ακούσματα τολμούν να τα φέρουν όλα μαζί, εδώ στο Σταυρό του Νότου - Απέναντι και να δημιουργήσουν τη δική τους παράσταση κάθε Παρασκευή και Σάββατο, από τις 22 Φεβρουαρίου.

Παρέα τους μια ομάδα δεξιοτεχνών αλλά και ευφάνταστων «παιχνιδιάρικων» μουσικών που κυριολεκτικά ζουν για νέες προκλήσεις, όπως αυτή: Δύση και Ανατολή. Μαρόκο και Ήπειρος. Ρεμπέτικα και Ροκ. Βαλκάνια και Λατινική Αμερική. Καρσιλαμάδες και χασαποσέρβικα. Αμανέδες και Ποντιακά. Βέμπο και Κουμνιότη. Ζαμπέτας και Χατζηδάκης. Όλα μαζί? Ναι και θα ναι εκπληκτικό όταν ο ένας μουσικός δρόμος διασταυρωθεί με τον άλλον αρμονικά και όμορφα. Αυτό μας υπόσχονται και αυτό πιστεύουμε.

Διεύθυνση ορχήστρας, πλήκτρα & τρομπόνι: Χρήστος «Πρόεδρος» Αλεξάκης

Γκάιντα, ζουρνά, φλογέρες, καβάλ, κλαρίνο & φωνή: Tigran «Τιγκράν» Sargsyan

Τύμπανα: Αλέξανδρος «Π-Αράφρων» Αποστολάκης

Μπουζούκι: Αρίστος «Λεβεντόπαιδο» Βαμβακούσης

Κιθάρες: Οδυσσέας «Μποέμ» Γαλανάκης

Μπάσο: Κωστής «Cartoon» Βήχος

Μελίνα Ασλανίδου & Ραλλία Χρηστίδου στο Σταυρό του Νότου, Απέναντι.

Έναρξη την Παρασκευή 22 Φεβρουαρίου και κάθε Παρασκευή & Σάββατο.

Ώρα προσέλευσης: 22.30

http://entertainment.flash.gr/music/releas...08/2/8/23548id/

και Κουμνιότη.

και Χατζηδάκης.

Kάποιος θα πρέπει να τους πει πως είναι

Κουμιώτη και Χατζιδάκις. :lookaround:

Αυτή τη στιγμή η θεά Μελίνα Ασλανίδου είναι στο ''Έχει γούστο''. Μαζί της είναι και η Ραλλία, αλλά και ο Μανώλης Καραντίνης. :D

Η Μελίνα και η Ραλλία και φέτος συναντιούνται... Απέναντι

Ύστερα από μία ιδιαίτερα επιτυχημένη σεζόν και μία κεφάτη και ζωντανή καλοκαιρινή περιοδεία η Μελίνα Ασλανίδου και η Ραλλία Χρηστίδου επιστρέφουν στον Σταυρό του Νότου - Απέναντι από τις 3 Οκτωβρίου και κάθε Παρασκευή και Σάββατο. Μαζί τους και φέτος στο μπουζούκι ο δεξιοτέχνης Μανόλης Καραντίνης, σ΄ ένα πρόγραμμα με πολλές εκπλήξεις. Δύο αγαπημένες ερμηνεύτριες, από τις πλέον ταλαντούχες που έχει αναδείξει ο χώρος του τραγουδιού τα τελευταία χρόνια, σε μία μουσική παράσταση, που ξεχωρίζει.

Η Μελίνα και η Ραλλία, δύο χαρισματικές και αυθεντικές φωνές, μας προσκαλούν και φέτος σε μια μουσική παράσταση που συνδυάζει αγαπημένα και γνωστά τραγούδια με παλιές μελωδίες και κλασικά ακούσματα με τον πιο ευφάνταστο και δροσερό τρόπο.

Μαζί τους οι μουσικοί:

Διεύθυνση ορχήστρας, ενορχηστρώσεις, πλήκτρα & τρομπόνι: Χρήστος Αλεξάκης

Μπάσο: Κώστας Γιαννίρης

Τύμπανα: Βαγγέλης Καλαμάρας

Κιθάρες: Κώστας Μιχαλός

Κρουστά, Νεϋ, φλογέρες, φωνητικά: Ανδρέας Σίκκης

Σταυρός του Νότου, Απέναντι: Μελίνα Ασλανίδου & Ραλλία Χρηστίδου.

Έναρξη: Παρασκευή, 3 Οκτωβρίου και κάθε Παρασκευή και Σάββατο.

Φραντζή 14, Νέος Κόσμος. 210-9226975. Είσοδος με ποτό: 15

http://entertainment.flash.gr/music/releas...8/9/25/25154id/

'Οχι ότι δεν αξίζει promotion η Μ.Ασλανίδου, αλλά ήταν μια καλή ευκαιρία να σκεπάσω το topic του καλού στιχουργού. Ξέρετε πως και με το όνομά του κάτι με πιάνει... ;)

Και μια... "εσωτερική" είδηση: η Μελίνα Ασλανίδου, θα βρίσκεται την Πέμπτη, 20/11 στο μπαράκι του Ερωτικού, στο Μάρε (στην Κρήνη, μετά το Παλατάκι) για μια "unplugged" βραδιά. Ώρα έναρξης 9.30.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

:)

Και μια... "εσωτερική" είδηση: η Μελίνα Ασλανίδου, θα βρίσκεται την Πέμπτη, 20/11 στο μπαράκι του Ερωτικού, στο Μάρε (στην Κρήνη, μετά το Παλατάκι) για μια "unplugged" βραδιά. Ώρα έναρξης 9.30.

Η είσοδος είναι ελεύθερη.

B)

Ρεπορτάζ από την εκδήλωση στο Music Corner

http://www.musiccorner.gr/news/events/08/a...idou/index.html

Δώστε βάση στη δεύτερη φωτογραφία. ;) :lol:

Ε! Ρε γλέντια! :lol: :lol: B)

Προγραμματισμένες εμφανίσεις της Μελίνας Ασλανίδου και της Ραλλίας Χρηστίδου...

----------------------------------------------------------

10 Μαρτίου - Κατερίνη(Αερικό)

11 Μαρτίου - Λάρισα(Μύλος))

12 Μαρτίου - Βόλος (Σεργιάνι)

25-26 Μαρτίου - Θεσσαλονίκη(Βάρδια)

29 Μαρτίου - Αλεξανδρούπολη

Πραγματικά πολύ ωραίο πρόγραμμα..... Αξίζει να το παρακολουθήσετε :music:

Μελίνα Ασλανίδου Συνέντευξη στον ''Ερωτικό Mare''

Τη γνωρίσαμε πριν από 2001 χρόνια με το «τι σου έκανα και πίνεις» και αμέσως έγινε απ'τις πιο αγαπημενες και ξεχωριστες φωνες της ελληνικής μουσικης σκηνης. Συνεργάστηκε με μεγάλα ονόματα όπως ο Γιώργος Νταλάρας, Αντώνης Βαρδής, ο Στέφανος Κορκολής αλλά και η Λίνα Νικολακοπούλου και μας έδωσε επιτυχίες όπως «το λάθος», «συνθήματα» αλλά και το «ναι θα πω». Επέστρεψε λοιπόν με καινούργια δουλεία και για αυτό το λόγω τη συναντήσαμε στα πλαίσια της παρουσίασης του καινούργιου της δίσκου «Στο δρόμο» στον ερωτικό mare μία μέρα πριν την unplugged συναυλία της.

Δ.Π: Τι σου έκανα και πίνεις , Πέρασμα, Παιχνίδι είναι, Ψηλά τακούνια και τώρα ο Δρόμος πόσο ωρίμασε ο ήχος σου αλλά και εσύ μέσα από τις παραπάνω δουλείες σου ;

Μ.Α: Η πρώτη μου επαφή με τη δικογραφία ήταν το 2001 μαζί με τους απέναντι ένα σιγκλ που λεγόταν το παρελθόν θυμήθηκα ,τραγούδια ,του Πλέσσα και του Λευτέρη Παπαδόπουλου, του ¨Ακη Πάνου, του Βασιλειάδη, ήταν σημαντικό για μένα γιατί ως τότε αυτό ήταν το ρεπερτόριο στο οποίο πάνω έμαθα πολλά πράγματα κ συνεχίζω να μαθαίνω ,συνέχισα με το προσωπικό μου πέρασμα στη δισκογραφία λέγοντας τραγούδια των Παπαδόπουλο , Μαχαιρίτσα ,Τάσου Μπουρμά ,κ.α .,λαϊκά ,μπαλάντες μετά ήρθε το παιχνίδι είναι με τους Αντώνη Βαρδη και Στέφανου Κορκολή έπειτα τα ψηλά τακουνιά της Σαννή Μπαλτςή, πιο ροκ κ πιο μοντέρνος ήχος.

Κλείνει ο κύκλος με μια αναπόληση και μια επιλογή του μέχρι τώρα ρεπερτορίου μου συν δυο αγαπημένων τραγουδιών της Ελένη Βιτάλη και του Μάλαμα και ένα καινούριο το πόσο...Ένα μαγικό ταξίδι με τραγούδια που μαζί τους ωριμάζω και μεγαλώνω όμορφα...

Δ.Π: Φτάσαμε στο σήμερα «Ο δρόμος» παλιές γνωστές δουλειές σου με 2 διασκευές και ένα νέο τραγούδι το «πόσο», πώς εκφράζεσαι μέσα από αυτόν τον νέο ήχο ;

Μ.Α:Το πόσο είναι του Σέρβου σύνθετη zelico yozimovic είναι η πρώτη φορά που δίνει τραγούδι του σε έλληνα καλλιτέχνη και είναι μεγάλη τιμή να το τραγουδάω σε στίχους του δικού μας αγαπημένου Νίκου Μοραΐτη.. Ο ήχος θυμίζει Βαλκάνια με πιο μοντέρνα ενορχήστρωση του Σουμκα. Σαυτό το δίσκο που λέγεται <<στο δρόμο>> θακούσει κανείς από το τι σου κανα και πίνεις κ το ναι θα πω μέχρι το κανείς δεν ήρθε κ το παιχνίδι είναι....

Δ.Π: Η πριγκηπέσα και ένα χειμωνιάτικο πρωινό 2 δύσκολα και πολύ γνωστά τραγούδια πως έβαλες τις δικές σου επιρροές σε αυτά ;

Μ.Α: Είναι δυο πολύ αγαπημένα μου τραγούδια, τα έχω πει όλα αυτά τα χρόνια τα έχω λατρέψει από τις ανεπανάληπτες ερμηνείες των 2 δημιουργών ,Ελένη Βιτάλη και Μάλαμα. Έκανα μια δική μου απόπειρα να τα προσεγγίσω παρακαλώ να με κρίνεται με επιείκεια....

Δ.Π: Για τη συνεργασία σου με τη Ραλία στην Αθήνα θέλεις να μας πεις μερικά πράγματα ; Νοιώθω ότι ταιριάζουν τα χνώτα σας ιδιαίτερα .

Μ.Α:Προέκυψε από μια πρόταση που ήρθε από το Σταυρό του νότου. Το πρόγραμμα το φτιάξαμε οι δυο μας ,φώναξα κ τον σπουδαίο Καραντίνη και ξεκίνησε το μαγικό ταξίδι. Όσο για την Ραλλία είναι ένας άνθρωπος με τον οποίο για κάποιο αδιόρατο λόγο έχουμε επικοινωνία παράξενη...πολλές φορές πράγματα που σκέφτομαι την ακούω να τα λέει κ το αντίθετο...Δυο κορίτσια της ίδιας γενιάς λέμε τραγούδια που αγαπάμε και αγαπάει και ο κόσμος με πολύ ενέργεια και αγάπη...

Δ.Π: Νοιώθεις οικεία με τον κόσμο όταν ανεβαίνεις στη σκηνή μιας και αυτός φαίνεται να σου ανοίγεται αρκετά.

Μ.Α: Τη πρώτη φορά που ανέβηκα στη σκηνή με το Γιώργο Νταλάρα ντρεπόμουν τόσο που κοιτούσα μόνο τα πόδια μου. Τώρα πλέον νοιώθω πως με τη πάροδο του χρόνου και τις συνεχείς συνεργασίες είμαι σαν ένα παιδί που από τη πρώτη δημοτικού έφτασε στο γυμνάσιο και σκοπεύει να πάει στο πανεπιστήμιο (χα,χα)...

Δ.Π: Διαλέγεις τους στίχους των τραγουδιών σου ;

Μ.Α: Αν δεν μου ταιριάζουν δεν μπορώ να τους πω. Για μένα στην αρχή είναι ο λόγος και μετά η μελωδία. Ο λόγος είναι κάτι που καλούμε να τραγουδήσω και να βιώσω μέσα από αυτόν.

Δ.Π: Θέλεις να μου πεις αν νοιώθεις κάτι όταν τραγουδάς τους παρακάτω στίχου σου ;

Από το «Ναι θα πω» σε στίχους Λίνας Νικολακοπούλου.

Ένοιωσες ποτέ η καρδιά σου να αγαπά αλλά η ψυχή σου να μην είναι εκεί ;

Μ.Α: Συμβαίνει γενικά στους ανθρώπους η καρδιά τους να λέει οτι εδώ είναι αλλά η ψυχή να ταξιδεύει μίλια μακριά....

Δ.Π: Από το «Λάθος» σε στίχους Βίκυς Γεροθώδορου.

Αναγκάστηκες να συναντάς κάποιον στα κρυφά ;

Μ.Α: Το κρυφά δίνει ένα μυστήριο και έρχεται η στιγμή που όλοι το βιώνουν. Δεν είναι αναγκαστικό το κρυφά να είναι και παράνομο Η κατάσταση αυτή προκαλεί πολλά συναισθήματα, αν είσαι κυρίως νέος και προσπαθείς αν κρυφτείς από τους γονείς.

Δ.Π: Αγάπησες ή αγαπάς κάποιον τόσο ώστε να του δώσεις και το σώμα και την ψυχή σου ;

Μ.Α: Έχω αγαπήσει και αγαπήθηκα βαθιά Είναι το πιο σπουδαίο πράγμα για μένα αυτό ! Η έννοια της αγάπης κρύβει μέσα της τα πιο πολύτιμα συναισθήματα...

Δ.Π: Από το «Δε λέω τίποτα μα νοιώθω» σε στίχους Σανύ Μπαλτζή.

Σου συμβαίνει στη ζωή σου να μη λες τίποτα μα να νοιώθεις;

Μ.Α: Είναι σημείο των καιρών ο φόβος να μας καθηλώνει πολλές φορές. Εγώ δεν ξέρω αν θα άντεχα να τα κρατάω μέσα μου, άλλοι μπορεί να το κάνουν μια ζωή για μένα είναι βαρύ φορτίο και δεν θα μπορούσα να το αντέξω.

Δ.Π: Θεσσαλονίκη πότε να σας περιμένουμε ;

Μ.Α:Δεν ειμαι σιγουρη ακομα....Σιγουρα οταν κλειστει κατι θα φροντισουμε να το μαθετε,.....

Για το τέλος να ευχαριστήσουμε πολύ τον Ερωτικό Mare για τη φιλοξενία καθώς και την Ιωάννα από το ραδιόφωνο του ερωτικού για όλες τις βοήθειες και στη συνέντευξη και το βράδυ της συναυλίας.

(Συνέντευξη στον Δημήτρη Παπαμιχαήλ.)

Πηγή: facebook

Ο Δίεση 101,3 ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ την Τετάρτη 1 Απριλίου,

την Μελίνα Ασλανίδου , με αφορμή την κυκλοφορία του καινούργιου της album ''Στο Δρόμο''

Θα παρουσιάσει αγαπημένα τραγούδια απ όλη την δισκογραφική της πορεία σε μία ειδική βραδιά γεμάτη συναισθήματα..

Η νέα δισκογραφική δουλειά της Μελίνας Ασλανίδου ανατρέχει στη μέχρι τώρα δισκογραφική πορεία της. Ο δρόμος της έχει τα πρώτα χνάρια του στη Θεσσαλονίκη, που εξακολουθεί να τη θεωρεί παιδί της, κάτι, που όπως λέει, εισπράττει αλλά αισθάνεται και η ίδια.

Ο Δρόμος λοιπόν ξεκινά από την πρώτη εμφάνισή της με τους Απέναντι και το άλμπουμ Το παρελθόν θυμήθηκα. Πηγαίνει στο Πέρασμα , που ήταν και το πέρασμα της στην προσωπική δισκογραφία, μετά στο Παιχνίδι είναι, που αποτυπώνει τον τρόπο που βλέπει τη ζωή -σαν ένα παιχνίδι που κάποτε χάνεις, κάποτε κερδίζεις. Μετά φόρεσε Ψηλά τακούνια -ενηλικιώθηκε πια- και τελικά έρχεται ο Δρόμος για να επισφραγίσει όλη αυτή την πορεία .

Ένα ταξίδι από το χθες στο σήμερα ιδιαίτερο και μοναδικό!

Πηγη: facebook

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...