Gianna Christou

1-2 ΙΟΥΝΙΟΥ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ ΣΤΟ ΜΜΑ

16 posts in this topic

:D Επιτέλους, το πολυσυζητημένο αφιέρωμα στο Λευτέρη Παπαδόπουλο στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, θα πραγματοποιηθεί στις 1 και 2 Ιουνίου.

Εκτός από τις ημερομηνίες, εκείνο που είναι βέβαιο είναι ότι ΔΕΝ θα συμμετέχει η Αλεξίου στις συναυλίες, αλλά καλλιτέχνες των οποίων τα ονόματα δεν έχουν γίνει αυτή τη στιγμή γνωστά.

Ελπίζω να έφερα καλά νέα στο FORUM!

Gianna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Let me translate the information above:

The concert dedicated to lyricist Lefteris Papadopoulos is going to take place in June 1st, 2nd, 2006, at Athens Concert Hall, with the participation of George Dalaras of course. Haris Alexiou is not going to sing in this concert. However a few more artists are going to participate, whose names are not yet known.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιάννα, σίγουρα είναι πολύ ωραία νέα!

Επιτρέπεται να ρωτήσω _πόσο_ σίγουρη είσαι για της ημερομηνίες, και για το ότι θα γίνει;

Συνήθως είναι πολύ αξιόπιστες οι πληροφορίες σου, δεν θα ρωτούσα αν δεν έπρεπε να κόψω εισιτήριο για το αεροπλάνο, που για μένα είναι μεγάλη επένδυση...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geske, είχα την πληροφορία δημοσιογραφικά και την επιβεβαίωσα με την υπεύθυνη εκδηλώσεων του Μεγάρου. Η κεντρική αίθουσα είναι κλεισμένη τις δύο παραπάνω ημερομηνίες για το αφιέρωμα στο Λ.Π με το Γιώργο Νταλάρα.

Ελπίζω να μην φέρνει μεγάλη αναστάτωση στο ταξίδι σου!

Γιάννα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ καλά νέα, αν και δεν συμμετέχει η Αλεξίου! Δυστυχώς εγώ εκείνες τις μέρες θα γράφω πανελλήνιες οπότε αποκλείεται να έρθω.. :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως,πολύ όμορφα νέα διαβάσαμε αν και θα ήταν ομορφότερα και...γλυκύτερα αν ξανάσμιγαν οι δυό τους μετά από τόσα χρόνια...Αυτό περιμέναμε με τόση νοσταλγία...Τις δυο γλυκύτερες και πιο "από τα βάθη" φωνές του ελληνικού τραγουδιού,δίχως να απέχουν τόσο ο Πάριος,όσο και η Γαλάνη...Μακάρι να συμμετάσχει κάποιος από αυτούς τους δύο,τουλάχιστον... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς δεν το βλέπω να συμμετάσχουν τόσο μεγάλα ονόματα! Περιμένω τραγουδιστές και τραγουδίστριες όπως η Τσαλιγοπούλου, η Γλυκερία.. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα έχω να πω. Ο γάμος στον οποίον αναφερόμουν είναι στις 3 Ιουνίου. ’ντε να δούμε τι θα γίνει. Πώς συμβαίνει να δυσκολεύει έτσι η ζωή μου δεν ξέρω. Πάντως είναι ευχάριστο που θα πραγματοποιηθεί το αφιέρωμα. :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μονο ωραια νεα; Απιθανα νεα!! :mad: Αντε ,επιτελους να κινηθει κατι, γιατι πολυ σε χειμερεια ναρκη εχουμε πεσει.... :rolleyes::music:

Γιαννα ευχαριστουμε πολυ για τα ευχαριστα νεα... :mad::mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:mad: Η ευχαρίστηση είναι όλη δική μου κορίτσια. Κι εγώ περιμένω με την ίδια ανυπομονησία τη μεγάλη βραδυά! (ή μήπως και τις δύο!!!)

Γιάννα

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακόμα πιο ευχάριστα γίνονται τα νέα, μετά και από την πληροφορία του Γιάννη για την συμμετοχή της Γλυκερίας. Ευχαριστούμε! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συνήθως τα ταμεία ανοίγουν ένα μήνα πριν. Προς το παρόν τουλάχιστον δεν έχει διαφοροποιηθεί αυτή η πρακτική. Όταν υπάρχουν νεώτερα θα ειδοποιηθούν τα μέλη μέσω του forum

Gianna

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...