Sign in to follow this  
Followers 0
Apostolis

Αντώνης Βαρδής - Συναυλία στο ΣΕΦ

59 posts in this topic

Ο Αντ.Βαρδής στην εκπομπή ''Δρόμοι'', όπου ήταν καλεσμένος, ανέφερε πως η συναυλία θα πραγματοποιηθεί μέσα στο πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου.

Για νά'μαστε πιο ακριβείς , είπε ότι ελπίζει πως η συναυλία θα πραγματοποιηθεί την πρώτη εβδομάδα του καλοκαιριού, ίσως και με την προσθήκη και άλλων καλλιτεχνών. :rolleyes:

Και μια που αναφερθήκαμε στη συγκεκριμένη εκπομπή, ήταν πραγματικά εξαιρετική.Μια πραγματική εξομολόγηση ψυχής.Ο Βαρδής είπε και εξομολογήθηκε πράγματα δημοσίως, που δύσκολα πιστεύω θα τα έλεγαν άλλοι στη θέση του.Μπράβο του...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά εξομολογητικός ήταν ο Αντώνης Βαρδής, εγώ συγκινήθηκα από την ιστορία της ζωής του ! Αλλά και κατάλαβα το λόγο που τα τραγούδια του είναι τόσο όμορφα, γιατί περιέχουν αλήθεια και αυθεντικότητα!

Αρκετές και οι αναφορές του για τη συνεργασία του με τον Γιώργο Νταλάρα! Φαινόταν ο θαυμασμός στα λόγια και στις εκφράσεις του κάθε φορά που αναφερόταν στ' όνομά του. Ειδικά όταν είπε ότι αυτός ήταν που ερμήνευσε το πρώτο του τραγούδι !

Για τη συναυλία, αρχικά είπε ότι θα πραγματοποιηθεί την πρώτη εβδομάδα του καλοκαιριού κι αμέσως μετά, πιο συγκεκριμένα, την πρώτη εβδομάδα του Ιούνη, με την προσθήκη κι άλλων καλλιτεχνών, όπως ανέφερε κι ο Θανάσης.

Πολλά έχει αυτός ο Ιούνης για τον Νταλάρα ! :rolleyes: Συναυλίες στο Μέγαρο(αφιέρωμα στον Λ. Παπαδόπουλο - 1 & 2 /6), συμμετοχή στη συναυλία Βαρδή(πρώτη εβδομάδα του Ιούνη) και συναυλία με το πρόγραμμα της "ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ" στη Θεσσαλονίκη(Ιούνης) ! ;)

Μήπως θα συμμετάσχει κιόλας και στις συναυλίες του Sting(16 & 17 Ιούνη) ; :rolleyes:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλό... :D:D:razz: ! Τι να κάνει κι αυτός ο Νταλάρας! Εργασιομανής είναι... Προχθές σκεφτόμουνα πόσα cd περιμένουμε και δεν το πίστευα! Ο άνθρωπος είναι πραγματικά κορυφαίος, σε άλλο επίπεδο! Όταν οι άλλοι καλλιτέχνες κυκλοφορούν ένα cd ανά ενάμισι χρόνο, ο Νταλάρας έχει βγάλει ήδη 3-4.... :huh::) Να είναι καλά ο άνθρωπος που μας δίνει την ευκαιρία να τον ακούμε όλο και περισσότερο! Πολλές φορές βέβαια σκέφτομαι : Με την οικογένειά του περνάει έστω δυο ώρες την ημέρα;;;;; :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και μια που αναφερθήκαμε στη συγκεκριμένη εκπομπή, ήταν πραγματικά εξαιρετική.Μια πραγματική εξομολόγηση ψυχής.Ο Βαρδής είπε και εξομολογήθηκε πράγματα δημοσίως, που δύσκολα πιστεύω θα τα έλεγαν άλλοι στη θέση του.Μπράβο του...

Πραγματικά εξομολογητικός ήταν ο Αντώνης Βαρδής, εγώ συγκινήθηκα από την ιστορία της ζωής του ! Αλλά και κατάλαβα το λόγο που τα τραγούδια του είναι τόσο όμορφα, γιατί περιέχουν αλήθεια και αυθεντικότητα!

Μπορείτε να μας πείτε έστω με λίγα λόγια κάποιο παράδειγμα; Εμένα τουλάχιστον θα με ενδιέφερε να μάθω περισσότερα γιατί δεν ξέρω σχεδόν τίποτα για τον άνθρωπο Βαρδή. Και αφού το διηγήθηκε δημόσια νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος να θεωρείται αδιακρισία το να μας πείτε τι ακούσατε. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξομολογήθηκε πολλά πράγματα που έχουν σχέση με την προσωπική του ζωή, τα δύσκολα παιδικά του χρόνια, τη σχέση με την πρώτη του γυναίκα και μητέρα των δυο παιδιών του, τα λάθη που έκανε σ'αυτή τη σχέση και οδήγησαν στο χωρισμό, είχε το θάρρος να ζητήσει δημόσια συγγνώμη γι'αυτά τα λάθη, ενώ παράλληλα μίλησε πολύ ανοιχτά και για τη δεύτερή του γυναίκα , τη Χριστίνα Μαραγκόζη, λέγοντας ότι αυτό που τον στενοχώρησε περισσότερο απ'όλα ήταν ο άσχημος τρόπος που χωρίσανε...

Γενικά όμως και πέρα από τις συγκεκριμένες αναφορές στην προσωπική του ζωή , φάνηκε ότι μίλησε ειλικρινέστατα και χωρίς κόμπλεξ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ, Θανάση. :D

Χαίρομαι που ο Βαρδής δεν είναι μόνο ένας εξαιρετικός συνθέτης και τραγουδιστής αλλά προφανώς επίσης ένας ευαίσθητος και ειλικρινής άνθρωπος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ειδικά τα παιδικά του χρόνια αποτελούν ...σενάριο για δραματική ταινία : φτώχια, χωρισμός των γονιών, διάφορες δουλειές από τα 14 του(από ταξίδια με καράβια, μέχρι σε βενζινάδικο όπου κοιμόταν σε χάρτινες κούτες ...). Και το σχολείο ; Μόνο το δημοτικό τελείωσε...

Κι ύστερα ήρθε και το ατύχημα με το αυτοκίνητο, όπου είδε ...το Χάρο με τα μάτια του και παραμορφώθηκε το πρόσωπό του...

Και δεν είναι μόνο αυτά...

Τόσος πόνος, πως να μη γίνει, αληθινή, τέχνη ;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σ΄ ευχαριστώ και σένα, Τάσο, για τις πληροφορίες. :huh:

Τόσος πόνος, πως να μη γίνει, αληθινή, τέχνη ;

Ίσως έτσι εξηγείται και αυτό που είπε ο Βαρδής σε μια συνέντευξη που δημοσιεύτηκε πριν από χρόνια σε κάποιο τεύχος του "Διφώνου". Όταν ο Γιώργος Τσάμπρας είπε "[...] πάντως χαρούμενα τραγούδια με σένα τραγουδιστή δεν θυμάμαι", ο Βαρδής απάντησε:

«Δεν νομίζω να υπάρχουν κιόλας γενικότερα. Όχι μόνο δεν έχω τραγουδήσει αλλά δεν έχω γράψει και χαρούμενο τραγούδι. Είμαι σαν άνθρωπος έτσι και στα κοινωνικά και στα συναισθηματικά.»

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πολλά έχει αυτός ο Ιούνης για τον Νταλάρα !  :razz: Συναυλίες στο Μέγαρο(αφιέρωμα στον Λ. Παπαδόπουλο - 1 & 2 /6), συμμετοχή στη συναυλία Βαρδή(πρώτη εβδομάδα του Ιούνη) και συναυλία με το πρόγραμμα της "ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ" στη Θεσσαλονίκη(Ιούνης) !  :music:

Μήπως θα συμμετάσχει κιόλας και στις συναυλίες του Sting(16  & 17 Ιούνη) ;  :razz:  :pity:

Μπορεί να γίνει κάτι να μην έχει... εξετάσεις αυτός ο Ιούνης??? :mad:

Όσο για τον Sting που αναφέρεις Τάσο, διάβασα κάπου ότι support θα του κάνει το συγκρότημα στο οποίο παίζει ο γιός του. Δεν υπήρχε αναφορά για Έλληνα μουσικό... Αλλά μπορούμε να ελπίζουμε, έτσι? :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0