Sign in to follow this  
Followers 0
HARDET

TRIBUTE TO LEFTERIS PAPADOPOULOS

141 posts in this topic

Μέγαρο Μουσικής Αθηνών, 1, 2 Ιουνίου 2006

Τίτλος: Θα πιω απόψε το φεγγάρι

Αίθουσα: Αλεξάνδρα Τριάντη

Καλλιτεχνική επιμέλεια: Γιώργος Νταλάρας

Τραγουδούν: Γιώργος Νταλάρας, Μανώλης Μητσιάς, Γλυκερία, Μελίνα Ασλανίδου, ΟΝΑΡ

Τιμητική συμμετοχή: Μαρινέλλα

Έναρξη προπώλησης: 11 Μαίου 2006

Εισιτήρια: 70,00 , 50,00 , 35,00 , 19,00 , 11,00 (φοιτητικά)

---------------------------------------------------------------------------------------

Athens Concert Hall, June 1st, 2nd 2006

Title: Tha pio apopse to feggari

Room: Alexandra Trianti

Artistic care: George Dalaras

Performers: George Dalaras, Manolis Mitsias, Glykeria, Melina Aslanidou ONAR

Honorary participation: Marinella

Tickets: From May, 11th 2006

Prices: 70,00 , 50,00 , 35,00 , 19,00 , 11,00 (students)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:music: ! Δώρα σ' ευχαριστούμε πολύ για την πληροφορία! :music: Απ' ότι βλέπω 11 Μαίου πέφτει Πέμπτη. Κλασσικά θα στηθούμε πάλι απ' το πρωί έξω απ' τα εκδοτήρια, έτσι; :music::blush: ή μήπως απ' το βράδυ; :blink: :lol:

Τραγουδούν: ... ΟΝΑΡ

:blink: :blink: ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και οι χαρές συνεχίζονται... :music:

Αυτά είναι υπέροχα νέα! :music:

Δώρα, τώρα μ' αυτήν σου την ενημέρωση, ανυπομονούμε για την 11η του Μάη και ζούμε για την 1η & 2α Ιούνη! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπέροχα νέα!!! :music::music:

Εχω μιά απορία όμως: Γιατί στην Α. Τριάντη και όχι στην αίθουσα Φίλων Μουσικής :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τραγουδούν: ... ΟΝΑΡ

:blink: :blink: ??

Απορώ κι εγώ! :blink:

Απλά, μαζί με τους υπόλοιπους μεγάλους κι άξιους ερμηνευτές, θα ήθελα - αφού δεν συμμετέχει η Αλεξίου - να ήταν, τουλάχιστον,(αφού μιλάμε για αφιέρωμα στον Λευτέρη Παπαδόπουλο) και η Δήμητρα Γαλάνη.

Πάντως, για να μεταφέρω και μια άλλη άποψη, όταν σε φίλο "νταλαρικό", του είπα τα ονόματα που συμμετέχουν, πέρα από τον Νταλάρα εννοείται, μου απάντησε, κάπως δυσαρεστημένα, ως εξής : "Πολύς κόσμος"! :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάντως, για να μεταφέρω και μια άλλη άποψη, όταν σε φίλο "νταλαρικό", του είπα τα ονόματα που συμμετέχουν, πέρα από τον Νταλάρα εννοείται, μου απάντησε, κάπως δυσαρεστημένα, ως εξής : "Πολύς κόσμος"! :razz:

Τάσο,

Σωστός ο φίλος!!!!! :razz::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ σωστος,θα ελεγα! :razz:

Οντως πολυς κοσμος, και οχι απαραιτητα ο καλυτερος..... :razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τραγουδούν: ... ΟΝΑΡ

:blink: :blink: ??

Απορώ κι εγώ! :blink:

Απλά, μαζί με τους υπόλοιπους μεγάλους κι άξιους ερμηνευτές, θα ήθελα - αφού δεν συμμετέχει η Αλεξίου - να ήταν, τουλάχιστον,(αφού μιλάμε για αφιέρωμα στον Λευτέρη Παπαδόπουλο) και η Δήμητρα Γαλάνη.

Πάντως, για να μεταφέρω και μια άλλη άποψη, όταν σε φίλο "νταλαρικό", του είπα τα ονόματα που συμμετέχουν, πέρα από τον Νταλάρα εννοείται, μου απάντησε, κάπως δυσαρεστημένα, ως εξής : "Πολύς κόσμος"! :razz:

Συμφωνώ απολύτως μαζί σας. :razz:

-John

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και γω συμφωνώ μαζί σας, πολύς κόσμος βρε παιδί μου..... αλλιώς την περίμενα την βραδιά και αλλιώς αυτή προκύπτει :razz::razz::razz:

Και γω που το είπα σε αρκετούς .... δεν ενθουσιάστηκαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμένα πάλι μου αρέσει πολύ που θα συμμετέχει και ο Μητσίας αλλά και η Γλυκερία και η Ασλανίδου.Μόνο οι ΟΝΑΡ ακούγοναι λίγο ξεκάρφωτοι αλλά θα δούμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρότι κι εγώ απόρησα με την συμμετοχή των ΟΝΑΡ, ας μην υποτιμούμε τον Λευτέρη Παπαδόπουλο! Δε νομίζω ότι τους επέβαλε κάποιος στο πρόγραμμα με το ζόρι και χωρίς τη θέλησή του! Ειδικά ο συγκεκριμένος δημιουργός είναι "παλιά καραβάνα" και "γάτα" στο χώρο και διαθέτει και τέτοιον τσαμπουκά, ως χαρακτήρας, που...δεν χωράνε υποχωρήσεις...

Ας ακούσουμε πρώτα και μετά να εκφράσουμε την τελική γνώμη μας.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ας ακούσουμε πρώτα και μετά να εκφράσουμε την τελική γνώμη μας.
Έτσι νομίζω κι εγώ, ας περιμένουμε να δούμε. Με τη βοήθεια της Annemarie άκουσα κι εγώ τα δείγματα από τη δουλειά των ΟΝΑΡ που πρόσφατα κυκλοφόρησε. Δεν μου άρεσε, αλλά γενικά δε μου αρέσει αυτό το στυλ, οπότε δε θέλω να πω αν είναι καλή ή κακή. ’λλωστε ένα μουσικό αποτέλεσμα δε μπορεί να κριθεί τόσο πρόχειρα.

Εγώ πάντως βλέπω θετικά και τη συμμετοχή και των υπολοίπων καλλιτεχνών. Θα είναι πολύ όμορφο, π.χ. να δούμε το Μητσιά παρέα με το Γιώργο στη σκηνή. Οι ζωντανές εμφανίσεις της Μαρινέλλας δεν είναι και πολύ συχνές. Και ο Μητσιάς και η Μαρινέλλα -ας μην κρυβόμαστε- κλείνουν κι αυτοί σιγά σιγά μία σπουδαία καριέρα. Είναι σημαντικό που θα έχουμε την ευκαιρία να τους δούμε στη σκηνή και μάλιστα με ένα τέτοιο ρεπερτόριο μουσικο-στιχουργικό όπως αυτό που μας κληρονομεί ο Λευτέρης Παπαδόπουλος.

Από την άλλη ο Λευτέρης Παπαδόπουλος έγραψε πάρα πολλά και πανέμορφα τραγούδια που ντύθηκαν μουσικά και τα ερμήνευσαν πολλοί σπουδαίοι τραγουδιστές. Το να κάνει μόνο ο Νταλάρας ένα αφιέρωμα στον Παπαδόπουλο, θα ακουγόταν αρκετά εγωϊστικό, όσο κι αν εγώ θα ήθελα να είναι έτσι. Θεωρώ πως κάπως έτσι σκέφτηκε και ο ίδιος, έχων την καλλιτεχνική επιμέλεια. Όπως και να 'χει είναι ένα μουσικό γεγονός που αξίζει να παρακολουθήσει κανείς. :razz::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το πρόγραμμα του Μεγάρου :

Από την "Απονη ζωή " του 1963 στην ¨Ερημιά του 2006.

Μια συναρπαστική πορεία με άξονα τον ποιητικό λόγο του Λευτέρη Παπαδόπουλου

που με δύναμη και ευαισθησία σφράγισε και καθοδηγεί μέχρι σήμερα το λαικό τραγούδι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Ξέρω ότι το κάθε άτομο διακαιούται 4 εισητήρια.Αν εγώ όμως θεήσω να βγάλω και για τις δύο μέρες, δικαιούμαι 4 την κάθε μέρα (δηλαδή 8 συνολικά) ή 4 και για τις δύο μέρες(δηλαδή 4 στο σύνολο);

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 στο σύνολο κάθε άτομο, αναξέρτητα για πόσες μέρες θα πάρει!! :confused:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 στο σύνολο κάθε άτομο, αναξέρτητα για πόσες μέρες θα πάρει!! :confused:;)

AAAAAAAAAAAAAAAARGHHHHH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να θυμίσω ότι η προπώληση ξεκινά την προσεχή Πέμπτη 11-5-2006 για να βρεθεί το topic στην πρώτη σελίδα και μην το ξεχάσετε ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ξεχνιούνται τέτοια πράγματα; :music::wow::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά, μόλις μπήκα στο site του ΜΕΓΑΡΟΥ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ και γράφει ότι η προπώληση των εισιτηρίων, την Πέμπτη στις 11/5, ξεκινάει στις 8 π.μ. ! :wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι πήρα χτες τηλέφωνο να ρωτήσω τις ώρες που είναι ανοικτά τα εκδοτήρια για τη συναυλία του Πλιάτσικα και μου είπαν 10-4.’ρα λογικά ισχύει το ίδιο και για τις υπόλοιπες συναυλίες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς πόσα εισητήρια μπορούμε τελικά να πάρουμε; 4 ή 6;; :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί να γίνεται εξαίρεση για τις συναυλίες του Γιώργου Νταλάρα λόγω της αναμενόμενης προσέλευσης και να ξεκινά στις 8πμ !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0