HARDET

Χάρις Αλεξίου

928 posts in this topic

THE EUROPEAN TOUR

SEPTEMBER 2006

29 September CYPRUS, NICOSIA TAFROS DA VILLA

O C T O B E R 2 0 0 6

6 October FRANCE, PARIS - LE GRAND REX

7 October BELGIUM, BRUSSELS - CIRQUE ROYAL

8 October HOLLAND, HAGUE - WORLD FORUM THEATER

14 October FRANCE, MARSEILLE - DOME

15 October ENGLAND, LONDON- ALBERT HALL

20 October GERMANY, FRANKFURT (OFFENBACH)- STADTHALLE

21 October GERMANY, BERLIN- UNIVERSITAET DER KUENSTE

22 October GERMANY, NUREMBERG - MEISTERSINGERHALLE

23 October GERMANY, STUTTGART - (LUDWIGSBURG)- FORUM AM SCHLOSSPARK

www.alexiou.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από το νέο τεύχος του περιοδικού "Τηλεθεατής"

"Πρεμιέρα με τη Χαρούλα"

Έδωσε,πήρε, πίεσε και μετά από επίμονο κυνηγητό αρκετών χρόνων η Σεμίνα Διγενή τα κατάφερε.Η πρώτη καλεσμένη στο ¨Κοίτα τι έκανες" της νέας σεζόν θα είναι-επιτέλους-η Χαρούλα Αλεξίου.Το κόνσεπτ της εκπομπής συζητήθηκε σε 2-3 πολύωρα ραντεβού και θα διαφέρει από το σύνηθες "Κοίτα τι έκανες", μιας και θα περιλαμβάνει γυρίσματα από συναυλίες που έδωσε η Αλεξίου στο εξωτερικό, καθώς και υλικό απ'το προσωπικό της αρχείο".

Πάντως αν θυμάμαι καλά δεν είναι η πρώτη φορά , όπως αναφέρεται στο περιοδικό, που η συγκεκριμένη εκπομπή έχει αφιέρωμα στην Αλεξίου.Μάλλον θα κάνανε λάθος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Αλεξίου φιλοξενήθηκε στο ''Κοίτα τι έκανες'' μαζί με την Ελ.Αρβανιτάκη. Μάλλον πρόκειται για αποκλειστικό αφιέρωμα στην Αλεξίου αυτή τη φορά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νομίζω ότι της είχε γίνει και αποκλειστικό αφιέρωμα πριν τη μετάλλαξη του "Κοίτα τι έκανες" ενόσω ήταν στην ΝΕΤ.Ελπίζω μόνο τα αφιέρωμα να το κάνει η Διγενή και να μην δούμε καμμιά Κορομηλά να κάνει αφιέρωμα στην Αλεξίου.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νομίζω ότι της είχε γίνει και αποκλειστικό αφιέρωμα πριν τη μετάλλαξη του "Κοίτα τι έκανες" ενόσω ήταν στην ΝΕΤ.Ελπίζω μόνο τα αφιέρωμα να το κάνει η Διγενή και να μην δούμε καμμιά Κορομηλά να κάνει αφιέρωμα στην Αλεξίου.

Ναι είχε γίνει αφιέρωμα, στην τελευταία σεζόν του "Κοίτα τι έκανες" στη ΝΕΤ, αρχές 2004 περίπου. Την ίδια περίοδο είχε γίνει αφιέρωμα (2 εκπομπές) στη Β. Μοσχολιού και στον Νταλάρα (2 εκπομπές).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Νομίζω ότι της είχε γίνει και αποκλειστικό αφιέρωμα πριν τη μετάλλαξη του "Κοίτα τι έκανες" ενόσω ήταν στην ΝΕΤ.Ελπίζω μόνο τα αφιέρωμα να το κάνει η Διγενή και να μην δούμε καμμιά Κορομηλά να κάνει αφιέρωμα στην Αλεξίου.

Αυτό έχει ήδη συμβεί...Η Κορομηλά έχει πάρει συνεντευξη από τη Χαρούλα...Και ήταν μια χαρά!

Πάντως για να ηρεμήσεις το Κοιτα τι έκανες διαφημίζεται ήδη με τη Διγενη!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αληθεύει ότι τα εισιτήρια για τις 2 συναυλίες στο Λυκαβηττό εξαντλήθηκαν?

Γιάννη????? :D

Ομολογώ ότι κάποιες φορές είμαστε λίγο "πίσω" στις συναυλίες που αφορούν άλλους τραγουδιστές... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαρω μην με τρομάζεις :):) πρώτη μέρα στο γραφείο.

Εισιτήρια υπάρχουν ακόμα.......

Εγώ μάλλον θα πάω την δεύτερη μέρα γιατί στις 18 έχω ραντεβού με τον γιατρό μου στο Κατράκειο :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολυ δουλεια θα'χει αυτος ο γιατρος εκεινη τη μερα!! :lol: :lol:

Πολλοι ασθενεις βρε παιδι μου!!! :) :lol: :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και είναι εξαιρετικός γιατρός!! :lol: Να τον συστήσουμε και σε άλλους...Μόνο το Κατράκειο μου έχει ξεφύγει ,τόσα χρόνια, ως τόπος παρακολούθησης. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι έχει εισητήρια.Μόλις προμηθεύτηκα ένα για τις 19 και από ότι είδα είχε αρκετά ακόμα το πακέτο.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μαρω μην με τρομάζεις :D:razz: πρώτη μέρα στο γραφείο.

Εισιτήρια υπάρχουν ακόμα.......

Και βέβαια υπάρχουν εισιτήρια και με συγχωρείτε πολύ για την αναστάτωση... :razz: Λάθος πληροφορία, ας πρόσεχα!

Για την πρώτη μέρα δεν υπάρχει κάτι πάντως. Για τη 2η υπάρχουν και κανονικά και φοιτητικά.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λίγον πριν την Ευρωπαική της περιοδεία η Χαρούλα Αλεξίου κάνει μια στάση στο Δεύτερο Πρόγραμμα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας και συνομιλεί με την Μαργαρίτα Μυτιληναίου την Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου 10 με 12 το πρωί.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και τρίτη συναυλία ανακοινώθηκε από τον Μελωδία με το ίδιο σχήμα. Την Τετάρτη 20 Σεπτεμβρίου.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με το νέο πρόγραμμα του Μεγάρου μουσικής Αθηνών η Χάρις Αλεξίου θα δώσει σειρά συναυλιών στην Αίθουσα φίλων της μουσικής του Μεγάρου στις 26, 27, 28 Φεβρουαρίου και 2 Μαρτίου 2007.

Όπως γράφει το κείμενο του προγράμματος:

"Η Χάρις Αλεξίου θα ταξιδέψει στις μνήμες της φωνής της , από τα πρώτα της ακούσματα μέχρι σήμερα.Στις μουσικές και τους στίχους που την σχημάτισαν σαν τραγουδίστρια και συνέθεσαν το πρόσωπό της.Μια περιπλάνηση συγκίνησης και έρωτα στο τραγούδι που τόσο αγάπησε και που τόσο αγαπήθηκε απ'αυτό..."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σήμερα το πρωί στις 10 η Χάρις Αλεξίου έδωσε συνέντευξη στην ΕΡΑ. Η κουβέντα ήταν ωραία, γλυκειά και ήρεμη, όπως κάθε συνέντευξη της Χαρούλας.

Δυστυχώς, δεν ειπώθηκε κάτι για μελλοντική συνεργασία με τον Γιώργο Νταλάρα, παρά τις ερωτήσεις των ακροατών... :D

Αναρωτιέμαι, πότε και αν θα μας ακούσουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Χαρούλα απάντησε σε αυτή την ερώτηση στη συνέντευξη που της είχε γίνει στο Μελωδία.

μέσες άκρες είχε πει ότι δεν θα γίνει κάτι,αν δεν συντρέχει κάποιος ουσιαστικός λόγος συνύπαρξης,μόνο και μόνο για να ξαναβρεθούν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περισσεύoυν δύο εισιτήρια για τη συναυλία του Μελωδία στις 19. Ένα ολόκληρο κι ένα φοιτητικό :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την Τεταρτη 20-9 συνεντευξη της Χαρουλας στον Ποσειδωνα Γιαννοπουλο στον Sfera 102.2 4-6 το απογευμα B) (αν δεν κανω λαθος... :mad: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Περισσεύoυν δύο εισιτήρια για τη συναυλία του Μελωδία στις 19. Ένα ολόκληρο κι ένα φοιτητικό B)

perissevoun akoma kai ta exo mazi mou tora pou eftasa Athina

logo mperdematon tou "ticketshop.gr" exo afta ta duo pou perissevoun gia tin triti, kai DEN exo afto pou thelo gia tin tetarti :mad::rolleyes::rolleyes:

opoios mporei na voithisei.................... parakalo PARA poly!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω πως αυτή η ώρα και η ημερομηνία δεν είναι της προβολής της εκπομπής αλλά της προσέλευσης του κοινού που θα λάβει μέρος στην εκπομπή.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δευτέρα 25-09 η Χαρούλα στο "ΚΟΙΤΑ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ" με τη Σεμίνα Διγενή στις 18.00 μ.μ.

Είναι η μέρα του γυρίσματος

Πιθανή μετάδοση στις 30 του μηνός!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...