HARDET

Χάρις Αλεξίου

928 posts in this topic

ακόμα και τα πιο μικρά επεισόδια έχουν μεγαλοποιηθεί από τα tabloid ... Η Χαρούλα μπορεί να γνωρίζει αυτός ο τύπος

Share this post


Link to post
Share on other sites

αν είχε κάνει κάτι τέτοιο ο Νταλάρας, τώρα θα τον ξεκρέμαγαν από τον σταυρό για να τον ξανασταυρώσουν.

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είμαι 50-50 με αυτό το γεγονός. Από τη μια η Χαρούλα, από αρκετά περιστατικά που έχουν φτάσει στ' αυτιά μου κατά καιρούς, έχω διαπιστώσει ότι είναι αρκετά οξύθυμη με το θέμα των φωτογραφιών, πράγμα με το οποίο διαφωνώ. Από την άλλη, το βίντεο δείχνει μια αρκετά ιδιωτική στιγμή (δεν είναι πχ μια γενική πρόβα), οπότε δικαιολογείται ο εκνευρισμός. Σαν κίνηση, σίγουρα δεν την τιμά. Μια μούτζα θα ήταν πιο ... σικ.  :razz:

 

 

Στα των συναυλιών τώρα: Στην Αρχαία Μεσσήνη η Χαρούλα και μάλιστα δωρεάν (από την περιφέρεια Πελοποννήσου και το Δήμο Μεσσήνης). 

http://tharrosnews.gr/news/content/%CE%B7-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%BF%CF%8D%CE%BB%CE%B1-%CE%B1%CE%BB%CE%B5%CE%BE%CE%AF%CE%BF%CF%85-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B1%CE%AF%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%83%CF%83%CE%AE%CE%BD%CE%B7-%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%8D%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%B7-%CE%B5%CE%AF%CF%83%CE%BF%CE%B4%CE%BF

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

..το δαχτυλιδι 'δοκιμαζε' η γυναικα βρε παιδια!!  ;)

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο τέλος μάλιστα, αγκαλιάζοντας τον σπουδαίο σολίστα του κλαρίνου Αλέξανδρο Αρκαδόπουλο, είπε: «… μπορείτε να μας φωνάζετε σε γάμους και βαφτίσια…» 

 

Διχάζουν τα «Καγκέλια» της Χαρούλας… 

 

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου

11/09/2013 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=7764&Itemid=43

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh: 

Δεν ξέρω πόσο διχάζουν, εμένα πάντως μου άρεσε πολύ αυτό το "ό,τι να'ναι" που βλέπω! Και επειδή την περίμενα πολύ χειρότερα φωνητικά, μου φάνηκε μια χαρά. Κι αυτό το "πώς μπορείτε και κάθεστε" που έφερε τον κόσμο μπροστά, πολύ ωραίο... Μου λείπει αυτό στα δικά μας... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι εμενα μου λειπει το κεφι και ο αυθορμητισμος, βεβαιως-βεβαιως, στα δικα μας... αλλα εδω ξεφευγει... Καπου στην μεση δεν εχει?? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Δεν ξέρω πόσο διχάζουν, εμένα πάντως μου άρεσε πολύ αυτό το "ό,τι να'ναι" που βλέπω! Και επειδή την περίμενα πολύ χειρότερα φωνητικά, μου φάνηκε μια χαρά. Κι αυτό το "πώς μπορείτε και κάθεστε" που έφερε τον κόσμο μπροστά, πολύ ωραίο... Μου λείπει αυτό στα δικά μας... 

 

Επειδή "ήμασταν εκεί" κι εμένα μ' άρεσε αυτός ο αυθορμητισμός και το χιούμορ. Όλα τ' άλλα είναι "σε δουλειά να βρισκόμαστε"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ο αυθορμητισμός και τα σκέρτσα είναι ωραία.. Στο κάτω κάτω γυναίκα είναι.

 

Το φωνητικό με χαλάει εμένα και με στεναχωρεί...   :(  :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμείς δεν είμασταν εκεί, απλά, ενημερώσαμε τον κόσμο για το συγκεκριμένο στιγμιότυπο και μεταφέραμε το κλίμα από δεκάδες σχόλια που έχουν αναρτηθεί στο διαδίκτυο....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To φωνητικό είναι γενικά αποτρεπτικό για μένα από το να πηγαίνω να βλέπω τη Χαρούλα. Δυστυχώς... Και παρότι στο συγκεκριμένο βίντεο μου άρεσε, εξακολουθώ να μη θέλω να πηγαίνω γιατί όποτε έχω πάει στενοχωριέμαι. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φωτογραφίες από το Θέατρο Βράχων. 

Παραμένει όμορφη και πολύ εκφραστική!! 

 

http://www.musicity.gr/photografies-videos-ive-repotrs/226-fotografies-live-reports/13243-haris-alexiou-theatro-vraxon-photos-live-report-2013.html

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνούμε στην σκηνική παρουσία!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Αυτό το κείμενο είναι, όπως θα δείτε του Γιώργου Τσάμπρα 

Ενός δημοσιογράφου που υπηρετεί χρόνια το κοινό ενημερώνοντας το αλλά και μαθαίνοντας του μέσα από τις ραδιοφωνικές εκπομπές, τα άρθρα του αλλά και τα βιβλία που έχει γράψει την "καθαρότητα" και την ουσία του Ελληνικού τραγουδιού. Ξέρει την ιστορία του και την μαθαίνει και σε μας.

Τελικά πώς χτίζεται ένας πολιτισμός αν δεν βάλεις τους καλύτερους μαστόρους να το κάνουν; Ο Γιώργος Τσάμπρας ένας τέτοιος είναι. Το σύστημα της ΕΡ δεν καταργεί την αξία του Τσάμπρα βέβαια ( γιατί δεν την απέκτησε λόγω ΕΡ) αλλά με το να μην έχει έναν τέτοιο παράγοντα στο δυναμικό της είναι σαν να μην έχει πάρει είδηση το πόσο σοβαρό είναι να λέγεσαι Ελληνική Ραδιοφωνία και να βγάζεις εκτός τειχών αυτούς που " ξέρουν" να την κρατήσουν Ελληνική. Φτάνει η φτώχια στις τσέπες του κόσμου ας μην του πάρουν όμως και τις άυλες αξίες του. 

Χ.Α

6 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λόγω μεγάλης ζήτησης προστίθεται ακόμη μια παράσταση με τη Φιλαρμονική Ορχήστρα του Ισραήλ στις 26 Νοεμβρίου του 2013 στο ανακαινισμένο Μann Auditiorium

 

1380417_719401861422246_1145609826_n.jpg

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.zorlucenterpsm.com/web/53-549-1-1/zorlu_psm_-_en/events___tickets/event_calendar_details/haris_alexiou___incesaz

 

Haris Alexiou & İncesaz 3 April, 2014 at Zorlu Center Istanbul

 

Haris Alexiou burst onto the musical scene over 30 years ago, and her distinctive voice and style took her to the top almost immediately.

Although her style has changed over the years, she has never strayed from her perch atop the musical world. She has artfully expressed happiness and sorrow, hope and pain, love and loss – all in her timeless songs. In addition to writing and performing her own compositions, Alexiou has given her voice to songs written by the most famous contemporary Greek composers.

With a worldwide fan base, Haris Alexiou has sold over 5 millions of albums worldwide. To date, she has 30 platinum and 13 golden record awards, and truly believes that she understands and loves the history and culture of her country far better through all her songs, lyrics, and compositions.

Murat Aydemir, Derya Türkan and Cengiz Onural founded İncesaz in 1996. The band began its journey with the compositions of Cengiz Onural and Murat Aydemir, and later expanded their repertoire to include fresh interpretations of works chosen from traditional repertoire of Turkish music.

Taner Sayacıoğlu joined the group during the creation of the first album in 1997. Afterwards, the doyen musicians Akın Aral, Engin Gürkey, Türker Çolak and Volkan Hürsever have become indespensible members of the band. İncesaz also created the memorable melodies from the TV series named İkinci Bahar, Ekmek Teknesi and Çınaraltı, all of which remain greatly popular with Turkish TV audiences.

Haris Alexiou and İncesaz are appearing on stage together at PSM for the first time for an unforgettable journey along the two coasts of the Aegean Sea..

 

Don't miss it!

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ένα σπάνιο και μοναδικό ντοκουμέντο (με ακυκλοφόρητα λόγια) από τη φίλη Γεωργία Κόλλια...

 

Η Χάρις Αλεξίου τραγουδά «Έφυγες νωρίς» (ΑΝΕΚΔΟΤΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ)

 

Υπογράφει: Θανάσης Γιώγλου

13/11/2013 

 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8407&Itemid=41

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oντως..Μοναδικη στιγμή!Της αξιζουν πολλα συγχαρητηρια της Γ.Κόλλια!Παντα τέτοια!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η Χάρις Αλεξίου ξανά με τη Φιλαρμονική του Ισραήλ!

Υπογράφει: Κώστας Μπαλαχούτης
13/11/2013


http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8413&Itemid=16
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μοσχολιού, Μητροπάνος, Βοσκόπουλος, Αλεξίου, Πάριος, Παπακωνσταντίνου κ.ά μεγάλοι – «ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ» 

 

Υπογράφει: Γιάννης Κέρκης

05/12/2013 

 

http://www.ogdoo.gr/portal/index.php?option=ozo_content&perform=view&id=8630&Itemid=39

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
Από την επίσημη σελίδα της Χαρούλας στο Facebook
 
Χάρις Αλεξίου & Τάνια Τσανακλίδου (ANODOS) 

Η Χαρούλα και η Τάνια

Λυρισμός και Πάθος στην ίδια σκηνή. Η Ένωση έγινε.
Τα Τραγούδια τους, Το Κέφι τους, Η Καλλιτεχνικότητά τους, Το Duende, Η Αμεσότητα με το κοινό τους, Οι Κορυφές και τα Σκοτάδια τους.

Η Χαρούλα και η Τάνια, Δικές μας.

Ρεπερτόριο θησαυρός, Πάθος και Δύναμη, Γλύκα και Συγκίνηση, Χιούμορ και Οικειότητα, Εσωτερικότητα και Εξωστρέφεια,
Και η κάθε μία λέει στην άλλη: «Τραγούδα θέλω να σε ακούω», Αυτό θα λέμε κι εμείς.

Οι Μουσικοί:
Οι “Nouveau Sextet” :Θωμάς Κωνσταντίνου, ΣωτήρηςΛεμονίδης, Αλέξανδρος Αρκαδόπουλος, Δημήτρης Τσάκας, Κώστας Μερετάκης, Κώστας Κωνσταντίνου, και οι Παναγιώτης Τσεβάς, Δημήτρης Μπαρμπαγάλας.

Στο ANODOS live stage (Πειραιώς 183), από τον Φεβρουάριο.

Υπεύθυνη Επικοινωνίας:
Όλγα Παυλάτου
pavlato@otenet.gr
1470131_775528265807554_770563886_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...