HARDET

Χάρις Αλεξίου

928 posts in this topic

Δεν θα σας κρύψω βέβαια την κρυφή μου σκέψη και επιθυμία στο " Όλοι οι ρεμπέτες του ντουνιά " το πόσο θα ήθελα να τους άκουγα να το λέγανε μαζί !!!!!  :D  :music:

Ποιόν , την Αλεξίου με τον Βαμβακάρη; :):):D :blink: :blink: :blink:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η καριέρα καλλιτεχνών σαν την Αλεξίου θα κρατήσει κάποια χρόνια ακόμη. Λίγα ή πολλά, δεν έχει σημασία, ο χρόνος θα δείξει. Το μόνο σίγουρο είναι πως μετά, το μουσικό τοπίο δε θα είναι πια το ίδιο ...

Κρατάω την τελευταία επισήμανση της Δώρας...Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί της!

Χθες ήταν μια μαγική βραδιά! Η πατίνα του χρόνου έχει αφήσει ορατά τα σημάδια της στη φωνή της Χαρούλας (είτε αυτό μας αρέσει ή δε μας αρέσει). Το συναίσθημα -όμως-που εξέπεμπε χθες όταν έλεγε τα δημοτικά ή τα ρεμπέτικα ήταν κάτι το μαγικό και γήινο ταυτόχρονα!

ΧΑΡΟΥΛΑ, σ' ευχαριστούμε για τις στιγμές που μας χάρισες! Χαρούλα , σ΄ευχαριστούμε που ..."ξαναγύρισες στο ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ" όπως είπες χθες βράδυ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα τι να πω και γω; Τα έγραψαν μια χαρά τα παιδιά παραπάνω.

Τίποτα.... ΜΟΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣ!!!!! Αυτό μόνο..

Χαρούλα σ΄ ευχαριστώ για όλα!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αυτο που ακουσαμε την τριτη στον Βυρωνα μονο με καλα λογια μπορει να στολιστει.Αυτη την χαρουλα ειχαμε κατι χρονια να την δουμε.Μονο μπραβο εχω να πω.Ειμαι συγκινημενη κ' ευχαριστημενη για αυτη την εμφανιση.Οσα τραγουδια κι αν θα πεις στα τραγουδια της γης σου θα σταθεις.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aπό τα μικρασιάτικα ώς τα δημοτικά

Αφιέρωμα στη μουσική παράδοση «Το αλάτι της Γης», με αφορμή τα 25χρονα της ομώνυμης ραδιοφωνικής εκπομπής του Λάμπρου Λιάβα, φέρνει απόψε στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» στο πλαίσιο του 19ου Φεστιβάλ Βύρωνα τη συναυλία «T' αηδόνια της Ανατολής και τα πουλιά της Δύσης», στον άξονα Μικρά Ασία - Πόντος - Ελληνόφωνοι Κάτω Ιταλίας.

Οικοδέσποινα η Χάρις Αλεξίου, που το 1981, όταν ξεκινούσε το «Αλάτι της Γης», τραγούδησε «Τα τραγούδια της Γης μου», στεριανά δημοτικά τραγούδια, φόρο τιμής στα παιδικά ακούσματα της Θήβας και στον πατέρα της. Και με τα «Τσίλικα» (1983) έφερε στην επιφάνεια την «Προίκα της Σμύρνης», τα μικρασιάτικα ρεμπέτικα από τη ρίζα της μητέρας και της γιαγιάς της από το Σεβντίκιοϊ. Έτσι αντιστοίχως, το πρώτο μέρος της βραδιάς είναι αφιερωμένο στη μνήμη του Γιώργου Παπασιδέρη και της Γεωργίας Μητάκη και το δεύτερο στη Ρόζα Εσκενάζυ και στη Ρίτα Αμπατζή.

Παράλληλα, η Χάρις Αλεξίου συμπράττει με το συγκρότημα Arakne Mediterrannea των Ελληνόφωνων της Κάτω Ιταλίας, με τις διονυσιακές ταραντέλες. Μαζί και οι Μικρασιάτισσες από τη Νέα Ερυθραία με τραγούδια και χορούς από τη Σμύρνη, οι Γλεντιστάδες από τον Μεσότοπο της Λέσβου με τουμπελέκια κι αυθεντικά ζεϊμπέκικα και οι Πόντιοι Αργοναύται - Κομνηνοί με πανάρχαιους τελετουργικούς χορούς.

Όπως σημειώνει ο εθνομουσικολόγος Λάμπρος Λιάβας, που έχει την επιμέλεια, «αισθάνθηκα την ανάγκη να συναντηθούμε συνεργάτες πολύτιμοι και φίλοι - ακροατές, να τραγουδήσουμε και να χορέψουμε, ξορκίζοντας το φάσμα της μουσικής ισοπέδωσης από το δισκογραφικό μάρκετινγκ, τα τηλεοπτικά "γλέντια" και τις απρόσωπες play-lists των κομπιούτερ-djs και των ραδιοφωνικών σκυλάδικων».

INFO

«Το αλάτι της Γης» απόψε στις 21.00 στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» του Βύρωνα (τηλ. 210.7626.438). Εισιτήρια 25 ευρώ.

ΤΑ ΝΕΑ , 11/07/2006 , Σελ.: P19

Κωδικός άρθρου: A18584P196

ID: 526841

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αφιέρωμα στη μουσική παράδοση «Το αλάτι της Γης», με αφορμή τα 25χρονα της ομώνυμης ραδιοφωνικής εκπομπής του Λάμπρου Λιάβα, φέρνει απόψε στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» στο πλαίσιο του 19ου Φεστιβάλ Βύρωνα τη συναυλία «T' αηδόνια της Ανατολής και τα πουλιά της Δύσης», στον άξονα Μικρά Ασία - Πόντος - Ελληνόφωνοι Κάτω Ιταλίας.

INFO

«Το αλάτι της Γης» απόψε στις 21.00 στο Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη» του Βύρωνα (τηλ. 210.7626.438). Εισιτήρια 25 ευρώ.

ΤΑ ΝΕΑ , 11/07/2006 , Σελ.: P19

Κωδικός άρθρου: A18584P196

ID: 526841

:D:confused:;) :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χθες το απόγευμα ο Μελωδία είχε συνέντευξη με την Αλεξίου στην οποία συμμετείχε και το κοινό (όπως η ιστορική συνέντευξη του Δεκεμβρίου με τον Νταλάρα).Υπάρχει περίπτωση να την έχει ηχογραφήσει κανείς; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλος μου μου μετέφερε το εξής: Σε ερώτηση για το αν θα ξαναυπάρξει κάποια συνεργασία με τον Πάριο ή το Νταλάρα σαν αυτές που άφησαν εποχή πριν από πολλά χρόνια, είπε ότι δεν είναι εύκολο, πρέπει να υπάρξει στιγμή που θα το επιθυμούν όλοι.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θανάση ήμουν και γω στην συνέντευξη της Αλεξίου χτες στο studio sierra, δεν την έγραψα όμως την εκπομπή.

Θα κάνω όμως προσπάθεια να την βρω, ίσως τα καταφέρω. Θέλω μόνο να πω ότι είναι ιδιαίτερα συναρπαστικό να γίνονται τέτοιες συζητήσεις παρουσία του κοινού,περάσαμε υπέροχα χθες με την Χαρούλα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eτσι ακριβώς το είπε Δώρα όπως το έγραψες.

Εγω ξέρεις τι λέω ....΄΄ σαν θέλει η νύφη κι ο γαμπρός΄΄.....

και αυτά που λένε ότι τάχα μου μεγάλωσε το ρεπερτόριο τους εγώ τα ακούω βερεσέ.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eτσι  ακριβώς  το  είπε  Δώρα  όπως  το  έγραψες.

Εγω  ξέρεις  τι  λέω ....΄΄ σαν  θέλει  η  νύφη  κι  ο γαμπρός΄΄.....

και  αυτά  που  λένε  ότι  τάχα  μου  μεγάλωσε  το  ρεπερτόριο  τους  εγώ  τα  ακούω  βερεσέ.

Πολύ σωστά. Κρίμα, γιατί κανείς δε χρειάζεται να αποδείξει τίποτα με μία τέτοια συνεργασία ανάμεσα σε τόσο καταξιωμένους καλλιτέχνες. Θα ήταν απλά μία πολύ όμορφη συνεργασία ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μακάρι να αφήσουν στην άκρη τις υπεκφυγές, τις αναστολές και τις προσωπικές φιλοδοξίες και να στηρίξουν το τραγούδι. Μια ευκαιρία για το αφιέρωμα στον Λ.Παπαδόπουλο χάθηκε. Δεν θα ρίξω ευθύνη σε κανέναν, γιατί δεν πρέπει και γιατί δεν ξέρω.

Να σταθώ στα λόγια του Νταλάρα στην εκπομπή του Σπ.Παπαδόπουλου. Δεν πρέπει να κοιτά κανείς μόνο την προσωπική του καριέρα αλλά να γίνουν ομάδα (για το καλό του τραγουδιού). Εκείνος φαίνεται να αφουγκράστηκε την επιθυμία του κόσμου και να κατάλαβε πως δεν χωρούν εγωϊσμοί και μεσάζοντες. Μακάρι να ευοδοθεί μια μελλοντική συνεργασία. Δεν έχει σημασία να επαναλάβουν τις συνεργασίες του παρελθόντος. ’λλωστε κανείς δεν είναι ανερχόμενος για να αποδείξει πράγματα στον χώρο. Σημασία έχει να δείξουν στον χώρο τους πώς είναι να τραγουδάς με ήθος, πάθος,ψυχή και αριστοτεχνία. Αποτελούν τους τελευταίους -αληθινά- μεγάλους του τραγουδιού( ακόμα κι αν κάποιοι θέλουν να τους το αρνούνται ).Να τους δουν και οι νεότεροι και να διδαχθούν. Δεν θα είναι απλά παραστάσεις αλλά σχολείο.

Γ.Νταλάρα και Χ.Αλεξίου (και το αντίστροφο, για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις), το χρωστάτε στον κόσμο και στο τραγούδι. Το χρωστάτε στους εαυτούς σας και στην μεγάλη ιστορία σας...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μακάρι να αφήσουν στην άκρη τις υπεκφυγές, τις αναστολές και τις προσωπικές φιλοδοξίες και να στηρίξουν το τραγούδι. Μια ευκαιρία για το αφιέρωμα στον Λ.Παπαδόπουλο χάθηκε. Δεν θα ρίξω ευθύνη σε κανέναν, γιατί δεν πρέπει και γιατί δεν ξέρω.

Να σταθώ στα λόγια του Νταλάρα στην εκπομπή του Σπ.Παπαδόπουλου. Δεν πρέπει να κοιτά κανείς μόνο την προσωπική του καριέρα αλλά να γίνουν ομάδα (για το καλό του τραγουδιού). Εκείνος φαίνεται να αφουγκράστηκε την επιθυμία του κόσμου και να κατάλαβε πως δεν χωρούν εγωϊσμοί και μεσάζοντες. Μακάρι να ευοδοθεί μια μελλοντική συνεργασία. Δεν έχει σημασία να επαναλάβουν τις συνεργασίες του παρελθόντος. ’λλωστε κανείς δεν είναι ανερχόμενος για να αποδείξει πράγματα στον χώρο. Σημασία έχει να δείξουν στον χώρο τους πώς είναι να τραγουδάς με ήθος, πάθος,ψυχή και αριστοτεχνία. Αποτελούν τους τελευταίους -αληθινά- μεγάλους του τραγουδιού( ακόμα κι αν κάποιοι θέλουν να τους το αρνούνται ).Να τους δουν και οι νεότεροι και να διδαχθούν. Δεν θα είναι απλά παραστάσεις αλλά σχολείο.

Γ.Νταλάρα και Χ.Αλεξίου (και το αντίστροφο, για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις), το χρωστάτε στον κόσμο και στο τραγούδι. Το χρωστάτε στους εαυτούς σας και στην μεγάλη ιστορία σας...

...Για άλλη μια φορά τα'πες όλα Ελίνα,Σαλονικιά...! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αγαπώ ιδιαίτερα τη Χαρούλα και την θεωρώ μια από τις 2-3 ίσως σπουδαιότερες φωνές που γέννησε αυτός ο τόπος.Πιστεύω επίσης ότι έχει τη σπάνια ικανότητα τα μέτρια τραγούδια να τα μετατρέπει σε καλά και τα καλά σε σπουδαία...

Είχα δε την τύχη,να τη δω ζωντανά με τον Νταλάρα κάποιες φορές τη δεκαετία του '80, στις μεγάλες παλλαικές συναυλίες της Θεσσαλονίκης.

Ακούγοντας την όμως τα τελευταία χρόνια σε ζωντανές της εμφανίσεις , πιστεύω πως μια τέτοια συνεργασία σήμερα , εκτός από το να παρουσιαστούν δυο ζωντανοί μύθοι του Ελληνικού τραγουδιού απλώς μαζί, δεν θα είχε να προσφέρει τίποτα περισσότερο.

Δεν θα ξεχάσω το πόσο απογοητεύτηκα πέρυσι στην απονομή του πλατινένιου "Στα τραγούδια που σου γράφω" στην Αρένα. Και δικαιολογημένα θα μου πείτε, ίσως να ήταν σε κακή μέρα.’λλωστε είπαν μόνο δυο τραγούδια.

Ε, νομίζω πως και τις υπόλοιπες φορές που την είδα ζωντανά (με εξαίρεση τη συναυλία-αφιέρωμα στη Βέμπο, στην οποία τα κομμάτια ήταν σχεδόν όλα χαμηλόφωνα , χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις) κι αυτό είναι η ταπεινή προσωπική μου εκτίμηση, φωνητικά κινήθηκε πάνω-κάτω στα ίδια επίπεδα.Και δεν εννοώ τη γενικότερη σκηνική της παρουσία.Στην κίνηση και στο "παιχνίδι" με το κοινό ήταν και παραμένει αξεπέραστη.

Δεν ξέρω δηλαδή αν θέλω να μείνω με κείνη την παλιά μου ανάμνηση , όταν η Χαρούλα "έσκιζε" πάνω στη σκηνή ή να δω κάτι το οποίο ενδεχομένως καταρρίψει αυτό τον μύθο που έχω μέσα μου.

Και δεν σας κρύβω πως όταν ανακοινώθηκε ότι τελικά δεν θα συμμετείχε στο αφιέρωμα στο Λευτέρη Παπαδόπουλο, ο μόνος λόγος για τον οποίο στενοχωρήθηκα ήταν ότι απλά δεν θα τους έβλεπα μαζί, σαν παρουσίες.Σίγουρα η επιλογή της Γλυκερίας τόσο σ'αυτές τις συναυλίες όσο και στις παλαιότερες για τη Μικρά Ασία , ήταν η καλύτερη που μπορούσε να γίνει σήμερα.

Ίσως το καλύτερο σήμερα θα ήταν μια επικείμενη δισκογραφική συνεργασία, έστω σε παλιά τραγούδια.Και δεν εννοώ βέβαια συνεργασία τύπου "Ο άλλος μου εαυτός"....

Αυτά και ας με συγχωρέσουν οι φανατικοί Αλεξιακοί φίλοι αλλά......

:rolleyes::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θάνο, συμφωνείς όμως πως θα ήταν ιστορική η συνάντησή τους. Πέρα από τα όποια προβλήματα επισημαίνεις. Πρόκειται,όπως λες κι εσύ, για δύο ζωντανούς μύθους του τραγουδιού. Οι τελευταίοι μεγάλοι. Ακόμη κι αν δεν προσφέρει μουσικά μια τέτοια συνεργασία, προσφέρει συναισθηματικά. Στον απόλυτο βαθμό. Κι επίσης ''ψυχολογικά'' -όσον αφορά στην ενίσχυση του καλού τραγουδιού.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Θάνο, συμφωνείς όμως πως θα ήταν ιστορική η συνάντησή τους. Πέρα από τα όποια προβλήματα επισημαίνεις. Πρόκειται,όπως λες κι εσύ, για δύο ζωντανούς μύθους του τραγουδιού. Οι τελευταίοι μεγάλοι. Ακόμη κι αν δεν προσφέρει μουσικά μια τέτοια συνεργασία, προσφέρει συναισθηματικά. Στον απόλυτο βαθμό. Κι επίσης ''ψυχολογικά'' -όσον αφορά στην ενίσχυση του καλού τραγουδιού.

Έχεις 100% δίκιο.Σίγουρα είναι ιστορική η συνάντηση.Αυτό δεν αμφισβητείται.Και τα άλλα που λες είναι σωστά περί συναισθηματικής προσφοράς κλπ.

Όσο θυμάμαι όμως τον Μπιθικώτση , για παράδειγμα, στο Ολυμπιακό Στάδιο το '85... :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο κάθε καλλιτέχνης καταθέτει το στίγμα του όπως μπορεί και όσο του το επιτρέπει το ταλέντο του. Η Χαρούλα κατέθεσε ένα πολύ ισχυρό τραγουδιστικό στίγμα , συνέχεια των μεγάλων τραγουδιστών.

Θα μπορούσα να λέω πολλά αλλά δεν νομίζω ότι χρειάζετε...

Θεωρώ την Αλεξίου και την Βιτάλη τις τελευταίες μεγάλες λαικές τραγουδίστριες τις γενιάς μου, και όχι μόνο

Τώρα στα τις συνεργασίας με τον Νταλάρα αν πραγματικά το θέλουν ας το κάνουν, αν πάλι το θεωρούν υποχρέωση προς το κοινό ας μη το κάνουν ,. Αυτές οι συνεργασιες δεν στηρίζονται στο τυπικό της υπόθεσης είναι συνεργασίες καρδιάς , αρκεί να το θέλουν , με το ζόρι δεν γίνονται αυτά. Αρκετά λάθη έγιναν στο παρελθόν και από τις δύο πλευρές, ειδικά από τη Χαρούλα.

Στα τις φωνής τα έχουμε πει.... όσες φορές την είδα πέρυσι στο ΄΄Βοτανικό΄΄ δεν μου άρεσε η φωνή της δεν έχει δύναμη πια. Σίγουρα τα τραγούδια τα έχει χαμηλώσει, αλλά προτιμώ να ακούω το ΄΄Ανεστάκι΄΄ από την Χαρούλα παρά από τη Γλυκερία.

Τώρα πια θα πρέπει να υπηρετήσει ένα άλλο ρεπερτόριο, και αν δεν μπορεί [πιστεύω ότι για δύο τρία χρόνια μπορεί ], θα πρέπει να ετοιμάζει την αποχωρησή της. Δεν θέλω να την βλέπω να ΄΄σέρνετε΄΄ όπως άλλους μεγάλους τραγουδιστές .... ΄΄θέλει δύναμη να φεύγεις΄΄.

Και πιστεύω ότι ένας καλλιτέχνης πρέπει να φεύγει πάνω στην ακμή του, πριν αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ πάλι ανήκω σε εκείνους τους ανθρώπους,

που δεν στέκονται τόσο στο αν η φωνή της δεν είναι τόσο δυνατή όσο το παρελθόν,ούτε στο αν κατέβασε 2 τόνους το φεύγω..

μου αρκεί αυτή η μαγική ένωση που συμβαίνει,

την "επικοινωνία" που νιώθω όσο είναι επι σκηνής,

τη συγκίνηση,

το συναίσθημα.

και στη τελική

ΝΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗΝ ΑΛΕΞΙΟΥ,ΠΟΥ ΚΑΙ 80 ΧΡΟΝΩΝ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΔΕ ΘΑ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΜΕ ΤΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΗΣ,

ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΤΑΛΑΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΘΥΜΗΘΕΙ ΤΗ ΛΕΞΕΙ ΕΡΜΗΝΕΥΤΗΣ,

ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΑΕΙ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ,

ΚΑΙ ΒΑΖΕΙ ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ Κ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΗ ΦΩΝΗ,

ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΙ ΠΟΣΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟΣ ΕΙΝΑΙ.

Κάτι τέτοια εμένα με αποκρούουν..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ μερικές φορές αναρωτιέμαι...’ραγε αν ποτέ γίνει κάτι τέτοιο,θα γράψουν πάλι ιστορία???? :D

Και τελικά πόσο θα αγχώνει τους ίδιους αυτό???

Όσο για τ'αλλα που λέτε η Χαρούλα καταθέτει την ψυχή της, δεν τραγουδάει!Και προσωπικά το προτιμώ αυτό!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σίγουρα η ερμηνεία είναι από τα κυριότερα στοιχεία που πρέπει να έχει ένας τραγουδιστής.

Προτιμώ όμως έναν τραγουδιστή , να βγαίνει και να τραγουδάει.Βαρέθηκα τα τελευταία χρόνια , να ακούω διάφορους μεγάλους τραγουδιστές, άνω των 50 και δεν αναφέρομαι φυσικά μόνο στην Αλεξίου, να ερμηνεύουν πολλές μουσικές φράσεις, σαν πρόζα, με θεατρικό τρόπο, μιλώντας...Πιστεύω επίσης πως κατεβάζοντας τόνο σ'ένα κομμάτι , όχι πάντα αλλά πολλές φορές, χάνει πολλά από τη δύναμη και τη μαγεία του.Τα τραγούδια όταν τα έχεις μάθει από έναν συγκεκριμένο τραγουδιστή μ'έναν συγκεκριμένο τρόπο και ήχο και τ'ακούς μετά από τον ίδιο τραγουδιστή , προσπαθώντας να καλύψει κάποιες φωνητικές του αδυναμίες, να βγαίνει και να τα ψιθυρίζει ή να μιλάει ή να μουρμουρίζει, συγνώμη αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο...Καλύτερα να μην τα πει καθόλου...

Share this post


Link to post
Share on other sites

είπαμε,

επιλογές του καθενός και γούστα είναι αυτά...

δημοκρατία έχουμε,ο καθένας διαλέγει και παίρνει...

το μόνο που χρίζει προβληματισμού,

είναι το γεγονός ότι η συζήτηση ξεκίνησε

από τη δήλωση της Χαρούλας για πιθανή μελλοντική συνεργασία με Νταλάρα ή Πάριο,

και έφτασε

στην απόσυρση της Χαρούλας για να μη σέρνεται...

Γιατί άραγε? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φίλε granazi κανείς δε νομίζω ότι είπε ν'αποσυρθεί ή ότι σέρνεται.Και νομίζω πως αν όχι το 100% , το 80% των ανθρώπων που γράφουν σ'αυτήν την κοινότητα αγαπούν και θαυμάζουν , άλλος λίγο , άλλος περισσότερο , ο καθένας με τον τρόπο του , τη Χαρούλα.Απλά μια σύγκριση ανάμεσα στο χθες και στο σήμερα έγινε... ;):D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γιατί η όποια πιθανή μελλοντική τους συνεργασία, προυποθέτει το να μπορούν να τραγουδήσουνε. ;)

Θα συμφωνήσω κι εγώ με το Θανάση, και να πω ότι θεωρώ πως για να εκφραστεί το όποιο συναίσθημα-ερμηνεία-ψυχή, πρέπει να υπάρχει το μέσο (η φωνή) και να είναι σε στοιχειωδώς αποδεκτή κατάσταση. Επειδή κι εγώ αγαπώ τη Χαρούλα, και θα ήθελα πολύ να τους δω μαζί, γι' αυτό γράφω. Προτιμώ όμως, όσο σκληρό κι αν ακούγεται, να μη δω αυτή τη συνεργασία, παρά να τη δω και να φύγω στεναχωρημένος. Αν πάλι η Χαρούλα είναι καλά, μακάρι να τους δούμε μαζί πολλες φορες... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτα τόσο με τον ’γγελο όσο και με τον Θανάση. Πραγατικά θα ήταν κρίμα για όσους ονειρευόμαστε τόσο πολύ να τους δούμε μαζί να κατέληγε άδοξα .... :D

θέλω να πιστέυω πως μπορούμε να βασιστούμε στην κρίση και των δύο καλλιτεχνών

;)

και οι υπαινιγμοί δεν νομίζω πως έχουν καμία θέση εδώ.... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

σιγά μη δεχθεί ο Νταλάρας,

να μπει τώρα το 2006,

δεύτερο όνομα μετά την Αλεξίου.

ξεχάστε το :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...