Sign in to follow this  
Followers 0
kostasp

EUROVISION σε βιβλίο

13 posts in this topic

Μόλις κυκλοφόρησε μια καλαίσθητη έκδοση για την ελληνική πλευρά της EUROVISION με αυτόν ακριβώς τον τίτλο σε επιμέλεια του Μάκη Δελαπόρτα! Υπάρχει σπάνιο φωτογραφικό υλικό από τις πρόβες, τα video-clips, τις βραδιές του διαγωνισμού, σχόλια, συνεντεύξεις. Το βιβλίο αναφέρει και τις κυπριακές συμμετοχές! Συνοδεύεται με ένα cd που περιλαμβάνει μερικές από τις ελληνικές συμμετοχές! :wow::music::rolleyes:

Αλήθεια πώς σας φαίνεται το φετεινό τραγούδι? Εμένα μ' αρέσει...Δεν τρελαίνομαι δηλαδή, αλλά πάντως εμου είναι συμπαθητικό

Παρακολούθησα χθες τον ημιτελικό και το μόνο που μπορώ να πω είναι πως η Eurovision έχει καταντήσει για γέλια ή και για κλάματα!!! :(:naughty:

Τα μόνα τραγούδια που μου άρεσαν ήταν της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης και της Κύπρου! Το πρώτο πιστεύω πως είναι φαβορί, αλλά είναι πάλι στο ίδιο ακριβώς στύλ με το προπέρσινο (με τα μουσικά όργανα) Στενοχωρέθηκα και νευρίασα πάρα πολύ που δεν προκρίθηκε η Κύπρος! Και όχι επειδή είναι Κύπρος, αλλά επειδή είχε πραγματικά πολύ ωραίο τραγούδι, και η Ανέτ πολύ καλή παρουσία! Αντ' αυτού προκρίθηκαν η Φινλανδία με τα τέρατα (!) και οι ψωνάρες της Λιθουανίας με το τραγούδι "winers of the Eurovision"!!!! Κατά συνέπεια, και χωρίς να θέλω να θίξω κανένανε, μπορώ να πω χωρίς καμία επιφύλαξη ότι αυτοί που ψηφίζουνε είναι μεγάλα βόδια! :naughty: Τέλος πρέπει να πω πως το τραγούδι και όλη η παρουσία της Ισλανδίας ήταν αηδιαστική! Καλά έκανε κι έφαγε γιούχα μόλις βγήκε στη σκηνή! Πιο ελεεινό δεν έχω δεί! Ήταν για τα καρναβάλια! Δόξα τω Θεώ που αποκλείστηκε! Γιατί με τα μυαλά που κουβαλάνε οι ψηφοφόροι θα μπορούσε να είναι μέσα αυτό αντί για της Βοσνίας-Ερζεγοβίνης... ( :blink: )

Τώρα το δικό μας τραγούδι κατά τη γνώμη μου είναι καλό, απλά δεν έχει αυτό το κάτι που θα σε έκανε να το ξεχωρίσεις... :razz: Εν πάσει περιπτώσει ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά αύριο, και καλή επιτυχία στην ’ννα! :)

Και μια συμπλήρωση περί τελετής έναρξης: κατά τη γνώμη μου δεν ήταν τόσο τραγική όσο την παρουσίασαν οι δημοσιογράφοι, αλλά είναι γεγονός ότι είναι κάτι σαν αντίγραφο της έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων... Απ' τη μία ήταν καλό σαν ιδέα να παρουσιαστούν τα καλύτερα τραγούδια των διαγωνισμών, αλλά δεν κολλάει και τόσο να τα τραγουδάνε ο Δίας κι ο Ποσειδώνας! Γιατί η Eurovision δεν έχει καμία σχέση με την Αρχαία Ελλάδα! Νομίζω πως θα έπρεπε να βρούνε κάτι άλλο... B)

Το πρόγραμμα, σχεδόν στο σύνολό του, με ελάχιστες εξαιρέσεις όπως αυτές που επισημάνθηκαν ήδη, ήταν αηδιαστικό. Κρίμα στα χρήματα των Ελλήνων πολιτών που κατασπατάλησαν. :razz::wow:

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος σας παρακαλώ, γιατί ειδικά αυτή την εποχή της μεγάλης κρίσης και των περικοπών, θα πρέπει να σπαταληθούν ΚΑΙ άλλα χρήματα για τη συμμετοχή της Ελλάδας σ'αυτό το πανηγύρι, σ'αυτή την αθλιότητα (για να μην το χαρακτηρίσω αλλιώς);

’λλα μας έλεγε ο κύριος Υπουργός Πολιτισμού πριν από κάτι μήνες... :razz:

Τελικά μου φαίνεται πως ο στίχος του σοφού Νίκου Γκάτσου

"Μα για να σωθεί η Ελλάδα στους καιρούς τους ύστατους

βρείτε κάπου έναν Καιάδα και γκρεμοτσακίστε τους"

δεν αφορά μόνο τα "Γερόντια" του εν λόγω τραγουδιού... :rolleyes:

Καλημέρα Θάνο και σε όλους

δυστυχώς θα συμφωνήσω μαζί σου.... :razz:

Αιδώς Αργίοι, αιδώς :rolleyes:

Σιδερή, τι λες; :rolleyes:

Θα την κανεις την Γιουροβιζιονικη εκπομπη :razz: με τον Θαναση τον Βουτσινο φετος; :music:

Εγω παντως ανυπομονω.....

Προς το παρόν Γωγώ θα κάνουμε ένα δίωρο για musicals αυτή την Παρασκευή (12-2) στα πλαίσια της εβδομάδας κινηματογράφου που ξεκινάμε σήμερα στο Δεύτερο.

Ωραια πραγματα!

Ελπιζω μονο να μπορεσω να το ακουσω,γιατι το ιντερνετ μου κανει νουμερα... :music: οταν θελω ν'ακουσω Δευτερο :D

Για οσους δεν εχουν ακουσει Σιδερή και Θαναση(Βουτσινο) μαζι χανουν! :rolleyes:

Σκετη απολαυση ειναι! :razz:

Ελπιζω μονο να μπορεσω να το ακουσω,γιατι το ιντερνετ μου κανει νουμερα... :razz: οταν θελω ν'ακουσω Δευτερο :music:

Εχω κι εγώ συχνά πρόβλημα με την ιντερνετική μετάδοση του Δευτερου Προγραμματος. :rolleyes:

Οταν εισαι στην Ελλαδα,εχεις κι αλλες εναλλακτικες(ραδιο,τηλεφωνο κλπ) Οταν ομως εισαι στην αλλη ακρη του κοσμου..... :razz::music::rolleyes:

:

μια και αναφερομαστε σε EUROVISION φετος απ οτι εχω ακουσει θα λαβει μερος και ο γνωστος σε ολους μας GORAN BREGOVIC

Για να δουμε τι θα προτεινει..

:D:wow:

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0