Sign in to follow this  
Followers 0
Anna

Από τα "έρημα χωριά" στη Μεσόγειο!

127 posts in this topic

Η συναυλία στην Κάρπαθο μπορεί να έγινε αλλά νομίζω πως ένα τέτοιο σχόλιο για τον Γιώργο Νταλάρα αξίζει να μπει έστω κι ετεροχρονισμένα σ'αυτό το topic.

http://66.249.93.104/search?q=cache:hqbLuJ...gr&ct=clnk&cd=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα εισητήρια για τη συναυλία στο Θέατρο Γης της Θεσσαλονίκης κοστίζουν 25 euro και 15 euro το φοιτητικό.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η συναυλία στην Κάρπαθο μπορεί να έγινε αλλά νομίζω πως ένα τέτοιο σχόλιο για τον Γιώργο Νταλάρα αξίζει να μπει έστω κι ετεροχρονισμένα σ'αυτό το topic.

http://66.249.93.104/search?q=cache:hqbLuJ...gr&ct=clnk&cd=1

Το μεταφέρω και εδώ για να μην χαθεί:

ΤΟ     ΑΗΔΟΝΙ     ΤΗΣ    ΕΛΛΑΔΑΣ    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ     ΣΤΗΝ    ΚΑΡΠΑΘΟ     !

Mετα τον Στελιο ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ, τον Γρηγορη ΜΠΗΘΙΚΩΤΣΗ και το Στρατο ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ, που χασαμε τα τελευταια χρονια, τι αλλο μας απεμεινε στο γνησιο και αυθεντικο μας λαικο μας τραγουδι ?  Ο κορυφαιος επιζων «εν ενεργεια» και «πρωτος των πρωτων»,  σημερα μεγαλος μας τραγουδιστης: ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ, σε λιγες μερες στην Καρπαθο ! Ο Διεθνης μας πλεον τραγουδοποιος, που το 1984 γεμισε για δυο συνεχομενες μερες το «ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΘΗΝΑΣ» (πραγμα που δεν τολμηθηκε ποτε απο αλλους μεχρι ακομα και σημερα !), δινει συναυλια την Τεταρτη 30 Αυγουστου στο «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΠΑΘΟΥ», στο Απερι ! Θα τον συνοδευει εικοσαμελης ορχηστρα και οι τραγουδιστριες:  Μελίνα Ασλανίδου και  Δέσποινα Ολυμπίου ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετικό! Σαν να το έγραψα εγώ! Τόσο πολύ απεικονίζει τις απόψεις μου! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η συναυλία στην Κάρπαθο μπορεί να έγινε αλλά νομίζω πως ένα τέτοιο σχόλιο για τον Γιώργο Νταλάρα αξίζει να μπει έστω κι ετεροχρονισμένα σ'αυτό το topic.

http://66.249.93.104/search?q=cache:hqbLuJ...gr&ct=clnk&cd=1

Το μεταφέρω και εδώ για να μην χαθεί:

ΤΟ     ΑΗΔΟΝΙ     ΤΗΣ    ΕΛΛΑΔΑΣ    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ     ΣΤΗΝ    ΚΑΡΠΑΘΟ     !

Mετα τον Στελιο ΚΑΖΑΝΤΖΙΔΗ, τον Γρηγορη ΜΠΗΘΙΚΩΤΣΗ και το Στρατο ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ, που χασαμε τα τελευταια χρονια, τι αλλο μας απεμεινε στο γνησιο και αυθεντικο μας λαικο μας τραγουδι ?  Ο κορυφαιος επιζων «εν ενεργεια» και «πρωτος των πρωτων»,  σημερα μεγαλος μας τραγουδιστης: ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΤΑΛΑΡΑΣ, σε λιγες μερες στην Καρπαθο ! Ο Διεθνης μας πλεον τραγουδοποιος, που το 1984 γεμισε για δυο συνεχομενες μερες το «ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΘΗΝΑΣ» (πραγμα που δεν τολμηθηκε ποτε απο αλλους μεχρι ακομα και σημερα !), δινει συναυλια την Τεταρτη 30 Αυγουστου στο «ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΠΑΘΟΥ», στο Απερι ! Θα τον συνοδευει εικοσαμελης ορχηστρα και οι τραγουδιστριες:  Μελίνα Ασλανίδου και  Δέσποινα Ολυμπίου ...

Απίστευτα αληθινό! Είναι ,πραγματικά, ο τελευταίος (εν ενεργεία) των μεγάλων! Αυτό πρέπει να το κατανοήσουν όλοι! :D Είμαστε τυχεροί που μπορούμε να τον απολαμβάνουμε! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και αφού αναφέρθηκε το όνομα του Καραχάλιου, μια παρατήρηση. Η Θεσσαλονίκη έχει γεμίσει από αφίσες του Πορτοκάλογλου,του Κηλαηδόνη, του Χατζηγιάννη κ.λ.π. Από αφίσες για την συναυλία Νταλάρα ΤΙΠΟΤΑ. Κάτι ειπώθηκε πως εξαιτίας της ένταξης της συναυλίας στα Δημήτρια, ο Δ.Θεσσαλονίκης περιορίζει την αφισσοκόλληση. Έρχονται εκλογές και φροντίζουν-τάχα- για την πόλη. Τρομάρα τους!! :D :blink: :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Από το Κατράκειο μου είπαν ότι θα ξεκινήσει στις 11/9.

Να υποθέσω ότι τα σημεία προπώλησεις θα είναι τα γνωστα??? :D

Στα Μετρόπολις και στα εκδοτήρια του Θεάτρου???

Share this post


Link to post
Share on other sites
Από το Κατράκειο  μου είπαν ότι θα ξεκινήσει στις 11/9.

Να υποθέσω ότι τα σημεία προπώλησεις θα είναι τα γνωστα??? :razz:

Στα Μετρόπολις και στα εκδοτήρια του Θεάτρου???

To Μετρόπολις Πειραιά, δεν ήξερε αν θα τους πάνε εισιτήρια για την συναυλία. Μου είπαν να ξανατηλεφωνήσω μεθαύριο.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Αντρέας δεν έχει χρόνο να ασχολείται τώρα με αφίσες :D έχει άλλα πράγματα να απασχολούν το μυαλουδάκι του, ξέρει αυτός.....αυτό έρχετε σε δεύτερη προτεραιότητα. Που οι παλιές καλές εποχές που η Αθήνα και τα περίχωράτης ομόρφαιναν από νωρίς με τις αφίσες.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και αφού αναφέρθηκε το όνομα του Καραχάλιου, μια παρατήρηση. Η Θεσσαλονίκη έχει γεμίσει από αφίσες του Πορτοκάλογλου,του Κηλαηδόνη, του Χατζηγιάννη κ.λ.π. Από αφίσες για την συναυλία Νταλάρα ΤΙΠΟΤΑ. Κάτι ειπώθηκε πως εξαιτίας της ένταξης της συναυλίας στα Δημήτρια, ο Δ.Θεσσαλονίκης περιορίζει την αφισσοκόλληση. Έρχονται εκλογές και φροντίζουν-τάχα- για την πόλη. Τρομάρα τους!! :naughty: :blink: :naughty:

Ελίνα δεν ξέρω τι γίνεται στην Καλαμαριά, αλλά έγω προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω αφίσες του Νταλάρα αυτές τις μέρες. Ειδικά η Λαγκαδά είναι γεμάτη. :naughty::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Και αφού αναφέρθηκε το όνομα του Καραχάλιου, μια παρατήρηση. Η Θεσσαλονίκη έχει γεμίσει από αφίσες του Πορτοκάλογλου,του Κηλαηδόνη, του Χατζηγιάννη κ.λ.π. Από αφίσες για την συναυλία Νταλάρα ΤΙΠΟΤΑ. Κάτι ειπώθηκε πως εξαιτίας της ένταξης της συναυλίας στα Δημήτρια, ο Δ.Θεσσαλονίκης περιορίζει την αφισσοκόλληση. Έρχονται εκλογές και φροντίζουν-τάχα- για την πόλη. Τρομάρα τους!! :naughty:  :blink:  :naughty:

Ελίνα δεν ξέρω τι γίνεται στην Καλαμαριά, αλλά έγω προσωπικά έχω βαρεθεί να βλέπω αφίσες του Νταλάρα αυτές τις μέρες. Ειδικά η Λαγκαδά είναι γεμάτη. :naughty::)

Θα συμφωνήσω με το Χρήστο, για να συμπληρώσω πως τόσο η Τσιμισκή όσο και η Μεγάλου Αλεξάνδρου αλλά και ο δρόμος προς το αεροδρόμιο έχουν γεμίσει από αφίσες και γιγαντοπανώ.Κι ας μην ξεχνάμε πως εκ των πραγμάτων βρισκόμαστε εκτός από προεκλογική και σε συναυλιακή περίοδο.Και φυσικά όλοι δικαιούνται ένα "κομμάτι από την πίτα".

Ειδικά , μετά από τις συναυλίες της Φλώρινας , τις αφίσες που βρίσκονται στο δρόμο προς το αεροδρόμιο τις έχουν βάλει αρκετά ψηλά, έτσι ώστε να είναι δυσκολότερη η αποκαθήλωση... :naughty: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα πανώ τα είδα κι εγώ σήμερα. Να συνεχίσω με την παρατήρηση της ημέρας. Στα μισά και παραπάνω από τα πανώ η φωτογραφία του Νταλάρα εκτυπώθηκε κάκιστα. Τον εικονίζει ως μιγά. Τόσο σκούρη αποτύπωση. Τέτοιος αντιεπαγγελματισμός!! Όσοι κινούνται στην Β.Όλγας θα το διαπιστώσουν...

Και κάτι σχετικό με την συναυλία:

http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntit...59&lngDtrID=253

Η φωτογραφία είναι από την συν.τύπου της παράστασης ''Όλα γύρω είναι φως'' .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μάλιστα Ελίνα στην Όλγας με Μπότσαρη που είμαι εγώ έχουν βάλει 3 σε απόσταση 30 μέτρων.

1 στην Β. Ολγας λίγο πριν το φανάρι και δύο αριστερά στην Μπότσαρη πριν την Μ Αλεξάνδρου. Πριν απο λίγο μάλιστα που περάσαμε με την κοπελιά μου, μου λέει: "Πολύ μαύρος δεν είναι;;;" :wow::wow:

και απαντάω εγώ νομίζοντας ότι είναι φυσιλογικό το χρώμα:

"Απο το πολύ ψάρεμα είναι μωρέ, στη θάλασσα αρπάζεις εύκολα!!!!" ;):razz:

Τέλος πάντων φτάνει αυτό το...tracking αφισών γιατι μου φαίνεται λίγο ανόητο

:blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Τα πανώ τα είδα κι εγώ σήμερα. Να συνεχίσω με την παρατήρηση της ημέρας. Στα μισά και παραπάνω από τα πανώ η φωτογραφία του Νταλάρα εκτυπώθηκε κάκιστα. Τον εικονίζει ως μιγά. Τόσο σκούρη αποτύπωση. Τέτοιος αντιεπαγγελματισμός!! Όσοι κινούνται στην Β.Όλγας θα το διαπιστώσουν...

Θα διαφωνήσω...Εγώ νομίζω ότι οι αφίσες είναι εξαιρετικές και εκτός αυτού "χτυπάνε" όμορφα στο μάτι.

Εν πάσει περιπτώσει το δυσάρεστο είναι ότι στο δρόμο προς το αεροδρόμιο, έχουν κατεβάσει όλες τις αφίσες, όχι μόνο του Νταλάρα, όλες και τις προεκλογικές...

Και δεν τις προλάβαμε.... ;):razz::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλή σας μέρα!

Εισιτήρια για το Κατράκειο μπορεί κάποιος να προμηθευτεί και από το Πνευματικό Κέντρο της Νίκαιας που βρίσκεται Γανοχώρων 1Β και τα τηλ. είναι: 210-4906021, 210-4919947, 4906066, όπως και από τον Δήμο της Νίκαιας που βρίσκεται Παναγή Τσαλδάρη 10 και το τηλ είναι 210-4278147.Τελευταία φορά επικοινώνησα μαζί τους την Δευτέρα και μου είπαν ότι δεν έχουν βγει ακόμα.

Όσο για τα Metropolis της Αθήνας, που ρώτησα, μου είπαν ότι δεν θα πουλήσουν καθόλου εισιτήρια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τη νέα "Ραδιοτηλεόραση"

"14/9 Θέατρο Γης

Από τα Έρημα χωριά στη Μεσόγειο.

Ο Γιώργος Νταλάρας, η Μελίνα Ασλανίδου, η Δέσποινα Ολυμπίου και ο Μιχάλης Τζουγανάκης θα πάρουν μέρος στη μεγάλη συναυλία που θα πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο των 41ων Δημητρίων και μεσούσης της Διεθνούς Έκθεσης.Λόγω της κοσμοπλημμύρας , οι ενδιαφερόμενοι καλό είναι να "λάβουν θέσεις " νωρίς"

Το άρθρο συνοδεύεται από προσωπική φωτογραφία της Μελίνας Ασλανίδου. :blink: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις επικοινώνησα με το Πνευματικό Κέντρο της Νίκαιας....και μου είπαν ότι η προπώληση των εισιτηρίων άρχισε.....

Εισητήρια μπορει να βρεί κάποιος:

- στο Πνευματικό Κέντρο της Νίκαιας

-Στο Δημαρχείο Νίκαιας

-Στο Κατράκειο Θάετρο (την ημέρα της συναυλίας απο τις 19.30 και μετά)

-Στα Μετρόπολις του Πειραιά και της Αθήνας (απο αύριο)

Share this post


Link to post
Share on other sites
-Στα Μετρόπολις του Πειραιά και της Αθήνας (απο αύριο)

:wow:;) ZHTΩ!!!!!!!! ;):razz::wow:

Μήπως ξέρεις και τιμές;

Share this post


Link to post
Share on other sites
Οι τιμες ειναι 20 ευρω το κανονικο και 15 το φοιτητικο.

Σόρρυ..... :wow:;) πάνω στην βιασύνη μου ξέχασα να βάλω και τις τιμές των εισιτηρίων!!! :razz::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0