Sign in to follow this  
Followers 0
Anna

Από τα "έρημα χωριά" στη Μεσόγειο!

127 posts in this topic

Θέατρο Γης

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου Συναυλία "Διαδρομή: από τα έρημα χωριά στη Μεσόγειο" με τον Γιώργο Νταλάρα. Συμμετέχουν: Μελίνα Ασλανίδου, Δέσποινα Ολυμπίου, Μιχάλης Τζουγανάκης

http://news.pathfinder.gr/culture/theater/339954.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρεπει να εχει γινει καποιο μπερδεμα με την προπωληση..Χθες το μεσημερι επικοινωνησα με τα Μετροπολις στην Αθηνα και δεν ηξεραν τιποτα,το ιδιο και στον Πειραια.Ακομη στο Πνευματικο Κεντρο του Δημου Νικαιας μου απαντησαν οτι χθες παρελαβαν τα εισιτηρια και οτι θα στειλουν και στα Μετροπολις στην Αθηνα απο σημερα χωρις να ηταν σιγουροι.Πραγματικα δεν ξερω!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στα Μετρόπολις της Αθήνας μου είπαν ότι θα έχουν εισητήρια το απόγευμα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Μετρόπολις της Αθήνας δεν έχουν πάει τα εισιτήρια. Μου είπαν να επικοινωνήσω από Δευτέρα..... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Στο Μετρόπολις της Αθήνας δεν έχουν πάει τα εισιτήρια. Μου είπαν να επικοινωνήσω από Δευτέρα..... :wow:

Κι εμένα... :mad::wow::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επικοινώνησα με το Δημαρχείο της Νίκαιας και μου επιβεβαίωσαν ότι η προπώληση θ' αρχίσει την Δευτέρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει καμμιά πληροφορία σε ποιο μέρος στον Ασπρόπυργο θα γίνει η συναυλία ώστε να πάρουμε τα αντίστοιχα λεωφορεία;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νεφέλη,

Στο Δημοτικό Στάδιο Ασπροπύργου ( Ειρήνης & Μπουμπουλίνας) :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για να πάρει λεωφορείο πήρα το 185 και μου είπαν από την πλατεία Κουμουνδούρου παίρνουμε το Γ16 και κατεβαίνουμε στο τέρμα που είναι επί της Ειρήνης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η προπώληση για το Κατράκειο θέατρο άρχισε...... πήρα εισιτήρια απο το Μετροπολις στην Ομόνοια!!! :mad::(:wow::wow:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εν πάσει περιπτώσει το δυσάρεστο είναι ότι στο δρόμο προς το αεροδρόμιο, έχουν κατεβάσει όλες τις αφίσες, όχι μόνο του Νταλάρα, όλες και τις προεκλογικές...

Ο ΕΜΦΥΛΙΟΣ ΤΗΣ ΑΦΙΣΑΣ.

Δεν θέλω να επαναφέρω "θέμα αφίσας" αλλά μια νέα πληροφορία λέει ότι αφενός οι αφίσες από το δρόμο του αεροδρομίου ξηλώθηκαν λόγω της διέλευσης του Πρωθυπουργού για τα εγκαίνια της Έκθεσης, αφετέρου υπάρχει ένα "κυνηγητό" μεταξύ των οργανωτών της συναυλίας και των υπευθύνων των εκδηλώσεων στους διάφορους δήμους του πολεοδομικού συγκροτήματος της Θεσ/νίκης, οι οποίοι προκειμένου να προβάλουν τις δικές τους εκδηλώσεις, κατεβάζουν ότιδήποτε άλλο.

Χαμός...Ανεβάζουν οι μεν, κατεβάζουν οι δε... :huh::confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγω παντως χθες το απογευμα ''τσιμπησα'' :confused: την αφισουλα μου απο το περιπτερο των ''Δημητριων'' στην πλ.Αριστοτελους.Την ζητησα και μου την εδωσαν.... :naughty:;)

Λιγη ωρα νωριτερα ειχα ''τσιμπησει''και το σταντ των Ερημων χωριων απο το Μετροπολις της Τσιμισκη B) Πολυ ευγενικοι οι ανθρωποι εδω στη Θεσσαλονικη :huh: Αντε να τα ζηταγα στην Αθηνα...σαν ουφο θα με κοιταζαν :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΗΡΘΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ TOPIC..ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΤΕ??ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΔΙΑΚΡΙΤΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΝΤΑΛΑΡΑ!! :huh:

ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 18 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ...

bithidalara ευχαριστω....

ΕΛΕΝΑ

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΗΡΘΑ ΣΤΟ ΣΩΣΤΟ TOPIC..ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΙ ΗΛΙΚΙΑ ΕΧΕΤΕ??ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΑΔΙΑΚΡΙΤΗ...ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ ΝΤΑΛΑΡΑ!! ;)

ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ 18 ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ...

bithidalara ευχαριστω....

ΕΛΕΝΑ

Οι ηλικίες που παίζουν εδώ μέσα είναι από 10 και ...κάτι ... μέχρι 100 και βάλε... :confused:

Έλενα καλώς ήρθες στο φόρουμ και στην παρέα μας! :huh:

Ο Νταλάρας δεν είναι θέμα ηλικίας, αλλά ... ιδεολογίας... :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ολα ωραία με τις αφίσσες και τις τιμές των εισητηρίων όμως υπάρχει κάτι που με απασχολεί

ΕΑΝ ΒΡΕΞΕΙ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ???? ΟΕΟ ????

Θα τον ακούσουμε να λέει πάλι οτι "θα βρεθεί λύση μην στεναχωριέστε" ?????

να χαρώ εγώ εδώ και 2 χρόνια δεν την βρήκε ακόμα....

Εγώ είμαι εκτός παίδες.Στην κοροϊδία δεν είμαι συνένοχος.Τα τελευταία χρόνια τραγουδάει 10 τραγουδάκια στη Θεσσαλονίκη και μας έχει για λυσσασμένους...

Τον είδα και στο Μέγαρο με τη Dulce... μας ευχαρίστησε και καλά για αυτό που κάνουμε (εννοούσε τα 80-100-120 Εuro) και φυσικά μας το "ανταπέδωσε" και εκεί.... 50 λεπτα πρόγραμμα και ΜΑΝΤΕΨΤΕ ----> Σπυρός Λούης !!!

Στην αθήνα δεν τον παίρνει όμως για τέτοια κολπάκια είναι στην τσιτα ο κύριος...

Επειδή όμως το πονάω το πράγμα προτείνω συμβιβαστική λύση...

Μπυρίτσα - χαλάκι - και ψηλά στο βραχάκι ! (ουτε 15 ευρώ για το γαμώτο)

φιλάκια από μένα!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Λιγη ωρα νωριτερα ειχα ''τσιμπησει''και το σταντ των Ερημων χωριων απο το Μετροπολις της Τσιμισκη :confused: Πολυ ευγενικοι οι ανθρωποι εδω στη Θεσσαλονικη :huh: Αντε να τα ζηταγα στην Αθηνα...σαν ουφο θα με κοιταζαν :blink:

Εξαρτάται.Εγώ το stand απο κατάστημα της Αθήνας το πήρα και αντιθέτως οι υπάλληλοι ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. :naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εξαρτάται.Εγώ το stand απο κατάστημα της Αθήνας το πήρα και αντιθέτως οι υπάλληλοι ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. :rolleyes:

A, εσύ τα έχεις πάρει όλα! Έτσι εξηγείται γιατί εγώ έχω δεί κανένα, ούτε ζωγραφιστό! :mad::blush:

Ελπίζω να βρώ κανένα στη Γλυφάδα...

Θανάση μακριάαα!!!! Μη τολμήσεις και πατήσεις το πόδι σου στη Γλυφάδα, σ' έσφαξα! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εξαρτάται.Εγώ το stand απο κατάστημα της Αθήνας το πήρα και αντιθέτως οι υπάλληλοι ήταν πολύ ευγενικοί και εξυπηρετικοί. :rolleyes:

A, εσύ τα έχεις πάρει όλα! Έτσι εξηγείται γιατί εγώ έχω δεί κανένα, ούτε ζωγραφιστό! :mad::blush:

Ελπίζω να βρώ κανένα στη Γλυφάδα...

Θανάση μακριάαα!!!! Μη τολμήσεις και πατήσεις το πόδι σου στη Γλυφάδα, σ' έσφαξα! :razz:

:mad: Ένα μόνο πήρα από το Virgin που βρίσκεται στο Moll στο Μαρούσι. :blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites

γεια σας παιδία εγω εδω κ μερες γλυκοκοιτάω τις τεραστιες αφίσες του γιώργου που είναι απο σκληρό υλικό κ εντόπισα μια που ήταν χαμηλά κ την εφτανα στην περιοχή του ερυθρού σταυρού στην αρχή τησ παραλίας. πηγα μ εναν φίλο μου το βράδυ εβγαλα το κάτω σύρμα κ αρχίσαμε να κρεμιόμαστε απο κάτω μπας κ την κατεβάσουμε αλλα μια ωρα μείναμε εκεί δε τα καταφέραμε. πρέπει να παω πιο οργανωμένος. αντε ας απολαύσουμε σήμερα μια υπέροχη συναυλία γιώργο δωσ τα όλα!!!! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τη νέα "Ραδιοτηλεόραση":

18/9 ΚΑΤΡΑΚΕΙΟ ΘΕΑΤΡΟ

Διαδρομές του Νταλάρα

Από τα "Έρημα χωριά"της Φλώρινας και της Καρπάθου ο Γιώργος Νταλάρας ακολουθεί τους δρόμους της Μεσογείου στα μονοπάτια της λαικής μουσικής.Στον Πειραιά θα παρουσιάσει ένα χορταστικό πρόγραμμα ξεχωριστών τραγουδιών με έμφαση στον τελευταίο του δίσκο "Έρημα χωριά", παρέα με την Μελίνα Ασλανίδου και τη Δέσποινα Ολυμπίου.Μαζί τους και ο νέος τραγουδοποιός και λυράρης Μιχάλης Τζουγανάκης.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rolleyes: Ένα μόνο πήρα από το Virgin που βρίσκεται στο Moll στο Μαρούσι. :razz:

Εμ ετσι εξηγειται!! Ας πηγαινες στο Μετροπολις της Πανεπιστημιου κι αν δεν σε κοιταζαν σαν ουφο..... :blink: Ασε που ειναι και αγενεστατοι :blush: κι αυτο μου τη δινει ακομη περισσοτερο :mad::blush:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0