Sign in to follow this  
Followers 0
Tasos

Ο Γ.Νταλάρας στον Ζυγό τον Δεκέμβρη του 2006??

65 posts in this topic

Με τη Βίσση να συνεργαστεί ,γιατί όχι;

Αρκεί να μη χρειαστεί να κάνουν ντουέτο που θα το γράψει ο Καρβέλας.Όσο σκέφτομαι τη συνεργασία της με τον Πάριο και το ανεκδιηήγητο ΜΑΡΤΥΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟ. :music::D:D

Κατά τα άλλα δεν τη θεωρώ και φάλτσα τη Βίσση.Σκηνική παρουσία έχει...καλούτσικη....

Τι άλλο να πω βρε παιδιά,για να μην ξαναυποστώ την Ολυμπίου;

H Vissi ehei polli kali fwni, omos den ekane kai tis kalliteres epiloghes, kai to stil tis den teriazei me ton Dalara. An tha eleghe h Vissi kalitera tragoudia kai se allo tropo kai perivallon, nomizw oi fwnes tous tha teriazan kala mazi, etsi omos...

Kata ta alla, nomizw oti o Dalaras prosexei polli kala tis epiloges pou kanei kai mporei na mhn thelei na pei tragoudia me anthropous kai se topous pou na mhn esthanthei aneta kai na to metaniosei...

Mporei na tragoudisei me opoion thelei, autos einai o kaliteros kai nomizw oti an pame se sinavlies tou, pame pano ap'ola gi'auton, oxi gia tous sinergates tou. :music: etsi den einai ?

Κι αναρωτιόμουν αυτές τις μέρες γιατί έχω κακή διάθεση...

Ελπίζω-προσωπικά- για το μη έγκυρο της πληροφορίας που δημοσιεύεται στο περιοδικό ''Hello''(τουλάχιστον κατά το ήμισυ). Αναφέρεται,λοιπόν, πως ο Νταλάρας τα Χριστούγεννα θα εμφανιστεί στον Ζυγό(καλά μέχρι εδώ) και θα συνοδεύεται από τις Ασλανίδου και Ολυμπίου. Και μετά,λέει, αν δέσουν και υπάρξει χημεία θα περιοδεύσουν και στην Γερμανία. Πετάξατε από την χαρά σας; Εγώ όχι,πάλι. Και ξέρω πως δεν είμαι η μόνη. Ελπίζω να πρόκειται για ράδιο αρβύλα γιατί αλλιώς θα μιλάμε ξανά για ανακύκλωση των ίδιων και ίδιων και για έλλειψη μουσικής πρότασης. Καλύτερα να μην εμφανιστεί, αν πρόκειται για το ανάλογο του καλοκαιριού. Και -προς μεγάλη λύπη μου και στενοχώρια- φοβάμαι πως θα μιλήσω για κούραση του Γιώργου. Όσον αφορά στην αναζήτηση νέων προσώπων και κατάθεση μουσικής πρότασης. Στα σημεία,δηλαδή, που ανέκαθεν ήταν άπιαστος.

Ευελπιστώ στην λανθασμένη πληροφορία, με δεδομένη και την ανακοινωθείσα συνεργασία Μητροπάνου, Γλυκερίας, Μ.Ασλανίδου, Στ.Διονυσίου για τον προσεχή χειμώνα...

:D  :rolleyes:

Πάντως για να πραγματοποιηθούν αυτές οι εμφανίσεις στο "ΖΥΓΟ", θα πρέπει ο Νταλάρας να συνεργαστεί με νέους μουσικούς κι όχι μ' αυτούς με τους οποίους συνεργάζεται μόνιμα, την τελευταία, τουλάχιστον, δεκαετία.

Το γράφω αυτό, γιατί, ήδη, οι περισσότεροι και βασικότεροι της ορχήστρας του συνεργάζονται, τη φετινή χειμερινή σεζόν, με άλλα μουσικά σχήματα.

Τι νομίζετε κι εσείς ; Λέτε αυτή να είναι η πρωτοτυπία των συγκεκριμένων εμφανίσεων ; ;)

Υ.Γ.

Μια ενδεχόμενη όμως εμφάνισή του, θα μπορούσε να έχει κι ενδιαφέρουσες μουσικές προτάσεις : τα τραγούδια από το δίσκο της Εστουδιαντίνας, περισσότερα τραγούδια από τα "Έρημα χωριά" και, βέβαια, τα ολόφρεσκα τραγούδια του Λευτέρη Παπαδόπουλου! :music::D

Δεν ξέρω τι θα κάνει ο Νταλάρας, αλλά εγώ έζησα μια βραδιά στο Ζυγό καταπληκτική! Ο χώρος ήταν πολύ όμορφος, καμία σχέση με το Ζυγό που ξέραμε, και τα τραπέζια πολύ άνετα. Είχα την τύχη να "ακούσω" και ένα ανέκδοτο κομμάτι που έλεγε ο Νταλάρας με κάποιον τραγουδιστή που -δυστυχώς- δε θυμάμαι ποιος ήταν. Το τραγούδι έλεγε κάτι για "γη" και "νύχτα".

"Συνάντησα" μόνο ένα μέλος του φόρουμ, τη Gianna. Είχαμε μια διαφωνία για το τραπέζι, αλλά μετά γίναμε μια παρέα. :music:

Κι αν διαβάζοντας αυτές τις γραμμές η αντίδραση των περισσοτερων είναι κάπως έτσι..... :blink: :D :blink: :music: ..... διευκρινίζω πως όλα αυτά έγιναν στο "άρρωστο" μυαλό μου ένα από τα προηγούμενα βράδια!

Όνειρο ήτανε και ελπίζω να μην είναι μόνο..."καλοκαιρινής νυκτός". :huh:

ΥΓ: Θεωρώ ότι είμαι "εντός-εκτός" τόπικ, γι'αυτό και το έβαλα εδώ...

Δεν μπορεί....Ο Νταλάρας θα μας την "κάνει " πάλι! Θα μας ξαφνιάσει είτε στο Ζυγό είτε αλλού! :D

Δεν μπορεί....Ο Νταλάρας θα μας την "κάνει " πάλι! Θα μας ξαφνιάσει είτε στο Ζυγό είτε αλλού! B)

Λες να τραγουδήσει με τη Giannachr και τη Μarochr και η διαφωνία τους να ήταν για το πως θα μπει ο όνομα τους στην ΤΑΜΠΕΛΑ;;;;;;;; :)

Δεν μπορεί....Ο Νταλάρας θα μας την "κάνει " πάλι! Θα μας ξαφνιάσει είτε στο Ζυγό είτε αλλού! :mad:

Λες να τραγουδήσει με τη Giannachr και τη Μarochr και η διαφωνία τους να ήταν για το πως θα μπει ο όνομα τους στην ΤΑΜΠΕΛΑ;;;;;;;; :)

Παραχωρώ ευγενικά την πρώτη θέση στη μαρκίζα, κυρίως γιατί ποτέ δε μου άρεσε να είμαι στο προσκήνιο. ’ρα τη λύσαμε και αυτή τη διαφωνία! B)

ΥΓ: Το θέμα μας είναι ο Γ.Ν. στο Ζυγό, αλλά κι αυτός ο Νταλάρας δε μας δίνει καμια πληροφορία να έχουμε να συζητάμε και λεμε άλλα αντ' άλλων! :D

Δεν μπορεί....Ο Νταλάρας θα μας την "κάνει " πάλι! Θα μας ξαφνιάσει είτε στο Ζυγό είτε αλλού! B)

Είπα ότι θα μας ξαφνιάσει-όπως πάντα! Τώρα με ποιον ή με ποιαν θα τραγουδήσει....και πού;...Μόνο ο Νταλάρας ξέρει.... :D:mad:

Δεν μπορεί....Ο Νταλάρας θα μας την "κάνει " πάλι! Θα μας ξαφνιάσει είτε στο Ζυγό είτε αλλού! :D

Λες να τραγουδήσει με τη Giannachr και τη Μarochr και η διαφωνία τους να ήταν για το πως θα μπει ο όνομα τους στην ΤΑΜΠΕΛΑ;;;;;;;; :D

Είπα ότι θα μας ξαφνιάσει-όπως πάντα! Τώρα με ποιον ή με ποιαν θα τραγουδήσει....και πού;...Μόνο ο Νταλάρας ξέρει.... :mad::D

Μα να μη μένει τίποτα κρυφό σ' αυτό το Forum! Tίποτα! :blink:

’ντε με το ...κακό και στην Espresso! :lol: :lol:

Λες να τραγουδήσει με τη Giannachr και τη Μarochr και η διαφωνία τους να ήταν για το πως θα μπει ο όνομα τους στην ΤΑΜΠΕΛΑ;;;;;;;; :D

Είπα ότι θα μας ξαφνιάσει-όπως πάντα! Τώρα με ποιον ή με ποιαν θα τραγουδήσει....και πού;...Μόνο ο Νταλάρας ξέρει.... :mad::D

Μα να μη μένει τίποτα κρυφό σ' αυτό το Forum! Tίποτα! :blink:

’ντε με το ...κακό και στην Espresso! :lol: :lol:

Τς,τς,τς! Θα σε μαλώσω! Ξέχασες την Τράφικ! :blink: :lol: :lol: :lol:

Any word yet, on the Zygo concerts?

Will we see Giorgo, live in December?!

I wanna see him, while I'm in Athens!!!! :):D

Ηristaki, μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα...Απολύτως τίποτα...Και το πιθανότερο είναι τελικά πως ο Νταλάρας φέτος δεν πρόκειται να εμφανιστεί σε κάποιο τέτοιο χώρο...

(A translation please... :rolleyes:

Any word yet, on the Zygo concerts?

Will we see Giorgo, live in December?!

I wanna see him, while I'm in Athens!!!!  :)  :D

Ηristaki, μέχρι στιγμής δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα...Απολύτως τίποτα...Και το πιθανότερο είναι τελικά πως ο Νταλάρας φέτος δεν πρόκειται να εμφανιστεί σε κάποιο τέτοιο χώρο...

(A translation please... :rolleyes:

Hristaki

We don´t have any announcement yet and probably we will not see him in Zygos this year ..

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0