Sign in to follow this  
Followers 0
Tasos

Ο Γ.Νταλάρας στον Ζυγό τον Δεκέμβρη του 2006??

65 posts in this topic

Η πληροφορία από το σημερινό(10/9/2006) "ΒΗΜΑ"("ΤΟ ΑΛΛΟ ΒΗΜΑ", σελ. 14) :

"Θολό είναι είναι ακόμη το τοπίο για τον Ζυγό της Πλάκας, όπου ενδέχεται να εμφανιστεί, τον Οκτώβριο ο Διονύσης Σαββόπουλος αλλά και ο Γιώργος Νταλάρας γύρω στον Δεκέμβριο". :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aυτα ειναι νεα!!!Νομιζω οτι ο Ζυγος ηταν απο τα μαγαζια που ταιριαζε απολυτα στον Νταλαρα.Τελεια!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν και μου έχει λείψει ο Νταλάρας του Αττικόν, του Ράδιο Σίτυ και του Παλλάς, θεωρώ πως ο Ζυγός είναι ένας χώρος που ταιριάζει και στον ίδιο και στα υπέροχα τραγούδια που έχει πει. Η μουσική, δηλαδή, θα ακούγεται .... και δεν θα βλέπεται... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με έγκυρες πληροφορίες τα πράγματα στον Ζυγό έχουν ως εξής. Ο Σαββόπουλος θα ξεκινήσει 27 Οκτωβρίου μέχρι 10 Δεκεμβρίου, από κει και πέρα το επόμενο σχήμα [εάν δεν αλλάξει κάτι] είναι Βασίλης Παπακωνσταντίνου, Τάνια Τσανακλίδου, και Λαυρέντης Μαχαιρίτσας, και λέω εάν δεν αλλάξει κάτι , γιατί επαφές μεταξύ Νταλάρα και Ιωαννίδη [ιδιοκτήτη του Ζυγού] γίνονται και ακόμα δεν έχουν κατασταλάξει, μπορεί ο Νταλάρας να θέλει να τραγουδήσει τον Δεκέμβριο οπότε το σχήμα του Παπακωνσταντίνου θα πάει αργότερα. Επίσης κάτι πήρε το αυτί μου και για παγκόσμια περιοδεία του Νταλάρα.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Σύμφωνα  με  έγκυρες  πληροφορίες  τα  πράγματα  στον  Ζυγό  έχουν  ως  εξής.    Ο  Σαββόπουλος  θα  ξεκινήσει  27  Οκτωβρίου   μέχρι  10 Δεκεμβρίου,  από  κει  και  πέρα  το  επόμενο  σχήμα  [εάν  δεν αλλάξει  κάτι] είναι Βασίλης  Παπακωνσταντίνου,  Τάνια  Τσανακλίδου, και  Λαυρέντης  Μαχαιρίτσας,  και  λέω  εάν  δεν  αλλάξει  κάτι , γιατί   επαφές  μεταξύ  Νταλάρα  και  Ιωαννίδη [ιδιοκτήτη  του  Ζυγού]  γίνονται  και  ακόμα δεν  έχουν  κατασταλάξει,  μπορεί ο Νταλάρας  να  θέλει  να  τραγουδήσει  τον  Δεκέμβριο οπότε  το  σχήμα του Παπακωνσταντίνου  θα  πάει  αργότερα. Επίσης  κάτι  πήρε  το  αυτί  μου  και  για  παγκόσμια  περιοδεία  του  Νταλάρα.

Ωραία προγράμματα.!Ελπίζω να κατασταλάξουν και οι επαφές του Γιώργου Νταλάρα με τους υπευθύνους και να δούμε μια καλή συνεργασία..! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Giannis said that Dalaras is to present at the Zygos probably after 10 December 2006, and also that it is heard that Dalaras will make World tour!

P.S.: Sorry for my terrible english... :):confused::):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά αλλά ποια είναι τα υπέροχα νέα;

Ο Ζυγός;

Με 150-200 ή δεν ξέρω πόσα euro το μπουκάλι;

Τα απαίσια μπαρ που είναι ο ένας πάνω στον άλλο παστωμένοι σαν σε λεωφορείο της γραμμής

ή τους διάφορους τρόπους που έχουν καθιερώσει κάποιοι (βλ.μπουρμπουάρ) για να δώσουν καλό τραπέζι...

Υπέροχα νέα πραγματικά... :):(

Λοιπόν πάρτε το χαμπάρι...

Κανένα μαγαζί δεν ταιριάζει στον Νταλάρα, κανένα...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά ποια είναι τα υπέροχα νέα;

Ο Ζυγός;

Με 150-200 ή δεν ξέρω πόσα euro το μπουκάλι;

Τα απαίσια μπαρ που είναι ο ένας πάνω στον άλλο παστωμένοι σαν σε λεωφορείο της γραμμής

ή τους διάφορους τρόπους που έχουν καθιερώσει κάποιοι (βλ.μπουρμπουάρ) για να δώσουν καλό τραπέζι...

Υπέροχα νέα πραγματικά... :)  :wow:

Λοιπόν πάρτε το χαμπάρι...

Κανένα μαγαζί δεν ταιριάζει στον Νταλάρα, κανένα...

... μήπως είναι καιρός να φτιάξει τον δικό του χώρο?? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψε παραπάνω ο Θανάσης.

Εγώ θα ήθελα τον Νταλάρα να τραγουδάει σε θέατρο αλλά καταλαβαίνω ότι αυτό σήμερα είναι πάρα πολύ δύσκολο, εφόσον λοιπόν είναι δύσκολο θα τον ήθελα σε μια μουσική σκηνή [ καθαρά μουσική σκηνή και όχι κέντρο διασκέδασης] του 2006 και με ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΙΤΕΣ.

Δυστυχώς ο Ζυγός όσο και αν είμαι συναισθηματικά δεμένος με τον συγκεκριμένο χώρο, δεν πληρεί τις προυποθέσεις που θα ήθελα.

Και το κυριότερο είναι οι τιμές.. δεν μπορεί να πληρώνεις το μπουκάλι 200 και να κάθεσε πίσω στα τάρταρα και να μην βλέπεις τίποτα η δεν μπορεί να δίνεις 15 η 20 στο μπαρ και να βλέπεις μόνο τα κεφάλια των μουσικών. Δυστυχώς μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν και οι τραγουδιστές όπου όλα αυτά γίνονται υπό την ανοχή τους.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρέπει να του αναγνωρίσουμε όμως ότι έκανε μιά προσπάθεια με την Ιερά Οδό. Εννοώ τα πρώτα 2? χρόνια της λειτουργίας της. "Εβαλε πλάτη" όπως έχει πει και ο ίδιος, χωρίς όμως αποτέλεσμα. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά η αντίθεσή μου δεν "προσωποποιείται" στο χώρο του Ζυγού, αλλά σε οποιονδήποτε χώρο επικρατεί αυτό το καθεστώς....

Στο FIX το 2001 κοντέψαμε να πιαστούμε στα χέρια με τον ιδιοκτήτη του καταστήματος γιατί μας έκανε αυστηρές παρατηρήσεις για τις παραγγελιές που κάναμε και , σύμφωνα μ'αυτόν , του χαλάσαμε το πρόγραμμα... (Αυτολογοκρίνομαι και δεν μεταφέρω τις ακριβείς του εκφράσεις).

:):(:wow:

Ναι , έτσι έγινε....

Ε αει σιχτήρ πια, με τα νυχτομάγαζα (γιατί νυχτομάγαζα είναι όλα , αυτή την καραμέλα της "Μουσικής σκηνής" την μάθαμε) και όλους αυτούς τους περίεργους.Φτάνει πια...Αηδία...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς όμως στην συγκεκριμένη περίπτωση είχε να κάνει με έναν επιχειρηματία της νύχτας όπως είναι ο Μαροσούλης, που μόνη του έννοια ήταν το κέρδος.

Με τους ανθρώπους που συνεργαζόμαστε θα πρέπει εκτός από το κέρδος να έχουμε και κοινή γραμμή πλέυσης, ίδια οράματα, κοινούς στόχους, αλλιώς τα απότελέσματα είναι οδυνηρά .

Όσον αφορά το γεγονός να φτιάξει δικό του χώρο , ξεχάστε το.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για το μόνο που ζηλεύω εσας που ζείτε στην Αθήνα , είναι ότι έχετε τη δυνατότητα να απόλαμβάνετε από κοντά ,τον Γιώργο Νταλάρα ...Το σίγουρο είναι ότι όπου και να εμφανιστεί και από όποιους και να πλαισώνεται θα καταφέρει για ακόμα μια φορά να συγκλονήσει τους πάντες.

Μάλλον θα αρχίσω τα ταξίδια προς Αθήνα , γιατί τώρα που έζησα τη εμπειρία της ζωντανής συναυλίας , ονειρεύομαι πότε θα είναι η επόμενη φορά που θα δω από κοντά τον Γιώργο..

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θάνο κι εγώ -στην κυριολεξία- καίγομαι να ξαναδώ τον Νταλάρα σε κάποιο θέατρο. Αν δεν γίνεται όμως αυτό, κάπου θα πρέπει να εμφανιστεί. Μακάρι να βρεθεί ένας χώρος αντάξιος του ίδιου και να είμαστε όλοι ικανοποιημένοι. Μαζί κι εκείνος. Ο Ζυγός έχει προβλήματα αλλά δεν είναι απωθητικός σαν ιστορία.

Share this post


Link to post
Share on other sites
. Ο Ζυγός έχει προβλήματα αλλά δεν είναι απωθητικός σαν ιστορία.

Aν τον συγκρίνουμε με τον "εφιάλτη" που περάσαμε στην Αρένα ναι !! :) Αλλά όσα λέει ο Θάνος ισχύουν πέρα ως πέρα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αντικειμενικά, βλέπω σε τι έχει δίκιο ο Θανάσης με τον παράπονό του.

Υποκειμενικά θυμάμαι την πρώτη φορά που ψέλισα "ένα για το μπαρ" στο ταμείο του Ζυγού, θυμάμαι το σκαλάκι στο πλάι της σκηνής που κάτσαμε τόσες φορές - και βγάζω φτερά :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aν τον συγκρίνουμε με τον "εφιάλτη" που περάσαμε στην Αρένα ναι !! :music: Αλλά όσα λέει ο Θάνος ισχύουν πέρα ως πέρα.....

Εγώ θα έλεγα πως οι συνθήκες στην Αρένα ήταν πολύ πιο ανθρώπινες από αυτές του Ζυγού... :):music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τόσο εγώ, όσο και οι περισσότεροι της γενιάς μου πιστεύω, έχουμε μάθει ν'ακούμε τον Νταλάρα σε χώρους καθαρούς και χωρίς παρασκήνιο και παραεμπόριο.

Πιστεύω πως κανένας μας δεν έχει ανάγκη τη συνοδεία του αλκοόλ ή του τσιγάρου για να πει πως ευχαριστήθηκε πραγματικά μια συναυλία.’λλωστε όταν γίνονται οι συναντήσεις μας , συχνά νιώθω ότι βρίσκομαι σε συναντήσεις κάποιας αντικαπνιστικής οργάνωσης :music::)

Πιστεύω επίσης πως αν κάποια στιγμή αποφασίσουν όλοι , τραγουδιστές, μουσικοί, μάνατζερ, πατέρατζερ (όπως πολύ εύστοχα τους έχει αποκαλέσει ο Γιώργος) και λοιποί συντελεστές μιας παράστασης , να βάλουν λίγο νερό στο κρασί τους (αλλά κανονικό νερό, όχι τύπου Αρένα) και να ρίξουν λίγο τα κασέ τους , τότε να δείτε τι άνετα παίζουν και στο Αττικόν και στο Ράδιο Σίτυ και στο Δημοτικό του Πειραιά και παντού.

Κι αυτό αφορά όλους τους καλλιτέχνες που ασχολούνται με το τραγούδι.Νομίζω πως στην Ελλάδα αυτό το είδος της τέχνης έχει υπερτιμηθεί υπερβολικά και αδικαιολόγητα.

Χίλια χρόνια στο γήπεδο του Ασπρόπυργου και σε όλους τους συναφείς χώρους.Τουλάχιστον είδαμε μια καθαρή λαική συναυλία, χωρίς άλλα παρελκόμενα. :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χίλια χρόνια στο γήπεδο του Ασπρόπυργου και σε όλους τους συναφείς χώρους.Τουλάχιστον είδαμε μια καθαρή λαική συναυλία, χωρίς άλλα παρελκόμενα. :music:  :)

ούτε πολιτικά;

γιατί ομολογώ πως αν υπάρχει κάτι που μου χαλάει την μουσική πιο πολύ από το εμπόριο, είναι τα speech, προεκλογικά ή άλλα :music::music:

(συγνώμη, είμαι λίγο off-topic)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Χίλια χρόνια στο γήπεδο του Ασπρόπυργου και σε όλους τους συναφείς χώρους.Τουλάχιστον είδαμε μια καθαρή λαική συναυλία, χωρίς άλλα παρελκόμενα. :music:  :)

ούτε πολιτικά;

γιατί ομολογώ πως αν υπάρχει κάτι που μου χαλάει την μουσική πιο πολύ από το εμπόριο, είναι τα speech, προεκλογικά ή άλλα :music:;)

(συγνώμη, είμαι λίγο off-topic)

Είναι φυσικό σε μια συναυλία που οργανώνεται από έναν Δήμο και ειδικά σε μια προεκλογική περίοδο να παραβρίσκονται οι τοπικές αρχές.Δεν έγινε όμως καμιά αναφορά ούτε πριν , ούτε στη διάρκεια , ούτε μετά τη συναυλία σχετικά με τα προεκλογικά θέματα. :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Aν τον συγκρίνουμε με τον "εφιάλτη" που περάσαμε στην Αρένα ναι !! ;)  Αλλά όσα λέει ο Θάνος ισχύουν πέρα ως πέρα.....

Εγώ θα έλεγα πως οι συνθήκες στην Αρένα ήταν πολύ πιο ανθρώπινες από αυτές του Ζυγού... :confused::naughty:

Κι εγω θα συμφωνησω απολυτως... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0