Sign in to follow this  
Followers 0
kadmos

Σβήσε τη φλόγα

19 posts in this topic

Γειά σε όλους. Ανακάλυψα μόλις χθές το site...πολύ καλό.

Μια ερώτηση : Μήμπως γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η υπέροχη εκτέλεση του " Σβήσε τη φλόγα " απ' το Ζυγό σε cd ή οπουδήποτε τελοσπάντων¨; Είναι ότι τελειότερο έχω ακούσει: Χιώτης + Latin.

Ευχαριστώ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η, πράγματι, πρωτότυπη αυτή εκτέλεση παιζόταν για αρκετό καιρό στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" από ένα promo - cd που είχε δοθεί από την εταιρεία στο σταθμό, αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην αγορά.

Υ.Γ.

Με την ευκαιρία σε καλοσωρίζω στην μεγάλη νταλαροπαρέα μας! :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η, πράγματι, πρωτότυπη αυτή εκτέλεση παιζόταν για αρκετό καιρό στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" από ένα promo - cd που είχε δοθεί από την εταιρεία στο σταθμό, αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην αγορά.

Τάσο, πρώτη φορά το ακούω αυτό!! Υπάρχει επίσημο promo cd με την εκτέλεση του Γιώργου Νταλάρα στο τραγούδι "Σβήσε την φλόγα" από τις παραστάσεις του Ζυγού????? :mad::razz::razz::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα γινόταν άραγε να το προμηθευτούμε ; Θα στείλω ένα e-mail στον σταθμό. Καλή πληροφορία,δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το κυκλοφόρησαν.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Η, πράγματι, πρωτότυπη αυτή εκτέλεση παιζόταν για αρκετό καιρό στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" από ένα promo - cd που είχε δοθεί από την εταιρεία στο σταθμό, αλλά δεν κυκλοφόρησε ποτέ στην αγορά.

:mad::razz::razz:

Mήπως ήταν cd-r όπως το remix του "Θέλω να γυρίσω"; :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το συγκεκριμένο τραγούδι παιζόταν στον "ΜΕΛΩΔΙΑ" αρκετό καιρό πριν κυκλοφορήσει το διπλό cd από τον Ζυγό(2002). Στο σταθμό έλεγαν ότι το έπαιζαν από ένα cd που τους το είχαν δώσει από την εταιρεία. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να το γράψω γιατί πάντα τύχαινε να το ακούω όταν ήμουν στο αυτοκίνητο.

Όταν κυκλοφόρησε ο "Ζυγός" έψαξα, με λαχτάρα, να το βρω μέσα, αλλά δεν υπήρχε... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι, αλλά το συγκεκριμένο τραγούδι ακουγόταν στο βασικό μέρος του προγράμματος της επόμενης χρονιάς στο ZYΓΟ με τους Ronda al Alba , Στ.Βαμβακάρη και Μ.Ασλανίδου...

:mad::razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χμ... σα να έχεις δίκιο! Μπέρδεψα τις χρονιές... Πάντως το τραγούδι παιζόταν κανονικά στον "ΜΕΛΩΔΙΑ". Για να δούμε τι νέα θα φέρει κι ο Kadmos...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα' ναι κρίμα να μην το βρούμε! Εγώ δεν το έχω ακούσει ποτέ... B):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδιά εγώ το e-mail το έστειλα. Αναμένουμε απάντηση και δεν πτοούμαστε : αν στραβώσει θα "κολλήσουμε" και στην εταιρεία ! Είναι δυνατόν τέτοιες διασκευές να μην γίνονται κοινό κτήμα !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ας ελπίσουμε πράγματι σε θετική απάντηση! B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς...η απάντηση :

" Καλησπέρα,

σας ευχαριστούμε για το ευγενέστατο mail, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω τη συγκεκριμένη διασκευή.

Ελπίζω την επόμενη φορά να μπορέσουμε να σας βοηθησουμε. "

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τουλάχιστον ήσουν πολύ ευγενικός... :):) ! Πώς γίνεται να μην το βρίσκουν;;; Κρίμα, αν δεν το έχει και κανένας από το forum...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έστειλα κι εγώ e-mail στο Μελωδία ρωτώντας για το τραγούδι αυτό! Έστειλα και στον Ιωάννου.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια να κανω μια προταση; πριν απο (δεν θυμαμαι ποσα :blink: )χρονια το Mega ειχε δειξει αποσπασματα απο το προγραμμα του Ζυγου εκεινης της χρονιας,αναμεσα στα οποια ηταν και το συγκεκριμενο τραγουδι....Πιστευω πως ολοι το εχουμε γραψει σε βιντεο...γιατι δεν κανετε κατι οσοι ξερετε πως μπορει να μεταφερθει σε cd ή κατι τετοιο τελος παντων.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Παιδια να κανω μια προταση; πριν απο (δεν θυμαμαι ποσα :blink: )χρονια το Mega ειχε δειξει αποσπασματα απο το προγραμμα του Ζυγου εκεινης της χρονιας,αναμεσα στα οποια ηταν και το συγκεκριμενο τραγουδι....Πιστευω πως ολοι το εχουμε γραψει σε βιντεο...γιατι δεν κανετε κατι οσοι ξερετε πως μπορει να μεταφερθει σε cd ή κατι τετοιο τελος παντων.... :)

Αυτό έχει γίνει από τότε... :music:

Απλά ψάχνουμε και για κάτι πιο επίσημο...λιγότερο ερασιτεχνικό... :rolleyes: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0