petros_petrakis

Ένα δώρο για τον Γ. Νταλάρα...

262 posts in this topic

Με αφορμή τα γενέθλια του Γ. Νταλάρα, σκέφτηκα πως θα μπορούσαμε ως μέλη του forum, να του κάνουμε ένα προσωπικό δώρο. Με ποιον τρόπο θα αναρωτηθεί ο καθένας; Έχω να προτείνω λοιπόν το εξής:

Σε ένα βιβλίο που θα αγοράσουμε τα μέλη του forum, να καταγράψουμε τις ευχές μας, και αφου εμπλουτιστεί, να παραδοθεί στον ίδιο, εκ μέρους των παιδιών του site.

Πρόταση προς σκέψη και συζήτηση...

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Με αφορμή τα γενέθλια του Γ. Νταλάρα, σκέφτηκα πως θα μπορούσαμε ως μέλη του forum, να του κάνουμε ένα προσωπικό δώρο. Με ποιον τρόπο θα αναρωτηθεί ο καθένας; Έχω να προτείνω λοιπόν το εξής:

Σε ένα βιβλίο που θα αγοράσουμε τα μέλη του forum, να καταγράψουμε τις ευχές μας, και αφου εμπλουτιστεί, να παραδοθεί στον ίδιο, εκ μέρους των παιδιών του site.

Πρόταση προς σκέψη και συζήτηση...

:blush:

Εγώ συμφωνώ με την πρόταση του φίλου Πέτρου και είμαι μέσα!

Απλά, επειδή όσο περνάει ο καιρός(μέχρι να δηλώσουμε συμμετοχές, να αποφασίσουμε και να την κάνουμε πράξη την ιδέα για το ομαδικό δώρο εκ μέρους της κοινότητάς μας) ξεφεύγουμε πολύ από την ημερομηνία των γενεθλίων του(29/9), εγώ θέτω-παράλληλα- την πρόταση το δώρο να δοθεί για το, πολύ σημμαντικό, γεγονός της ανακήρυξής του σε Πρέσβη Καλής Θέλησης της Ύπατης Αρμοστείας του ΟΗΕ για τους πρόσφυγες.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ ωραία ιδέα.Στην επόμενη συνάντηση μπορούμε να το οργανώσουμε.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τώρα είδα αυτό το τόπικ... Αργήσαμε όμως... :pity: Αλλά όλο και κάποια καλή ευκαιρία θα βρεθεί :)

Από την περιγραφή του Πέτρου θυμήθηκα τα λευκώματα που φτιάχναμε στο σχολείο με τις αφιερώσεις κλπ κλπ... :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία... :D

Χαίρομαι που βρίσκει ανταπόκριση η πρότασή μου...

Σκέφτηκα πως θα ήταν καλύτερα να κάνουμε κάτι σαν λεύκωμα - όπως πολύ σωστά είπε η nefelii, στις σελίδες του οποίου ο καθένας μας θα γράψει απο κάτι.

Μπορώ να αγοράσω εγώ το "βιβλίο", και απο εκεί και πέρα, να άρχίσουμε να γράφουμε.

Το θέμα είναι ΠΩΣ θα γραφτεί το κάθε κείμενο, απο τον καθένα μας. Το πιο λογικό είναι να περάσει απο τα "χέρια" όλων μας και να συμπληρωθεί σιγά-σιγά. Επειδή όμως ορισμένοι βρίσκονται μακρυά και ενδεχομένως να αδυνατούν να γράψουν, μπορούν να στείλουν τα κείμενα τους με pm και να να γραφούν απο κάποιον που θα ορίσουμε.

Σε οτι αφορά το πότε θα δωθεί, νομίζω πως καλό θα ήταν να μη βιαστούμε - άλλωστε το καλό πράγμα αργεί... :razz::music:

Περιμένω τις (αντι)προτάσεις σας...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η ιδέα για το λεύκωμα ήταν της Χρύσας.Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι :D:razz::music::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συζητώντας με τον Μάκη προχθές, με αφορμή την μπλούζα που φορούσε ο Γ. Νταλάρας στο βίνεο του Αποστόλη "Κερύνεια", κάναμε κάποιες ικασίες, σχετικά με το πότε ξεκίνησε την καριέρα του.Ενδεχομένως το "1969" να αναφέρεται σε αυτό το γεγονός, αλλά ο Μάκης μου υπενθύμισε - και σωστά - πως η ιστορία ξεκινά απο το 1967...

Που θέλω να καταλήξω;;;

Στο οτι το 2007, θα μιλάμε για τα...σαραντάχρονα του Γ. Νταλάρα στην δισκογραφία. Επομένως, το δώρο που...σκαρώνουμε, θα μπορούσε να δωθεί με αυτήν την αφορμή...

Τι λέτε;;;;;; :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ενδεχομένως το "1969" να αναφέρεται σε αυτό το γεγονός, αλλά ο Μάκης μου υπενθύμισε - και σωστά - πως η ιστορία ξεκινά απο το 1967...

Η ιστορια ξεκιναει λιγο νωριτερα το 1965.... :);):razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ενδεχομένως το "1969" να αναφέρεται σε αυτό το γεγονός, αλλά ο Μάκης μου υπενθύμισε - και σωστά - πως η ιστορία ξεκινά απο το 1967...

Η ιστορια ξεκιναει λιγο νωριτερα το 1965.... :);):razz:

Επίσημα -στη δισκογραφία-η ιστορία του Νταλάρα ξεκινά με την "Προσμονή" το 1967. ’ρα ....καλώς τα είπε ο Μάκης κι ο Πέτρος. Κι εγώ μέσα Πέτρο στο δώρο! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είμαστε λοιπόν οι ακόλουθοι (λίγοι ειν' η αλήθεια):

Tasos

Irina S.

nefelii

Νταλαρόφιλη

kostasp

nana maravelia

gogo

Τι κάνουμε;;; Συνεχίζουμε, ή το αφήνουμε εδώ; :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Είμαστε λοιπόν οι ακόλουθοι (λίγοι ειν' η αλήθεια):

Tasos

Irina S.

nefelii

Νταλαρόφιλη

kostasp

nana maravelia

gogo

Τι κάνουμε;;;  Συνεχίζουμε, ή το αφήνουμε εδώ; :naughty:

:):pity::wow::wow::wow:

Είσαι σίγουρος Πέτρο,ότι μόνο αυτοί είναι που δηλώσαν πως συμφωνούν με την ιδέα σου;

Δε λείπει κανείς;

Για θυμήσου λίγο καλύτερα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όσο κ αν έψαξα στο topic, είμαστε οι ακόλουθοι:

Tasos

Irina S.

nefelii

Νταλαρόφιλη

kostasp

nana maravelia

gogo

SOFIAGOUL

SOFIAGOUL δεν θυμάμαι κάποιον άλλο. Συγχώρεσε με αν ξεχνώ κάποιον, αλλά τι να κάνω φαντάρος πράμα... Αν θυμάσαι κάποιον άλλο, που να λείπει απο την λίστα, βοήθεια παρακαλώ! :)

Προχωράμε λοιπόν;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να συνεχίσουμε λοιπόν...

Επειδή - προς το παρόν τουλάχιστον - δεν μπορώ να κάνω πολλά πράγματα, (όπως επιλογή λευκώματος και συνάντηση για συννενόηση με τους... ενδιαφερόμενους), ας ετοιμάσει - γράψει ο καθένας μας αυτό που νομίζει. Χρόνο έχουμε πιστεύω αρκετό... Αφού καταλήξουμε, την συνέχεια την καθορίζουμε με μεταξύ μας επικοινωνία, είτε μέσω pm's, είτε μέσω τηλεφώνου (το δικό μου στην διάθεση όποιου το χρειαστεί).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μέσα είμαι και εγώ για ότι κανονήσουμε!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μαζευόμαστε σιγά σιγά...

Tasos

Irina S.

nefelii

Νταλαρόφιλη

kostasp

nana maravelia

gogo

SOFIAGOUL

Apostolis

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Καλώς τους!"

:D

Tasos

Irina S.

nefelii

Νταλαρόφιλη

kostasp

nana maravelia

gogo

SOFIAGOUL

Apostolis

neck

Hristaki

christy

Share this post


Link to post
Share on other sites

paida...kai gw mesa se oti kanonistei gia to dwro. an kai briskomai ligo makria apo ellada, eimai sigouros pws kati 8a mporesoume na kanonisoume...

ilias

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...