petros_petrakis

Ένα δώρο για τον Γ. Νταλάρα...

262 posts in this topic

Έχει ειπωθεί κάποια ημερομηνία για την παράδοση στο Μέγαρο;;;;

Για να βγάλουμε εισιτήρια εκείνη τη μέρα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακομη δεν εχεις βγαλει εισιτηρια; B)

Αισχος!! B) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βγάλε για 16/2. Σάββατο είναι... Ωραία θα 'ναι... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ακομη δεν εχεις βγαλει εισιτηρια; B)

Αισχος!! B)  :lol:

Πνίγομαιαιαιαιαιαιαιαιαι! :huh::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Έχω το λεύκωμα...Τέλος.

O... έσχατος;;;; B)B):huh::music::music:

Επειδη λεει τελος; :razz:

Ε,μην το παιρνεις κι εσυ τοις μετρητοις ;):razz:

Αρης ειν'αυτος.... :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αύριο το παραδίδω στη Νανά...Δε θα'χω γράψει κάτι ακόμα εγώ...Για να παραμείνω ο έσχατος!Τέλος. B):huh:B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λοιπον,το λευκωμα βρισκεται στα χερια μου....υποσχομαι να ειμαι συντομη....

Υ.Γ Αρη σε ευχαριστω για τον κοπο σου και για το κερασμα!!! :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παιδια ποιος ειναι ο επομενος???εγω εχω τελειωσει εδω και δυο μερες...μηπως πρεπει να συντομευουμε??....Τα περιθωρια αρχιζουν και στενευουν παλι.. :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ειμαι εγώ σε αυτούς που έχουν μείνει να γ΄ράψουν.Ποιο άλλοι είναι ακόμα; :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφήστε τους άλλους, και γράψτε εσείς που ΘΕΛΕΤΕ να γράψετε. Οριστικά, θα δοθεί στις 16 Φεβρουαρίου. Τέλος! :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου το λεύκωμα έχοντας γράψει.΄΄Οποιος άλλος ενδιαφέρεται να γράψει ας μου στείλει ένα pm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

παιδιά σήμερα θα δώσετε το λεύκωμα φαντάζομαι....

περιμένουμε νέα σας εδώ στο φόρουμ δυστυχώς εγώ δεν βρήκα εισητήρια για σήμερα έχω κλεισει για Τετάρτη τελευταία μέρα.

περιμένουμε νέα σας και φωτογραφίες αν ειναι δυνατόν!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δυστυχώς, το δώρο δεν εδόθη! :rolleyes: Οι πύλες ήταν κλειστές. Ευελπιστούμε να δοθεί τον Μάη στην Θεσσαλονίκη.

Τον πρώτο λόγο, βέβαια, τον έχει ο Πέτρος.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι πύλες ήτανε...κλειστές και τα "σκυλιά" λυμένα... :music:

Κατόπιν συνεννοήσεως με τα υπόλοιπα μέλη, αποφασίσαμε να μεταφέρουμε την ημερομηνία τον Μάιο, στις 10 ή 11.

Με την ελπίδα λοιπόν να τα καταφέρουμε εκεί!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στην όλη προσπάθεια, συμμετείχε και ένας φίλος μου, τον οποίο... σταύρωσα, ώστε να ζωγραφίσει κάτι, με την φιγούρα του Γ. Νταλάρα.

Του δάνεισα λοιπόν γυρω στις... 90, 100 φωτογραφίες, για να καταλήξει στο ακόλουθο:

http://i291.photobucket.com/albums/ll316/p...04/DSC00238.jpg

Η αλήθεια είναι οτι με εξέπληξε ευχάριστα. Όχι μόνο για το τελικό αποτέλεσμα ( του μοιάζει; δεν του μοιάζει; ) όσο για την πρωτοτυπία στην ιδέα που είχε, να "περάσει" τις χορδές της κιθάρας, μέσα απο αυτές τις φωνητικές χορδές, που μας μαγεύουν χρόνια τώρα...

Πιστεύω λοιπόν πως, δίκαια πήρε μια θέση στο λεύκωμα η προσπάθεια αυτή.

Θανάση, σε ευχαριστώ μέσα απο την καρδιά μου, για την υπομονή σου (μαζί μου) και την δικαίωση μου (εξαιτίας σου) στην επιμονή μου να ζωγραφίσεις "κάτι" ...

Και δεν είναι το μοναδικό...

http://www.samuka-gallery.blogspot.com/

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites
:):wow::wow::wow: Τέλειο! Φανταστικό!!! :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι -όντως- πολύ ωραίο, ευφάνταστα πρωτότυπο! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως το Λεύκωμα βρίσκεται στα χέρια του Γιώργου Νταλάρα!

Η παράδοση έγινε σήμερα, πριν λίγη ώρα, στο Μέγαρο Μουσικής Θεσσαλονίκης, στο περιθώριο της συνέντευξης τύπου, για τις παραστάσεις¨"Σαν τραγούδι μαγεμένο"., από τον εμπνευστή της όλης κίνησης, Πέτρο Πετράκη.

Θεωρήσαμε μαζί με τον Πέτρο πως σήμερα είναι μια ιδανική ευκαιρία (κάτι που αποδείχτηκε σωστό) και να μην περιμένουμε τις παραστάσεις το Σάββατο και την Κυριακή, με κίνδυνο πιθανής αποτυχίας, και διαιώνισης του όλου θέματος.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον Ζαχαρία Καρούνη για την πολύτιμη βοήθειά του, καθώς και όλους όσους στηρίξατε το εγγχείρημα, με τη συμμετοχή σας.

Να σημειώσω επίσης τον ενθουσιασμό του Γιώργου Νταλάρα, με τον οποίο το υποδέχτηκε, ενθουσιασμό που γεμίζει με ικανοποιηση όλους όσους στηρίξαμε την ιδέα του Πέτρου.

Ακολουθούν 2 φωτογραφίες από τη στιγμή της "παράδοσης", στην πρώτη όταν το παραλαμβάνει ο Γιώργος Νταλάρας, από τα χέρια του Πέτρου (διακρίνεται και ο Ζαχαρίας Καρούνης) ενώ στη δεύτερη φαινεται και το πρόγραμμα των παραστάσεων του Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης.

http://i104.photobucket.com/albums/m192/makis73/a.jpg

http://i104.photobucket.com/albums/m192/makis73/c.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιτέλους! :) Μπράβο στον Πέτρο και σε όλους όσους από μας πιστέψαμε και στηρίξαμε αυτή την ιδέα! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θέλω και εγώ με την σειρά μου, να ευχαριστήσω όλους όσους συμμετείχαν στην προσπάθεια και με τίμησαν (επιτρέψτε μου την φράση) με αυτήν την συμμετοχή τους.

Θα ήθελα απλα να πώ δυο λόγια για την απόφασή μας να δώσουμε το λεύκωμα σήμερα, και όχι μια απο τις δυο μέρες του Σαββατοκύριακου.

Ο πρώτος λόγος είχε να κάνει με τις απόψεις των περισσοτέρων που γράψανε στο λεύκωμα, και οι οποίοι "θυσίαζαν" την παρουσία τους κατά την παράδοση, δίνοντας σε εμένα την ευκαιρία αυτή, στο ενδεχόμενο να μην μπορούν να είναι όλοι παρών στην παράδοση, (λόγοι σχετικοί με security κτλ - γεγονός που βιώσαμε στο ΜΜΑ, στις 16/2/08), παρά μόνο ένας ή δύο άτομα. Όλοι, έδωσαν σε εμένα την πρωτοβουλία αυτή, ως "πρωτεργάτης" της όλης ιδέας - και η απόφαση αυτή με τιμά.

Ο δεύτερος λόγος, είχε να κάνει - ξανά - με το ενδεχόμενο αποτυχίας προσέγγισης του Γ. Νταλάρα, γεγονός που θα απογοήτευε τους περισσότερους απο εμάς. Θεώρησα λοιπόν σωστό, να κάνουμε την παράδοση σήμερα, που το κλίμα ήτανε πιο χαλαρό, και δεν υπήρχε η πίεση του χρόνου. Πίεση, που υπάρχει είτε στο διάλειμμα μιας παράστασης, είτε στο τέλος αυτής, με τις δεκάδες κόσμου να προσπαθεί να επικοινωνήσει με τον Γ. Νταλάρα. Θέλησα να πάρω μια δεύτερη γνώμη - απευθύνθηκα στον Μάκη, γιατί ήτανε ο πρώτος - πρώτος που έμαθε την ιδέα, και ο άνθρωπος με τον οποίο επέλεξα το λεύκωμα. Δεν μπορούσα λοιπόν να αγνοήσω την άποψη του. Η τρίτη γνώμη, ήρθε απο τον Ζαχαρία, ο οποίος προσφέρθηκε απο την πρώτη στιγμή να μας βοηθήσει. Μίλησε ο ίδιος στον Γ. Νταλάρα περί λευκώματος και δεσμεύτηκε "να με βάλει μέσα" ώστε να το παραδώσω. Του ανέφερα την πρόταση μου σήμερα, και συμφώνησε και αυτός. Μάλιστα, ήταν ο ίδιος που μεσολάβησε, ώστε να γίνει η παράδοση σήμερα. Θα ήθελα λοιπόν, να ευχαριστήσω ξανά τον Ζαχαρία για το ενδιαφέρον και την καθοριστική συμβολή του.

Ο Γ. Νταλάρας, όπως προανέφερε ο Μάκης, έδειξε να εκπλήσεται ευχάριστα - και αυτή η στιγμή ήτανε, ειλικρινά, η ανταπόδοση των προπαθειών μας.

Θα ήθελα ξανά, να ευχαριστήσω όλους σάς, που αγκαλιάσατε το όλο εγχείρημα με αγάπη. Να είστε καλά.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...