Agnie

Νταλάρας - Θεοδωράκης

14 posts in this topic

Δευτέρα 12/02/2007 στο Β' Πρόγραμμα η Μαργαρίτη Μυτιληναιου

φιλοξενεί τον Μίκη Θεοδωράκη και τον Γιώργο Νταλάρα για να μιλησουν για την εκδοση της''Ρωμιοσυνης'' και ''Αξιον Εστι''

Μεταφέρω εδω το συγκεκριμένο θέμα για να μην είμαστε off topic :pity:;)

Η προηγούμενη αναφορά βρίσκεται εδω:

http://www.dalaras.com/forum/index.php?s=8...=40entry67561

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yπέροχη συνέντευξη, χορταστική, απολαυστική...

Συνέντευη ντοκουμέντο θα έλεγα.

"Χείμαρρος" για μια ακόμη φορά ο Μίκης.

Πιο διακριτικός, δίπλα στο δάσκαλό του, ο Νταλάρας...

Εξαιρετική παρουσιάστρια και η Μαργαρίτα Μυτιληναίου...

Τους ευχαριστούμε όλους... :wow::pity:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όντως πολύ χορταστική! Και μόνο η συνύπαρξη των δύο μπροστά στο ίδιο μικρόφωνο αποτελεί ντοκουμέντο! Μπράβο στο Δεύτερο. :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα συμφωνήσω εν μέρει με το Θανάση.Από τη μια μεριά αισθάνθηκα κάποιες στιγμές ότι η παρουσία του Νταλάρα ήταν διακοσμητική ειδικά από τη δεύτερη ώρα και μετά αλλά από την άλλη αυτό ακριβώς αποδεικνύει το πόσο μεγάλο σεβασμό έχει Νταλάρας απέναντι στο Θεοδωράκη και αυτό είναι κάτι που με συγκινεί.Η φράση του Νταλάρα "εγώ ακούω όπως πάντα" στο τέλος δείχνει πολλά.

Και θα πρέπει να αναφερθούμε και στο γεγονός ότι δεν έπεσαν καθόλου διαφημίσεις.Μπράβο στο Β'Π.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανεξάντλητος ο Μίκης!

Μια συνέντευξη - ντοκουμέντο, σε συνδυασμό με την παρουσία του Νταλάρα, που τα είχε όλα : μουσική, ιστορία, πολιτική, ιδεολογία.

Είμαστε τυχεροί που ακόμα υπάρχουν προσωπικότητες του μεγέθους του Θεοδωράκη, αλλά και του Νταλάρα(πολύ εύστοχες οι παρεμβάσεις του, οι ερωτήσεις του και, εν τέλει, τα συμπεράσματά του).

Μακάρι να υπάρχουν και τα αντίστοιχα "ανοιχτά αυτιά" από την πλευρά των ακροατών...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δευτέρα 12/02/2007 στο Β' Πρόγραμμα η Μαργαρίτη Μυτιληναιου

φιλοξενεί τον Μίκη Θεοδωράκη και τον Γιώργο Νταλάρα για να μιλησουν για την εκδοση της''Ρωμιοσυνης'' και ''Αξιον Εστι''

Μεταφέρω εδω το συγκεκριμένο θέμα για να μην είμαστε off topic ;)  ;)

Αγνή, εντυπώσεις από τη συνέντευξη δε βλέπω... ;):pity:B):naughty::naughty::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Δευτέρα 12/02/2007 στο Β' Πρόγραμμα η Μαργαρίτη Μυτιληναιου

φιλοξενεί τον Μίκη Θεοδωράκη και τον Γιώργο Νταλάρα για να μιλησουν για την εκδοση της''Ρωμιοσυνης'' και ''Αξιον Εστι''

Μεταφέρω εδω το συγκεκριμένο θέμα για να μην είμαστε off topic ;)  ;)

Αγνή, εντυπώσεις από τη συνέντευξη δε βλέπω... ;):naughty:B):naughty::naughty::naughty:

Συμφωνώ σε όλα με τους παραπάνω φίλους :pity:B):naughty::naughty:

Μόνο εγω μπορώ να το κάνω αυτό........ να γράψω εντυπώσεις πριν καν προηγηθεί η ακρόαση της συνέντευξης??? ;););)

(η ακρόαση της συνένετυξης θα γίνει το απόγευμα που θα την έχω στα χέρια μου) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Έτσι για να έχουμε και εικόνα  :naughty:  :naughty:  :pity:  B)  :naughty:

Θοδωρή, τώρα με την "εικόνα" σου, μου έβαλες τη εξής ιδέα : πόσο ωραία θα ήταν να είχαμε αυτό το μοναδικό ντοκουμέντο και σε εικόνα!

Οι κάμερες πάντως ήταν εκεί, αφού στιγμιότυπα από τη συνέντευξη και δηλώσεις των Θεοδωράκη-Νταλάρα μετέδωσαν την περασμένη βδομάδα τα κρατικά κανάλια. Δεν ξέρω βέβαια αν καταγράφτηκε όλη η συνέντευξη(η οποία πραγματοποιήθηκε στο σπίτι του Μίκη).

Τέτοια σημαντικά γεγονότα πρέπει να μεταδίδονται και τηλεοπτικά! Σε εποχές που η τηλεόραση, λόγω κυρίως των ιδιωτικών καναλιών, έχει καταντήσει χαβούζα, συνεντεύξεις σαν κι αυτήν θα έπρεπε να μεταδίδονται και μάλιστα στη ζώνη της μεγαλύτερης ακροαματικότητας!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στις βραδινές ειδήσεις της ΝΕΤ έδειξε πλάνα από τη συνέντευξη.

Διαφορετικά από το ρεπορτάζ της περασμένης εβδομάδας. :pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Με την βοήθεια του Μεγαλημπουγατσάγγελο, έχω ανεβάσει την συνέντευξη στο rapidshare, όποτε όποιος την θέλει: ζητείστε μου το link.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά απολαυστική η συνέντευξη. Πιστεύω πέρασε πολλά μηνύματα. Αν και ο Μίκης δίχνει να ξεχνάει τις δικές του "παρεκλίσεις" που έκανε κτά διαστήματα. Του το συγχωρούμε όμως...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μ' αρέσει όταν μιλάει ο Θεοδωράκης και ακούγεται που και που στο βάθος η φωνή του Νταλάρα: «έτσι!», «άκου τώρα...»

Μοιάζουν τραγούδι.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Μ' αρέσει όταν μιλάει ο Θεοδωράκης και ακούγεται που και που στο βάθος η φωνή του Νταλάρα: «έτσι!», «άκου τώρα...»

Μοιάζουν τραγούδι.

Πραγματικά!

Από τις πιο όμορφες και αληθινές στιγμές της συνέντευξης... B):pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...