Apostolis

Είπαν για τον Γ.Νταλάρα...

1,091 posts in this topic

http://www.antenna.gr/webtv/watch?cid=w_tz0p1%24_mp_t4%3d



κοντα στο  37.10 γινεται αναφορα στον νταλάρα.



και χτες στο fb του χ.χωμενίδη έγινε μια αναφορά στον νταλάρα και φυσικά ακολούθησε μια συζητηση...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λ.Μαχαιρίτσας στον Τ.Τρύφωνος(8.2.13). Από το 10ο λεπτό περίπου έως το τραγούδι ''Διδυμότειχο blues'' με αναφορές στον Νταλάρα. Ενδιαφέρουσες, θεωρώ.

 

http://www.cybc-media.com/video/index.php/video-on-demand?task=play&id=3894&sl=cats

 

''Φιλαράκο τώρα κατάλαβα τι τραβούσες τόσα χρόνια. Τώρα το συνειδητοποιώ!Τώρα που ακούμπησα λίγο Α' Εθνική. Πρέπει να φοράς 7 χαϊμαλιά με τόσα που ακούς, ρε μάγκα''. Κάπως έτσι. Μεταξύ άλλων.

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Σταμάτης Γονίδης σχολιάζει Γιώργο Νταλάρα 

"Ο Νταλάρας είναι ο Νταλάρας και έχει μια άποψη. Εγώ δεν μπορώ να φέρω γνώμη, ο καθένας έχει την άποψη του για κάτι. Κρίνεται ανάλογα με το τι λέει και αν είναι σωστό ή λάθος θα το πει ο κόσμος, εγώ δεν μπορώ να κρίνω. Για μένα τα μπουζούκια είναι χώρος ψυχοθεραπείας και διασκέδασης". 

Πηγή: http://www.athensbars.gr/music/o-stamatis-gonidis-sholiazei-giorgo-ntalara-kai-ton-hairetismo-toy-noti-sfakianaki



Ο Δ.Πουλικακος αναφέρεται στον Γ.Νταλάρα (από το 7:57 και μετά)

Edited by Apostolis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο Σταμάτης Γονίδης σχολιάζει Γιώργο Νταλάρα 

"Ο Νταλάρας είναι ο Νταλάρας και έχει μια άποψη. Εγώ δεν μπορώ να φέρω γνώμη, ο καθένας έχει την άποψη του για κάτι. Κρίνεται ανάλογα με το τι λέει και αν είναι σωστό ή λάθος θα το πει ο κόσμος, εγώ δεν μπορώ να κρίνω. Για μένα τα μπουζούκια είναι χώρος ψυχοθεραπείας και διασκέδασης". 

Πηγή: http://www.athensbars.gr/music/o-stamatis-gonidis-sholiazei-giorgo-ntalara-kai-ton-hairetismo-toy-noti-sfakianaki

Ο Δ.Πουλικακος αναφέρεται στον Γ.Νταλάρα (από το 7:57 και μετά)

Aφιερωμενο (να με τι τραγουδια ο Νταλαρας "εδιωχνε" τον κοσμο...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε να το βάλω στο "song fantasies", το βάζω όμως εδώ σε συνέχεια των παραπάνω....

 

Νομίζω πως κάποια στιγμή ο Νταλάρας πρέπει να πει με κάποιο τρόπο αυτό το τραγούδι και να το αφιερώσει σε όλους αυτούς....

 

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

  :majesty: :majesty: :majesty:

 

(για το post του Θανάση)

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ίσως θα έπρεπε να το βάλω στο "song fantasies", το βάζω όμως εδώ σε συνέχεια των παραπάνω....

 

Νομίζω πως κάποια στιγμή ο Νταλάρας πρέπει να πει με κάποιο τρόπο αυτό το τραγούδι και να το αφιερώσει σε όλους αυτούς....

 

 

Με άλλο τίτλο όμως...  "ΠΟΣΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΕΙΣΤΕ" 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

επιτρεπεται να βριζουμε κ να χρησιμοποιουμε 'κακες' λεξεις δις Ελπιδα εδω μεσα???? σας παρακαλω πολυ επιτελους!! αφηστε κ τις αλλες αποψεις να αφηνουν τη μποχα τους!!! σας παρατηρω εδω και καιρο κ βλεπετε δεν σχολιαζω, αλλα...... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!  ^_^  B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

επιτρεπεται να βριζουμε κ να χρησιμοποιουμε 'κακες' λεξεις δις Ελπιδα εδω μεσα???? σας παρακαλω πολυ επιτελους!! αφηστε κ τις αλλες αποψεις να αφηνουν τη μποχα τους!!! σας παρατηρω εδω και καιρο κ βλεπετε δεν σχολιαζω, αλλα...... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!  ^_^  B)

 

πέρασε έξω... 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μη χρησιμοποιείτε χυδαίες λέξεις. Ρίχνετε το επίπεδο. Τέτοιες εκφράσεις δεν τιμούν το φόρουμ.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μη χρησιμοποιείτε χυδαίες λέξεις. Ρίχνετε το επίπεδο. Τέτοιες εκφράσεις δεν τιμούν το φόρουμ.

 

 

Μας συγχωρείτε.... δεν θα επαναληφθεί...    :no3:  :no3:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έτσι μπράβο. Πάρτε παράδειγμα εμένα και δείτε πόσο γλυκομίλητος μπορεί να γίνει κανείς ύστερα από τις υποδείξεις των ανωτέρων.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλλαγή Αγάθωνα Ιακωβίδη...

 

http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/showbiz/95818/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%81%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%82

 

''... Οταν με προκαλούν θα μιλάω, δεν θα αφήσω αναπάντητο τίποτα. Κι εγώ έχω κάνει λάθος. Στο παρελθόν είχα πει κάτι για τον Μητσιά και τον στενοχώρησα ή για τον Νταλάρα, που λέει τα καλύτερα για μένα ή τις προάλλες που με είχε ρωτήσει η Φαίη (Σκορδά) αν μου αρέσει ο Μαζωνάκης και είπα όχι, γιατί να το πω; Ο αυθορμητισμός μου καμιά φορά με παρασύρει. Δεν τον έχω ακούσει τον άνθρωπο. Δεν έχω σκοπό να στενοχωρήσω κανέναν. Απλώς σε μια ζωντανή εκπομπή μπορεί να παρασυρθείς. Οταν κάνω φάουλ το παραδέχομαι», ξεκαθαρίζει.''

 


8. «Αγαπώ τα ρεμπέτικα. Ακούω όμως και ξένα, δημοτικά, παραδοσιακά πολλών χωρών. Μου αρέσουν τα τζαζ, μπλουζ, παλιά ροκ. Οι Μετάλλικα είναι αγαπημένοι μου. Οπως και οι Νταλάρας, Πάριος, Γονίδης, Χριστοδουλόπουλος».

Share this post


Link to post
Share on other sites

:surrender2:  ανεμοδουρα... η... συμφεροντοδουρα...

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλλαγή Αγάθωνα Ιακωβίδη...

 

http://www.espressonews.gr/%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%87%CF%8C%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%BF/showbiz/95818/%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%B4%CE%AC%CE%BA%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%AD%CE%B3%CE%B9%CE%BD%CE%B5-%CE%AD%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%BF%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%82-%CF%81%CE%B5%CE%BC%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B7%CF%82

 

''... Οταν με προκαλούν θα μιλάω, δεν θα αφήσω αναπάντητο τίποτα. Κι εγώ έχω κάνει λάθος. Στο παρελθόν είχα πει κάτι για τον Μητσιά και τον στενοχώρησα ή για τον Νταλάρα, που λέει τα καλύτερα για μένα ή τις προάλλες που με είχε ρωτήσει η Φαίη (Σκορδά) αν μου αρέσει ο Μαζωνάκης και είπα όχι, γιατί να το πω; Ο αυθορμητισμός μου καμιά φορά με παρασύρει. Δεν τον έχω ακούσει τον άνθρωπο. Δεν έχω σκοπό να στενοχωρήσω κανέναν. Απλώς σε μια ζωντανή εκπομπή μπορεί να παρασυρθείς. Οταν κάνω φάουλ το παραδέχομαι», ξεκαθαρίζει.''

 

8. «Αγαπώ τα ρεμπέτικα. Ακούω όμως και ξένα, δημοτικά, παραδοσιακά πολλών χωρών. Μου αρέσουν τα τζαζ, μπλουζ, παλιά ροκ. Οι Μετάλλικα είναι αγαπημένοι μου. Οπως και οι Νταλάρας, Πάριος, Γονίδης, Χριστοδουλόπουλος».
 

μάλιστα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάλι καλά, βέβαια … αλλά αφού κερδίσει καμιά βδομάδα δημοσιότητα με όσα ακραία είπε!  :music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Λαυρέντης Μαχαιρίτσας: " Ο Νταλάρας δεν είναι εφήμερος και έχουν λυσάξει να πάνε να τον κατασπαράξουν οι πάντες! Όλοι οι υπόλοιποι έρχονται και παρέρχονται ".

 

7 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bρε τον λαυρεντη.... γεμισαμε ανεμοδουρες!!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Όταν ο Λαυρέντης καπνίζει μπροστά στις κάμερες πούρο, τον κατεβάζει τον καπνό;

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bρε τον λαυρεντη.... γεμισαμε ανεμοδουρες!!

 

Ο Μαχαιρίτσας πάντα μιλάει θετικά για το Νταλάρα. Ειδικά τη δήλωση πώς αν δεν ήταν ο Νταλάρας (να βοηθήσει τους "Τερμίτες" με τη "Σκόνη" και μετά τον ίδιο με το "Διδυμότειχο blues" ) τώρα μπορεί να έκανε άλλη δουλειά, την έχει επαναλάβει αρκετές φορές.

Δε νομίζω πώς ανήκει στην κατηγορία "ανεμοδουρας"

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bρε τον λαυρεντη.... γεμισαμε ανεμοδουρες!!

 

Ο Μαχαιρίτσας πάντα μιλάει θετικά για το Νταλάρα. Ειδικά τη δήλωση πώς αν δεν ήταν ο Νταλάρας (να βοηθήσει τους "Τερμίτες" με τη "Σκόνη" και μετά τον ίδιο με το "Διδυμότειχο blues" ) τώρα μπορεί να έκανε άλλη δουλειά, την έχει επαναλάβει αρκετές φορές.

Δε νομίζω πώς ανήκει στην κατηγορία "ανεμοδουρας"

 

Η Αφροδίτη μάλλον εννοεί μια φράση του σε μια συνέντευξη "δεν είμαι Νταλάρας εγώ να έχω κάνει εκατομμύρια (κάπως έτσι)".  Και εκείνη η έκφραση του όμως δεν νομίζω ότι είχε κακία, απλά την ερμήνευσαν κάποιοι στραβά. 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oχι δεν εννοω αυτο ελπιδα. Μου ερχεται συνεχεια στο μυαλο η περσινη του δηλωση μετα τα επεισοδια. Τους πετυχε στο δρομο ενας δημοσιογραφος μαζι με μικρουτσικο και ειπε ο μαχαιριτσας "Μερικες φορες καλυτερα να μη μιλας. Οταν μιλας θα υποστεις και τις συνεπειες" . Και φυσικα μετα δεν τον υποστηριξε καθολου. Θα προσπαθησω να το βρω.

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oχι δεν εννοω αυτο ελπιδα. Μου ερχεται συνεχεια στο μυαλο η περσινη του δηλωση μετα τα επεισοδια. Τους πετυχε στο δρομο ενας δημοσιογραφος μαζι με μικρουτσικο και ειπε ο μαχαιριτσας "Μερικες φορες καλυτερα να μη μιλας. Οταν μιλας θα υποστεις και τις συνεπειες" . Και φυσικα μετα δεν τον υποστηριξε καθολου. Θα προσπαθησω να το βρω.

ααα οκ.. δεν το έχω δει αυτό. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...