kostasp

''Όταν συμβεί στα πέριξ'' στο Ηρώδειο

148 posts in this topic

Λογικότατη τιμή βρίσκω τα 30 για 2 CD + DVD + βιβλίο.

Μπράβο :D:D

Αναμένουμε :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Μάρω ρώτησε στο Metropolis και της είπαν οτι ο δίσκος θα κυκλοφορήσει άμεσα. Πιθανότατα αύριο ή μεθαύριο! :razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μελωδία γρήγορα τρέχτε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παίζει Όταν μπουκάρω στον τεκέ!!!!!

ΤΕΛΕΙΟ!!!! :D:D:music::music::music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΟΥΣΙΕΣ - ΖΩΝΤΑΝΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΩΔΕΙΟ ΗΡΩΔΟΥ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ 2CD+ΒΙΒΛΙΟ

Τιμή: 24,48

ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΕ ΟΥΣΙΕΣ -ΖΩΝΤΑΝΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΩΔΕΙΟ ΗΡΩΔΟΥ ΤΟΥ ΑΤΤΙΚΟΥ 2CD+DVD+ΒΙΒΛΙΟ

Τιμή: 29,67

Η δισκογραφική μεταφορά των πολυσυζητημένων παραστάσεων του περασμένου καλοκαιριού στο Ηρώδειο, με τίτλο «Τραγούδια για τσίλιες? και μία νύχτες» και οδηγό την φωνή του Γιώργου Νταλάρα.Ένα ταξίδι με όχημα τραγούδια από όλα τα είδη του ελληνικού αστικού τραγουδιού: Σμυρνέικο, οπερέτα, επιθεώρηση, ρεμπέτικο, λαικό σύγχρονο που κάνουν χρήση «ουσιών» όπως αλκοόλ, νικοτίνη, ηρωίνη, κοκαίνη, χασίς.Συνεπιβάτες σ' αυτό το ταξίδι οι: Χρήστος Θηβαίος, Μπάμπης Τσέρτος, Μάρθα Φριτζήλα, Νίνα Λοτσάρη, Χαρά Κεφαλά, Θέμης Σερμιέ, Ζαχαρίας Καρούνης και ο Στέλιος Βαμβακάρης.

Από το www.greekbooks.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυκλοφορησε!! :D:D

Το πηρα απο το Metropolis του αεροδρομιου,27,40(η εκδοση με το dvd εννοειται :music: )

Εχει να γινει.... :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Κυκλοφορησε!! :D:D

Το πηρα απο το Metropolis του αεροδρομιου,27,40(η εκδοση με το dvd εννοειται :razz: )

Εχει να γινει.... :music::music:

Γωγώ θα μας πεις το tracklist των CD και του DVD??? :music::music:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας αφηνω με την αγωνια :D:D (ναι!ειμαι σαδιστρια :lol: )

Αν εχετε υπομονη μεχρι να τα γραψω :music: (ειναι και μαυρο το φοντο...και εχουμε και μια καποια ηλικια-και μια στραβωμαρα :lol: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμείς υπομονή έχουμε!! Εσύ όρεξη έχεις;;;;; :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχω...να ξεκινησω; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού βγήκε στο αεροδρομιο θα υπαρχει και στα υπολοιπα. Εμένα το πρωί μου είπανε οτι το ειχαν στο καταστημα αλλα δεν ειχε τιμολογηθεί ακόμη. Πιθανόν το απόγευμα, διαφορετικά σίγουρα αύριο πρωί. Αυτό όσον αφορά το Μετρόπολις της Ομόνοιας. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωχ ωχ;;;; Πάω να σηκώσω λεφτά! Πάει ο λογαριασμός... ’σπρο πάτο! :lol: :lol: :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μόλις το διαφήμισε ο Μελωδία! Έπαιζαν όσα τραγούδια είχε ο Μελωδία και τα "Πέριξ". Είπε: 2ωρο dvd, ξέχασα πόσα τραγούδια είπε ότι έχει... τα' χασα! :D:music:

Τρέχω να το πάρω! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχει στο Metropolis της Θεσσαλονίκης μόνο η έκδοση με τα 2CD.

Πάω που λέτε στο Metropolis, το ζητάω από τον υπάλληλο, ο οποίος με κοιτάει σαν να του έχω χαλάσει τον ύπνο...

Έρχεται λοιπόν και μου βγάζει το Live με την Μetropole του 1995 :blink: και την Ιερά Οδό :blink: :blink: :blink:

Του εξηγώ ξανα ποιο CD ψάχνω, μου απαντάει με ένα μουγκρητό, και φεύγει. Μέχρι να ξαναγυρίσει, το έχω βρει εγώ σε ένα ράφι στις νέες κυκλοφορίες, αλλά μονο την έκδοση με τα CD. Toν ρωτάω αν υπάρχει και η έκδοση με το DVD και μου απαντάει με 2-3 μουρμουρητά ακατανόητα, και φεύγει!... :blink: :blink: :)

Επίσης, οφείλω να επισημάνω πως το συγκεκριμένο άλμπουμ βρίσκεται σε ελάχιστα αντίτυπα σε 2 ραφάκια, ενώ η επανέκδοση του "Με το 'να πόδι στα άστρα" βρίσκεται σε αρκετα "καλά" σημεία, σε πολλά αντίτυπα.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε, μικροδείχνεις ρε συ... Σου λέει ο άνθρωπος, να δώσω τώρα στον πιτσιρικά δίσκο με "ουσίες";; :) :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ε, μικροδείχνεις ρε συ... Σου λέει ο άνθρωπος, να δώσω τώρα στον πιτσιρικά δίσκο με "ουσίες";; :) :lol: :lol:

Έλα ντε! Σου λέει, ας του δώσω ένα "America Insurrecta" να στανιάρει! :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Πάω που λέτε στο Metropolis, το ζητάω από τον υπάλληλο,

Έρχεται λοιπόν και μου βγάζει το Live με την Μetropole

Μήπως επειδή πήγες στο Metropolis σου έβγαλε τη Metropole; :):razz::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ε, μικροδείχνεις ρε συ... Σου λέει ο άνθρωπος, να δώσω τώρα στον πιτσιρικά δίσκο με "ουσίες";;  :)  :lol:  :lol:

Έλα ντε! Σου λέει, ας του δώσω ένα "America Insurrecta" να στανιάρει! :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Γειά σου ρε Αγγελε !!! Αλλά κ εσύ τι πας μόνος σου ..... αφού έχεις 2-3 λύσεις τελείως αντίθετες μεταξύ τους βέβαια αλλά εξαρτάται τι θες να καταφέρεις....

Θέλεις να μάθεις πραγματικά αν θα φέρουν την έκδοση με το DVD ...πήγαινε με τον Μάκη μαζί. :razz:

Θέλεις να τους τα χώσεις να ξεθυμάνεις και να φύγεις πήγαινε με τον Πολυμήχανο :razz:

αν πάλι θέλεις να τους τονίσεις την διαφορά που υπάρχει σε διαθεσιμότητα μεταξύ των δυο τελευταίων δίσκων και θέλεις πραγαμτικά να σε ακούσουν, ε πήγαινε με την Ελίνα .... :pity:

Ορίστε τόσες λύσεις σου έδωσα :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κι αν θες να πας και τελικά να μην πάρεις καμιά από τις δυο εκδόσεις με τις "Ουσίες" πήγαινε με τη Βιβή... :razz::)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...