Sign in to follow this  
Followers 0
HARDET

Η ζωή είναι αλλού

38 posts in this topic

ΕΤ1, Κυριακή 11.3.2007, 8:00 μ.μ.

Δείτε σήμερα: Γιώργος Νταλάρας

Περίπου σαράντα χρόνια πρωταγωνιστής στο ελληνικό τραγούδι, έχει ερμηνεύσει σχεδόν όλα τα είδη μουσικής.

Σε μια εκ βαθέων εξομολόγηση, ο Γιώργος Νταλάρας θυμάται το φτωχικό σπίτι απ όπου ξεκίνησε στην Κοκκινιά και τα πολύ δύσκολα παιδικά του χρόνια, όταν αναγκάστηκε σε ηλικία πέντε χρόνων να δουλέψει σε καφενείο στην Ομόνοια.

Ακόμα, ομολογεί ότι το χειρότερο πράγμα που έπαθε στη ζωή του ήταν η φήμη του και γι αυτό εξάλλου δέχεται κατά καιρούς και πολλά πυρά.

Τέλος, εκμυστηρεύεται ότι έχει σκεφτεί τη στιγμή που θα πρέπει να αρχίσει να οργανώνει την «υποχώρησή» του.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ευχαριστούμε, Δώρα, για την μεταφορά της ευχάριστης είδησης. Πρόκειται για μια από τις ελάχιστες εκπομπές -και δημοσιογράφους- που σέβονται τον καλεσμένο και του αφήνουν χρόνο να ξεδιπλώσει τις σκέψεις του. Και νομίζω πως ένας από τους πιο ενδιαφέροντες και άξιους συνομιλητές είναι και ο Γ.Νταλάρας.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Αυτό είναι δίλημμα: Νταλάρας ή ντέρμπι;

Να σου βάλω και τρίτο; :D

Μου περισσεύει ένα εισητήριο για το θέατρο σήμερα. :D

Στις 7 η παράσταση.

Αν σου αρέσει το θέατρο...

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΕΤ1, Κυριακή 11.3.2007, 8:00 μ.μ.

Ειναι αυτο που λενε....."Μια βδομαδα να παιζανε γκολ δε βαζανε"

Share this post


Link to post
Share on other sites
ΕΤ1, Κυριακή 11.3.2007, 8:00 μ.μ.

Ειναι αυτο που λενε....."Μια βδομαδα να παιζανε γκολ δε βαζανε"

:D

:D:D

Τι καλά!

Και ήμουν στενοχωρημένη που θα έχανα την εκπομπή!

Θέλω ξύλο!!!!!!!

Πως διορθώνεται η αφηρημάδα;

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλεεε!!! :lol: Ηρεμηστε!!

11 Μαρτιου ειπαμε!! :)

Ποσο ειχαμε χθες; ο ε ο; :rolleyes::satisfied::disgust:

(σας χτυπησε το....ντερμπυ κατακουτελα μου φαινεται :pity::razz: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ποσο ειχαμε χθες; ο ε ο; :)  :rolleyes:  :satisfied:

0-1 είχαμε νομίζω... :disgust:

Όσο για την εκπομπή, αυτό με την "υποχώρησή" του όσο το ακούω με εκνευρίζει... :razz::pity:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμενα να δεις..... :):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όσο για την εκπομπή, αυτό με την "υποχώρησή" του όσο το ακούω με εκνευρίζει... :pity::)

:rolleyes::satisfied: Τα τελευταία δύο χρόνια το αναφέρει συνεχώς. Με στεναχωρεί απίστευτα και μόνο η σκέψη. :disgust:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Όσο για την εκπομπή, αυτό με την "υποχώρησή" του όσο το ακούω με εκνευρίζει...  :pity:  :)

:rolleyes::satisfied: Τα τελευταία δύο χρόνια το αναφέρει συνεχώς. Με στεναχωρεί απίστευτα και μόνο η σκέψη. :disgust:

Εγώ δε θα τη δω την εκπομπή! Δε θέλω να πάθω κατάθλιψη στα καλά καθούμενα! :razz::naughty:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ δε θα τη δω την εκπομπή!

:):blush::razz:

Ε,δεν ειμαστε καλα!!! :blink: :blink:

Παει,χαλασε ο κοσμος..... :blink: :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ δε θα τη δω την εκπομπή! Δε θέλω να πάθω κατάθλιψη στα καλά καθούμενα! :huh::huh:

:blink: :blink: :blink: :razz::wow::what::rolleyes::huh::huh::blush::vlakas::vlakas:

Kαι μετά θ'αρχίσεις τα Pm:

"Εεεεμ , νά σου πω ρε , μήπως έγραψες την εκπομπή;

Μπορείς να μου αντιγράψεις το dvd γιατί μετάνιωσα τελικά που δεν την είδα; "

:):blush::razz:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol: :lol:

Ετσι ακριβως!! :D

Σαν να την ακουω τη Χρυσα.... :D

(μεταξυ μας,σιγα που δεν θα δει την εκπομπη! :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από τη νέα Ραδιοτηλεόραση:

"Η ζωή είναι αλλού"

Καλεσμένος απόψε της Εύης Κυριακοπούλου είναι ο Γιώργος Νταλάρας.Ο δημοφιλής τραγουδιστής μιλάει για τα δύσκολα παιδικά του χρόνια και την καλλιτεχνική του πορεία.Ακόμη, ομολογεί ότι το χειρότερο πράγμα που έπαθε στη ζωή του ήταν η φήμη του και γι'αυτό εξάλλου δέχεται κατά καιρούς και πολλά πυρά.

Σκηνοθεσία:Γιώργος Παναγιωτόπουλος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ακόμη, ομολογεί ότι το χειρότερο πράγμα που έπαθε στη ζωή του ήταν η φήμη του και γι'αυτό εξάλλου δέχεται κατά καιρούς και πολλά πυρά.

Ξέχασε,φαίνεται το χειρότερο από όλα Θανάση! :music:

Εσένα που τον βασανίζεις! :music:

Γιατί σε ξεχνά συνέχεια; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Εγώ δε θα τη δω την εκπομπή! Δε θέλω να πάθω κατάθλιψη στα καλά καθούμενα!  :blush:  :blush:

:blink: :blink: :blink: :music::pity::mad::mad::mad::mad::vlakas::vlakas::vlakas:

Kαι μετά θ'αρχίσεις τα Pm:

"Εεεεμ , νά σου πω ρε , μήπως έγραψες την εκπομπή;

Μπορείς να μου αντιγράψεις το dvd γιατί μετάνιωσα τελικά που δεν την είδα; "

:)^_^:music:

’σε ρε και είμαστε μια χαρά τώρα! Γιατί να ψυχοπλακωθούμε στα καλά καθούμενα;; :blush:

Θ' αρχίσει πάλι την καταστροφολογία για το τέλος του κόσμου... :(:(:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επιμενεις δηλαδη πως δεν θα τον δεις! :music:

Δεν μας πειθεις!! :)^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σύμφωνα με το διαφημιστικό της εκπομπής:

''Ο Γ.Νταλάρας εξοργισμένος, απολογητικός, εξομολογητικός, μιλά για το τραγούδι και τη ζωή με τον δικό του ξεχωριστό τρόπο.''

Χρύσα, ξέρουμε όλοι τι αποτέλεσμα δίνουν τα τρία παραπάνω στοιχεία, όσον αφορά σε μια συνέντευξη του Νταλάρα. Ουσία και αλήθεια. Ακόμα έχεις αμφιβολίες; :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εμενα παντως περισσοτερο μ'αρεσει εξοργισμενος.Αντε,ν'αγριεψουμε λιγο...οι πολλες ευγενειες μας φαγανε...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μα είμαστε καλά τώρα? Είναι δυνατόν να μην το δει η Νταλαρόφιλη??? :D :blink: :( Χρύσα..... πλάκα με κάνεις??? (που λέει και η EKOSTEL!!) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και ομως! Προσπαθω,δεν ξερω κι εγω ποση ωρα να την ψησω.... :blink:

Τουλαχιστον τωρα λεει οτι θα την γραψει :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραία συνέντευξη ...αλλά λίγη. Γιατί κόπηκε έτσι απότομα ρε παιδιά? Που είναι η συνέχεια? Θα έχει την άλλη εβδομάδα την συνέχεια? Ο Γιώργος ήταν χείμαρρος πάλι. Ωραίος λόγος. Ωραίες εξηγήσεις.

Και δύο-τρεις παρατηρήσεις:

1) Μου θύμισε πολύ την συνέντευξη στην Ακρίτα. Φράσεις όπως "Εγώ γλύτωσα" και "πατάς ένα κουμπί" είναι κοινές!! Πολύ γέλασα! Να σημειώσω οτι τη συνέντευξη στην Ακρίτα την θεωρώ (όπως και πολλοί άλλοι) από τις πιο απολαυστικές και αποκαλυπτικές συνεντεύξεις του. Και η σημερινή ήταν απολαυστική και αποκαλυπτική, αλλά ήταν πολύ λίγη.

2) Που είναι αυτά που λέγαμε, περί κλεισίματος του "κύκλου" (αμάν πια με αυτόν τον κύκλο). Δεν άκουσα κάτι τέτοιο. Το έκοψε η λογοκρισία?

3) Ο σκηνοθέτης την παλεύει?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλη αλλα πολυ λιγη...Εξαιρετικα τα στιγμιοτυπα απο το Μεγαρο περσυ με την Ρωμιοσυνη..Δεν νομιζω να εχει συνεχεια η εκπομπη την αλλη εβδομαδα δυστυχως... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

Loading...
Sign in to follow this  
Followers 0